Şimdi Ara

İnsignia dizel otomatik alınır mı? kampanya ile 63 bin TL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
18.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @cematay: passat eskiyle değil ama 2 ay önce gecikmeyle gelen yeni kasasıyla insignia'ya ciddi ciddi rakiptir.benzinli 122hp diye aldanmayın.2500tl farkla servis o motoru garanti dahilinde 160hp'ye çıkarıyor.hem de isteyene dsg farkıyla.

opel'i beğenmeme rağmen sinir oluyorum birkaç senedir.şu vectra,insignia serisi en çok otomatik satılası kasa.malum belli bir konfor beklentisi yaşamak isteyenlere hitap ediyor.ama çok eski 1998 vectra'mızdan sonra 3 defa daha opel kapısına uğradık ve her defasında otomatik satmamalarından dolayı geri çıktık.

insignia da çok hoş güzel yeni teknolojiydi.hevesle ona da sorduk...ileri zekalı görevli otomatik 220hp var dedi.adama bir bakış attım anladı sustu zaten ne demek istediğimi tercihtir bişey demem ama dizel kullanmaktan şahsen biz hoşlanmıyoruz.1.6 180hp düşük vergi avantajıyla çok cazip bir motor.otomatik opsiyonu da yap hakimi ol o segmentin.ben hala opel'in bu kafayı anlayamadım.dizel diyince de 2.0lt motor vergi alırken 2 misline,kullanırken 3 misline zıplıyor.pek bir ekonomikliği kalmıyor aslına bakılırsa.1.6T ile 2.0 dizelin listede çıplak fiyatına bakın aslında o kadar fark yoktur.ama vergiler sağolsun araya uçurum koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 27 Aralık 2010; 22:06:39 >

• passat ile insignia arasında seçim yapmak gerekirse sizce hangisi matıklı 65000 tl lik bir bütçe doğrultusunda detaylı bilgi verirseniz sevinirim

opelin konforu ve otomatik vitesi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum birde insignia daki sunroof tüm tavanı kaplıyor heralde passattaki gibi küçük değil...
    doğru mudur?
  • Kusura bakmayın ama bence bu reklamlara bakıp da mercedes'ten vazgeçmeyin.
    Görmediğimiz bütün aksamı VW ve Skoda ile aynı olan araçları satan Audi, daha iyi reklamlar yapabilmeli ve bundan daha iyi gerekçeler sunabilmeli.

quote:

Orijinalden alıntı: cematay

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

Orijinalden alıntı: cematay

İnsignia D segmentinde Opel e çağ atlatan otomobildir. Hakkındaki bigileri birkaç yerden hemen alabilirsiniz. Aynı segment araçlar WV Passat değil WV Passat CC dir, Mercedes C180 vs vs dir. Yaklaşık olarak 40 aşkın, geçen 2009 yılın otomobili dahil ödül yağmuruna tutulmuştur. yolda hava olsun diye 1.6 180 bg Turbo ile kakışmayın sıkıntı yaratır opelinsignia club.wordpress.com veyahttp://www.insignia-project.com a şöle bi göz atılarak hakkında ufak bilgi edinebilirsiniz.

Temelsiz ve yanlış bilgi...

Şu mercese hep binmek istemişimdir ama audi nin reklamları beni vazgeçirdi:)

İnsignia dizel otomatik alınır mı? kampanya ile 63 bin TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 28 Aralık 2010; 13:49:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Benim ilk sıra araçlarımdan birisiydi. 2 gündür bayilerde araç olmaması, hafiften bir zam yapmış olmaları ve ocakta gelecek araçlara da zam yapılacağının bayilerce söylenmiş olması, insignia cosmo 2.0 dizel otomatikle bir tanıdığımın 1 depo(215 TL) lik yakıtla istanbul şehir içi 700-750 km yol yapıyorum demesinin, yüksek vergi dilimi vs etkenlerin sonucunda bir alt sınıftaki oktavia 1.6 tdi dsg yi dün itibarı ile satın aldım. Oktavia da sağolsun doğuş sayesinde ederinin üzerinde satılıyor ama megan hb edc privilagenin 49.000 tl ye satıldığını düşününce kıyaslarsak çokta fark yok diye düşünüyorum.

Aracınız hayırlı olsun. Maalesef bütün dizellerde fiyatlar çıldırmış durumda, sanki su ile çalışıyor. Tabii ki bir tüketim avantajı var ama mesela Insignia'da 180hp'lik motor varken, o farklar verilip dizele gidilmez. Üç sene boyunca vereceğiniz benzin parasını ÖTV ve yıllık vergi farkına vermek, hem de daha yavaş ve gürültülü bir araca, çok akıl karı gözükmüyor. Otomatik olmaması büyük eksik, o ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtusft

passat ile insignia arasında seçim yapmak gerekirse sizce hangisi matıklı 65000 tl lik bir bütçe doğrultusunda detaylı bilgi verirseniz sevinirim

opelin konforu ve otomatik vitesi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum birde insignia daki sunroof tüm tavanı kaplıyor heralde passattaki gibi küçük değil...
    doğru mudur?

