Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hllnsl

Arkadaşlar yaklaşık 2buçuk aydır bu telefonu kullanıyorum. Aldığım günden hatta almadan önceden itibaren de bu foruma girip sık sık kontrol ediyorum. Hatta baştan sona da tüm yazılanları okudum. Telefonun garantisinin korunması ve resmi yazılımlar yüklemek istediğimden herhangi bir root işlemi yapmadım ve kieste bulunan en son sürümle telefonu kullanıyorum. Fakat benim en çok ilgimi çeken nokta HAFIZA KARTI'nın Class değişiminin telefonu olumlu ya da olumsuz etkilemesiyle ilgili yazılanlar oldu. Bunun üzerine class 10 hafıza kartlarını araştırdım. Ve yakın zamanda bir sitede 8gb class 10 bir hafıza kartının indirimde olduğunu görüp satın aldım.

Dediğim gibi yazılımsal bir değişiklik telefonda yapmamıştım fakat bu kartı taktıktan sonra, semender'in yazdığı karta taşı programını kullanmaya karar verdim. Kurulabilecek bütün uygulamaları karta kurduktan sonra, size sonucu bildirmek için foruma üye olmaya karar verdim

Bu telefonu ben aldığımda bile bu performansı hiç görmedim. Bir kere inanılmaz hızlı veri alış verişi (bluetooth ile dosya aktarımlarında 150-160 kb ile dosya aktarıyor). Bunun dışında telefonda en ufak bir kasma, takılma yok. Aksine ilk alındığı halinden bile çok daha hızlı. Bazı arkadaşların telefonun dahili hafızasını bu yüksek class kartlarla arttırdığını biliyorum. Bence semender sağolsun o program ve bu kartla onları yapmaya hiç gerek yok (eğer ben garantisi olmadan da bu telefona güveniyorum diyorsanız o ayrı tabii ki). Pil kullanımı hakkındaki görüşlerimi de şarjım bittiği zaman yazacağım. Şuan için o da olumlu gibi gözüküyor.

sarj durumu nasıl ve ram seviyesini de yararsamız iyi olacak :) bide nerden aldınız hafıza kartını link atar msnz ? tskrler

• merhaba,
    galaxy ace daha verimli kullanmak için pek çok şeyler yapılabiliyor sorularım olacak biliyorum sorularımın cevapları daha önce bu başlık altında cevaplandı; fakat üstatlar kızmasın meklerine akıllarına sağlık tekrar takrar olue ise hem konu gündemde kalır hem de yeni arkadaşlar için kolaylıkolur
    1 dahili hafıza acemide az olduğu için hafıza kartına uyulama kurmak için garantiyi bozmadan ne yapmalıyız
    2 yukarıdaki işlem için gingerbread 2.3.4 gereklimi (kalitesi video için gerekli) 2.3.4 verimli mi
    3 flash desteği acemizde işlemci hızından dolayı yok bu konuda gelişme var mı? bunun yerine en iyi tarayıcı hangisi
    4 canlı tv izleyebilirmiyiz.
    5 telefonda yüklü navigasyon yeterlimi yoksa hangisini yüklemeliyiz.
    Bu arada şahsi kanaatim Galaxy ace çok çok çok hoş bir telefon.
    Saygılarımla.
  • kardeslerim coderomv1.0 in download linkini paylasabilecek varmi
  • blackmarkt bende hata veriyor ,nasıl calıstırıcam
  • Arkadaşlar flash player android marketten iniyo kuruluyo ama açılmıyo çalışmıyo sebebini bilen ya da bi çözüm üretebilecek bi Allah'ın kulu var mı ?????
  • Arkadaslar telefonumu sarj etmeden once batarya simgem yesil renkteydi..fakat sarj bitti ve ben sarj olmasi bittikten yarim saat sonra fln telefomu sarjdan cikardim ve batarya simgesi mavi renk oldu bu nedendir ve nasil eski yesil haline getirebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xByKaoSx

Arkadaşlar flash player android marketten iniyo kuruluyo ama açılmıyo çalışmıyo sebebini bilen ya da bi çözüm üretebilecek bi Allah'ın kulu var mı ?????

walla bunun birde armv6 versiyonu çıkmış sözde ace,gio vs modeller için olanıymıs gio program oyun ana başlığında görmüştüm indirdim onuda denedim videolar açılmadı markettekide aynı sanırım bu işten henuz bir sonuç alınamadı yada yapılması gereken bir şeyi eksik yapıyoruz
  • msn nasıl yükleyecez bu alete? birde facebook vs kısayol ikonları nasıl olusturuluyor.
  • Merhabalar
    Telefonu yeni aldım
    70 sayfalık formun çoğunu okudum.
    ana konu yazıldığı detaylı alt konular açılmadığı için aradıklarımın çoğunu bulamadım.
    formu aktif kullanmıyorum zaten yeni mesaj açamadım size denk geldi yani bu size cevap değil.

gelelim sorularıma
    1- telefonda görüşme sırasında hoparlöre (eller serbes deniyor herhalde) geçtiğimde karşı taraf cızırtı, uğultu, yankı var diyor kullanamıyorum? bu telefon ayarlarından mıdır yoksa bozuk mu? önceki 5-6 senelik takozla aynı kişilerde aynı hat hoparlör gayet güzel konuşuyorum.

