DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
1.297
Cevap
1
Favori
156.059
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> HTC >> [SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   20 Ekim 2010 22:43:56
   htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
   htc HD2 üzerindeki Hafıza kartından (SDbellek) kurulan ROM Rehberidir.

   htc HD2 üzerinde cihaz hafızasına Hafıza kartından (SDbellek) kurulan ROM Rehberidir.
   Hafıza kartından çalışan Android ROM Kurulum Rehberi, Cihazında hem WindowsMobile6.5 hemde Android kullanmak (Çift işletim sistemi) isteyen kullanıcılar içindir.

   Direkt olarak cihaz hafızasına kurulabilen Android ROM için
   [NAND] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi'ni kontrol edebilirsiniz.

   Bir süredir, HTC HD2 'ye Android port edildi haberleri bir kaç aydır kulaktan kulağa yayılıyor. Evet şimdilik telefonun hafızasına kurulamasada (NAND hafızaya uyarlanacak ROM lar ile bu mümkün olacak fakat bu zor bir proje olduğundan bekleyiş sürecek biraz!) Hafıza kartı üzerinden bir kaç küçük ayar ile htc HD2 telefonunuzu bir Android canavarına dönüştürmek mümkün. Nand ROM (Telefonun hafızasına direkt olarak kurulup çalışabilen) çalışmaları tüm hızıyla sürerken WindowsMobile 6.5 gibi bir sistemde beklediğini bulamayanlar için oldukça güzel bir haber. Şimdilik Nand ROM lar çıkana kadarda HD2'de Android kullandıktan sonra bir daha WindowsMobile6.5 e geri dönmek istemeyeceksiniz. Android 2.2 (Froyo) Flash Player 10.1 desteği içermektedir yani bu birçok kullanıcı için bir kilit özellik görevindedir. Artık facebook da videoları izleyebilir, fizy.com dan müzik dinleyebilir ve aklınızda ne varsa flash ile bugüne kadar akıllı telefonlarınızdan ulaşamadığınız, açamadığınız, giremediğiniz tüm sitelerin keyfini sürebilirsiniz. Market ten direkt olarak istediğiniz uygulamaları indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Artık rahatlıkla gezinip izleyemeyeceğiniz bir site kalmadı desek yeridir.
   Ben sizleri elimden geldiğince bu başlık altında bilgilendirmeye çalışacağım.
   Görüşlerinizi önerilerinizi sizde burada elinizden geldiğince sunmaya çalışırsanız memnuniyetle karşılarım.


   ______________________________________________________________________________   ADIM-1

   Bilgisayarımız ile aradaki senkronizasyonu sağlamak için öncelikle bu programların bilgisayarımızda yüklü olduğundan emin olalım.
   Bazı durumlarda hata veya eksik dosya uyarılarıyla karşılaşmamaları için bu programları yüklemeleri gerekmektedir.
   İşletim sisteminize uygun program sürümünü indirip kuralım.

   Windows 7 (Vista) Kullanıcıları için Mobile Device Center Programı

   http://www.microsoft.co...a-4a5f-a791-09f07aaa1914

   Windows XP kullanıcıları için ActiveSync Programı
   http://www.microsoft.co...f-404d-a04b-dc09f8141141


   Alternatif download link: cnet.com


   ______________________________________________________________________________   ADIM-2   Öncelikle Cihazınız ile PC birbiri ile eşitlenmiş olmalı (Mobile Device center & Active sync aracılığı ile)
   Cihazınızda Activesync seçili olduğundan emin olun.
   İlk olarak cihazımızın SPL bilgisini görebilmek için aşağıdaki adımları uyguluyoruz.


   • Cihazımızı kapatıyoruz
   • Volume down (cihazın yan kısmındaki ses kısma) tuşuna basılı tutuyoruz ve aynı zamanda tuşa basmayı bırakmadan cihazımızın açma/kapama tuşuna 1 saniye basıp çekerek cihazımızı tekrar çalıştırıyoruz.
   • Ekrana görüntü geldikten sonra volume down tuşunu bırakabilirsiniz.


   Adımları doğru uyguladıysak bootloader yani aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü (3 renkli) Bootloader ekranı gelecektir. (Bu ekrandan çıkmak için bataryayı çıkarıp takmanız yeterli)


   HardSPL işlemini cihazımıza uygulayabilmemiz için bu 3 renkli (bootloader) ekranda yazan SPL versiyonumuzun kesinlikle aşağıda yazanlardan bir tanesi olması gerekmektedir. (Genelde bunlardan biridir zaten)


   • SPL 1.42.0000
   • SPL 1.62.0000
   • SPL 1.66.0000
   • SPL 2.07.0000
   • SPL 2.08.0000

   • SPL 2.10.0000 (2.10 için HSPL2 yerine HSPL3 programı gerekli.)

   Cihazınızın SPL versiyonunu öğrendikten sonra


   • ÖRNEK: SPL -1.42.0000 veya yukarıdakilerden herhangi biri yazıyor ise HSPL uygulayabilirsiniz.

   HardSPL (HSPL) işlemi ile cihazımızı resmi olmayan yüklemelere karşı açarken, istediğimiz zaman eski haline de döndürebileceğimizide unutmamamız gerekir. Yani geri dönüş mümkündür.
   Aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz istediğimiz zaman cihaza SPL versiyonlarından istediğimizi yükleyebiliriz.

   Şöyle özetleyim
   Bootloader (3 renkli ekran) ekranında cihazımıza hiçbir HSPL işlemi yapmadan önceki durumu SPL-1.66.0000 idi.
   Siz HardSPL işlemini uyguladıktan sonra artık Bootloader ekranındada SPL-1.66.HSPL yazacaktır.
   Diyelim ki telefonunuzunda bir arıza var ve KVK ya götürüp teslim edeceksiniz. O zaman HSPL işlemini tersten alacağız, yani
   2.08.HSPL yaptığımız cihazın SPL ini 2.08.0000 olarak eski haline getirebiliriz.Tek yapmanız gereken HSPL2 yi tekrar çalıştırmak.
   (Bu sayıları farklı farklı veriyorum ki herkesin cihazının SPL i farklı olabilir.)
   Size tavsiyem HardSPL işleminde 2.08.HSPL yi kurmanız.
   Programı çalıştırmadan önce USB kablosu ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve cihazımıda ActiveSync ile bağlan seçeneğini seçtiğimizden emin oluyoruz.

   Bunun için öncelikle aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmından HSPL2 dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.   • Yükleme öncesi gereken adımlar:
   • Cihazımızı USB kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
   • Cihazımızı ActiveSync ile bağlanma seçeneğini kullanıp bağlantıyı kuruyoruz.
   • Bilgisayarın otomatik olarak uyku ve bekleme moduna girmediğinden emin oluyoruz(Bağlantının yarıda kesilmesi bizim için hiç iyi olmaz)
   • Batarya seviyesi en az %50 üzerinde olduğundan emin oluyoruz.

   Şimdi uygulayalım.

   Cihazımıza 2.08.HSPL yüklemesini yaptıktan sonra HardSPL (HSPL) ile cihazımıza yeni ROM yüklemelerine izin vermiş olduk.
   2.08.HSPL yi seçerek yüklemeyi gerçekleştirdik. Yükleme bittikten sonra telefonda "We Hacked It" yazılı bir uyarı göreceksiniz. Eğer bu uyarıyı görürseniz işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.   • CİHAZ SPL i 3.03.0000 olanlar bu kutucuk içini mutlaka okuyun!


   @ineversmoke bildirdi; Cihazınızın ROM versiyonu son orjinal ROM update inden sonra SPL:3.03.000 ise Android ROM u direkt olarak hafıza kartına atıp çalıştırabilirsiniz.

