DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok
305
Cevap
6
Favori
49.589
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>
Giriş
      125 Mesaj
      04 Temmuz 2012 18:01:36
      quote:

Orijinalden alıntı: gokan37

benimde kafama takılan bi soru var ben otomativ mühendisliği üniversite puanlarına bakarken m.t.o.k de mf4 yazıyo halbuki ygs puanı ile girilmiyomu.

sadece 2010da ygs ile aldı, artık mf4 ile alıyor.

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Mustafa Kemal Atatürk
    • Teğmen
      219 Mesaj
      04 Temmuz 2012 19:27:03
      Merhaba,

Bu sene 12.sınıf olacağım.
      Yazılım Mühendisliği (mtok) için intibak ile bir sene daha okuyor muyuz?
      Kazanırsam 5 sene mi oluyor?

• Yüzbaşı
      306 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

04 Temmuz 2012 21:14:29
      quote:

Orijinalden alıntı: sesberk

Merhaba,

Bu sene 12.sınıf olacağım.
      Yazılım Mühendisliği (mtok) için intibak ile bir sene daha okuyor muyuz?
      Kazanırsam 5 sene mi oluyor?

1sene hazırlık var yani 5 yıl mühendisliklerin tamamına yakınında hazırlık olur zatenjı

• Yüzbaşı
      270 Mesaj
      04 Temmuz 2012 21:37:28
      arkadaslar elektrk elektrnk okuyorum sayisali sevmyrm eadan mtok bolumlerni terch edeblr mym?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      928 Mesaj
      04 Temmuz 2012 22:48:23
      Yeni gelecek arkadaşlara bi bilgilendirme yapayım çok yüksek ihtimalle bu sene bilimsel intibak yerine zorunlu ingilizce hazırlık olacak.Her üniversitede olur mu bilmem ama karabük üniversitesinde hazırlık ingilizce olacak.

http://teknoloji.karabuk.edu.tr/

edit: Daha mı iyi daha mı kötü oldu derseniz cevap veremem bilimsel intibak gerçekten zorlayıcı ama zorunlu ingilizce hazırlık okuyan arkadaşlarda zor diyor yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık zor bi hazırlık senesi sizi bekliyor. (Karabük üni. için konuşuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tesla- -- 4 Temmuz 2012; 22:51:04 >

• Yüzbaşı
      577 Mesaj
      04 Temmuz 2012 22:52:34
      quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

Yeni gelecek arkadaşlara bi bilgilendirme yapayım çok yüksek ihtimalle bu sene bilimsel intibak yerine zorunlu ingilizce hazırlık olacak.Her üniversitede olur mu bilmem ama karabük üniversitesinde hazırlık ingilizce olacak.

edit: Daha mı iyi daha mı kötü oldu derseniz cevap veremem bilimsel intibak gerçekten zorlayıcı ama zorunlu ingilizce hazırlık okuyan arkadaşlarda zor diyor yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık zor bi hazırlık senesi sizi bekliyor. (Karabük üni. için konuşuyorum)

hocam karabükte
      bilgisayar mühendisliği
      elektrik elektronik mühendisliği
      yazılım mühendisliği bu bölümler var mı yoksa busene felan acılcak mı bilgin var mı ?

• Yüzbaşı
      928 Mesaj
      04 Temmuz 2012 23:41:54
      quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

Alıntıları Göster

hocam karabükte
      bilgisayar mühendisliği
      elektrik elektronik mühendisliği
      yazılım mühendisliği bu bölümler var mı yoksa busene felan acılcak mı bilgin var mı ?

saydığın bölümlerin hiçbiri yok bu sene sadece end. tasarım açılacak mevcut olan bölümlerde imalat-enerji-mekatronik

• Er
      2 Mesaj
      06 Temmuz 2012 13:33:14
      anadolu teknik ve teknik aynı statüYE giriyo o farklı bi alt kademedesin sen

• Teğmen
      219 Mesaj
      07 Temmuz 2012 11:12:59
      Bilişim Teknoloji Veritabanı Programcılığı ATL okuyorum. Yazılım mühendisliği dışında başka hangi bölümlere gidebilirim?
      Birde yerleştirmede ATL 'lere öncelik tanınıyor mu, bilgisi olan var mı?

