Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: techturch , techturch Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.302
Cevap
907
Favori
3.048.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -K@-

Yeni daire aldım binada 8 daire var. İlk iş olarak merkezi uydu sistemi kurdurmak oldu next martma. daire başı 160 tl ye oturma odası salon mutfak ve balkona hat çektirdik. Fiyat nasıl siz neler yaptınız.

160 liraya kaç uydu kuruluyor? hayırlı olsun bu arada
  • 160 TL daire başı fiyattır bana da 130 TL fiyat verdiler sadece salonda var anten girişi diğer odalara çeksem de hat tv yi açınca diğer odalarda yayın kesiliyor ayrı hat çektirmem lazım diye ücret istediler..
  • Arkadaslar 115000konut kredisi cekecegim 120 ay vadede aldigim en iyi teklif 0.71 faiz orani 600tl masraf+450ekspertiz+100ipotek tesis ucretidir. İyimidir?Daha iyi teklif alanlar bize yol gosterebilir mi acaba.. Aylik odeme sabit 1427 olcak. Ne artis olcak ne de azalacak.. Banka da vakif daha iyi sartlarda veren banka bulabilirmiyim. Yada konut kredisini genellikle en dusuk veren banka hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: ceminsay

Merhaba arkadaşlar

Konutu satın aldıktan sonra, konut kredisi çekebiliyor muyuz. Böyle bir şey duydum.. Bu sayede çekilecek kredinin rayiç bedelden yüksek olması bir sorun teşkil etmiyormuş.. Bilgi verebilecek olan varsa... şimdiden teşekkür ederim..

Öyle bişey asla olamaz banka size kredi vermeden eve exper yollar ederini öğrenir sonra avukatla ipotek koydurur yoksa sen evi al sonra ben kredi veririm olayı yok banka sağlam basar yere her zaman..

Böyle bir şey aslında var. Ev alındıktan sonra 1 aya kadar konut kredisi verebilen bankalar var. 1 ayı geçmişse de konut ipotekli ihtiyaç kredisi alınabilir. Faiz oranları konut kredisine yaklaşıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: civic2011

Arkadaslar 115000konut kredisi cekecegim 120 ay vadede aldigim en iyi teklif 0.71 faiz orani 600tl masraf+450ekspertiz+100ipotek tesis ucretidir. İyimidir?Daha iyi teklif alanlar bize yol gosterebilir mi acaba..

Dilersenizwww.konutkredisi.com.tr den kredi başvurusu yaparak ücretsiz kredi danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Telefonda danışmanlık hizmetimizde websitesinden daha düşük oranlar bulunabiliyor. Size biraz daha düşük bir maliyetle teklif sunabiliriz muhtemelen. Hizmetimiz ücretsizdir ve bir bağlayıcılığı yoktur.

• Arkadaslar bir arkadasim 100 bin tl tasit kredisini 500 tl masraf 0.69 oranla kullaniyor. Artik 0.70 iyi bir oran degil, zaten yukarda bir arkadas 0.66 dan aldigini belirtmis. Kredi arastirirken bunlari goz onune alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokan

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Yeni daire aldım binada 8 daire var. İlk iş olarak merkezi uydu sistemi kurdurmak oldu next martma. daire başı 160 tl ye oturma odası salon mutfak ve balkona hat çektirdik. Fiyat nasıl siz neler yaptınız.

160 liraya kaç uydu kuruluyor? hayırlı olsun bu arada

Hocam ben pek anlamam yukarıda 2 anten olacak 32 giriş her daireye 4 tane bildiklerim bu kadar.
  • quote:

Arkadaşlar şu an inşaat aşamasında olan ve temmuz ağustos gibi tamamlanacak olan bir ev için şimdiden banka ile anlaşma şansım var mıdır? En azından faiz oranını sabitlemek için..

Kardeşim bu şekilde aldı ama banka ile insaat firmasının kendi aralarında bir anlaşma vardı.anlaşma olmasa bile alınabiliyo olması lazım.sonuçta temelden ev alanların hepsi tık para veriyo değil ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: civic2011

Arkadaslar 115000konut kredisi cekecegim 120 ay vadede aldigim en iyi teklif 0.71 faiz orani 600tl masraf+450ekspertiz+100ipotek tesis ucretidir. İyimidir?Daha iyi teklif alanlar bize yol gosterebilir mi acaba.. Aylik odeme sabit 1427 olcak. Ne artis olcak ne de azalacak.. Banka da vakif daha iyi sartlarda veren banka bulabilirmiyim. Yada konut kredisini genellikle en dusuk veren banka hangisidir?

Benim aldığım dönemde bütün bankalardan teklif almıştım ve o dönemde de en iyi teklif Vakıfbank ve yapıkrediden gelmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: selo224

70 bin lira 36 ay ödemeli kredi için en son teklifler bunlar sizce hangisini tercih edeyim..

finasbank

oran 0.65
    aylık: 2187

dosya: 1000
    ekspertiz:450
    ipotek: 0
    daskkonut:250
    hayat:300
    toplam: 80735

vakıf

oran 0.67
    aylık: 2194

dosya: 600
    ekspertiz: 500
    ipotek: 200
    daskkonut: 250
    hayat: 300
    toplam: 80834

yapıkredi
    oran 0.67
    toplam: 81064

işbank:
    oran 0.68

0,65 i ilk defa sizden duydum. oranlar gayet güzel, yazın benimde çekmek istediğim miktar 70.000 TL olacak inşallah ama ben 30 ay değil, 24-28 ay arası değişecek duruma göre..Yalnız dosya masrafı vs çok değişken...

