Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardiminiza ihtiyacim var su an kullandigim air ties in tek ethernet portu var oda guvenlik kamersi cihazi avermedia ya bagli statik ip ile bu sayede sirketten evimi gorebiliyorum, fakat lcd tv min internet tv ozelligini kullanabilmem icin bir porta daha ihtiyacim var, bu modemi alsam acaba kamerada veya tvde sikinti yasarmiyim ?
  • Netgear 2200 ile tplink arasinda kaldim , netgear da wirelesi kapama tusu var cok faydali bir ozellik gece zaten gun boyunca bana kablosuz ozelligi lazim olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: grcim

Netgear 2200 ile tplink arasinda kaldim , netgear da wirelesi kapama tusu var cok faydali bir ozellik gece zaten gun boyunca bana kablosuz ozelligi lazim olmuyor

Yanlız o biraz gelişmiş fakat kurulumu ingilizce ve sorunlar yaşanabiliyor yoksa o cihaz süper - olarak dersek antenleri değişmiyor.
  • o zaman tp link alıcaz umarım bir sorun yaşamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: grcim

o zaman tp link alıcaz umarım bir sorun yaşamam

Hocam bende alıcam nasip ise yarın.
  • ikimize de hayırlı olsun umarım sorun çıkartmaz
  • İşallah :)
  • Ben aldım gayet başarılı ama tam deneme fırsatı bulamadım Telefon kablosunu yeniliyorum
  • Ben modemi kurarken son aşamada bana bir hata veriyor ethernetle bağlanabiliyorum ama wirelessa bağlanamıyorum nedense hata aynen şu: Router ayarları onaylanmadı. 1. lütfen wan bağlantı tipinizi ve parametrelerinizi kontrol edin 2.lütfen ağ bağlanabilirliğinizi kontrol edin ve tekrar deneyin. lütfen yardım edin kaç saattir uğraşıyorum beceremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nero67

Ben modemi kurarken son aşamada bana bir hata veriyor ethernetle bağlanabiliyorum ama wirelessa bağlanamıyorum nedense hata aynen şu: Router ayarları onaylanmadı. 1. lütfen wan bağlantı tipinizi ve parametrelerinizi kontrol edin 2.lütfen ağ bağlanabilirliğinizi kontrol edin ve tekrar deneyin. lütfen yardım edin kaç saattir uğraşıyorum beceremedim

tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak arayüze girin kullanıcı adı ve şifre admin admin
    aşağıdaki resimde görülen kablosuz bölümünden wirelless ayarlarınızı yapabilirsiniz, psk anahtarı kısmına wireless için şifre yazın 63 karaktere kadar şifre yazabilirsiniz .

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

• wireless açma kapama tuşu var değil mi?
  • wireless açma kapama tuşu yoktur modem arayüzünden wireless açma kapama yapılabiliyor
  • haydiii, ürün özelliklerinde tek tuş ile wireless kurulumu deyince ben de var zannetmiştim.
  • jdownloder için td-w8961nd scripti:

[[[HSRC]]]
    [[[STEP]]]
    [[[REQUEST]]]
    GET /Forms/tools_system_1 HTTP/1.1
    Host: %%%routerip%%%
    Authorization: Basic %%%basicauth%%%
    [[[/REQUEST]]]
    [[[/STEP]]]

[[[STEP]]]
    [[[REQUEST]]]
    GET /progress.htm HTTP/1.1
    Host: %%%routerip%%%
    Authorization: Basic %%%basicauth%%%
    [[[/REQUEST]]]
    [[[/STEP]]]

[[[/HSRC]]]

Gireceğiniz yer:

Bu ne işe yarar? diyen varsa:

Rapid gibi linklerde her indirim sonrası otomatik olarak modeme reset atarak beklemeye takılmadan arka arkaya indirim yapar.

• Wifi' giriş yapanları göremiyormuyuz ? yani kaç kişi wifiye bağlı mac adresleri ?
  • Ben de az önce aldım, test aşamasındayım.