   Yine de rehber olması amacıyla 3.03 den nasıl sıyrılabileceğinizi aşağıdaki EK BİLGİLER kısmında anlattım.


   ______________________________________________________________________________   ADIM-3


   Radio ROM unu değiştirmek
   Cihazınızı ilk açtığınızda bir beyaz ekran gelmektedir ve bu beyaz ekran üzerinde HTC logosu belirmektedir. Aşağıdaki resimde görülen o ekrandaki seçili alanda (3 satırlık kırmızı yazı) Radio ROM unuzun versiyonu yazmaktadır.(WindowsMobile içinde yazılım bilgilerine girerekte bunu görebilirsiniz.)

   Öncelikle söyleyeyim, "En iyi radio hangisidir?" çok saçma bir sorudur. Bu soru "En iyi sebze hangisidir?" kadar anlamsızdır.
   Radio ROM un getirdiği performans farkı, batarya dayanıklılığı, sinyal kalitesi cihazadan cihaza, bölgeye, şebekeye göre farklı farklı değişmektedir. ROM geliştiricilerinin önerdiği ve sorunsuz çalıştığına dair geri dönüş bildirilen 2 adet Radio ROM u yüklemenizi önereceğim.
   1- Radio_Leo_2.15.50.14
   2- Radio_Leo_2.14.50.04

   Bu iki Radio ROM dan birini cihazımıza yükleyelim.
   Bunun için öncelikle aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmından size gerekli Radio ROM dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.
   Bu Radio ROM u indirip arşivden çıkardıktan sonra farkına varacaksınızdır ki "RUU_signed.nbh" isimli .nbh uzantılı dosyamızı tek başına telefona atmamız mümkün değil.
   Bunu cihazımıza yüklemek için Custom Rom Update Utilitiy (CustomRUU.EXE) isimli programa ihtiyacımız var.
   Bu programda aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmında mevcut.
   CustomRUU.exe ve seçtiğimiz Radio ROM u aşağıdaki gösterildiği şekilde aynı klasör altında topluyoruz.


   • Yükleme öncesi gereken adımlar:
   • Cihazımızı USB kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
   • Cihazımızı ActiveSync ile bağlanma seçeneğini kullanıp bağlantıyı kuruyoruz.
   • Bilgisayarın otomatik olarak uyku ve bekleme moduna girmediğinden emin oluyoruz(Bağlantının yarıda kesilmesi bizim için hiç iyi olmaz)
   • Batarya seviyesi en az %50 üzerinde olduğundan emin oluyoruz.

   Yüklemeyi tamamladıktan sonra açılıştaki beyaz HTC logolu ekranın alt kısmında yer alan 3 satırlık kırmızı yazıyıda kontrol ediyoruz ve Radio ROM değiştirme işlemimiz tamamlanıyor.


   ______________________________________________________________________________   ADIM - 4 *Uyarıyı okuyun!


   Hafif ve batarya dostu bir Windows Mobile ROM yüklemek, Task29 ile cihaz hafızasını temizlemek(mevcut tüm telefondaki bilgilerinizi siler!) , Hafıza kartını Android yüklemeden önce Formatlamak

   • *Dikkat! Bu adımı uygulamak gerekli değildir. Android şu an için Windows Mobile üzerinden çalışmaktadır. Ben size bu adımı batarya ömrünüzü uzatmak, hata ile karşılaşmamak ve Android performansınızı artırmak için uygulamanızı tavsiye ederim. Hafif ve Android için yapılmış Custom ROM (Orijinal olmayan modifiye edilmiş ROM lar) yüklemek cihazınızın bataryasının daha uzun süre dayanmasına ve cihazınızın Android çalışırken ki performansının daha hızlı olmasına olanak tanıyacaktır.


   1- Task29 işlemi ile telefonunuzun hafızasını temizleme

   Task29 işlemi telefonunuzun dahili hafızasındaki mevcut ROM u siler ve CustomROM yüklemeden önce bu adımı uygulamak kesinlikle önerilmektedir.
   Dikkat! Task29 işlemi cihazın hafızasını temizleyeceğinden mevcut Uygulamalar,Ayarlar,Telefon rehberi,SMS, Arama kayıtları vb. gibi tüm bilgiler silinecektir.
   Bu işlemi uygulamadan önce Telefon Rehberini yedeklemek için önce aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmından "PIMBackup" isimli uygulamayı indirin.
   PIMBackup bilgisayarda değil, cihazınız üzerinde çalışıyor.


   Task29.exe yi arşivden çıkarın ve çalıştırın. (*Uyarıyı okuyun)
   Programı çalıştırdığınızda, telefonunuzda ve pc ekranınızda %1-20-36-48-50-80-75-…90 diye bir çubuk ilerlemeye başlayacak.

   *Dikkat! Bu çubuklu ekran %99 a yaklaştığında ses kısma tuşuna basın ve (3 renkli) Bootlader ekranı gelene kadarda ses kısma tuşuna basmayı bırakmayın.

   Telefonunuz temizlendi.
   *Ben sadece telefon rehberini yedeklemeyi anlatacağım,PIMBackup adlı uygulama Telefon rehberi,SMS, Arama kayıtları vb. gibi tüm bilgiler için yedekleme mevcuttur.
   Telefonumuza PIMBackup uygulamasını kurduktan sonra


   • WindowsMobile üzerinde PIMBackup uygulamasını çalıştırın.
   • Backup seçin ve sadece Contacts ı seçin.
   • “Select backup filename and folder” ekranında compress backup ve binary backup option’unda bulunan tikleri kaldırın.
   • Backup(burada-o günün- tarihi-yazar).pib dosyasını telefondan bilgisayarınıza kopyalayın (Android kullanırken rehberinize bu numaraları eklemek için bu dosya lazım, Aşağıdaki EK Bilgileri kontrol edin).

   Yedekleme işlemini gerçekleştirdik. Şimdi task29 işlemi ile telefon hafızamızı temizleyebiliriz.
   task29 işleminin görüntüleri aynı CustromRUU ya benzer. Next > Next dedikten sonra Update tuşuna basarak task29 işlemini tamamlayabiliriz.
   Bunun için aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmından Task29 dosyasını bulup bilgisayarınıza indirin.


   2- Custom ROM yükleme
   Task29 ile hafızasını temizlediğimiz cihazımızı kapatıyoruz. Ardından

   • Cihazımızı kapatıyoruz
   • Volume down (cihazın yan kısmındaki ses kısma) tuşuna basılı tutuyoruz ve aynı zamanda tuşa basmayı bırakmadan cihazımızın açma/kapama tuşuna 1 saniye basıp çekerek cihazımızı tekrar çalıştırıyoruz.
   • Ekrana görüntü geldikten sonra volume down tuşunu bırakabilirsiniz.
   • Ekranda 3 Renkli Bootloader gözükecektir endişelenmeyin bu normal. Çünkü telefon içindeki mevcut ROM u sildik.   Android için gereksiz uygulamalardan arındırılmış hafif ve batarya dostu (Best Battery <8mA in Standby) bir Custom ROM yükleme.


   VBNROM orjinal forum başlığına göz atmak için tıklayın. Bu linkteki "VBN RELOADED 2 •• WWE 3.14 Core •• Oct 08" ROM unu tavsiye ederim.
   Bu rom içinde az ama işimize lazım uygulamaları barındırmakta.