• aynı bankanın şubesinden şubesine bile davranış oran degişiyor kaptırabildigine sistemini fark ettim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bote-hasan33

quote:

Arkadaşlar şu an inşaat aşamasında olan ve temmuz ağustos gibi tamamlanacak olan bir ev için şimdiden banka ile anlaşma şansım var mıdır? En azından faiz oranını sabitlemek için..

Kardeşim bu şekilde aldı ama banka ile insaat firmasının kendi aralarında bir anlaşma vardı.anlaşma olmasa bile alınabiliyo olması lazım.sonuçta temelden ev alanların hepsi tık para veriyo değil ya.

Maketten satışta ya banka anlaşmalı oluyor, ya da evi satan kurum ödemeyi vadelendiriyor. Banka anlaşmalı olunca proje ipotekli oluyor. Evin %75'i tamamlanmadan (kapı pencereler takılmadan) konut kredisi alınamaz. Bu durumda el mahkum tek bir banka veya teklif kullanılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

quote:

Orijinalden alıntı: tc_kadir_trabzon

bu aralar gazetelerde haber sitelerinde görüyorum sürekli faizler başbakan hazertlerinin sözüyle düştü felan diye ama konuta yansımıyormu bu durum yoksa yansıması biraz daha sürecek mi.

Merhaba.http://blog.konutkredisi.com.tr/onur-tekinturhan-konut-kredilerinin-gelecegini-degerlendirdi/ adresimizde konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

hep ayni hikaye hemen simdi ev alin kredi cekin yoksa faizler yukselecek.oysaki rakamlar 0.60 seviyesine dogru geriliyor.bu tip sozde uzmanlara gore faizlerin 0.70 altina inmesi mumkun degildi.bunlar vatandasi yaniltip zarar etmesine neden oluyor.ya kasitli yapiyorlar ya da hicbirseyden anlamadiklari halde bunlara maas odeniyor!

• 0.60 lı oranlara az kaldı bence. şu an 0.66 seviyesinde.yarınki toplantıdan indirim kararı çıkarsa 0.60'lı rakamlar hayal değil
  • Arkadaşlar bir şey soracağım. Diyelim 120 bin TL krediyi çektik. 1 yıl sonra elimize 60bin TL para geçti. Bu parayı direk yatırıp kredi faizi v.s. gibi şeyleri azaltabiliyor muyuz? Yoksa başlangıç anlaşmasından sonra yapılacak her değişiklik kredi yapılandırmaya mı giriyor? Yani ceza ödeme mecburiyeti oluyor o şekilde olacaksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Arkadaşlar bir şey soracağım. Diyelim 120 bin TL krediyi çektik. 1 yıl sonra elimize 60bin TL para geçti. Bu parayı direk yatırıp kredi faizi v.s. gibi şeyleri azaltabiliyor muyuz? Yoksa başlangıç anlaşmasından sonra yapılacak her değişiklik kredi yapılandırmaya mı giriyor? Yani ceza ödeme mecburiyeti oluyor o şekilde olacaksa.

Ara ödeme yapabiliyorsun.Yaptığın ödemenin %2 si kadar ceza alıyorlar.Yaptığın ara ödeme kalan ana parandan düşüyor.Sen de istersen
    vadeni aynı tutup taksit miktarını azaltırsın,
    veya
    taksit miktarını aynı seviye de tutup vadeni azaltabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

quote:

bu aralar gazetelerde haber sitelerinde görüyorum sürekli faizler başbakan hazertlerinin sözüyle düştü felan diye ama konuta yansımıyormu bu durum yoksa yansıması biraz daha sürecek mi.

Merhaba.http://blog.konutkredisi.com.tr/onur-tekinturhan-konut-kredilerinin-gelecegini-degerlendirdi/ adresimizde konuyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

hep ayni hikaye hemen simdi ev alin kredi cekin yoksa faizler yukselecek.oysaki rakamlar 0.60 seviyesine dogru geriliyor.bu tip sozde uzmanlara gore faizlerin 0.70 altina inmesi mumkun degildi.bunlar vatandasi yaniltip zarar etmesine neden oluyor.ya kasitli yapiyorlar ya da hicbirseyden anlamadiklari halde bunlara maas odeniyor!

Geçen sene konut fiyatlarına %15 zam geldi. Bu sene KDV artışı vb. pek çok faktör yüzünden %20'ye yaklaşması bekleniyor. Büyükşehirlerde yatırım alanlarında bu oran çok daha yüksek. Bu sene faiz oranları azıcık daha düşsün diye beklediğiniz her ay konut fiyatı %1.5 artıyor.

