Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.302
Cevap
907
Favori
3.048.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu anda en uygun oran hangi bankada bu hafta içi 90.000 kredi kullanacağım sanırım 120 ay vadeli olacak
  • ziraat 0,86 veriyodu en son en uygun o idi.
  • herkes ziraat diyorda hesap işletim ücreti dosya sigorta fiyatları nasıl? birde kredı onaylanıyormu sıkıntı olmaz dımı zıraatte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: no_Antijen

herkes ziraat diyorda hesap işletim ücreti dosya sigorta fiyatları nasıl? birde kredı onaylanıyormu sıkıntı olmaz dımı zıraatte?

devlet banklarında sıkıntı olabilir.. konutta sıkıntı varsa tabi ki.. bi müşteriye vakıftan kredi çıkmadı özel bankadan çıktı.. evin binanın bitirme kağıdı yok diye.. yani %100 yapı denetimden geçirmeyip %85 te bırkmış mütehit..
  • vakıfbank 0.87 veriyor oranı.yaklaşık 2000 tl de masraf arkadaşlar.yüksek mi sizce.uzun zamandır habersizim oranlardan.
  • Biz 60.000 tl konut kredisi çekicez..hangi banka daha iyidir ?
  • oranlar yükselince fiyat soranda olmuyor bankalardan artık.
  • ben bugün vakıfbank'a başvurumu yaptım 100.000 TL için 120 ay vadeye 0,88 oran verdi. Masraflar toplamıda 2200 TL
  • Bugün bloomberg teki bir programa kulak verdim. faizler 1 in altında iken her daim alınabilir 3 üne 5 ine bakmayın diye söyleniyordu.Tabi bu yorumu yapan sayılı konut firmasını yapan bir inşaat firmasının yöneticisi idi.Bende ocak ayında kredi çekicem . Hala bi umudum var düşecek diye. Lakin şu sıralar takipteyim fakat bu faizler ekonomideki bu dalgalanmalar yüzünden inecek mi çıkacak mı anlamadım gitti.
  • Faizler ancak seçimlerden sonra düşer.
  • Evet hemen evi teslim etmiyor
    Evet herkes evini aldıktan sonra hâlâ kira yardımı alıyor
    Evet organizasyon parası adı altında yüzdelik hesapla para istiyor
    Hicbir organik inorganik bağım yok
    bir arkadaşım 200000 tl için en kötü ihtimalle aylık 900 tl kendi kirası dahil 280000 tl hesaplattı
    Yaklaşık bankaların işlem ücreti de düşülerek 0.59 a geliyor
    Emin evim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrkdzdR

Biz 60.000 tl konut kredisi çekicez..hangi banka daha iyidir ?

60bin konut mantıklı değil.en güzeli ihtiyaç çekin
  • Tecrübesi olan arkadaşlara sormak istiyorum:
    Ziraat ile anlaştım belediye tapu ve banka işleyişi nasıl olacak bu konuda bilgi verebilir misiniz?
    ev sahibiyle nerelere gitmemiz gerekecek?
  • Merhaba,

170 bin 120 ay için 4 bankadan teklif aldım. Kısaca şu şekilde:

Akbank 0,90, 2322TL taksit
    İş Bankası 0,88 2299TL taksit
    Halkbank 0,87 2288TL taksit
    Garanti 0,93 2357 TL taksit

masrafları hepsinin 2000-2500 TL arası + Hayat sigortası istiyorlar.
  • arkadaşlar 35.000 TL araç kredisi için en uygun banka hangisi.Bilgisi olan var mı?Tşk.
  • fig00 kullanıcısına yanıt
    Her hangi bir düşme eğilimi yok sanırım kredilerde, masraflar ne düzeyde?
  • bende 18 ay önce kredi çekmiştim. o zaman benden 500 eksper, 500 dosya 250 de ipotek tesis ücreti almışlardı. tüketici hakem heyetine başvurdum. masrafları geri istedim.
    eksper dışındakileri alırsın dediler. ama bizim bir arkadaşa sözleşme imzalarken masrafları kabul ediyorum geri istemeyeceğim diye birsey imzalatmışlar.

şunu bilin:
    masrafları geri alabilirsiniz.

İki:

sözleşmeyi iyi okuyun. kendinizi bağlayan şeylere imza atmayın.

tüketici hakem süreci çok uğraştıran birşey değil. sadece masrafları gösteren makbuzun elinizde olması yeterli. dilekçe hakem heyetinde var. dilekçeyi doldurup (çankaya da iki nüsha istediler) kaymakamlığa veriyorsunuz. gerisini onlar hallediyor ve bu iş için hiç para ödemiyorsunuz.

bunu buraya niye yazdım: hesabınızı yaparken masrafları geri alabileceğinizi de hesaplayın diye yazdım. Umarım faydası olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

bende 18 ay önce kredi çekmiştim. o zaman benden 500 eksper, 500 dosya 250 de ipotek tesis ücreti almışlardı. tüketici hakem heyetine başvurdum. masrafları geri istedim.
    eksper dışındakileri alırsın dediler. ama bizim bir arkadaşa sözleşme imzalarken masrafları kabul ediyorum geri istemeyeceğim diye birsey imzalatmışlar.

şunu bilin:
    masrafları geri alabilirsiniz.

İki:

sözleşmeyi iyi okuyun. kendinizi bağlayan şeylere imza atmayın.

tüketici hakem süreci çok uğraştıran birşey değil. sadece masrafları gösteren makbuzun elinizde olması yeterli. dilekçe hakem heyetinde var. dilekçeyi doldurup (çankaya da iki nüsha istediler) kaymakamlığa veriyorsunuz. gerisini onlar hallediyor ve bu iş için hiç para ödemiyorsunuz.

bunu buraya niye yazdım: hesabınızı yaparken masrafları geri alabileceğinizi de hesaplayın diye yazdım. Umarım faydası olur.

hocam ben ziraatten gecen hafta kredi çektim.masrafları almayacagıma dair bi belge imzaladım mı bilmiyorum.ziraatte var mı boyle bi uygulama

• bilmiyorum ziraati ben akbank ve halktan çektim onlar bana yapmadı ama halk bankası arkadasa imzaltmış.
  • haeroglu H kullanıcısına yanıt
    Anladım tesekkürler

• 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.