   VBNROM Windows Mobile ROM (Android için tasarlanmış az güç tüketen hafif ROM) linki "Gerekli dosyalar" kısmına eklendi.
   Aşağıdaki "Gerekli dosyalar" kısmından size gerekli VBNROM Windows Mobile ROM dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.   Şimdi "VBN RELOADED 2 •• WWE 3.14 Core •• Oct 08" isimli dosyayı indirdik ve sıra geldi WinRAR ile sıkıştırılmış halinden çıkartmaya.
   (Dosyanın uzantısı .7z yani sıkıştırma programları ile açabilirsiniz 7zip , WinRAR vb.)
   VBN Droid ROM un kendisi bir Windows Mobile 6.5 ROM dur. Hafif ve batarya dostu bir ROM dur.
   (Buraya bir not düşmek istiyorum. Android kurulumunu tamamlayıp cihazımızda Android kullanmaya başladıktan sonra size tavsiye günlük kullanımlarınızda WindowsMobile ı Uçuş Moduna almanız. Yani şebekesini kapatın ki batarya ömrünüz uzasın. daha sonra belirttiğimiz adımlarla Android i boot edip kullanmaya devam edin. Yani Android kullanırken WindowsMobile ı "Airplane Mode(Uçuş Modu)" a almanız sizin için önemlidir.
   Bu romu kullanmamızın sebebi batarya ömrünü uzatmak ve Android halihazırda Windows Mobile 6.5 üzerinden çalışacağı için Android performansını artırmaktır.
   Aşağıdaki görüntüde görüldüğü gibi "ruu.exe yi çalıştırarak işleme devam edeceğiz.   • Yükleme öncesi gereken adımlar:
   • Cihazımızı USB kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
   • Cihazımızı ActiveSync ile bağlanma seçeneğini kullanıp bağlantıyı kuruyoruz.
   • Bilgisayarın otomatik olarak uyku ve bekleme moduna girmediğinden emin oluyoruz(Bağlantının yarıda kesilmesi bizim için hiç iyi olmaz)
   • Batarya seviyesi en az %50 üzerinde olduğundan emin oluyoruz.

   Yükleme tamamlandıktan sonra cihazımızda Custom ROM yükleme işleminide tamamlamış bulunuyoruz.

   3- SD Kart Formatlama (Hafıza kartı Formatlama)

   • Dikkat! Bu işlemi yapmadan önce hafıza kartınızdaki gerekli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayınız!
    Bu işlemde mecburi değildir fakat ısrarla önerilmektedir.
    ChuckyDroid Windows Mobile ROM içerisindeki "Tools" bölümünden FormatSD uygulaması ile Hafıza kartınızı formatlayabilirsiniz. ( Hafıza kartınızı bilgisayara takıpta aynı işlemi uygulayabilirsiniz bir farkı yok. en küçük yani "16kb" ile formatlamak tercihiniz olmalıdır)
    ChuckyDroid ROM içerisinde "Exceller Multiple Build Loader for Android/Ubuntu" isimli bir uygulama bulunmaktadır.
    Bu uygulama ile aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi hangi işletim sistemini boot etmek istediğinizi kolayca seçebilirsiniz.
    (Bu uygulama olmasada boot işlemini gerçekleştirebiliriz Android yükleme kısmında anlatacağım)


    Bu işlemleri Android yüklemenin biraz karışık geldiğini düşünüyor iseniz atlayabilirsiniz. Androidin performansını ve beklentilerinizi karşılayışını görmeye başladıktan sonra bu adımlarıda uygulamak isteyeceğinizden eminim.


    ______________________________________________________________________________
    ADIM - 5

    Android ROM u Hafıza kartına atıp ve kullanmaya başlıyoruz

    Size 2 adet Android ROM önereceğim. Daha fazlasını isterseniz xda-developers.com adresini ziyaret etmenizi söyleyebilirim.
    Önerdiğim ROM test edildi düzgün, hızlı ve stabil çalışıyor.

    ([12.12.2010]) MCCM SE V4(FroyoStone Sense)    Su şitenin linkini daha fazla android rom denemeniz amacıyla size yönlendirici olması için ekliyorum
    android.hd2roms.com

    Yukarıda belirttiğim Android ROMu u Yukarıda orjinal linki verilen forum başlıklarından download edebilirsiniz.

    -Hafıza kartınızda "Android" isimli bir klasör açın ve arşivden çıkardığınız tüm dosyaları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bu klasöre atın. (Resmi temsili koyuyorum aynı dosyalar yok diye telaşlanmayın)

    -Ardından cihazınızdaki dosya gezgini ile Hafıza kartınızın içindeki Android klasörünün altında bulunan CLRCAD.EXE yi daha sonrada HARET.exe yi çalıştırarak Android in ilk kurulumunu gerçekleştirmesini bekleyin.
    Bu kurulum 20-30 dk sürebilir. İlk kurulum bittikten sonra size "Dil seçeneği, klavye seçeneği , hesap ayarları" gibi bir takım kurulum sunumları yapacaktır.
    Burada unutmamamız gereken tek şey var.
    Android ilk kurulumu gerçekleştirdikten sonra telefonumuzu mutlaka Reboot (Cihazı kapatıp açma) etmemiz gerekiyor.
    İkinci kez haret.exe yi yani Android ROM umuzı çalıştırdıktan sonra herşey düzgün bir şekilde çalışacaktır. (Bu 2. tekrar başlatma cihazımızın stabil çalışması için mutlaka gereklidir)


    ______________________________________________________________________________    Ek Bilgiler


    Güncel 3.14 ROM yüklü cihazda bulunan 3.03.0000 ı değiştirmek

    Güncel 3.14 ROM yüklü cihazda bulunan 3.03.0000 ı değiştirmek için SPL versiyonunu düşürmemiz gerekiyor.
    Bunu yapmanız gerekiyor çünkü MAGLDR yi yüklemek için cihazınızın SPL sürümü 2.08.HSPL olması gerekli.


    • 1- HTC nin kendi web sitesindeki ROM UPDATE bölümünden cihazın seri numarasını girerek ya da aşağıdaki GEREKLİ DOSYALAR kısmında bulunan eski Stock ROM download linklerini kullanarak cihazımızın tipine uygun (512LEO,1024LEO) olanını indiriyoruz.

    • 2- ROM u arşivden çıkarın. "RUU_signed.nbh" arşivden çıkan dosyanın adı bu. Bu dosyanın adını LEOIMG.nbh olarak değiştirelim.

    • 3- İşlem adımlarını takip edin.
    • -Hafıza kartındaki bilgileri yedekleyin. çünkü biçimlendirmemiz lazım. FAT32 ile hafıza kartını biçimlendirdikten sonra
    • bunun için hafıza kartını telefondan çıkarıp bilgisayarınızdaki kart okuyucuya takmalısınız. daha sonra bilgisayarım> geçerli disk adı: (örnek G:) sürücüsüne sağ tıklayıp biçimlendir i seçin. 2 yol daha var. Cihazınızla da yapabilirsiniz bunun için size gerekli olan uygulama "FormatSD" bir diğeride USB ile DiskDrive ı cihazda seçerek Bilgisayarıma girip sürücye sağ tıklayıp Biçimlendir demek.
    • -LEOIMG.nbh dosyasını biçimlendirdiğimiz hafıza kartına kopyalayın (Bundan başka dosya olmasın hafıza kartında)
    • -Cihazı kapatın. ardından cihazı açarken volume down tuşuna basılı tutun ve cihazı açma/kapama düğmesi ile çalıştırın(3 renkli bootloader ekranına girme)
    • -Yeni ROM yüklemeye başlayacaktır. kısa bir süre bekledikten sonra yükleme tamamlandığına dair bir yazı çıkacak. Yükleme tamamlanınca cihazın pilini çıkarıp takın
    • -Cihazı yeniden başlattığınızda kurulum gerçekleşecek

    • 4- Tüm işlemler bittiğinde cihazın batarya kapağının altındaki hard reset tuşunu kullanarak resetleyin. (kırmızı tuş)    512MB ROM Boyutlu ROM sahibi HD2 için Stock ROM (512LEO)
    RUU_Leo_HTC_TUR_1.66.468.1_Radio_CRC_Signed_15.32. 50.07U_2.07.51.22_2_Ship.nbh
    (Gerekli dosyalar bölümündeki linke tıkladıktan sonra cihazın seri numarasını girerek indirmeyi başlatın.)