• Yüzbaşı
      306 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

07 Temmuz 2012 11:37:33
      quote:

Bilişim Teknoloji Veritabanı Programcılığı ATL okuyorum. Yazılım mühendisliği dışında başka hangi bölümlere gidebilirim?
      Birde yerleştirmede ATL 'lere öncelik tanınıyor mu, bilgisi olan var mı?

Bir öncelik tanınmıyor önemli olan MF4 Sıralaman ve puanın .Sen Bilgisayar,Yazılım,Elektrik-Elektronik ve Mekatronik Mühendisliği seçebilirsin.

• Binbaşı
      1283 Mesaj
      07 Temmuz 2012 12:45:25
      illa mtok olacak diye kasmayın kendinizi mtokların puanlarından çok çok düşük mühendislikler var

• Çavuş
      72 Mesaj
      07 Temmuz 2012 12:55:09
      quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

ben sayısalcıyım mf 4 ten gireceğim de yani ben şimdi burayı kazanıp gitsem bir yıl hazırlık okuyacam ing.. mtok dan gelen arkadaşlar nasıl olacak? 1 yıl intibak 1 yılda hazırlık 2 yıl mı okuyacaklar fazladan?

• Er
      14 Mesaj
      07 Temmuz 2012 13:03:00
      quote:

Orijinalden alıntı: meSutPiskin

Alıntıları Göster

Bir öncelik tanınmıyor önemli olan MF4 Sıralaman ve puanın .Sen Bilgisayar,Yazılım,Elektrik-Elektronik ve Mekatronik Mühendisliği seçebilirsin.

dostum yanlışın var mekatronik seçemiyor.

Bilkent University - CTIS
    • Teğmen
      219 Mesaj
      07 Temmuz 2012 13:05:12
      quote:

Orijinalden alıntı: tlbam

Alıntıları Göster

ben sayısalcıyım mf 4 ten gireceğim de yani ben şimdi burayı kazanıp gitsem bir yıl hazırlık okuyacam ing.. mtok dan gelen arkadaşlar nasıl olacak? 1 yıl intibak 1 yılda hazırlık 2 yıl mı okuyacaklar fazladan?

öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ya bir sene bilimsel hazırlık olur ya da ingilizce hazırlık..

• Yüzbaşı
      306 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

07 Temmuz 2012 13:38:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ramiskalkan

Alıntıları Göster

dostum yanlışın var mekatronik seçemiyor.

Evet haklıymışsın bizim rehberlikçi seçilebiliyor demişti şimdi araştırma yaptım seçemiyormuşuz tablo burada incelemek isteyenler bakabilir.

http://www.giresunbilim...teknolojifakulteleri.htm

• Yüzbaşı
      928 Mesaj
      07 Temmuz 2012 15:03:48
      quote:

Alıntıları Göster

öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ya bir sene bilimsel hazırlık olur ya da ingilizce hazırlık..

tam olarak bende bilmiyorum okulda hocalara sorduğumuzda böyle bir olay kesinleşmediği için onlarda net birşey söylemedi ama normal kontejyandan gelirsen zaten her bölümde ing hazırlık var mtoktan gelirsende bu sene ingilizce okuyacaksın hem bilimsel intibak hemde ing hazırlık vereceklerini hiç sanmıyorum.İkisinden birini görürsün yani buda çok çok büyük ihtimal ing hazırlık olur.

• Teğmen
      237 Mesaj
      18 Temmuz 2012 10:21:59
      mtok hakkında dava varmı şu an ?

Leyla ile Mecnun
    • Er
      0 Mesaj
      20 Ağustos 2012 12:16:52
      Arkadaşlar bu yıl gazi mtok kazandım fakat teknoloji fakültesinin sitesi açılmıyor o nedenle bilgi de alamadım.Hazırlık atlama sınavına girebiliyor muyum?İngilizce hazırlık mı olcak tam bilgim de yok lütfen yarımcı olur musunuz?

• Teğmen
      219 Mesaj
      20 Ağustos 2012 15:29:33
      Kesin bilmemekle beraber, çabuk cevaba ulaşman açısından bildiğimi söyleyeyim : Bilimsel hazırlık programını atlama şansın yok.. Ancak ingilizce dersinden muaf olmak için muafiyet sınavına girebiliyorsun.

