Şimdi Ara

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
16
Favori
487.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pil tüketimi ile ilgili tedbirler konunun başlarında anlatılmış. Buna rağmen 2-3 gün dayanıyor doğru dürüst kullanmamama rağmen böyle.. peki sizdeki durum nedir?

2-3 yıl önce başka bir samsung kullanıyordum, 1 günde batarya biterdi, 2 kez servise gitmişti bir türlü sorun çözülememişti. Sonra bigün tesadüf eseri hafıza kartının arızalı olduğunu farkettik. Hafıza kartı takılı değilken telefon 1 hafta dayanmıştı... Bu telefonda da onu deneyeceğim, başka bilmem gereken birşeyler var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

quote:

Orijinalden alıntı: oceanlust

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: killarmy

quote:

quote:

wireles bağlantısı kurmama rağmen internete giremiyorum sürekli yanıt yok diyo nerde hata yapıyorum yardım lütfen!

Allah rızası için yokmu yardım edecek? he bi de müzik yüklemek için usp kablosunu taktım ama pc tanımadı yardım lütfen

telefonu pc ye yığın bellek modunda bağla driverlerin kurulumunu bekle pc telefonu görecektir
    ya da pc de kies yoksa kiesi kur telefonun driverlerini yüklemiş olursun.

kardeş gözünü seveyim benim anlayacağım dilde konuş, inan dediklerinden bişey anlamadım nasıl olacak telefonu pc ye yığmak sonra bellek moduna bağlamak ya da pc ye kies kurmak
    bana yardım edersen çok büyük hayır duası alırsınız walla...şu teknoloji fakirine bir yardım!

kiesi bilgisayara kurduysaniz kies ile muzik aktarimi yapabilirsiniz. ancak daha kolay yol : ayarlar-baglantilar-usb yi yigin bellek secin. kabloyla teli bilg. a baglayin. sonrasi kopyala yapiştir zaten.

öncelikle Allah razı olsun kardeş müziklerimi yükledim yığın bellekten.ama hala wireless çalışmasına rağmen internete giremiyorum yanıt yok diyo şu olaya da bi el at gözünü seveyim

Bağlanmaya çalıştığınız kendi modeminiz ise ve mac kısıtlaması koymadığınıza eminseniz bendeki internet ile ilgili tüm ayarları sırası ile yazayım. Sizde kontrol edersiniz.

1- Ayarlar-bellek-varsayılan bellek. Hepsi hafoza kartı seçili.
    2- Ayarlar-uygulamalar-internet:
    *çerez seçenekleri: tümünü kabul et
    *Tercihler: siyah üstüne beyaz dışında hepsi yeşil. Ayrıca Vaysayılan bellek: Hafıza kartı
    Ayrıca burada önbelleği sil i seçin silin.
    Veritabanını sil de deyin isterseniz.
    En son Ayarlar-Bağantılar-Wifi : Modeminizin üstüne basın. sol altta unut var onu seçin. Ve wi-fi ile modeme yeniden bağlanın.
    Umuyorum işe yarar.

ya dns başarısız ya da yanıt yok diyo.. kardeş yardım et nedir bu telefonun sorunu? :(

• Cihaz 3 günlük, pembelik sorunu mevcut, yalnız forumu okuduğum kadarıyla %90ınında böyle bir sorun görünmekte. Bu sorun ilerde düzelirmi? Cihaz telpa garantili? Telpa bu konu hakkında ne diyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Ona göre hareket edeceğim.
  • Wave icin barkod reader yok mu, bilen arkadaslar veya daha once bulup indiren varmı
  • essiz bir calisma olmus, cok telefon degistirdim ama boyle bir toplu basliga ilk kez denk geliyorum, tebrikler, cok dua alirsiniz :)
  • arkadaslar kieste bir problemmi var uzun zaman sonra bir iki yeni birsey atayim dedim kies indiriyor telefona atarken hata veriyor normal 3g ile indirince sorun yok
  • calisma cok guzel olmus emegine saglik
    wave ii kullanicisiyim
    cogunu biliyodum ama
    en cok dikkatimi ceken seyi yaptim ilk once
    teli cp mod ap mode muhabbeti...
    *#8740# hangisini onerirsin hocam
    tesekkurler
  • merhaba arkadaşlar

telefonu alalı 5 gün oldu çok şükür hiç bir sorunla karşılaşmadım daha, inşallah böyle devam eder, şimdiye kadar hep nokia telefon kullandım, bu benim ilk samsung telefonum olma özelliğini taşıyor

ilerki zamanlarda sorularım olacak tabi,
    bir şey sormak istiyorum
    "3G"nin olduğu yerde "E" işareti var bunu kapatmayı beceremedim nasıl kapatılır acaba
  • sinir oldum kies'in 19.11.2010 sürümünü yükledim, telefonu tanıdı buraya kadar herşey iyi..sonra güncelleme var dedi , iyi dedim güncelleyelim 45 dk bişeyler indirdi..sonra yüklemeye başlanıyor dedi fakat yükseltme yapılamadı vs bitirilecek gibi bişey çıktı hadi dedim böyle kalsın sonra bir baktım kies bu sefer bana "beceremedik kurtaralım bari" dedi..yine iyi niyetle tamam dedim.. sonra re-storm arkadaşımın recovery mod'a nasıl geçileceğini izah eden yazının bi benzerini çıkarttı karşıma "böyle böyle yapıcan aman dikkat moku yersin!!" gibilerinden..gel gör ki kamera,alt ses tuşu ve kapama tuşuna aynı anda basınca bende "download mod" çıkıyor "recovery mod" çıkmıyor...sorular altta
    1.böyle bıraksam ne olur, sinir etti çünkü telefon hala stabil
    2.ilerde 1.2 ve ya 2.0 güncellemelerini yapmama engel olur mu?
    3.siirtteyim ankaradan bugün geldim yanlış bişey yaparsam hakkaten öyle kalırım, yardım