2- samsung sitesinde kies, NPS, pc situdio programların farkı nedir.
    bana rehberi düzenlememde yardımcı olacak prg için gerekli.

3- tuş kilidi (görüşme sonrası ekranı kapatmak için) yok mu 30 sn ayarladım yeterlideğil. direk kilit.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar telefonumu dünden önce şarj işlemi olurken pil yerinde dolduğunu gösteriyordu pil durumu ileri geri giderek ve o pil rengi yeşil renkteydi ve bittikten sonra telefonunuz şarj oldu çıkarabilirsiniz diye bir yazı yazıyordu fakat dün şarjdan çıkardıktan sonra o pil yeri mavi renk oldu ve pil dolumunu ileri geri giderek göstermemeye ve pil dolsa bile telefonunuzu şarjdan çıkarın diye bir komut vermemeye başladı bunun nedeni nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

msn nasıl yükleyecez bu alete? birde facebook vs kısayol ikonları nasıl olusturuluyor.

Ana ekrandayken ekranın ortasına basılı tutun, widget veya kısayol eklersiniz bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liverah

quote:

Orijinalden alıntı: karademir10

quote:

Orijinalden alıntı: ImBlindNotDeaf

Beyler Bu Arada Android markette bulabilcegim güzel uygulama ve oyun isimlerini verirmisinz

Nette bulabileceğin (google da aratabilirsin)

beğendiğim ve telefonumda kurulu olan

oyunlar:

-GT Racing: Araba yarışı tavsiye edilir.
    -PES2011: Tavsiye edilir.
    -Angry birds: Tavsiye edilir.
    -Worms: PC de eskiden çok oynamıştım. Telde fazla oynamadım.
    -speedx
    -paradise island: age of empires tarzı bir oyun :)
    -pool master:
    -breakthebricks:
    -atilt 3d labirent
    -glow hockey
    -sniper

Uygulamalar:
    -advanced task killer
    -juicedefender: şarj defender
    -skyfire : internet exp
    -dolphin hd: internet exp
    -aura gps
    -Flip4silence: Arama geldiğinde teli ters çevirdiğinizde sesi kapatır
    -battery indicater: Şarj yüzdesi vb bilgiler
    -go launcher:Kullanışlı bir arayüz veya neyse :)
    -winamp
    -barkod tarayıcı
    -applanet:Market programı tavsiye ederim. PES2011 i ve bazı uygulamaları buradan indirdim.
    -msn talk pro
    -rock player
    -lgcamerapro
    -es file explorer
    -run keeper
    -antivirus free:kasmıyor
    -flaslite led:el feneri
    -spb tv
    -camera zoom fx
    -quick office
    -unrar
    -scan pdf
    -smartflash player
    -Namaz vakitleri
    -yapıkredi
    -compass
    -wifi analyzer
    -Adobe reader
    -Canlı tv: Çalışmıyor :(
    -Background
    -Android system info

vs
    vs

Şu an telim sarjda o nedenle kullandığım ve aklıma gelenler yukarıdadır. Daha yüklü olan uygulamalar var.

Telefonda çok yer kaplayan uygulamayı kaldırıp benzer başka program kuruyorum, telde hala 60-70 mb boş yerim var. Şu ana kadar 2 program çok yer kapladı. Biri NFS shift(39 mb) diğeri igo myway (30 mb). shift yerine gt racing kurdum(7mb) igo yerine aura(7mb) yı kurdum. arttırılabilir olduğu için bu uygulamaların SD karttaki data değerlerini yazmıyorum.

Uygulamalarda merak ettiğiniz biri olursa açıklamaya çalışırım.

Arkadaşım sen de bu kadar uygulama yüklü sana RAM değerini sorabilirmiyim..

Bende 5 tane yüklü RAM'im 160 fln.. Nasıl hızlı anlayamadım yaa..

Şu Advanced Task Killer programını ayrıntılı nasıl kullanacağımı bana anlatırmısınız..Heralde onu kullanıyosun ki sorun yaşamıyorsun RAM konusunda..

Teşekkürler

Yukarıdaki programların bazılarını kaldırdım ve 2.3.4 yükledim. Bu nedenle birşey diyemem.

Ayrıca task killer ı kaldırdım. Şu andaki ram kullanımım 190 mb. Ama çok gereksiz program kurulu telde kaldıracağım bazılarını.

• Arkadaşlar Wave II mi Yoksa Ace mi çok açık ve net

internet hızı olsun,takılmaları olsun

kamerası olsun

sizce hangisini almalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: circumciser

Arkadaşlar Wave II mi Yoksa Ace mi çok açık ve net

kamerası olsun

Hız ve kamerada Wave II. Yalnız onda Bada işletim sistemi var, Ace'de Android. Yani Wave II'de oyun/uygulama az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

kamerası olsun

Hız ve kamerada Wave II. Yalnız onda Bada işletim sistemi var, Ace'de Android. Yani Wave II'de oyun/uygulama az.