    1024MB ROM Boyutlu HD2(T-MOBILE) için Stock ROM (1024LEO)
    RUU_Leo_1_5_TMOUS_2.10.531.0_Radio_Signed_15.34.50.07U_2.08.50.08_2_Ship.nbh

    Cihaz tipiniz hangisi ise bu ROM ları güvenle kullanabilirsiniz.


    Android kullanacaklar 2.08.50.08 üzeri Radio ya sahip olmaları gerekmektedir.


    ______________________________________________________________________________
    Telefon Rehberini aktarma!    PIMBackup ile yedeklediğimiz Telefon Rehberini Android e aktarmak
    Telefon Rehberi ni Android e aktarmak için.
    Daha önce WindowsMobile üzerinde PIMBackup uygulaması ile yedeklediğimiz ".PIB" uzantılı (Backup(burada-o günün- tarihi-yazar).PIB adlı dosyayı yedekleyip bilgisayarımıza aktarmıştık)

    • Backup.pib dosyasının uzantısını .PIB den .RAR’a çevirin ve dosyayı açın.
    • Backup.CSC uzantılı dosyayı arşivden çıkarın ve uzantısını .CSV olarak düzenleyin.
    • Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar sonra Postalar ardından kişileri içe aktarmayı (import) u seçerek dosyayı Gmaile yükleyin.

    Artık telefonunuzda Ayarlar>Hesaplar> bölümünde Gmail hesabınıza giriş yapıp senkronizasyonu başlattığınızda telefon rehberiniz otomatik olarak cihazınıza indirilecek.


    • Cihazınıza Bootloader uygulamasını eklemek için

    Eğer telefonunuza size önerdiğim Android için tasarlanmış CustromROM u yüklemediyseniz ve her seferinde CLRCAD.EXE & HARET.EXE yi elle bulup çalıştırmaktan sıkıldıysanız Bootloader seçme uygulamasını yani

    Exceller Multiple Build Loader for Android/Ubuntu uygulamasını Windows Mobile üzerine kurabilirsiniz. İlgili başlık için aşağıdaki linke tıklayın.
    http://forum.xda-develo.../showthread.php?t=737001


    ______________________________________________________________________________
    Android 2.2 Full Türkçe


    Android de Market uygulamasına girin ve "Morelocale 2" yi aratıp cihazınıza indirin. Kurulum tamamlandıktan sonra "Türkçe" dil seçeneğini seçin ve işte size %100 Türkçe Android
    Artık çoğu indirdiğimiz ROM lar Türkçe seçenek desteği ile geliyor..
    Batarya ömrünü uzatmak için cihazı çalışmaya başladıktan sonra Androidi boot etmeden önce İlk girdiğiniz Windows Mobile ROM'da PIN'ı girmemenizi ( ya da Airplane, yani Uçuş moduna alarak) tavsiye ederim.

    POCKETRAR uygulamasını cep telefonundaki arşivlenmiş dosyaları çıkartmak için cihazınız üzerinde kullanabilirsiniz.
    PocketRAR 3.93 "Gerekli dosyalar" kısmına eklendi.


    • Easy Tether programı ile cihaz üzerinden internete bağlanma!

    Easy Tether Resmi web sitesi için tıklayın
    Öncelikle Easy Tether ın web sitesinden Bilgisayarımıza kurmak üzere işletim sistemimize göre (xp,vista,7 (x86-32 bit, x64 -64 bit) uygun paketi indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.    Daha sonra marketten "Easy Tether" uygulamasını aratıp cihazımıza kuruyoruz.
    (Yukarıda verdiğim linkte Karebarkod olarak mevcut. Barcode Scanner (Barkot Tarayıcısı) uygulaması ile taratıp cihaza indirmeye başlayabilirsiniz. (Barcode Scanner uygulamasını Market ten indirebilirsiniz.)
    Barkod Tarayıcısından görüntü:


    -

    Bilgisayarı ve cihazımızı yeniden başlattıktan sonra tek yapmamız gereken usb ile cihazı bilgisayarımıza bağlamak ardından cihazın içindeki "Easy Tether" uygulamasını çalıştırmak


    uygulamayı çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alacak ikonda connect i seçmek.


    ]


    -

    ]    Windows 7 64 bit üzerinde Easy Tether denendi ve çalışıyor.

    ______________________________________________________________________________
    GEREKLİ DOSYALAR

    Ana başlık altındaki resim için bilm-i yorum a teşekkürler

    Yapılan tüm işlemler kullanıcıların kendi sorumluluğundadır.

    İyi günlerde kullanın...    < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1337 -- 12 Mart 2011; 15:43:13 >
   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   257 Mesaj
   21 Ekim 2010 12:26:17
   rehber çok sağlam olmuş. ellerine sağlık.


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   21 Ekim 2010 13:11:52
   Tebrik almak guzel sey, bende sana tesekkur ederim.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   742 Mesaj
   21 Ekim 2010 15:01:14
   HD2 im yok ama rehber çok yararlı olmuş, ellerinize sağlık...


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   21 Ekim 2010 15:22:39
   teşekkür ederim MuBi


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   332 Mesaj
   21 Ekim 2010 18:32:11
   Evet hocam gerçekten güzel bir makele olmuş eline sağlık


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   21 Ekim 2010 18:58:41
   Sağolun şımartıyorsunuz beni
   HD2 kullanıpta Android kullanmayan varsa en azından bir denemesini kesinlikle tavsiye ederim


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   729 Mesaj
   21 Ekim 2010 22:29:40
   Dostum en az kaç gb kartta çalışıyor bu ?


   _____________________________

   "If it is just us, it seems like an awful waste of space..."
  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   21 Ekim 2010 23:24:01
   1337 Üstad çok güzel bir çalışma tebrikler ve teşekkürler. Diğer konuda da yazdım sana. Şimdi ben de çalışmandan yararlanarak Androidi yüklemeye çalışacağım. İnşallah başarırım daha önce, baya bir önce Jasjara 6.5 yüklemiştim.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 23 Ekim 2010; 0:50:55 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   21 Ekim 2010 23:46:21
   1337 Üstad hatırlatayım istedim, Rom yükleme işlemi sırasında SIM kartı çıkarıyoruz değil mi? Onu yazmamışsınız, sorun olabilir!


   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   22 Ekim 2010 00:23:19
   1337 Üstad şu an forumdasınız gördüğüm kadarıyla. Ben gerekli dosyaları bilgisayara indirdim.

   Şimdi HSPL nasıl yapacağız peki? Onu tarif etmemişsiniz!

   Bir de PC'ye indirdiğimiz dosyaları nasıl zipten çıkaracağıız ve nereye atacağız? Biraz tarif ederseniz çok memnun oluruz. Teşekkürler..

   NOT: Tamam hallettim. tşk.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 22 Ekim 2010; 15:57:10 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   22 Ekim 2010 00:48:10
   1337 Üstad gerekli dosyalar bölümünde TASK29 dosyasını göremedim!! Yok mu orada acaba??