Sedan insigniadaki sunroof ayni passattaki gibi küçük olandan :)

SW insigniadaki cam tavan sizin istediğiniz gibi.

Sedan

SW tavan yapisi;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 28 Aralık 2010; 14:22:51 >

• dizel sanki hiç tüketmiyorcasına fiyat farkı koymaları bana da tuhaf geliyor.zaten 2.0lt motorlar vergi diliminden %37 yerine %60 eklenerek satılıyor üstüne de her yıl 3 misli vergi veriyor.tam hesaplamadım ama senede 60000-70000km yapmayanın fayda görmesi bence mümkün değil.

1.6T'ye astra için otomatik koymuşlar insignia'da yok
    gerçi yeni passat'ta otomatik benzinli olmasından dolayı ingisnia'ya da koyabilirler gibi geliyor ama opel otomatik vitesi bu segmentte 7-8 senedir inatla giriş seviye motorlarda uygulamıyor.

dizeli alacaksan 1.6 almak mantıklı.ama tabi seçenekler azalıyor o zaman.ayrıca 120-150hp için de 2.0 lt motora ihtiyaç yok.artık tüm dizellerde turbo uygulanıyor.yine turbo dizel 1.6 veya 1.8'lerden de bu güçler çıkarılır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 28 Aralık 2010; 20:41:08 >

• Mar otoyla gorustum ellerinde aracin oldugunu solediler ama bi turlu karar veremedim.....alayimmi almayayimmi..??...
    32000euro yakin para verdikten sonra bi suru alternatifde var...acaba simdi bu araci alsam gelecek sene satatyim dedim ne kadar zarar ederim nede olsa kampanyali satiliyo..cok kararsizim cok....

• Aybicin rumuzlu arkadaşa tamamen katılıyorum. Yıllık yapacağın km 60000-70000 km lerde olacaksa veya pazarlamacılık yapıp ülkeyi hiç durmadan dolaşacaksan mazotlu otomobil al. Ama böyle birşey yoksa mantıklı değil. Benzinli olan İnsignia 1.6 180 bg Turbo cosmo ya yazdan beri biniyorum. İnanılmaz bir otomobil. Bu konuda düşünme, kesinlikle tavsiye ederim. Bu paralara D segmentindeki alınabilecek otomobillerin hepsine tek tek baktık,inceledim ve kullandım. Bu alet gerçekten iyi. Detaylarını incelemeye çalışın.. forum siteleri var insignia club deyip aratın. Cosmo versiyonunu almaya çalışın. Sonra o donanım yok bu donanım yok nerede çakmasını taktırırım diye ağlanmayın. Full olanı cosmo dur. bu kadar:)
  • quote:

Benim ilk sıra araçlarımdan birisiydi. 2 gündür bayilerde araç olmaması, hafiften bir zam yapmış olmaları ve ocakta gelecek araçlara da zam yapılacağının bayilerce söylenmiş olması, insignia cosmo 2.0 dizel otomatikle bir tanıdığımın 1 depo(215 TL) lik yakıtla istanbul şehir içi 700-750 km yol yapıyorum demesinin, yüksek vergi dilimi vs etkenlerin sonucunda bir alt sınıftaki oktavia 1.6 tdi dsg yi dün itibarı ile satın aldım. Oktavia da sağolsun doğuş sayesinde ederinin üzerinde satılıyor ama megan hb edc privilagenin 49.000 tl ye satıldığını düşününce kıyaslarsak çokta fark yok diye düşünüyorum.

çok güzel seçim tebrikler kesinlikle memnun kalacaksınız
  • aslında bende gördüm bu resmi ama insan soruyor belki vardır tüm tavanda diye bilgi için çok teşşekkür ederim saol
    quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: virtusft

passat ile insignia arasında seçim yapmak gerekirse sizce hangisi matıklı 65000 tl lik bir bütçe doğrultusunda detaylı bilgi verirseniz sevinirim

doğru mudur?

Sedan insigniadaki sunroof ayni passattaki gibi küçük olandan :)

SW insigniadaki cam tavan sizin istediğiniz gibi.

Sedan

SW tavan yapisi;

• Orijinalden alıntı: virtusft

doğru mudur?
    [/quo
    eğer vaktin varsa 1-2 ay daha bekle. bence sınıfının kralı gelecek. peugeot 508 1.6 dizel otomatik. hem iç hem dış dizaynı mükemmel. hemde 1.6 dizel
  • quote:

Orijinalden alıntı: airbrq_23

quote:

çok güzel seçim tebrikler kesinlikle memnun kalacaksınız

Teşekkür ederim. Daha iyileride araç arayan arkadaşlara nasip olsun...

