Şimdi Ara

MTOK' larla ilgili merak ettikleriniz. (Artık YGS ile öğrenci alınmayacak) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
7
Favori
67.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene ortalama 10 teknoloji fak. daha açıldı peki gerçekten puanlar ne kadar düşer tahminler ??
    ükseköğretim Kurumu Kapatılan Fakülte Kurulan Fakülte

Adıyaman Üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Amasya Üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Batman Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Cumhuriyet Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknik Eğitim Fakültesi Simav Teknoloji Fakültesi

Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi ……………

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Karabük Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknik Eğitim Fakültesi Of Teknoloji Fakültesi

Kırklareli Üııiversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Kırklareli Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Mersin Üniversitesi Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi Tarsus Teknoloji Fakültesi

Muğla Üniversitesi Teknik Eğitim Fakiiltesi Teknoloji Fakültesi

Nevşehir Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Pamukkale Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

• ygs veya lys ile öğrenci alımı meslek liseliler için bi farklılık oluşturmaz
  • yeni bilgisayar müh. açılan üni var mı?
  • Kardeşim GYTE olduğunu nerden çıkarıyorsunuz Allah aşkına ya

Bu arada mesaj attım seneye mtok kapatıcaklar diye arkadaşlar öyle bir dünya yokmuş kapatmayacaklarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WirLieBen -- 3 Temmuz 2011; 14:02:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.powerman

Bu sene ortalama 10 teknoloji fak. daha açıldı peki gerçekten puanlar ne kadar düşer tahminler ??
    ükseköğretim Kurumu Kapatılan Fakülte Kurulan Fakülte

Adıyaman Üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Amasya Üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Batman Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Cumhuriyet Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknik Eğitim Fakültesi Simav Teknoloji Fakültesi

Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi ……………

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Karabük Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Of Teknik Eğitim Fakültesi Of Teknoloji Fakültesi

Kırklareli Üııiversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Kırklareli Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Mersin Üniversitesi Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi Tarsus Teknoloji Fakültesi

Muğla Üniversitesi Teknik Eğitim Fakiiltesi Teknoloji Fakültesi

Nevşehir Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm Fakültesi

Pamukkale Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Teknoloji Fakültesi

hangi bölümlerin acıldıgı hakkında bilgin varmı mesela gazide makina acılmısmı yada selçukta ?

• pc ya da yazılım müh. yok değil mi?
  • sanırım onlar tercihler başladığı zaman belli olacak, yeni bölümler vs.
  • Ayrıntılı bölümlere , ilgili fakültenin web sitesinden tek tek bakabilirsiniz.
  • adli bilişim müh. bilişim sistemleri müh. haberleşme müh. yeni açılanlar
  • adli bilişim müh? hangi üniversitede?

vay arkadaş, şöyle bölümleri gidip gidip fırat a açıyorlar uyuz oluyorum açsana kocaeline bursaya ankaraya filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal Yorgunluğu -- 4 Temmuz 2011; 19:58:17 >
  • evet http://www.osym.gov.tr/belge/1-12584/2011-osys-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-ki-.html 2011 klavuz hiç bir şey anlamadım. BİLGİSAYAR,YAZILIM, MÜH. hayel oldu. açılmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.powerman

evet http://www.osym.gov.tr/belge/1-12584/2011-osys-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-ki-.html 2011 klavuz hiç bir şey anlamadım. BİLGİSAYAR,YAZILIM, MÜH. hayel oldu. açılmamış.

Sen yanlış bakmışsın. Yazılım ve bilgisayar müh. var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metal Yorgunluğu

adli bilişim müh? hangi üniversitede?

vay arkadaş, şöyle bölümleri gidip gidip fırat a açıyorlar uyuz oluyorum açsana kocaeline bursaya ankaraya filan