• Yarbay
      2327 Mesaj
      20 Ağustos 2012 15:53:44
      quote:

Orijinalden alıntı: gizzomo

Arkadaşlar bu yıl gazi mtok kazandım fakat teknoloji fakültesinin sitesi açılmıyor o nedenle bilgi de alamadım.Hazırlık atlama sınavına girebiliyor muyum?İngilizce hazırlık mı olcak tam bilgim de yok lütfen yarımcı olur musunuz?

Sadece teknoloji değil, diğer fakültelerin de sitesi açılmıyor.

• Yarbay
      2327 Mesaj
      20 Ağustos 2012 15:55:47
      quote:

Kesin bilmemekle beraber, çabuk cevaba ulaşman açısından bildiğimi söyleyeyim : Bilimsel hazırlık programını atlama şansın yok.. Ancak ingilizce dersinden muaf olmak için muafiyet sınavına girebiliyorsun.

O bilimsel hazırlığı avantaja çevirmek elinizde. nasılsa hazırlıkta gösterilecek mat-fizik-kimyaya bütün sene çalıştınız. Mühendislik dersleri kadar zorlamayacak sizi.
      Dolayısıyla bilimsel hazırlık senesinde geçecek kadar çalışın, nasılsa hazırlık senesindeki notları diplomaya yansımıyor.Dolayısıyla bütün odağınız dil eğitimine verin. Bir nevi yabancı dil hazırlığa çevirin bu seneyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 20 Ağustos 2012; 16:00:31 >

• Er
      0 Mesaj
      20 Ağustos 2012 20:10:17
      quote:

çok teşekkür ederim zorunluymuş evet

• Yüzbaşı
      577 Mesaj
      21 Ağustos 2012 17:43:25
      bu ne saçma bir sistemdir ya mat1 mat2 zorunluymuş bilmem ne sınavı yok mu bunun ne biçin sistem zaten 1.yarıyıl ve 2.yarıyılda mat1 ve mat2 göreceğiz birde hazırlıkta göstercekler cok gereksiz bence boşuna 1 senemizi heba ediyorlar

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      21 Ağustos 2012 17:55:34
      quote:

bu ne saçma bir sistemdir ya mat1 mat2 zorunluymuş bilmem ne sınavı yok mu bunun ne biçin sistem zaten 1.yarıyıl ve 2.yarıyılda mat1 ve mat2 göreceğiz birde hazırlıkta göstercekler cok gereksiz bence boşuna 1 senemizi heba ediyorlar

bölüm ? neresi hocam ?

• Er
      4 Mesaj
      21 Ağustos 2012 17:55:49
      muafiyet sınavı olması gerekirdi. yapabilen geçerdi . belki üstteki arkadaşın dediği gibi avantaja çevirebiliriz ingilizce açısından ama bir sene kayıp diye düşünüyorum. zaten bir senede hazırlandım. mat2 bilmesem lys de nasıl kazanacaktım.

• Yüzbaşı
      577 Mesaj
      21 Ağustos 2012 17:56:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Alıntıları Göster

bölüm ? neresi hocam ?

süleyman demirel e.e (iö)

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      21 Ağustos 2012 17:58:21
      quote:

Alıntıları Göster

süleyman demirel e.e (iö)

Sınıf arkadaşımsın yani

• Yarbay
      2327 Mesaj
      21 Ağustos 2012 21:20:41
      quote:

Muafiyet sınavı olsaydı iyi olurdu ama şöyle diyim. Ben gazi eem mtok yerleştim. Puanım 327. Aynı yere genel kontenjandan giren en son adam 412 almış. Bir fark olması gerek. Yukarıdaki mesajımda dediğim gibi bu hazırlık senesini avantaja çevirmek elinizde. Genel kontenjandan girenler direk bölüme başlayacak ve ağır mühendislik dersleri görecekler. Aynı anda dil eğitimi sıkar biraz. Yaz tatilinden yaz tatilinede olmaz bu iş.
      Ancak bizim bilimsel hazırlık programımız olacak. Ve içeriği zaten bütün sene çalıştığım dersler. Bölüm kadar zorlamaz. Ve aynı anda dil eğitimine başlayabilirsiniz. Bir nevi ingilizce hazırlığa dönüştürebilirsiniz bu seneyi. Dikkat ederseniz normal mühendislik fakültelerininde ingilizce hazırlığı bulunmakta. Aynı onun gibi bu mat-fizik-kimya hazırlığını ingilizce hazırlığına dönüştürmek sizin elinizde. Ben öyle yapacağım. Ankara amerikan kültür derneği dil okullarını düşünüyorum.