   Eklendi, tşk.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 23 Ekim 2010; 17:40:15 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   729 Mesaj
   22 Ekim 2010 01:03:48
   2 gb karta kurdum sorunsuz çalıştı...ayrıca sim kartı da çıkartmadım...


   _____________________________

   "If it is just us, it seems like an awful waste of space..."
  • Yüzbaşı
   864 Mesaj
   22 Ekim 2010 11:45:08
   Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler..
   bu telefonu cok beğeniyordum fakat sırf windows işletim sistemi olduğu için almak istemiyordum ama artık bahanem kalmadı tşkler..


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   22 Ekim 2010 15:31:49
   İşteyim cevap yazamadım sizlere
   Hafıza kartı ve SIM kartını yüklemelerden önce cıkarılması konusunda bır kac yerde birşeyler okudum fakat ben bunları yapmadanda sağlıklı sonuçlar alabiliyorum diye kafanızı karıştırıp buraya yazmak istemedim. Daha ayrıntılı bilgi edinen varsa bizide bilgilendirsin. Benim için bir sorun yok şimdilik. Yine de WindowsMobile ROM yüklemeden önce Hafıza kartını çıkartabilir, WindowsMobile Custom ROM u yükledikten sonar hafıza kartını takabilirsiniz.

   @quentin rica ederim sağol.

   Task29 gerekli dosyalar bölümüne eklendi.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   22 Ekim 2010 16:01:40
   Cihazinizdaki .zip .rar uzantili dosyalari arsivden cikarabilmeniz icin gerekli PocketRAR uygulamasi gerekli dosyalar kismina eklendi.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   22 Ekim 2010 16:21:40
   Arkadaşlar TASK29 uyguladıktan sonra telefon HTC YAZILI BEYAZ EKRANDA TAKILI KALDI!! tELFONU NASIL KAPATABİLİRİM? Kapanma butonundan kapanmıyor! Pili mi çıkarıp takmam lazım devam edebilmek için? Lütfen yardım!! Akşam akşam ortada kalmayalım.. Beyaz ekranda duruyor şu an.

   1337 Üstad PM attım yukarıdaki konuda, bakabilir misin?

   Not: 1337 Üstadın sayesinde hallettim. Arkadaşlar beyaz ekrana takılınca reset yapıyorsunuz bootloader çıkıyor o zaman, devam ediyorsunuz bilginiz olsun!


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 23 Ekim 2010; 17:42:12 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   22 Ekim 2010 16:45:39
   Pm cevapladim. Hocam bugun ozel mesajlajlariniz ile bana konuyu tekrar anlattirrdiniz bugun tebrik ediyorum.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   22 Ekim 2010 17:21:50
   Arkadaşlar nihayet ben de Android kurabildim! Gerçekten güzel bir şey. 1337 Üstada çok teşekkür ediyorum bana çok yardımcı oldu gerçekten.

   WM Custom ROM hafif bir ROM 1337'nin de dediği gibi, görsel ve program zenginliği olarak pek bir şey yok ama sonuçta Android için kurulan bir ROM ve hafif olduğu için yer kaplamıyor hafızayı doldurmuyor. O yönden iyi.

   Androidde ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum: Telefondaki android marketten bir çok uygulamayı kolaylıkla 1-2 dakika içinde yükleyebiliyorsunuz. skyfire web browserini yükledim mesela, küçücük videoları bile oynatabiliyorum. Angry birds oyununu yükledim gerçekten güzel. Talking cat Tom oyunu da çok harika konuştuğunu aynen tekrar ediyor, dokunmaya duyarlı bir kedi:))

   Barkod okuyucuyu yükledim(google shoper). Gerçekten güzel herhangi bir ürünün barkodunu kameraya okutup ürün ve fiyat bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Youtube herhangi bir ayar gerektirmeden çalışıyor. Bunlar güzel ve olumlu tarafları.

   Diğer taraftan Androidin eksik tarafları da var. Onlar da NAND ROM çıkınca düzelecektir.

   Yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi ben de androidde file explorer'ı bulamadım!

   EBL bootloader çalışmıyor!! Cihaz önce mavi ekrana geçiyor daha sonra siyah ekrana geçip donuyor! Pili çıkarıp takmak gerekiyor tekrar WM olarak açılması için! Ayrıca son defa sd karttan cdlad? ve haret dosyalarını tıklamama rağmen Androide geçmedi ve dondu cihaz yine!!

   Şarj ederken pil seviyesi hiç ilerlemiyor!! Bu neden oluyor anlamadım! Şarj yapıyor mu yapmıyor mu belli değil! (En son baktığımda ilerleme olmuş! Demekki ilk şarjı olduğu için baya uzun sürüyor!)

   Çoğu ekranda sanal geri tuşu olmaması da olumsuz. Sürekli gerçek tuşa basmak zor oluyor.

   Şimdilik izlenimlerim bu kadar. IGO8 Navigasyon programı arıyorum link verebilirseniz memnun olurum. PRIMO olanı tercih ederim.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 23 Ekim 2010; 18:06:45 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   22 Ekim 2010 17:33:00
   http://www.tvcert.com/watch/149970/
   bootloader a bak nasıl giriyor adam
   Volume up ve volume down (ses kısma , ses yükseltme) tuşlarına basılı tutun
   bu tuşlardan elinizi çekmeden başka bir parmağınızla örneğin sol elinizin parmaklarıyla ses kısma ve yükseltme tuşlarına basıyor iken sol elinizi çekmeden sağ eliniz ile cihazı açma kapama tuşuna 1-2sn basıp çekin.
   bunları yapmadna önce %50den fazla şarjınız olduğuna emin olun.
   ben daha nasıl anlatayım alimakgrav sana bilemiyorum.
   o kadar boş mesajlar yazdın ki görende bu iş çok sorunlu zannedecek.   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   3823 Mesaj
   23 Ekim 2010 00:56:06
   @1337 öncelikle ellerine emeğine sağlık. Ben bu işlemleri yapmadan önce bir şey sormak istiyorum. "bu işlemleri yaparken telefonun şarjı %50 den aşağı olmasın" uyarısı yapmışsınız. Cihazı bilg.a bağladığımızda zaten şarj pozisyonunda oluyor bu şekilde yapsak bi sorun olur mu? Ayrıca veri transferi ya da senkronizasyon için cihazı sık sık bilg.a bağladığımızda bu durum batarya performansını etkiler mi? (bitmeden şarja koyup dolmadan şarjdan almak gibi)


   _____________________________

   "Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
   Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
   M.Akif ERSOY
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 02:07:59
   Batarya bitecek biz dolduracagiz sonunda elbet performansi dusecektir bizde gerekirse yenileyecegiz kisacasi batarya bir tuketim malzemesi
   Yukleme islemlerine baslamadan once full charge =


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   405 Mesaj
   23 Ekim 2010 02:54:09
   arkadaslar bu romu kurdum hersey guzel ama bırını ararken calan dıııt sesı aramada konusurken ve kapadıgımdada sureklı gelıo..nerden yapıo acaba?


   _____________________________

  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 04:06:06
   merhaba kon için öncelikle teşekkürler faydalı oldu gerçekten

   ben customromu indrmeme rağmen otomatik şekilde androide geçmiyor

   CLRCAD.EXE dosyasını çalıştıramadım açıkcası, onla ilgili olabilir mi?

   hatta ilginçtir bahsettiğiniz loaderı da yükledim ama her reset sonrası yine wm a dönüyor tekra manuel olarak geçiş yapmam gerekıyor

   çözüm veya sorun nerde olabilir? CLRCAD.EXE dosyası neden açılmıyor bende?