Kablolu bağlantıda delay ve indirme hızı sonuçlar gayet iyi. Wireless'ta ise kanalı değiştirmeme karşın çok başarılı olduğunu söyleyemem şu ana kadar. Güncel bi firmware upgrade'i yaptım ama Türkiye ayarları gitmiş oldu dolayısıyla. Manuel olarak ayarlarken gözümden kaçan bir şey olmadıysa eğer, performansın daha iyi olmasını beklerdim açıkçası. Download olarak 450 kb'i aşmıyor (ethernet üzerinden 840 kb). Modeme seri ping atarken de arada sıçramalar oluyor, 1-150 MS arası oynuyor lokaldeki bir diğer cihazı pinglerken.

Sinyal gücü olarak da, arada sadece 7-8 metre ve 1 duvar olmasına karşın, alt komşunun modemiyle aynı sinyal gücününde, üstelik benimki N protokolü üzerinden bağlı. Bakalım, yoğun kullanım sırasında kesinti sorunu yaşatacak mı :-)
  • 2. günümde şöyle bir sorunla karşılaştım;

akşam eve döndüğümde wireless aktif durumdaydı, cihazlar modeme bağlanıyor ama internete çıkamıyodu. Kablolu bilgisayarımda bağlantı vardı o sırada. Wireless ayalarına girip modemin, hiç bir şeyi değiştirmeden yeniden save etmem gerekti (restartlamadan), wirelesstaki cihazların da internete çıkabilmesi için.

Bi şekilde guard özelliği falan mı var bi yerinde acaba, bilemedim.

Ek: Evet, bi kaç kapama-açma testi ardından, cihazın configi save etmediği ortaya çıktı. ADSL şifresini, wireless şifresini tutuyor, fakat ADSL ayaları (pppoe, VPI/VCI) fabrika ayarlarına dönüyor. (Firmware upgrade'i yaptığım için, bunlar da 8/35 gibi Türkiye'ye özgü değerler olmuyor.

Ek2: Türkiye versiyonu da varmış TP-Link'in Türkiye sayfasında, bir de onu deniyorum şimdi. Bu arada default firmware'de, bağlı olan cihazlara göremiyorduk. Yeni versiyon yüklendikten sonra, bağlı tüm cihazları (cihaz adı + MAC) gösteriyor. Çok kullanışlı bi özellik yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersagun -- 21 Kasım 2011; 19:50:52 >

• Ben buradanhttp://www.tp-link.com.tr/support/download/?model=TD-W8961ND&version=V1#tbl_j ---- TD-W8961ND_V1_101022_TR olanı yükledim modeme ama bişey değişmedi yada bulamadım nereden göreceğimi Wifiye bağlanan kaç kişi var ve mac adresleri nedir ?
  • http://www.webdenal.com/tp-link-td-w8961nd-4-port-ethernet-kablosuz-adsl-m_309886.html

http://www.webdenal.com/tp-link-tp-link-td-w8961nd-adsl2-4port-300mbpskbls_285882.html

Arkadaşlar bu modemler arasındaki fark nedir acaba acil bir modem almam lazım ama anlayamadım, ikiside sanki aynı model ama fiyat farklı,

bir anlayan şu fark desin yada bu modem dandik desin, biri bir şey desin.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Hypatia.

http://www.webdenal.com/tp-link-td-w8961nd-4-port-ethernet-kablosuz-adsl-m_309886.html

http://www.webdenal.com/tp-link-tp-link-td-w8961nd-adsl2-4port-300mbpskbls_285882.html

Arkadaşlar bu modemler arasındaki fark nedir acaba acil bir modem almam lazım ama anlayamadım, ikiside sanki aynı model ama fiyat farklı,

bir anlayan şu fark desin yada bu modem dandik desin, biri bir şey desin.

ikiside aynı model yazıyor ama ilk linkterki resim doğru ikinci linkteki resim yanlış .

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.