• Onbaşı
      38 Mesaj
      21 Ağustos 2012 21:47:53
      quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Alıntıları Göster

Muafiyet sınavı olsaydı iyi olurdu ama şöyle diyim. Ben gazi eem mtok yerleştim. Puanım 327. Aynı yere genel kontenjandan giren en son adam 412 almış. Bir fark olması gerek. Yukarıdaki mesajımda dediğim gibi bu hazırlık senesini avantaja çevirmek elinizde. Genel kontenjandan girenler direk bölüme başlayacak ve ağır mühendislik dersleri görecekler. Aynı anda dil eğitimi sıkar biraz. Yaz tatilinden yaz tatilinede olmaz bu iş.
      Ancak bizim bilimsel hazırlık programımız olacak. Ve içeriği zaten bütün sene çalıştığım dersler. Bölüm kadar zorlamaz. Ve aynı anda dil eğitimine başlayabilirsiniz. Bir nevi ingilizce hazırlığa dönüştürebilirsiniz bu seneyi. Dikkat ederseniz normal mühendislik fakültelerininde ingilizce hazırlığı bulunmakta. Aynı onun gibi bu mat-fizik-kimya hazırlığını ingilizce hazırlığına dönüştürmek sizin elinizde. Ben öyle yapacağım. Ankara amerikan kültür derneği dil okullarını düşünüyorum.

Gayet mantıklı.Bu sene mühendislik fakültesinde okuyanlar ingilizce hazırlık görecekler.MTOK ile yerleşen öğrenciler ise matematik, fizik, kimya görecekler ki bu derslerin hepsi bu sene mf hazırlanan öğrencilerin gördüğü konuları görecekler tekrar olarak düşünülebilir ve sizin de bu konuları öğrendiğinizi varsayalım sadece biraz tekrar ile hazırlık sınıfını geçersiniz arta kalan zaman ile ingilizce görerek bu yılı fırsata çevirebilirsiniz.Tabi burada sıkılmamak ve boşlamamak en önemlisi.Ama bi muafiyet olsa fena olmazdı.

• Onbaşı
      36 Mesaj
      30 Nisan 2013 23:19:21
      Arkadaslar merhaba ben bilgisayar okuyorum mtoklardan ee bilgisayar muhendisligine falan girebiliyorum . Sorum ise ben insaat muhendisligine girebilir miyim mtoklardan ? Biliyorum kendi bolumum degil ama mesela Sakar ya universitesi gecen sene 34 kisiden 16 kisi girmis yani yarisi acikta kalmis ben tercih etsem beni aalma sanslari hic mi yok ?

• Binbaşı
      1195 Mesaj
      01 Mayıs 2013 00:39:28
      quote:

Orijinalden alıntı: suskun550

Arkadaslar merhaba ben bilgisayar okuyorum mtoklardan ee bilgisayar muhendisligine falan girebiliyorum . Sorum ise ben insaat muhendisligine girebilir miyim mtoklardan ? Biliyorum kendi bolumum degil ama mesela Sakar ya universitesi gecen sene 34 kisiden 16 kisi girmis yani yarisi acikta kalmis ben tercih etsem beni aalma sanslari hic mi yok ?

tercih edemezsin

• Yarbay
      3745 Mesaj
    • Binbaşı
      1195 Mesaj
      08 Temmuz 2013 21:10:44
      quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

beyler düz liseler MTOK terzih edebiliyormu?

hayır

• Er
      1 Mesaj
      09 Temmuz 2013 16:24:21
      Merhaba arkadaşlar, Makine teknolojileri bölümü makine ressamlığı dalı mezunuyum enerji sistemleri mühendisliğini (mtok) olarak seçebiliyormuyum acaba, tercih klavuzuna baktığımda işin içinden çıkamadım açıkcası. enerji sistemleri mühendisliğine baktığımda dal olarak makine ressamlığı yazmıyor ama bölüm olarak makine teknolojileri yazıyor bu seçebildiğim anlamınamı geliyor varmıdır bir bilen acaba

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      09 Temmuz 2013 19:25:46
      quote:

Orijinalden alıntı: _HaMzA_

Merhaba arkadaşlar, Makine teknolojileri bölümü makine ressamlığı dalı mezunuyum enerji sistemleri mühendisliğini (mtok) olarak seçebiliyormuyum acaba, tercih klavuzuna baktığımda işin içinden çıkamadım açıkcası. enerji sistemleri mühendisliğine baktığımda dal olarak makine ressamlığı yazmıyor ama bölüm olarak makine teknolojileri yazıyor bu seçebildiğim anlamınamı geliyor varmıdır bir bilen acaba

Secebiliyosun

• Er
      1 Mesaj
      09 Temmuz 2013 22:08:37
      quote:

Alıntıları Göster

Secebiliyosun

teşekkürler hocam

• Teğmen
      186 Mesaj
      10 Temmuz 2013 03:20:49
      Sıralamam 199 bin sakarya makina mtok iö 168 binle alıyo girebilir miyim lütfen yardım edin

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      10 Temmuz 2013 04:08:20
      quote:

Orijinalden alıntı: azadi30

Sıralamam 199 bin sakarya makina mtok iö 168 binle alıyo girebilir miyim lütfen yardım edin

Zor gibi ama sen yinede tercihlerine yaz. Digerlerinide eklemeyi unutma. Mekatronik acıldı bu sene baya. Onlar etkileyebilir

• Çavuş
      42 Mesaj
      18 Ağustos 2013 22:01:00
      Arkadaşlar, sakarya tek. fakültesi elektrik elektronik müh.(Mtok) yerleştim. Mtokda hazırlık atlama sınavı var mı ?

Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    • Yüzbaşı
      639 Mesaj
      22 Ağustos 2013 10:27:10
      Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği okuyorum (M.T.O.K) sorularınızı alabilirim

Bulursak alacağız..
    • Teğmen
      121 Mesaj
      22 Ağustos 2013 10:32:56
      quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği okuyorum (M.T.O.K) sorularınızı alabilirim

Hocam merak ettiğim olay şu 1.Sınıfta hazırlık okuyorsunuz , M.T.O.K bilgisayar 16 kişi alıyor . 16 kişi için 1 sınıf mı açılıyor . Yoksa bütün M.T.O.K'lar hazırlıkta ortak mı görüyor dersleri?

• Yüzbaşı
      639 Mesaj
      22 Ağustos 2013 11:11:48

quote:

Orijinalden alıntı: RebirthS

Alıntıları Göster

Hocam merak ettiğim olay şu 1.Sınıfta hazırlık okuyorsunuz , M.T.O.K bilgisayar 16 kişi alıyor . 16 kişi için 1 sınıf mı açılıyor . Yoksa bütün M.T.O.K'lar hazırlıkta ortak mı görüyor dersleri?

Bütün mühendisliklerden karışık 4 5 sınıf oluşturuluyor 40 ar 50 ser kişilik

Bulursak alacağız..
    • Yüzbaşı
      348 Mesaj
      23 Ağustos 2013 00:43:56
      quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Denklik sistemi var mı

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Ağustos 2013 09:03:57
      allah belalarını versin kontenjanları düşürenlerin... Kontenjanlar düşmese düzce mtok bil müh okuyordum şimdi.

Yaşasın vatan, yaşasın Türk Milleti! -OSMAN PAMUKOĞLU
      LG G4
    • Çavuş
      68 Mesaj
      23 Ağustos 2013 09:23:49
      quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

allah belalarını versin kontenjanları düşürenlerin... Kontenjanlar düşmese düzce mtok bil müh okuyordum şimdi.

Kontenjanlar düşmeseydi bende dumlupınar eem okuyordum :( Çok üzüldüm kontenjanlar düşmesi çok kötü oldu.

• Yüzbaşı
      306 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

23 Ağustos 2013 11:05:00

bildiğim kadarıyla yokmuş

Teneke1kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Ağustos 2013 11:50:05
      quote:

Orijinalden alıntı: haswel

Alıntıları Göster

Kontenjanlar düşmeseydi bende dumlupınar eem okuyordum :( Çok üzüldüm kontenjanlar düşmesi çok kötü oldu.

aynen şimdi öğretmenlite sürünüyoruz :)

Yarı yarıya düştü puanlar neredeyse diğer müh fak. ile aynı oldu. Ne anladık ki mtok olmasından... ZAten o puanı alanlar müh fak yerleşebiliyordu

Yaşasın vatan, yaşasın Türk Milleti! -OSMAN PAMUKOĞLU
      LG G4
    • Yüzbaşı
      757 Mesaj
      23 Ağustos 2013 12:13:20
      Arkadaşlar forumda imza yetkisinin kesin olmadığını yazmıştım.Şimdi yeni bir belge ile karşılaştım.Artık teknoloji fakültelerinin önü açık.