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 04:56:16
   ayrıca anroid de dosya yöneticisi programı hangi ad altında ve nerdedir? ilginçtir bulamadım :s


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Çavuş
   73 Mesaj
   23 Ekim 2010 12:43:50
   Selam ;

   Her resetten sonra wm ye donmesi normal orada herhangi bir problem yok.Resetten sonra sd card ta android klasörünün içinde haret isimli dosyaya tıklaman yeterli olacaktır.

   (1337 anlatımın çok başarılı iyi bir rehber olmuş.Teşekkürler.)İnşallah rom haberini de senden alırız yakın zamanda :D
   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 13:45:33

   Exceller boot seçimi programı resimde görüldüğü gibi siz bu ayarları yaptıktan sonra

   otomatık olarak hafıza kartının içindeki "Android" klasörünün içinden başlatmaya ayarlı

   @hako_55
   Radio nu değiştirip dener misin?

   @çerkez @GkYnDgN
   Ben size teşekkür ederim arkadaşlar memnun kaldığınıza sevindim


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 13:53:59
   quote:

   Orijinalden alinti: Always0007

   ayrica anroid de dosya yöneticisi programi hangi ad altinda ve nerdedir? ilginçtir bulamadim :s

   Resco File Explorer (Windows Mobile için dosya gezgini) programinin linki "Gerekli dosyalar" kismina eklendi.
   Custom Rom yüklememis arkadaslar Bu dosya yardimi ile de manuel olarak CLRCAD.EXE yi daha sonrada HARET.exe yi çalistirabilirler.
   "File Explorer" isimli uygulamada telefonunuzda mevcut olmasi lazim oradan da ayni sonuca ulasabiliriz. (Android için Custom ROM yükleyenlerde mevcut, ChuckyDroid ROM içinde menüye bakin)

   Android 2.2 Froyo üzerindeki cihazyn "Quadrant Benchmark" sonucu albüme eklendi.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1337 -- 23 Ekim 2010; 14:24:52 >
   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 17:00:14
   @1337 dostum paylaşım için teşekkürler.

   Benim cihaz Almanya'dan geldi ve sanıyorum ilk adımlar gerçekleşti, hspl falan çünkü rom almancaydı şu Türkçe kullanıyorum.

   Rom sürümüm: 1.66.468.1(76641)WWE

   Şimdi bu Rom üzerine senin verdiğin radio romu kurup sonra da adroidi sd karta atacağım.

   Sorun yaşar mıyım?

   Bu arada sd kartta boş alanım yaklaşık 700 mb dolaylarında.

   Format atmadan bu şekilde kurulum yapabilir miyim?


   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 17:36:52

   quote:

   Orijinalden alıntı: ineversmoke

   @1337 dostum paylaşım için teşekkürler.

   Benim cihaz Almanya'dan geldi ve sanıyorum ilk adımlar gerçekleşti, hspl falan çünkü rom almancaydı şu Türkçe kullanıyorum.

   Rom sürümüm: 1.66.468.1(76641)WWE

   Şimdi bu Rom üzerine senin verdiğin radio romu kurup sonra da adroidi sd karta atacağım.

   Sorun yaşar mıyım?

   Bu arada sd kartta boş alanım yaklaşık 700 mb dolaylarında.

   Format atmadan bu şekilde kurulum yapabilir miyim?


   Android için SD kartta en az 1.2 GB yer olması gerekiyor!

   Rom'un Türkçe olması HSPL olduğu anlamına gelmez bildiğim kadarıyla. Türkçe yama olabilir. HSPL yapmak çok basit yapmanızda yarar var.


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 17:46:14
   Cihaz 3 renkli ekranda (bootloader) 2.08.HSPL olacak
   Androim ROM içindeki Data.img yaklaşık 1 GB tutuyor.
   Bu Data.img siz silmedikçe uygulamalarınızı ayarlarınızı barındırır.
   Yani mevcut kullandığımız Android ROM (Froyostone v3.2) ileriki zamanlarda update edildiginde (örn: Froyostone v3.5) Data.img yi saklayıp yeni güncellenen tüm Android ROM dosyaları ile değiştirirsek (Data.img kalacak hepsi silinecek, yeni update edilen romdakiler gelecek) uygulamalarımızda hiçbir değişiklik olmayacak hiçbirini tekrar yükleme ya da ayarlarımızı tekrar yapma ihtiyacı hissetmeyeceğiz.
   @ineversmoke Kısacası 1 GB data uzun süreli kullanımda ideal olmasına karşı 2GB hafıza kartı taşıyan biri için baya sıkıntı yaratıyor.
   Bende hala 2 GB stock Sandisk hafıza kartı var
   Bunu güncelleyeceğim ama bunu güncelleyene kadar şimdilik eski Froyostone v3.1 den kalan Data.img dosyamı kullanıyorum.
   Froyostone v3.1 250mb Data.img kullanıyor idi. Bulabilirseniz linkini indirin, işini görür.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1337 -- 23 Ekim 2010; 17:49:36 >
   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Çavuş
   57 Mesaj
   23 Ekim 2010 17:48:34
   htcsync ile bağlanıldığında cihaz internete bağlanabiliyormu yoksa sadece şebeke interneti ile mi çalışıyor windows mobile aygıt merkezi ile senkronize olduğunda direkt internete bağlanılıyordu android te böyle bir şey mümkün mü?


   _____________________________

   yarin artik bugündür
  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:10:50

   quote:

   Orijinalden alıntı: çerkez

   @1337 öncelikle ellerine emeğine sağlık. Ben bu işlemleri yapmadan önce bir şey sormak istiyorum. "bu işlemleri yaparken telefonun şarjı %50 den aşağı olmasın" uyarısı yapmışsınız. Cihazı bilg.a bağladığımızda zaten şarj pozisyonunda oluyor bu şekilde yapsak bi sorun olur mu? Ayrıca veri transferi ya da senkronizasyon için cihazı sık sık bilg.a bağladığımızda bu durum batarya performansını etkiler mi? (bitmeden şarja koyup dolmadan şarjdan almak gibi)


   ROM değiştirme işlemine başlandığında kesinlikle Cihazın pili % 50'nin üzerinde olmalıdır! pil şarj olurken takıp çıkarma pek tavsiye olunmaz ama zorunlu olarak arada yapılırsa bir şey olmaz diye biliyorum. Eğer cihazın pili doluysa, PC'ye bağlandığında şarj olmaması için bir seçenek, düğme var! Onu seçerseniz PC'ye her bağlandığında şarj etmez.   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:13:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: Always0007

   merhaba kon için öncelikle teşekkürler faydalı oldu gerçekten

   ben customromu indrmeme rağmen otomatik şekilde androide geçmiyor

   CLRCAD.EXE dosyasını çalıştıramadım açıkcası, onla ilgili olabilir mi?

   hatta ilginçtir bahsettiğiniz loaderı da yükledim ama her reset sonrası yine wm a dönüyor tekra manuel olarak geçiş yapmam gerekıyor

   çözüm veya sorun nerde olabilir? CLRCAD.EXE dosyası neden açılmıyor bende?


   Ben de CLRCAD dosyası sonunda exe yazısı olmadan çıktı win-rar'dan! Olduğu gibi SD karta attım ve Android çalıştı.   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:15:36

   quote:

   Orijinalden alıntı: GkYnDgN

   Selam ;

   Her resetten sonra wm ye donmesi normal orada herhangi bir problem yok.Resetten sonra sd card ta android klasörünün içinde haret isimli dosyaya tıklaman yeterli olacaktır.