Ağa öyle düşünmüyeceksin . Oranın adamı adam değilmi. Ya sen orada doğup büyümüş olsayıdın desem misal ? o zaman herşey değişir tabi. Benim orada arkadaşlarım var söylediklerine göre çok köklü bir üniversiteymiş. Gazide marmarada olmayan hocalar ordaymış yani Prof. lar giriyormuş genelde derslere. Ve İlericilik yönünde de baya bi atılımları var. Misal Ankarada istanbulda hatta türkiyede zor bulduğun Mekatronik mühendisliği 2010 da fırat a acıldı. Yine bi elin parmaklarını geçmeyen Enerji sistemleri müh 2010 da fıratada acıldı. Ve bunlar hem düz lse için hemde meslek lisesi için olan kontenjanları var. Bu arada ustam yanlış anlama yazdıklarımı, sadece doğunun ön yargısını birazda olsa yıkmaya calışıyorum. Oysa bende doğma büyüme Ankaralıyım

• Bende tam bilmiyorum şahibeli bir şey ama fırat yazılım müh. facebook adresinde söylenen bunlar
  • @Mc_Leopard

10 binlerce bilişim bölümü mezunu meslek liseli insan var. Bunlar ya mtok bilgisayar müh. ya da mtok yazılım müh. gidecekler. 2 seçenekten birinin elazığ da olması anlamsız. Ben doğuyu sevmediğimden vs demiyorum, ailem ankaraya bile gitmeme sıcak bakmıyor. sadece marmara bölgesindeki üniversitelerden tercih yapabileceğim bundan dolayı elazığ'da (sorun elazığ olması da değil, sorun merkezi bir yer olmaması) olmasını yadırgıyorum. Ayrıca antep fırat vs eskiden odtü ile bağlantısı olan okullar sanırım ondan doğrudur, derslerine prof. lar giriyor olabilir.
  • quote:

@Mc_Leopard

10 binlerce bilişim bölümü mezunu meslek liseli insan var. Bunlar ya mtok bilgisayar müh. ya da mtok yazılım müh. gidecekler. 2 seçenekten birinin elazığ da olması anlamsız. Ben doğuyu sevmediğimden vs demiyorum, ailem ankaraya bile gitmeme sıcak bakmıyor. sadece marmara bölgesindeki üniversitelerden tercih yapabileceğim bundan dolayı elazığ'da (sorun elazığ olması da değil, sorun merkezi bir yer olmaması) olmasını yadırgıyorum. Ayrıca antep fırat vs eskiden odtü ile bağlantısı olan okullar sanırım ondan doğrudur, derslerine prof. lar giriyor olabilir.

Mesafe ve merkezi bi yer olmadığı doğru bu gercekten can sıkıcı bi durum. Keske daha fazla ve daha merkezi bi yerlere açsalar şu bölümleri. Yinede bu sene ümidini kesme yeni açılacak bölümler ve yeni açılacak şehirler var

• quote:

@Mc_Leopard

++ Odtünün araştırması ile bu sene en iyi üniversiteler belirlendi bu makeleden hoca sayısından falan filan 2tane ilk10 da ne marmara vardı ne dier bildiğimiz üniversitele ama fırat 2sindede vardır

mesela sakarya üniversitesi eski itü binası ve itü den ayrıldıktan sonra imkanları veya hiç bir şeyi değişmemiş sakaryada yüksek lisasn yapanların coğu itüde yapıyor

mesela gaziantep üniversitesi odtü eski kampüsü aynı sakarya gibi senin aklın istanbulda ise orasını bilmem.

Mesela Sakarya biçilmiş kaftan

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

@Mc_Leopard

Mesafe ve merkezi bi yer olmadığı doğru bu gercekten can sıkıcı bi durum. Keske daha fazla ve daha merkezi bi yerlere açsalar şu bölümleri. Yinede bu sene ümidini kesme yeni açılacak bölümler ve yeni açılacak şehirler var

Peki neden klavuzda yeni açılacak bölümleri göstermemişlerdir.

• Ösym nin sitesinde bu yayınlanan kılavuz ile ilgili "Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmıştır." ibaresi geçiyor. ve devamında "Bu nedenle adayların tercihlerini yapmadan önce tercih süresinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." deniyor. Yani bu bilgi olsun diye yayınlanmış bir şey gerçi bu kılavuzdaki bilgileri pek çok internet sitesinde de bulabiliyoruz ya.
    Bir kılavuz daha yayınlanacak ileri tarihlerde, onda yeni bölümler vs tam anlamıyla belli olacak, onu beklemek lazım.
  • şimdi anladım.artık son bir umut bekleyeceğiz
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.