BLOĞU YEMEDİK YEDİRMEYİZ!

DH KİMSEYİ BLOKLAMAYANLAR TOPLULUĞU
    • Yüzbaşı
      306 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

23 Ağustos 2013 12:30:06
      Önü açık hiçbir problem yok artık,hala imza yetkisini mi tartışıyorsunuz.

• Çavuş
      42 Mesaj
      23 Ağustos 2013 13:12:24
      Arkadaşlar, daha öncede sormuştum.Mtok olduğumuz için hazırılığı okumak zorundamıyız yoksa muafiyet sınavına girebiliyormuyuz ? Sakarya üniversitesindeyim orda olan vaaar mı Bu arada o nalet kontenjan düşmeseydi bende gazideydim ama nasipten öte yol gitmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teneke1 -- 23 Ağustos 2013; 13:14:30 >

Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    • Teğmen
      121 Mesaj
      23 Ağustos 2013 13:16:19

Daha önce bu soru sorulmuştu diye hatırlıyorum orda muafiyet sınavı yok deniyordu

Teneke1kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      53 Mesaj
      02 Aralık 2013 14:56:40
      arkadaşlar mtok okucam fakat bi arkadaş normal mühendislerden 2 kat daha az maaş alıyosun dedi varmı böyle bişey ? saçmalık olur varsa

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      02 Aralık 2013 15:18:56
      quote:

Orijinalden alıntı: CanerReyiz

arkadaşlar mtok okucam fakat bi arkadaş normal mühendislerden 2 kat daha az maaş alıyosun dedi varmı böyle bişey ? saçmalık olur varsa

Evet kardeşim aynen öyle

• Çavuş
      53 Mesaj
      02 Aralık 2013 15:21:57
      quote:

Alıntıları Göster

Evet kardeşim aynen öyle

2 kat az maaşmı alıyoruz hakketten ? ulan rehber hocası bunu bana niye söylemedi bi konuşcam ben onla :D

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      02 Aralık 2013 16:24:18
      quote:

Alıntıları Göster

2 kat az maaşmı alıyoruz hakketten ? ulan rehber hocası bunu bana niye söylemedi bi konuşcam ben onla :D

Sorun maaş değil.

Senin her söylenene inanman ;)

• Çavuş
      53 Mesaj
      05 Aralık 2013 22:30:31
      quote:

Alıntıları Göster

Sorun maaş değil.

Senin her söylenene inanman ;)

e yapıcak bişi yok be kardeşim daha adam akıllı sistem oturtuda bizmi araştırmadık :( bana saçma geldi bi sorayım dedim kötümü yaptım

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      06 Aralık 2013 00:12:48
      quote:

Alıntıları Göster

e yapıcak bişi yok be kardeşim daha adam akıllı sistem oturtuda bizmi araştırmadık :( bana saçma geldi bi sorayım dedim kötümü yaptım

Boşverrrr.. Sen Ögrenmeye bak. Fırsatın olursa bulundugun şehirde sanayi sitesine uğra. Makina-elektronik üzerine üretim yapan orta ölçekli bir şirkette 5-10 yıl tecrübeli bir mühendis ile görüş. Ondan dinle. Zırvalıkları boşver. Diger sektörlerde geçerli olan kural burda da geçerli. İşini iyi yapana her zaman iş var. Para olayları en son düşüneceğin şey. Sen okuldan donanımlı bir şeklide mezun olmaya bak. Durumuna göre 2 bin ile 6 bin arası değişir.