   (1337 anlatımın çok başarılı iyi bir rehber olmuş.Teşekkürler.)İnşallah rom haberini de senden alırız yakın zamanda :D
   Sadece HARET'e tıklamak yeterli oluyor mu? Yoksa CLRCAD+HARET'e mi tıklamak gerekiyor??   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:30:44

   quote:

   Orijinalden alıntı: alimakgrav   Alıntıları Göster   Sadece HARET'e tıklamak yeterli oluyor mu? Yoksa CLRCAD+HARET'e mi tıklamak gerekiyor??   Şimdi tekrar denedim sadece Haret'e tıklayınca yine WM açıldı. CLRCAD+HARET'e ardarda tıklayınca Android açıldı nihayet!.

   Arkadaşlar anladığım şu: İlk birkaç açılışında, yani başlangışta tutulma, açılma sorunu yaşanabiliyor. Şimdi baktım Android gerçek hızına stabiliteye ulaşmış! Şimdi sorun yok görünüyor.   _____________________________

  • Binbaşı
   1267 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:49:06
   1337 Üstad Androidde hala file explorer'ı bulamadım. Yok mu acaba?

   Bir de Office programları yok mu Androidde? word, excel gibi?

   Şarjı da baya uzun sürüyor! Bu normal mi Androidde? Nerdeyse 3 saatten fazla oldu(arada fişi çıkarmıştım 1-2 kez) sadece % 45 civarında şarj olmuş!


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:51:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: alimakgrav

   Arkadaşlar nihayet ben de Android kurabildim! Gerçekten güzel bir şey. 1337 Üstada çok teşekkür ediyorum bana çok yardımcı oldu gerçekten.

   WM Custom ROM hafif bir ROM 1337'nin de dediği gibi, görsel ve program zenginliği olarak pek bir şey yok ama sonuçta Android için kurulan bir ROM ve hafif olduğu için yer kaplamıyor hafızayı doldurmuyor. O yönden iyi.

   Androidde ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum: Telefondaki android marketten bir çok uygulamayı kolaylıkla 1-2 dakika içinde yükleyebiliyorsunuz. skyfire web browserini yükledim mesela, küçücük videoları bile oynatabiliyorum. Angry birds oyununu yükledim gerçekten güzel. Talking cat Tom oyunu da çok harika konuştuğunu aynen tekrar ediyor, dokunmaya duyarlı bir kedi:))

   Barkod okuyucuyu yükledim(google shoper). Gerçekten güzel herhangi bir ürünün barkodunu kameraya okutup ürün ve fiyat bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Youtube herhangi bir ayar gerektirmeden çalışıyor. Bunlar güzel ve olumlu tarafları.

   Diğer taraftan Androidin eksik tarafları da var. Onlar da NAND ROM çıkınca düzelecektir.

   Yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi ben de androidde file explorer'ı bulamadım!

   EBL bootloader çalışmıyor!! Cihaz önce mavi ekrana geçiyor daha sonra siyah ekrana geçip donuyor! Pili çıkarıp takmak gerekiyor tekrar WM olarak açılması için! Ayrıca son defa sd karttan cdlad? ve haret dosyalarını tıklamama rağmen Androide geçmedi ve dondu cihaz yine!!

   Şarj ederken pil seviyesi hiç ilerlemiyor!! Bu neden oluyor anlamadım! Şarj yapıyor mu yapmıyor mu belli değil! (En son baktığımda ilerleme olmuş! Demekki ilk şarjı olduğu için baya uzun sürüyor!)

   Çoğu ekranda sanal geri tuşu olmaması da olumsuz. Sürekli gerçek tuşa basmak zor oluyor.

   Şimdilik izlenimlerim bu kadar. IGO8 Navigasyon programı arıyorum link verebilirseniz memnun olurum. PRIMO olanı tercih ederim.   Telefonla uzun görüşmelerimiz sonucunda başarıya ulaştığımıza sevindim
   Skyfire kurmana gerek yok aslında. Android in kendi tarayıcısı zaten tüm flash içerikleri (video, flash oyun vb.) açabiliyor ve stabil
   iGO yerine Android için başka navigasyon programları var onları deneyebilirsin. bu arada iGO paralı bir program buradan link veremez kimse sana
   iyi kullanımlar


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 18:51:35
   yanıtlar için teşekkürler

   CLRCAD.EXE dosyasının işlevi nedir? ben neden açamıyorum telefon üzerinden bu exe dosyasını

   direk harete tıkladıgımda andoride geçmekte fakat clarcad di çalıştırmadna yapıyorum bunu mecburen


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 19:24:07
   CLRCAD.EXE önce çalıştırın bir eylem meydana gelmiyor görüntüde fakat yine de ilk o çalıştırılacak ardından HARET.EXE çalıştırılacak.

   Easy Tether uygulaması ile Mobile internetinizi bilgisayar ile paylaştırma bilgileri ana başlığa eklendi.
   Denendi ve çalışıyor ekran görüntüsü eklendi


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1337 -- 23 Ekim 2010; 19:42:35 >
   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 19:47:17
   quote:

   Orijinalden alıntı: alimakgrav
   Android için SD kartta en az 1.2 GB yer olması gerekiyor!

   Rom'un Türkçe olması HSPL olduğu anlamına gelmez bildiğim kadarıyla. Türkçe yama olabilir. HSPL yapmak çok basit yapmanızda yarar var.


   Merhaba.

   Bootloader ekranında yazılar şu şekilde.

   PB81100 SS-CB
   SPL-2.08.HSPL 8G XE
   0X05
   CotullaHSPL 0X05


   quote:

   Orijinalden alıntı: 1337

   Cihaz 3 renkli ekranda (bootloader) 2.08.HSPL olacak
   Androim ROM içindeki Data.img yaklaşık 1 GB tutuyor.
   Bu Data.img siz silmedikçe uygulamalarınızı ayarlarınızı barındırır.
   Yani mevcut kullandığımız Android ROM (Froyostone v3.2) ileriki zamanlarda update edildiginde (örn: Froyostone v3.5) Data.img yi saklayıp yeni güncellenen tüm Android ROM dosyaları ile değiştirirsek (Data.img kalacak hepsi silinecek, yeni update edilen romdakiler gelecek) uygulamalarımızda hiçbir değişiklik olmayacak hiçbirini tekrar yükleme ya da ayarlarımızı tekrar yapma ihtiyacı hissetmeyeceğiz.
   @ineversmoke Kısacası 1 GB data uzun süreli kullanımda ideal olmasına karşı 2GB hafıza kartı taşıyan biri için baya sıkıntı yaratıyor.
   Bende hala 2 GB stock Sandisk hafıza kartı var
   Bunu güncelleyeceğim ama bunu güncelleyene kadar şimdilik eski Froyostone v3.1 den kalan Data.img dosyamı kullanıyorum.
   Froyostone v3.1 250mb Data.img kullanıyor idi. Bulabilirseniz linkini indirin, işini görür.


   Hocam bende de aynı kart var.

   O zaman ben senin verdiğin radio'yu kurup ardından micro sd kartı formatlayayım, sonra androidi karta atayım.

   Sonucu yazarım buraya.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   832 Mesaj
   23 Ekim 2010 19:51:41
   Android te windows live messenger veya benzeri bir program var mı?


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 19:57:37
   Olmaz olur mu tabii ki var. sürüsüne bereket
   Market e girin ve msn messenger yazın hangisini dilerseniz indirin.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   3823 Mesaj
   23 Ekim 2010 20:01:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: alimakgrav   Alıntıları Göster   ROM değiştirme işlemine başlandığında kesinlikle Cihazın pili % 50'nin üzerinde olmalıdır! pil şarj olurken takıp çıkarma pek tavsiye olunmaz ama zorunlu olarak arada yapılırsa bir şey olmaz diye biliyorum. Eğer cihazın pili doluysa, PC'ye bağlandığında şarj olmaması için bir seçenek, düğme var! Onu seçerseniz PC'ye her bağlandığında şarj etmez.   @1337 ve @alimakgrav teşekkürler.
   Yalnız benim bir sorum daha var; ben cihazı ABD den getirttim T-Mobile amblemli bir telefon ve ing. menü normal olarak. Yukarıda yazan işlemleri aynı şekilde bu cihaza da uygulayabilir miyiz, işlemler tamamlandıktan sonra cihaz TR olur mu?


