Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Limon Ağacı Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TEB 36 ay üstü 0,95 altına da 0,90 dan yapılandırıyor. Benim 36 aydı 1.09dan çekmiştim 4 ay ödedim 32 ay kaldı maalesef avantajlı olmuyor benim sadece 72 lira karım oluyor kısmet. Umarım sizlerin olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için 0.95 oran iyi aslında. 1.08 den çektim. Daha 6 ödeme yaptım. Faizleri çok ödemedim. Şimdi yapılandırırsam net 22.000 civarı karım oluyor. Ödemelerim 15inde. 15i olmadan karar vermeyi düşünüyorum. Maaşıda finanstan alıyoruz zaten. Sadece masrafları çok fazla. Ben kredi kullanırken exper ve tüm masraflar 850 civarı ödedim vakıfbanka kampanya vardı. Şimdi ifnansta tekrar exper filan 2000 e yakın masraf çıkarıyorlar. O masraf olmasa hiç düşünmeyecemde o masraf için bi 10 gün kadar daha beklicem belki daha uygun bi banka bulurum.
  • Eğer hayat sigortasını yıllık ödemeli yapmadıysan onu ve varsa konut sigortasını eski bankadan geri alıyorsun zaten hocam. Yalnız hayat sigortası yerine ferdi kaza yaptıysalar alamıyorsun diye biliyorum, sormak lazım.
  • eneten kullanıcısına yanıt
    Şimdi fınasbanktan çıktım 96 ay için 8.800 lira hayat sigortası istedi yıllık 733 liraya geliyor, ziraatten 147 liraya yaptırmıştım. Sigortayı başka yerden yaptırırsak oranı 0.95 den 1.02 ye çıkarıyor, Tamamen yalan dolan 0.95 olayı. 2 bin lirada diğer masraflar 10.800 lira toplam. 16 bin lira borcum düşecek 11 bini geri alacaklar şimdilik beklemeye devam.

• Ben akbankla görüştüm 0,97 dedi sonra genel merkezle görüşüp 0,95 dedi 750 expertiz binde 5 kredi tahsis ücret i başka masraf yok

• Ziraat Bankası yeniden yapılandırma için "1,09" diyor.
  • eneten kullanıcısına yanıt
    İyi GÜnler, Sizinle aynı durumdayım. Maaşımı finanstan alıyorum. krediye 5 mayısta başladım daha 6 defa kredi ödedim. kredimi ziraat bankasından 1,08den çekmiştim. Açıkcası yapılandırmak için teb bankasının 0,90 oranını kovalıyorum. 0,90dan yapılandırdığım zaman aynı tutar ödeyerek 10 yıl yerine 8 yılda bitiriyorum. TEB'den haber çıkarsa burdan bilgilendireceğim.
  • derkan14 D kullanıcısına yanıt
    Fınasnsta aynen öyle söyledi başka masraf yok dedi, sigortaları sorunca ortaya çıktı, sigortayı masraftan saymıyorlar, yarın fırsat bulursam Akbanka uğrayım bakalım ne diyecekler.

• Ben mevcut sigorta mı zeyil yaptıracağım alacaklı halkbank yerine akbank olacak yani sigorta konusunda bir mecburiyet göstermediler şuan kredi başvurusu nu yaptım faizi sabitlediler bu esnada diğer bankalardan haber bekleyeceğim