• Kardeş bilmiyorum aldın mı ama;
    Opel bayaadır bir sallantıda biliyorsun. Insignia nın burada çok sattığına bakma, geçenlerde 10 gün Almanyadaydım 10 tane Insignia görmedim. 3 sene sonra var olup olmayacağı belli olan bir firmann arabasını ben şahsen almam. Volswagen ve Audiyi de servis politikaları yüzünden çiziyorum. Ayrıca ödediğin paranın karşılığını kesinlikle almıyorsun. Aynı paraya daha iyisini Skoda veriyor.
    Ben de bundan 3 ay önce araba alırken çok gidip geldim ama sonunda kararım Cİtroen C5 ten yana oldu. Maalesef ben alırken 1.6 otomatiği (daha doğrusu otomatikleştirilmiş manueli) yoktu ve ben manuelini aldım. İşim satış üzerine ve yılda 50.000 km civarında yapıyorum. Araç şu anda 13000 km oldu ve aldığım için gayet iyi yapmışım diyorum. Şu uzun yolda gemide yüzüyormuşum hissini bana veren ikinci araba ayrıca. (ilkini 250 D Mercedesim de yaşamıştım)

Araç alımı kullanım amacına bağlı olması gereken bir karar bence. Sonuçta her arabayı satarken zarar edersin.

Eğer yılda 20.000 km den fazla yapıyorsan mutlaka dizel al, daha az yapıyorsan benzinli ile daha avantajlı olursun.

Selamlar,

• quote:

Orijinalden alıntı: will.i.am

quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

Arkadaşlar, opelde kampanya var.
    İnsignia 2.0 cdti 130 ps active select otomatik edition, elegance paket ile beraber 64 bin TL...( fiyatı bugün aldım)

elegance paket dahil olunca araç en dolu halinimi alıyor ? cosmo modeli en full donanım diye biliyorumda.

cosmo lar 2.elleri 70 -80 bin zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mel75

Kardeş bilmiyorum aldın mı ama;
    Opel bayaadır bir sallantıda biliyorsun. Insignia nın burada çok sattığına bakma, geçenlerde 10 gün Almanyadaydım 10 tane Insignia görmedim. 3 sene sonra var olup olmayacağı belli olan bir firmann arabasını ben şahsen almam. Volswagen ve Audiyi de servis politikaları yüzünden çiziyorum. Ayrıca ödediğin paranın karşılığını kesinlikle almıyorsun. Aynı paraya daha iyisini Skoda veriyor.
    Ben de bundan 3 ay önce araba alırken çok gidip geldim ama sonunda kararım Cİtroen C5 ten yana oldu. Maalesef ben alırken 1.6 otomatiği (daha doğrusu otomatikleştirilmiş manueli) yoktu ve ben manuelini aldım. İşim satış üzerine ve yılda 50.000 km civarında yapıyorum. Araç şu anda 13000 km oldu ve aldığım için gayet iyi yapmışım diyorum. Şu uzun yolda gemide yüzüyormuşum hissini bana veren ikinci araba ayrıca. (ilkini 250 D Mercedesim de yaşamıştım)

Araç alımı kullanım amacına bağlı olması gereken bir karar bence. Sonuçta her arabayı satarken zarar edersin.

Eğer yılda 20.000 km den fazla yapıyorsan mutlaka dizel al, daha az yapıyorsan benzinli ile daha avantajlı olursun.

Selamlar,

ingiltere'den avusturalya'ya kadar her ülkede satılan firma batsa dahi ülkemizde opel kullanıcılarına hiç bişey olmaz.
    bu kampanya ile insignia tam da parasının karsılığını veriyor,alınır paşa paşa binilir
    Ayrıca dizel ve benzinli farklı motorların farklı sürüş zevkleri vardır;ben benzin fiyatı ile mazotun fiyatı
    aynı olsa dahi güçlü bir dizeli secerim her kosulda ekonomik ayrıca düşük devirde koltuga sizi yapıştır
    zaten 120-130u gecen biri değilim bari düşük devirlerde motorun gücünü hissedeyim diyorum
    benzili mi dizel mi bence bu tamemen kişisel yılda şu kadar km yaparsan bu,bu kadar km yaparsan
    şu demek:bence her iki motora at gözlüğü ile bakmak olur.
    adam 20bin kmden fazla yol yapıyor,otobanda da yüksek hızlarda aracının ivmelenerek gitmesini istiyor dizel alır mı?
    adam var kocaman jeepini daga bayıra sürüyor (ayda yılda bir o da)20bin km 2senede yapıyor ona da kardeş
    benzinlimi al diyecegiz..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.