Şimdi Ara

İnsignia dizel otomatik alınır mı? kampanya ile 63 bin TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
18.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorele2000

Bu vites sorunsuz bir şansıman, tam otomatik.

Yıllardır kullanılıyor. vectra 1.9 cdti, saab dizeller ve captiva bu şansımanı kullandı.

sanırım alfaromeo 1.9 dizeldeki şansıman da bu...

Yurtdışı forumun linkini alabilir miyim, merak ettim.

saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

quote:

Araç tam otomatik-6 ileri, geri kaçırma tabiki yok...

bu yüzden hill holder a da ihtiyaç yok... ( yarı otamatikler, easytronik-dsg ler de hill holder oluyor)

xenon std değil ama ekleniyor sanırım.

Bayilerin elinde yok ama 1 ay içinde şu an yolda çok sayıda araç geldiğini bizzat bayiden öğrendim. Ocak ortası teslim...

Bu vites sorunsuz bir vites..tam otomatik. yıllardır kullanılıyor.
    vectra 1.9 cdti, saab 1.9 cdti, captiva bu şansımanı kullanıyor.

Yurtdışı forumunun linkini alabilir miyim? Bilmediğim bir şey varsa öğrenmek istiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Kampanyalı araç donanımlarında bi-xenon far göremedim varmı acaba. Yoksa ilave ücretle ekletilebiliyormu.

Ayrıca bayilerin elinde araç varmı görüşen oldumu.

Ayrıca yokuşta geri kaçırma yapıyomu. hill holdere gerek varmı. tam otomatik olduğu için gerek yokmu.

Yardımcı olursanız memnun olurum...

Cevabınız için teşekkürler. Yalnız benim 2 hafta içinde almam gerekiyordu bu teslim süresi hiç hoşuma gitmedi maalesef.

Birde yabancı araba sitelerinde de baktım bu otomatik vitesten pek memnun değiller gibi. Birde yakıt tüketimi şehiriçi 8 litre fazla gibime geldi.

2 gündür yerli ve yabancı kaynaklardan o kadar çok yazı okudumki bu tarz araçlarla ilgili anlatamam. Sen kaynak sorunca 15 dakika kadar aradım nerede okuduğumu ama kusura bakma bulamadım. Bu forumda da oumuş olabilirim ama okuduğuma eminim. Ayrıca kötülemek gibi bir derdim olduğu anlaşılmasın kesinlikle. Kafamda oluşan soru işaretini gidermek için sordum.

• fİYATI ARAÇ İÇİN DEĞERLENDİRDİĞİNDE MÜTHİŞ FİYAT

Ama hala aralarında 10bin fark var 1.6 benzinli ile: )
  • trabzon@ yanlış anlamayın, cidden merak ettim.
    hasanmerto, yalnız 10 bin liranın 4-5 bin lirası otomatik farkı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 19 Aralık 2010; 0:10:48 >
  • Fiyat çok uygun, 130 beygirlik 2.0 cdti motorun tüketim verileri nasıl bilmiyorum ama sonuçta 2.0 dizel otomatik bir araç için çok iyi fiyat.

aracın standart özellikleri + elegance p. yeterince donanım sunuyor.

D segment araçlar ile kompakt segment arasında azımsanamayacak konfor - kalite farkları var. Eğer imkanınız varsa hiç düşünmeyin Jetta / Astra / Golf vs.

Insignia' da tek sıkıntınız aracın arkasının gereğinden fazla basık ve tavanının alçak olması olur, D segment bir aile aracına göre iç hacim ve ferahlık algısı pek iyi değil. Onun dışında çok iyi bir otomobil.
  • 2.0 dizel otomatik bir araç için gayet mantıklı fiyat ama 0-100km'si 11.2 bu aracın. Yani 2 litre passatla kıyaslanmaz, 1.4 saniye fark var.
    Ama düz vitesli 1.6 dizel passat'tan da 1 saniye daha iyi 0-100 değeri.
    Jetta'yı ise bu araçla karşılaştırmayın, sınıf farkı var.
    Arka koltuklar baş mesafesi kısıtlı, bu konuda Passat açık ara önde. Tasarımın sonucu bu durum ortaya çıkıyor.
    Ama derseniz benim 1.85'ten uzun arabaya binecek arkadaşım yok, o zaman problem yok.