   _____________________________

   "Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
   Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
   M.Akif ERSOY
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   23 Ekim 2010 20:04:56
   Market ten indireceğiniz "Morelocale 2" uygulaması Android Froyo 2.2 yi tamamen türkçeleştirmektedir. Hemde hiçbir zahmet olmadan


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 20:54:58
   "Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar sonra Postalar ardından kişileri içe aktarmayı (import) u seçerek dosyayı Gmaile yükleyin. "

   DENMİŞ FAKAT YAPAMADIM


   gmail hesabıma girdim settings e geldim tıkladım postalar diye bir sekme yok

   nasıl yapıcam neyi atlıyorum?


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:04:02
   Sevgili @1337

   Paylaştığın FroyoStone_Sense_V3.2 dosyasından çıkan dizin yapısı ile sunumda resimde görülen dizin yapısı farklı.

   Zip dosyasından Android, media isminde 2 klasör ve Readme.txt dosyaları çıktı.

   Ben zipteki Android klasörü içeriğini micro sd kartıma taşıyıp işleme devam ediyorum.

   Umarım bir hata yapmıyorum.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:15:59
   Hocam 5 dakika oldu mavi ekranda takıldı kaldı. Şimdi de ışıklar söndü fakat power tuşuna basınca telin açık oldu belli oluyor.

   Ekranda her hangi bir yazı uyarı vs yok.

   Telefon usb kablo ile makinaya bağlıydı setup'u başlattığımda.

   Bundan olabilir mi?

   Ne yapayım bekliyeyim mi :)


   _____________________________

  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:23:17

   quote:

   Orijinalden alıntı: ineversmoke

   Hocam 5 dakika oldu mavi ekranda takıldı kaldı. Şimdi de ışıklar söndü fakat power tuşuna basınca telin açık oldu belli oluyor.

   Ekranda her hangi bir yazı uyarı vs yok.

   Telefon usb kablo ile makinaya bağlıydı setup'u başlattığımda.

   Bundan olabilir mi?

   Ne yapayım bekliyeyim mi :)   teelfonu kapa aç tekrar dene. bende de aynı sorun meydana geldi takılıyor malesef bazen


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:26:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: Always0007

   "Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar sonra Postalar ardından kişileri içe aktarmayı (import) u seçerek dosyayı Gmaile yükleyin. "

   DENMİŞ FAKAT YAPAMADIM


   gmail hesabıma girdim settings e geldim tıkladım postalar diye bir sekme yok

   nasıl yapıcam neyi atlıyorum?   yardımcı olabilecek var mı?


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:30:14
   quote:

   Orijinalden alıntı: Always0007
   teelfonu kapa aç tekrar dene. bende de aynı sorun meydana geldi takılıyor malesef bazen


   Bunu yaptım, şu an bi 10 dk falan oldu ekran siyah fakat tel açık, power tuşuna basınca beyaz ışıklardan anlıyorum :)

   Kurulum esnasında ekrana bilgilendirici bir şeyler basılıyor mu?

   Basılmıyorsa belki arka planda işlem devam ediyordur.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 21:57:28
   Evet oldu :)

   Şu an ilk setup işlemlerini yapıyorum. Harika görünüyor :)


   _____________________________

  • Yarbay
   2352 Mesaj
   23 Ekim 2010 22:14:44

   quote:

   Orijinalden alıntı: Always0007   Alıntıları Göster
   yardımcı olabilecek var mı?


   ?


   _____________________________

   Davinci'nin şifresi soğanın cücüğünde saklı.
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 22:29:51
   Yahu bu android harika bir şey :)

   Yanlız arkadaşlar açıkta olan programları görüp gerekirse sonlandıracağımız bir araç windeki task meneger gibi bir şey yok mu android de?

   Mesela ilk kurulumda twitter hesabını ekledim, login olunmuş misal ben peep'ten çıkmak istiyorum yani logout.

   Bunu nasıl yapıyoruz?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   23 Ekim 2010 23:48:42
   quote:

   Orijinalden alıntı: Always0007   Alıntıları Göster   ?


   Dostum şöyle tarif edeyim.

   Güncel gmail kullandığını varsayıyorum, solda en tepede "posta" altında kişiler var, ona tıkla.

   Açılan pencerede diğer işlemler tuşuna bas, orada içe aktar'ı göreceksin.

   İşte csv dosyasını oradan import edeceksin.


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   24 Ekim 2010 00:16:35
   @always007
   ben daha önce aktardım diye mi bende böyle bilmiyorum ama ben şu şekilde o sayfaya ulaşıyorum şu anda
   gmail e giriş yaptıktan sonra sayfanın en alt kısmında

   kişi yöneticisinden girip içe aktarmayı dener misin?


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
   2483 Mesaj
   24 Ekim 2010 00:18:49

   quote:

   Orijinalden alıntı: alimakgrav

   1337 Üstad Androidde hala file explorer'ı bulamadım. Yok mu acaba?

   Bir de Office programları yok mu Androidde? word, excel gibi?

   Şarjı da baya uzun sürüyor! Bu normal mi Androidde? Nerdeyse 3 saatten fazla oldu(arada fişi çıkarmıştım 1-2 kez) sadece % 45 civarında şarj olmuş!

   Şarj oluyor derken
   Bilgisayara bağlı USB den mi reşarj ediyorsunuz?

   @ineversmoke
   başarıyla Android kurulumunu gerçekleştirenler çoğalmış. Androidi kurana kadar ki olay tamam geri kalanını artık siz internetten okuyarak uygulama haznenizi geliştireceksiniz.
   taskkiller
   fast reboot
   gibi uygulamalarla mevcut taskları sonlandırın bataryaya katkısı büyük olur.
   artık android için uygulama araştırma sırası konumuzdan çıkmayalım


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   24 Ekim 2010 00:20:49
   Yanlız bu dns ayarlarını nereden değiştiriyoruz?

   Hala çözemedim.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   396 Mesaj
   24 Ekim 2010 00:24:19
   Eyvallah @1337

   Allah Razı olsun sağolasın yaw.

   Bu arada dns işini de çözdüm :)

   Wifi ayarlarındayken menü tuşuna basınca gelişmiş sekmesi geliyor, oradan dns olayını hallettim :)


   _____________________________

  • Yarbay
   2483 Mesaj
   24 Ekim 2010 00:30:47
   laf madem uygulamalardan açıldı işe yarayacak bir kaç uygulama söyleyim
   SetCPU : cihazın işlemcisinin çalışma frekanslarını belirliyor. mesela uyurken 245mhz e alırsanız 10 saatte %4 şarj gidiyor bu çok iyi değil mi? (2G açık , data alışverişi kapalı)
   Winamp: Bildiğiniz winamp beta sürümü fakat çok güzel yükleyin.
   Circular Battery Indicator: çok güzel bir uygulama, bataryanızın durumunu telefonda her zaman görebileceğiniz status bar a koyuyor (linkide vereyim kontrol edin ben çok beğendimtıklayın
   3G Watchdog: veri transferinizin hesabını tutar çok faydalı bir program özellikle sınırlı Data planına sahip kullanıcılar için.


   _____________________________

   ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> HTC >> [SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.