Faiz oranı yüzde %0.01 düştüğü taktirde evin konut kredili fiyatı %0.04 düşüyor. Demek oluyor ki faiz düşüşünün beklemenize değmesi için bu sene beklediğiniz her ay 0.05 ve üzerinde düşüş olması gerekiyor. Bu 10 yıl vade için geçerli. 5 yılda ayda 0.1 düşüş gerçekleşmesi gerekiyor ki beklemeye değsin.

10 yıl vadede son 5 ayda oranlar güç bela %0.75'ten %0.70 civarına inmiş durumda. Söylediğiniz %0.60 civarında bir oran henüz piyasada görülmedi. Burada bir arkadaş 36 ay için %0.65 almıştı. Ben henüz 10 yıl için %0.70 altı (ek komisyonu masrafı şişirilmemiş) kredi görmedim.

Yani düşüş olsa bile beklemeye değer bir düşüş bu enflasyon şartlarında asla olmayacak. Üstelik kayda değeri 0.1 civarı düşüşler için her zaman refinansman imkanı olacak.

Banka müdürleri vb. de dahil olmak üzere devamlı "hemen alın, şimdi alın, en güzel zaman" gibi tavırlarla piyasayı pompalayan 'uzmanlar' söylediğiniz gibi her yerdeler, ve güvenmemekte haklısınız. Yalnız Konutkredisi.com.tr iş modelini her zaman müşteri odaklı olmak üzerine kurmuştur. Biz paramızı vatandaşın zarar etmesinden değil kar etmesinden, şeffaf bir ortamda en uygun krediyi kullanmasından kazanıyoruz. Şu an kredi kullanıp beğendiği evi almak müşterinin aleyhine olsaydı bunu böyle ifade ederdik.

Bu yüzden kuruyu yaştan ayıralım, önyargılarımızdan arınalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konutkredisi.com.tr -- 16 Nisan 2013; 10:56:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

quote:

Geçen sene konut fiyatlarına %15 zam geldi. Bu sene KDV artışı vb. pek çok faktör yüzünden %20'ye yaklaşması bekleniyor. Büyükşehirlerde yatırım alanlarında bu oran çok daha yüksek. Bu sene faiz oranları azıcık daha düşsün diye beklediğiniz her ay konut fiyatı %1.5 artıyor. Faiz oranı yüzde %0.01 evin konut kredili fiyatı %0.04 düşüyor.

Demek oluyor ki faiz düşüşünün beklemenize değmesi için bu sene beklediğiniz her ay 0.05 ve üzerinde düşüş olması gerekiyor. Bu 10 yıl vade için geçerli. 5 yılda ayda 0.1 düşüş gerçekleşmesi gerekiyor ki beklemeye değsin.

10 yıl vadede son 5 ayda oranlar güç bela %0.75'ten %0.70 civarına inmiş durumda. Söylediğiniz %0.60 civarında bir oran henüz piyasada görülmedi. Burada bir arkadaş 36 ay için %0.65 almıştı. Ben henüz 10 yıl için %0.70 altı (ek komisyonu masrafı şişirilmemiş) kredi görmedim.

Yani düşüş olsa bile beklemeye değer bir düşüş bu enflasyon şartlarında asla olmayacak. Üstelik kayda değeri 0.1 civarı düşüşler için her zaman refinansman imkanı olacak.

Banka müdürleri vb. de dahil olmak üzere devamlı "hemen alın, şimdi alın, en güzel zaman" gibi tavırlarla piyasayı pompalayan 'uzmanlar' söylediğiniz gibi her yerdeler, ve güvenmemekte haklısınız. Yalnız Konutkredisi.com.tr iş modelini her zaman müşteri odaklı olmak üzerine kurmuştur. Biz paramızı vatandaşın zarar etmesinden değiş kar etmesinden, şeffaf bir ortamda en uygun krediyi kullanmasından kazanıyoruz. Şu an kredi kullanıp beğendiği evi almak müşterinin aleyhine olsaydı bunu böyle ifade ederdik.

Bu yüzden kuruyu yaştan ayıralım, önyargılarımızdan arınalım

Açıklamalar için çok teşekkürler.

• arkadaşlar konut kredisi kullanırken banka dask ı ve konut sigortasını sadece 1 yıllık mı yapıyor.ben 7 yıllık çekeceğim geriye kalan 6 yıl ben mi yaptırmam lazım dask ve konut sigortasını ????
    kaç paradır 1 yıllık bu dask ve konut sigortası ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

arkadaşlar konut kredisi kullanırken banka dask ı ve konut sigortasını sadece 1 yıllık mı yapıyor.ben 7 yıllık çekeceğim geriye kalan 6 yıl ben mi yaptırmam lazım dask ve konut sigortasını ????
    kaç paradır 1 yıllık bu dask ve konut sigortası ??

Dask ve konut sigortası yıllık olur hayat sigortası kredi çektiğiniz yıl kadar olur..Ve evin nerede olduğuna bağlı olarak değiştiği gibi m2 göre de değişir..Dask her yerde sabittir ama konut sigortası teminata göre değişir..Dask en pahalı 100 Tl gibi birşeydir..
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.