Son olarak Opel'in bu ayki satış hedefi bayağı yüksek ondan her modelde ciddi indirimler var.

ekleme: tüketim değerleri

Insignia ------- 8.1 -- 4.7 -- 5.9
    Passat 1.6 man 5.2 -- 3.8 -- 4.3
    Passat 2.0 DSG 6.3 -- 4.5 -- 5.2

Eski tarz otomatik olduğu için biraz fazla yakması kabul edilebilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 19 Aralık 2010; 13:46:47 >
  • Tüketimi bana göre tam otomatik olmasına rağmen gayet iyi şehir içi 27 kuruş civarı tüketimi olacaktır. 1.6 Turbosu manuel olmasına rağmen 40 kuruş üstü tüketiyor.Durum böyle olunca 1.6 Turbo ya göre çok daha mantıklı bir seçim oluyor.
  • İnsignia yani herşey ortada umarım kararından memnun kalırısn..
  • quote:

trabzon@ yanlış anlamayın, cidden merak ettim.
    hasanmerto, yalnız 10 bin liranın 4-5 bin lirası otomatik farkı:)

arkadaşlar 1.6 motorlarda ötv oranı yüzde 37 2.0 motorlarda ise %60 bu nedenle 2.0 araçların özellikle dizel araçların fiyatı 70.000 tl den başlıyor.
    64.000 tl iyi fiyat. ancak bunun mtv sinide düşünmek lazım. EN ÖNEMLİ HUSUS ŞU: yılda kaç km yapıyorsunuz. eğer yaptığınız km yi biliyorsanız bunun yakıt tüketimini benzinli 1.6 ile karşılaştırın. mtv yide kıyaslayın . fark kurtarıyorsa dizel alınır. o yüzden fiyatı çok fazla tartışmanın anlamı yok. önemli olan yılda kaç km yaptığınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Keşke 1,6 dizel seçeneği de olsa... Şöyle 110-120 hp olsa ve otomatik de olmasa da olur. Kesin alırdım...

• bende kararsiz kaldim dizel otomotik konforlu bi arac almak istiyorum...insignia 2.0 edition dizel 130 beygirin 2. eli bile internetteki ilanlarda 60.000tl den bahsediliyo...tabi az yakmasi cok kacmasi tercih sebebi...:D bide yil bitmeden almam lazim...varmi fikri olan..??
  • İzmir bayisinde bir tane beyaz 130 hp EP var ama 67500 diyorlar.bir de arabaya 18 inç çok yakışıyor ama bu 17 inç...Alsam mı ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhtar1978

İzmir bayisinde bir tane beyaz 130 hp EP var ama 67500 diyorlar.bir de arabaya 18 inç çok yakışıyor ama bu 17 inç...Alsam mı ne dersiniz?

jantı 18 lik hediye ederse bence alın.....
  • Ben olsam almazdım.Eğer bu kampanya uzun sürecekse ileride pazarlıkla daha düşük fiyatlara almakta mümkün.Hiç indirim yapmamış size bayi.Muhtemelen çoğu bayide ellerinde yoktur bu araç.

Alternatifsiz bir araç değil bence acele etmeyin.Tabii bu benim kişisel yorumum
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

bende kararsiz kaldim dizel otomotik konforlu bi arac almak istiyorum...insignia 2.0 edition dizel 130 beygirin 2. eli bile internetteki ilanlarda 60.000tl den bahsediliyo...tabi az yakmasi cok kacmasi tercih sebebi...:D bide yil bitmeden almam lazim...varmi fikri olan..??

az yaktığı kabul ama çok kaçtığı değil. 0-100km 11.2 saniye. 1.4 TSI passat'tan tokadı yer.
  • doğru otomatik modda passat geçer( insignianın tam otom. olmasından kaynaklanan bir durum) ama manuel mod ve ara hızlanmada insignia geçer...

yalnız real olarak bakınca insignia her zaman geçer... nedeni 1.4 tsi sahibi gaza her zaman korkarak basar.

quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

bende kararsiz kaldim dizel otomotik konforlu bi arac almak istiyorum...insignia 2.0 edition dizel 130 beygirin 2. eli bile internetteki ilanlarda 60.000tl den bahsediliyo...tabi az yakmasi cok kacmasi tercih sebebi...:D bide yil bitmeden almam lazim...varmi fikri olan..??

az yaktığı kabul ama çok kaçtığı değil. 0-100km 11.2 saniye. 1.4 TSI passat'tan tokadı yer.