• Çavuş
      53 Mesaj
      06 Aralık 2013 16:59:40
      quote:

Alıntıları Göster

Boşverrrr.. Sen Ögrenmeye bak. Fırsatın olursa bulundugun şehirde sanayi sitesine uğra. Makina-elektronik üzerine üretim yapan orta ölçekli bir şirkette 5-10 yıl tecrübeli bir mühendis ile görüş. Ondan dinle. Zırvalıkları boşver. Diger sektörlerde geçerli olan kural burda da geçerli. İşini iyi yapana her zaman iş var. Para olayları en son düşüneceğin şey. Sen okuldan donanımlı bir şeklide mezun olmaya bak. Durumuna göre 2 bin ile 6 bin arası değişir.

hmm eyvallah birde şimdi ben bölümümden giriyorum yani lisedede elektronik okudum okul bana kaç puan vercek ek olarak onu biliyormusun acaba

• Er
      1 Mesaj
      02 Temmuz 2014 19:45:58

meslek lisesi önceden gitmek zordu bilen bilir çünkü meslek lisesinde mesleki eğitim veriliyor normal liseliler 4 yılık üniversite kazanıp mesleki eğitim alabiiyor eğer ben yök olsaydım anadolu teknik ve eml liselerine düzenemle getirirdim. 16 yaşında bi çoçuk mesleğiyle büyümesi ve gelişmesi lazım ancak uzmanlık alanları türkiyede böyle gelişebilir. ama türkiye hala uyuyor bilmem yurtdışındakilerde eğitim sistemine göz atın bu söylediklerime kanaat gelebilirsiniz. mtok bence çok adaletli bir uygulama bakın arkdaşlar mühendislik uygulamalarında mat fizik kimya biyoloji geometrini bütün dalları kullanılmıyor bunu ösym aday seçmek için bütn dallarında sorumlu tutuyor yök hataları çok meslek lisesini üniverteye ön hazılık haline getirebilir ama kafalar çalışmıyor niye meslek lisesi düşük gözüküyor çünkü geçmişte puansız alma geleni gideni okula puansız alma bu yüzden meslek lisesinin otoritesi hep düşüş yaşamıştır ve diğer okullar tarafından dışlanmıştır meslek lisesi üniversite gibi meslek bilgiler öğretiliyor ama yök bunu kalitesiz kılıyor üniverteyi hep zirveye çıkarıyor dediğim gibi üniversite müfratında olduğu gibi bazı fizik bazı mat bazı ınkılap tarıhi vb dersler mesleki dersler ile birilikte veriyor ama çok zeki yök başkanlarımız hala bu olayı meslek liselerine yansıtmıyor çözüm ortaokulda sınava girersin anadolu liseleri gbi puanlar korsun alan meslek lisesine girer meslek lisesini ünivertenin ön teknik eğitimi gibi yaparsın bu çalışma birlikte uzmanlık alanları daha geniş tutar yılıın bazı yıllarında öğretmenler seminer tabi tutarsın oh öğretmen ol 2 bin küsür maaş okulda yan gel yat bunun suçlusu onu yapanlar değil ona tabi ve mecbur kıllanlar yök eğitim kurulu

Xreleavekullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      mustafagunaydinn bu mesajı paylaştı

• Er
      1 Mesaj
      02 Temmuz 2014 19:56:40

normol lisedeki öğrenciler süpriz yumurta gbi içenden ne çıkacağı belli olmuyor 18 ile 19 yaşında gelr meslekğiyle tanışır çok saçma bi uygulama genel olarak konuşursam türkiye böyle teknolojide vb dallarda gelişemiyor niye uzmanlık alanları çok az üni giden bazı öğrenciler hayali tabi zirvedekilere lafım yok 4 yıllık okuyayım mühendis olurum lafta 2.5 ile 3 lira arası bi maaşlı iş ev araba çoçuk allah selamet versin niye böyle düşünüyor çünkü eğeitim sistemi bunu ona tabi ttutuyor 4 yılda sen bölümğnde ne kadar uzman olacaksın bazı tasarımlar projeler üretebileceksin adam mezın olur işini işte öğrenir bu şimdi eğitimse hiç konuşmya gerek yok illla sayılı öğrencilerle bu işi yapacağz işte arkdaşlar eğitim sistemi çok öenmlidir sen ona göre hayatını tasarlarsın ne kadar iyi bir eğitim o kadar iyi bir tasarım

mustafagunaydinnkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      mustafagunaydinn bu mesajı paylaştı

Sayfa:   <<     < önceki   1 2 3 4 [5] 6   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> M.T.O.K, MTOK lar Hakkında Herşey ,,,mtok
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.