Şimdi Ara

Kia Sportage mi? Vw Tiguan mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
28.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler o zaman fazla beklemeye gerek yok
  • Dış tasarım olarak yeni sportage güzel duruyor. Ancak iç mekan kalitesinde gecmis sportage ve sorentolarin başarısız olduğunu düşünüyorum dolayısıyla kaliteye bütün olarak baktığınızda tiguan i öneririm. Diğer artı ve eksiler her zaman tartışılabilir..
  • o boyuttaki bir aracı düz vites almam yani hiçbiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 14 Kasım 2010; 2:18:48 >
  • iç tasarımını beğenmememe rağmen tigu alacakken cruise control ve panaromik tavan yüzünden 3.5- 4 ay beklemem gerektiği söylendi, spo nun tasarımı ve donanımı nedeniyle spo aldım ve gerçekten memnunum. tigu sürüş keyfi olarak daha sorunsuz yüksek hızlarda daha sessiz ve daha oturaklı. Fakat donanımı ve tasarımı ve son zamanlarda kia (hyundai ortaklığı) araçlarında yaptığı devrim ile eskisinden çok farklı olduğunu göstermeye başladı. motor - güç ve marka diyorsanız tigu. tasarım - iç tasarım - donanım - fiyat diyorsanız spo. Ayrıca spo nun düşük bg li binek araçlar gibi rampada bayılacağını düşünmeyin böyle bişey yok. Yakın zamanda Hyundai İx35 1.6 motoruda geliyor.
  • kia sportage ve vw tiguanın boyutlarındaki arabaların turbo dizel hiç olmazsa turbo benzinli motor olması tarafındanım.
    bu ağırlık ve yüksek arabaları rampada daha iyi performans gösterir düşüncesindenim.

suv sınıfında en az yakıt tüketen 4x4 yeni bmw x3 olduğunu gördüm. şehir içi 100 km de 6 küsür lt. parasıda tuzlu.
  • x3 bildiğim kadarı ile dizel
  • evet 2.0 184 hp 380 tork 8 ileri , az yakıyor ama tuzlu fiyatı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vw tigu

evet 2.0 184 hp 380 tork 8 ileri , az yakıyor ama tuzlu fiyatı var.

aynı özellikte ix35 var fiyatı gayet uygun.ben tiguan ix35 arasında karar veremedim.x3 gelsin birde onu inceleyim bakalım artık nasip...
  • 4x4 sınıfının şu anda türkiyede satış lideri captiva.( 4x2 de nissan qq ) neden çok satıyor arkadaşlar. sebebi sadece ucuz olması mı?
  • bence sınıfına göre ucuz olması,
    aynı sınıfta yer aldığı rakipleri: santa fe ve sorento, her ikisi de 110 bin TL civarına satılırken captiva 78 bin TL'ye satılıyor.

edit: fiyatlarına baktım
    2.0 16V Diesel Medium AT 5K 69.472
    2.0 16V Diesel High AT 7K SR 76.682
    2.0 16V Diesel Sport AT 7K SR 78.656

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncrdbl -- 15 Kasım 2010; 22:09:56 >
  • tiguan seçilecekse kesinlikle cam tavan olanı alınmalı. keyfi başka.
  • vw nin, tigunun baz donanımına şu dönemde bluetooth, cruise control eklememesi çok anlamsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

bence sınıfına göre ucuz olması,
    aynı sınıfta yer aldığı rakipleri: santa fe ve sorento, her ikisi de 110 bin TL civarına satılırken captiva 78 bin TL'ye satılıyor.

Captivanın 78K ya satılmasının sebebi motor hacminin 2.0 olmasıdır...

Halbuki sante fe ve sorento nun motor hacimleri 2.2 dir...bu da vergi yükü ve yüksek fiyat demektir...
  • zaten o yüzden insanlar tercih ediyor. Yoksa captiva bir santa fe ya da sorentonun yerini tutamaz bence.

quote:

Orijinalden alıntı: mckoy

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

bence sınıfına göre ucuz olması,

Captivanın 78K ya satılmasının sebebi motor hacminin 2.0 olmasıdır...

Halbuki sante fe ve sorento nun motor hacimleri 2.2 dir...bu da vergi yükü ve yüksek fiyat demektir...

• crdi motor tdi motordan cok cok daha kaliteli ve en son teknolojidir tdi motor 80 li yıllarda kaldı ve hala traktör gibi calısır zaten crdi motor dünyanın en iyi dizel motoru secilmiştir
  • tiguanın tipini hiç beğenmiyorum sportage daha güzel bence
  • Ben de ufaktan yeni araç bakmaya başlıyorum.
    Bu konudaki görüşüm şu:
    Eğer benzinli alacaksanız şu anda Tiguan en mantıklısı gözüküyor, çünkü 4x4, 1.4 TSI ve DSG kombinasyonu çok güzel,
  • Autoshow da sportage ı özellikle inceledim,diğer kıyaslamam ise dizel quasqai idi.
    Sportage çok şık olmuş beğendim,tiguan ise belki vw olmasından ötürü beklentilerim fazlaydı...
    Sonuç olarak sportage
  • almanyadaki satış fiyatına benzer ya da yakın tek suv vw tiguan dır.

kia spor. almanyadaki satış fiyatına göre türkiyede fiyatı pahalıdır.

benzini dert etmiyeceksen performans istiyorsanız, 2 eli yüksek araç istiyorsanız vw tiguan daha iyi seçimdir.
  • TSI ve DSG yokmuş, hayal kırıklığına uğradım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncrdbl -- 17 Kasım 2010; 16:36:40 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.