• FKMAL Kieste sorun olabilir şimdi denemedim ama akşam bende de problem vardır. Pazartesi denemek lazım yine.

mira_beat Ben CP mode ta kullanıyorum ancak bendeki sürüm sendeki gibi 1.2 değil. Ben bada 1.0.2 kullanıyorum o yüzden CP moddayım. Sende bada 1.2 var ve sendeki sürümde CP moda ihtiyaç yok diye düşünüyorum. Okudğum kadarıyla bada 1.2 de AP mode ta da oldukça hızlıymış zaten telefon. Ben CP mode u neden kullanıyorum a gelirsek bada 1.0 da zaman zaman bellek hataları veriyor uygulamalarda o yüzden. Ama 1.2 de böyle bir sorun yok bildiğim kadarıyla. O yüzden gerek yok diye düşünüyorum.

scribble Telefon şuan stabil bir şekilde çalışıyorsa güncellemeye hiç girmeyin. Bada 1.2 çıkınca yüklersiniz. Sorun olmaz. İlla güncelliyecem derseniz de 3 tuş ile olmuyorsa kies üstünden recovery moda girmeye çalışın. Birde yazıda da dediği gibi sabırla denemek lazım zira gece bile sonuca ulaşan olabiliyor.

• teşekkürle re-storm bende windows 7 var, biraz karıştırınca yönetici modda çalıştırmak lazımmış onu gördüm ama teli tanımıyor..yine hayretler içindeyim aslında aynı şeyi 50 kere yapınca gerçekten recovery mode çıkıyor yani ... kies'i karıştırayım biraz..
  • Wave in versionunu 1.2 yapinca bildigim kadariyla Kies uzerinden uygulama yuklenemiyor. Dogru mu biliyorum? Uygulama yuklenemiyorsa da Kies telefonu taniyor mu ? Örnegin rehberi, notları vs. gorebiliyor muyum?
  • Merhaba arkadaşlar benim sorunum şöyle:

Telefon ile konuşurken sesi kaydetmek istiyorum ama alttaki noktalı çizgiye dokunduğum halde bi tepki vermiyor ne yapabilirim bu sorunu yaşayan varmı acaba?bilen varsa cevaplasın teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL

Merhaba arkadaşlar benim sorunum şöyle:

Telefon ile konuşurken sesi kaydetmek istiyorum ama alttaki noktalı çizgiye dokunduğum halde bi tepki vermiyor ne yapabilirim bu sorunu yaşayan varmı acaba?bilen varsa cevaplasın teşekkür ederim.

Ekranda başka bir şeye dokunabiliyor musunuz? Mesela tuşlara yada konuşurken menü tuşuna basınca menüye girebiliyor musun? Dediklerim olmuyorsa tuş kilidine giriyordur telefon. Yandaki kilit tuşuna 1-2 sn basılı tutmanız gerekiyor. Veya tuş kilidini kapatabilirsiniz. Ancak üstte yazılanları konuşurken yapabiliyor sadece 3 tuş çalışmıyorsa hiç bir bilgim yok malesef.
  • Evet öteki tuşlar çalışıyorlar sadece attaki çizgi çalışmıyor :( cvp için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bu telefonda telefon cebinizde müzik dinlerken şarkı değiştirmek mümkün değilmi? illaki telefonu cepten çıkarmakmı gerekiyor? böyle kapsamlı bir telefonda bu basit özellik neden olmaz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: gstmr

Arkadaşlar bu telefonda telefon cebinizde müzik dinlerken şarkı değiştirmek mümkün değilmi? illaki telefonu cepten çıkarmakmı gerekiyor? böyle kapsamlı bir telefonda bu basit özellik neden olmaz!

Bazı ek tuşlarla diyorsanız mümkün. Konunun 1. msjında da sorular içinde mevcut. Folder Player isimli uygulama ile bunu yapabilirsiniz. Mesela kamera tuşu ile şarkı geçisi vs gibi. Yada şarkı dinlerken tuş kilidini açmadan üstte çıkan cd resmine tıklarsınız. Onun dışında nasıl bir şey istiyorsunuz anlamadım?
  • Merhaba..
    Genellikle sesli uygulamaları kullanırken yada oyun oynarken arka planda çalan müzik(mp3.radyo vs.) kapanıyor.
    Bunun bir yolu varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepSea Man

Merhaba..
    Genellikle sesli uygulamaları kullanırken yada oyun oynarken arka planda çalan müzik(mp3.radyo vs.) kapanıyor.
    Bunun bir yolu varmı?

Uygulamadan uygulamaya değişiyor. Oyunlarda da bazılarında değişiyor. options tan music aktif yapılınca arka planda çalan şarkı devam ediyor. Ama hepsinde işe yaramıyor. Diğer küçük gazete vs gibi uygulamlarda zaten kesilmiyor. Yani bu uygulama ile alakalı.
  • Ok.Teşekkürler..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeepSea Man

Merhaba..
    Bunun bir yolu varmı?

Uygulamadan uygulamaya değişiyor. Oyunlarda da bazılarında değişiyor. options tan music aktif yapılınca arka planda çalan şarkı devam ediyor. Ama hepsinde işe yaramıyor. Diğer küçük gazete vs gibi uygulamlarda zaten kesilmiyor. Yani bu uygulama ile alakalı.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.