Sen hangisini tercih ederdin üstad ?

daha doğrusu aşağı yukarı bu fiyatda alınabilecek en iyi Wave II mi acaba

Bütçem bu 2 telefonuda almaya uygun,başka da olabilir...

Genel olarak akıllı telefon piyasasında bu fiyata en iyi Wave II galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi circumciser -- 7 Temmuz 2011; 11:32:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

kamerası olsun

Sen hangisini tercih ederdin üstad ?

daha doğrusu aşağı yukarı bu fiyatda alınabilecek en iyi Wave II mi acaba

Bütçem bu 2 telefonuda almaya uygun,başka da olabilir...

Genel olarak akıllı telefon piyasasında bu fiyata en iyi Wave II galiba.

Eveti bütçene göre en yüksek donanımı sunan cihaz Wave II. Şöyle diyim, Android'de ücretsiz olan ve netten bulabiliceğin bi' oyun Bada'da 2,5 TL. Yani uygulama/oyun vs. önemliyse senin için Ace iyidir. Yalnız donanım önemli diyorsun (kamera, hız) Wave II en iyi tercih olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 7 Temmuz 2011; 11:40:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo

kardeslerim coderomv1.0 in download linkini paylasabilecek varmi

61. sayfada pasha arkadaşımız için anlatılan ve linkleri verilen konu tam olarak coderom'dur. Yani en az class6 bir hafıza kartı olmadan ext dosya sistemine geçmeden coderom'un ekstra hiçbir özelliği yok. Açılış animasyonunun farklı olması dışında.
  • quote:

kamerası olsun

Belliki hiç wave kullanmamışsın. Sorunun çözümü şöyle olacak.
    Farzetki hem acen hem wawen var her ikisinede mesela navigasyon kurmak istiyorsun. Şöyle bir araştır internetten hangisine nasıl kuruluyormuş. Kararını otomatik verirsin zaten.

İstersen yardımcı olayım.
    Ace için kurulum: Uygulamayı bul indir karta kopyala kur çalışsın.
    Bada için kurulum: Ara ara bulama çıldır. Bulduğunu kurmak için kırk deveyi hendekten atlat genede olmasın delir. Alternatif ara alternatif program olmadığını öğrenince telefonu pencereden fırlatmayı geçir içinden, birisi sana bunları söylediğinde ise "yok lan bada çok iyidir diye" çemkir.

Yanlış anlaşılmasın ben android sevmiyorum ama bada tam bir saçmalık.
    Ben telefonu kurcalamam içindekiler bana yeter diyorsan o zamanda bada alacaksın en azından batarya problemin olmaz.

Yani önce ihtiyacının ne olduğuna karar vereceksin, seçim o zaman kendiliğinden kolaylaşacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

quote:

kamerası olsun

Belliki hiç wave kullanmamışsın. Sorunun çözümü şöyle olacak.
    Farzetki hem acen hem wawen var her ikisinede mesela navigasyon kurmak istiyorsun. Şöyle bir araştır internetten hangisine nasıl kuruluyormuş. Kararını otomatik verirsin zaten.

İstersen yardımcı olayım.
    Ace için kurulum: Uygulamayı bul indir karta kopyala kur çalışsın.
    Bada için kurulum: Ara ara bulama çıldır. Bulduğunu kurmak için kırk deveyi hendekten atlat genede olmasın delir. Alternatif ara alternatif program olmadığını öğrenince telefonu pencereden fırlatmayı geçir içinden, birisi sana bunları söylediğinde ise "yok lan bada çok iyidir diye" çemkir.

Yanlış anlaşılmasın ben android sevmiyorum ama bada tam bir saçmalık.
    Ben telefonu kurcalamam içindekiler bana yeter diyorsan o zamanda bada alacaksın en azından batarya problemin olmaz.

Yani önce ihtiyacının ne olduğuna karar vereceksin, seçim o zaman kendiliğinden kolaylaşacak.

cevabın için teşekkür ederim dostum,

Telefonla birlikte gelen navigasyon umarım vardir wave II de

açıkcası pek fazla uygulama indirme taraftari değildim

en son akıllı telefonum S8003 jet oldu,problemli bir şekilde para ödeme iadesi yapildi,aslında samsung akıllı telefonda çok iyi ama açılıp kapanmalar , alarm kurma sorunları gibi özellikleri vardi. eğer paramı hemen ödeselerdi üstüne para koyup Wave alıcaktım ama sağlık olsun.

Şuan bir araştırma yapiyorum gerçekten çok zor bir telefonda karar kılmak,üretici firmalar okadar akıllıca pazara ürünler koyuyorki,bir üst modelde bile bi altta olan özellik olmıyabiliyor.

• arkadaslar dogru yere yazdıgımdan emin değilim ama yazıyorum vodafone hat kullanıyorum.mesela kalan hediye dakikalarımı öğrenmek için *123#17# e bastıgımda 'reddedildi' ve 'MMI kodu açıldı' gibi bişey yazıyor:s sebebi ne olabilir acaba? (yanlış yere yazdıysam uyarın sileyim)
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.