• quote:

doğru otomatik modda passat geçer( insignianın tam otom. olmasından kaynaklanan bir durum) ama manuel mod ve ara hızlanmada insignia geçer...

yalnız real olarak bakınca insignia her zaman geçer... nedeni 1.4 tsi sahibi gaza her zaman korkarak basar.

Insignia'yı manuele alınca 20 beygir güçleniyor mu araç? Nasıl geçiyor manuelden iyi vites değiştiren DSG'yi?
    Sonuçta aynı mekanik aksam üzerinden gücü aktarıyorsunuz manuele alsanız da, bir kolu çekmekle manuel şanzıman'ın verimini alamıyorsunuz.
    Sadece daha geç vites atarsınız manuele geçince, ama DSG'nin S modu (manuele almadan) onun da hakkından gelir, emin olun.

Dizel olduğu için ara hızlanmada daha iyi olabilir, onda haklısınız. Verilerini bulamadım, bulursam yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 24 Aralık 2010; 18:11:01 >

• İnsignia D segmentinde Opel e çağ atlatan otomobildir. Hakkındaki bigileri birkaç yerden hemen alabilirsiniz. Aynı segment araçlar WV Passat değil WV Passat CC dir, Mercedes C180 vs vs dir. Yaklaşık olarak 40 aşkın, geçen 2009 yılın otomobili dahil ödül yağmuruna tutulmuştur. yolda hava olsun diye 1.6 180 bg Turbo ile kakışmayın sıkıntı yaratır opelinsignia club.wordpress.com veyahttp://www.insignia-project.com a şöle bi göz atılarak hakkında ufak bilgi edinebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cematay -- 26 Aralık 2010; 11:57:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cematay

İnsignia D segmentinde Opel e çağ atlatan otomobildir. Hakkındaki bigileri birkaç yerden hemen alabilirsiniz. Aynı segment araçlar WV Passat değil WV Passat CC dir, Mercedes C180 vs vs dir. Yaklaşık olarak 40 aşkın, geçen 2009 yılın otomobili dahil ödül yağmuruna tutulmuştur. yolda hava olsun diye 1.6 180 bg Turbo ile kakışmayın sıkıntı yaratır opelinsignia club.wordpress.com veyahttp://www.insignia-project.com a şöle bi göz atılarak hakkında ufak bilgi edinebilirsiniz.

Temelsiz ve yanlış bilgi...

• Benim ilk sıra araçlarımdan birisiydi. 2 gündür bayilerde araç olmaması, hafiften bir zam yapmış olmaları ve ocakta gelecek araçlara da zam yapılacağının bayilerce söylenmiş olması, insignia cosmo 2.0 dizel otomatikle bir tanıdığımın 1 depo(215 TL) lik yakıtla istanbul şehir içi 700-750 km yol yapıyorum demesinin, yüksek vergi dilimi vs etkenlerin sonucunda bir alt sınıftaki oktavia 1.6 tdi dsg yi dün itibarı ile satın aldım. Oktavia da sağolsun doğuş sayesinde ederinin üzerinde satılıyor ama megan hb edc privilagenin 49.000 tl ye satıldığını düşününce kıyaslarsak çokta fark yok diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

Orijinalden alıntı: cematay

İnsignia D segmentinde Opel e çağ atlatan otomobildir. Hakkındaki bigileri birkaç yerden hemen alabilirsiniz. Aynı segment araçlar WV Passat değil WV Passat CC dir, Mercedes C180 vs vs dir. Yaklaşık olarak 40 aşkın, geçen 2009 yılın otomobili dahil ödül yağmuruna tutulmuştur. yolda hava olsun diye 1.6 180 bg Turbo ile kakışmayın sıkıntı yaratır opelinsignia club.wordpress.com veyahttp://www.insignia-project.com a şöle bi göz atılarak hakkında ufak bilgi edinebilirsiniz.

Temelsiz ve yanlış bilgi...

Şu mercese hep binmek istemişimdir ama audi nin reklamları beni vazgeçirdi:)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.