• Merhaba arkadaslar ben de 5 ay once isbankasindan 1.06 dan 198.750 tl 120 ay kredi çektim . Simdi vadeyi 80 aya dusurmek istiyorum. Isbankasi 1.058 oranini teklif etti ancak %2 olan 3950 tl cezayi da istiyor vadeyi azalttigim icin yaklasik 40.000 tl karım olacak ama birkac aya yapilandirma faiz orani daha da duserse pisman olacagim. Diger bankalara sordugumda sadece finansbanktan 0.97 oran alabildim ondan da sigorta ucreti fazla oldugu icin vazgectim. Akbank ve diger bankalardan ise 1.06 nin üzerinde oran verdiler ve yeniden ekspertiz gelecek . Forumdaki arkadaslara akbank 0.95 oran vermis bu oran tum turkiyede gecerli olmuyor mu ve sizce isbankasinin teklifini kabul etmelimiyim.yardimci olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hll888 -- 1 Aralık 2016; 19:50:33 >
  • hll888 H kullanıcısına yanıt
    Kendi bankanda yapılandırınca %2 değil hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de öyle dusunuyordum ama isbankasi %2 diye israr ediyor sozlesmede de 36 aydan fazla ise %2 ceza yaziyor odememe sansimiz var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hll888 -- 1 Aralık 2016; 21:40:29 >
    Kendi bankalarından olunca düşük hocam bakın ona bir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel mudurluge ceza %1 e dussun diye mail attilar ama olumsuz yanit vermisler bu konuda cok katilar elimiz mahkum diye dusunuyorlar herhalde

Öncelikle BDDK'ya şikayet et hocam. İnsanlar bilsin diye de şikayetvar'a ve twitter'a da yazabilirsin. Son zamanlarda bankalar twittera yazınca çözüm üretmek için daha özverili oluyorlar.
  • 200.000 tl 0,88 faiz ile Ziraat Bankasından konut kredisi kullanıyorum.. Bu piyasalar ve bu şartlar altında daha düşeceğini düşünmüyorum. Hatta belli bir zaman sonra çıkacağını düşünüyorum. (Tamamen şahsi fikrimdir)

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

Şimdi fınasbanktan çıktım 96 ay için 8.800 lira hayat sigortası istedi yıllık 733 liraya geliyor, ziraatten 147 liraya yaptırmıştım. Sigortayı başka yerden yaptırırsak oranı 0.95 den 1.02 ye çıkarıyor, Tamamen yalan dolan 0.95 olayı. 2 bin lirada diğer masraflar 10.800 lira toplam. 16 bin lira borcum düşecek 11 bini geri alacaklar şimdilik beklemeye devam.

Ben şubeyi aradığımda 1600 civarı masraflar oluyor ayrıca hayat sigortası var demişti. Hayat sigortasının ne kadar olduğunu söylmemişti, demekki böyle bir şey var. Zaten öyle bir durum varsa yapılandırmanın anlamı olmaz 0.95ten. Bir arkadaş teb demiş bugün ulaşabilirsem tebi arayıp bilgi alacam. Önümüzde ki haftada direk şubelere gidip araştıracam zaten. Bu hayat sigortası işi canımı sıktı şimdi öyle bir şey varsa kötü olmuş. Detaylı bilgi aldım mı bende burdan paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsozen

İyi GÜnler, Sizinle aynı durumdayım. Maaşımı finanstan alıyorum. krediye 5 mayısta başladım daha 6 defa kredi ödedim. kredimi ziraat bankasından 1,08den çekmiştim. Açıkcası yapılandırmak için teb bankasının 0,90 oranını kovalıyorum. 0,90dan yapılandırdığım zaman aynı tutar ödeyerek 10 yıl yerine 8 yılda bitiriyorum. TEB'den haber çıkarsa burdan bilgilendireceğim.

Evet sizle aynı durumdayız bende haziran 15 te ilk ödememi yapmıştım. Çok fazla faiz ödemeden yapılandırmayı yapmayı düşünüyorum yoksa bir anlamı kalamayacak. bende 120 ay çekmiştim 0.90 - 0.95 gibi düşük bir masrafla yapılandırma yapabilirsem bende 8 yıla düşüreceğim. TEB i hiç düşünmemiştim ben. Öyle bir oranı verse çok iyi olur tabi. Bugün TEBe ulaşabilirsem bende Gaziantep'i bir sorayım bakalım. Teşekkürler bilgi için.

• Yeniden yapılandırma için hangi il/şube den aldınız oranları acaba, Ankara var mıdır?
  • YAPILANDIRMA için oran alan arkadaşlar en azından şehri yazarlarsa daha faydalı olacak galiba. Şubeden şubeye de fark ediyor oranlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneten -- 2 Aralık 2016; 11:13:40 >
  • 
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.