Şimdi Ara

Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
23
Favori
242.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet alalım aldıralım Gürcistan da araba bırakmayalım..ben şirket aracı satıyorum orada Mitsubishi Outlander 2009 model gri metalik, 4x4 benzinli 3000 cc otomatik geri görüş kameralı deri koltuk..11.000 usd ye vereceğim..oradaki arkadaşıma söyleyeyim gidin alın ..forumdaşız neden olsa faydamız dokunsun

Satınalmada problem yok, Gürcistan dışına çıkartma ve Türkiye de kullanma meselesini Panthera kardeşimiz çözer zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartekin -- 9 Ekim 2015; 15:12:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

quote:

Orijinalden alıntı: Pc_Commander

quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz_0707

Valla durum su bulgardan ben bır arkadasıma vekalet verdım turkıyede esıyle gezsın dıye arac arıza yapıyor ve orda bır tanıdıgımıza emaneten verıyoruz yaptırsın dıye bu sıradada aracı kullanırken bır sıkıntı olmasın dıye vekaletname onada verdım arac rutın kontrolde polıs tarafından vekaletle bınılemıyecegı solenıp baglanıyor ceza cıkıyor gumrukten arac turkıyeye gırdıkten 3 aysonra baglanıyor yasall olarak 3 ayı daha var aracın ve bu sekılde dıyarbakırda 94 aracı baglıyolar dava acıldı aslıye cezada sankı olayda alma satma varmısmgıbı ıkıntarafda bu konuda ıfadelerde emaneten bırakıldıgını beyan edıyor sonuc ne olur sızce

Mevzuyu anladım. Şu meşhur Diyarbakır'daki operasyonda yakalanan araçlardan biri sanırım.

Şimdi sizin arkadaşınızın trafik kontrollerinde yakalanıp, aracın çekilmesi kanunen tamamen doğru. Çünkü anladığım kadarıyla, araçtaki şoför yurtdışı yerleşik değil, hal böyle olunca, aracın çekilmesi normal.

Aracın yasal süresi halen devam ettiği için, aracın gerçek sahibi (yurtdışı yerleşik), aracı çekilen yerden gelip çıkarabilir. Ödeyeceği cezayı oraya gidince hesaplatacak.

Siz başvuru yaptınız mı ? ne gibi cevaplar aldınız?

Bahsettiğim mevzu burada...

Aracın gerçek sahibi (yurtdışı yerleşik), aracı gelip alabileceğini söylemişsiniz.

Ama burda araç benim üzerime kayıtlı ve ben yurtdışı yerleşik değilim.

Bu durumda ne olacak? Sorum buna istinadendi.

Evet söylediğim doğrudur, aracın gerçek sahibi yurtdışı yerleşikse, aracı gelip gümrük otoparkından çıkarabilir. Yurtdışı yerleşik olmayan biri çıkaramaz. Önemli olan bu araçları kullanırken yurtdışı yerleşik olup olmamak. Bu durumda nolacak? siz aracın sahibi olmanıza rağmen, çıkaramayacaksınız. Yalnız bu çok uç bir örnek, yani araba almak mevzusunu öğrenmek isteyen kişiler, her türlü sorusuna cevap bulup sadece buna takılmaları da pek doğru değil.

Buna takılmamakmı!!!!
    Zurnanın zırt deliği dedikleri bu işte. En önemli husus.
    Alıp gelmeye ne var. Para cepteyse aracısız bile alıp gelirsin ki aracılar aynen şunu diyor: seni gümrükten alırız ve aracınla gümrükten getikten sonra aracın parasını ödersin.
    Olmaz olmaz dememeli ya olurda polis aracı bir şekilde çekti... Eeee ne olacak araç bizim, yurtdışı yerlişikliğimiz yok...
    Aracın üzerine bir bardak soğuk sumu içelim...
    Senin en önemsiz nokta dediğin,bence herkezin tek düşündüğü nokta...
    Sonuçta verdiğin paranın tamamının heba olduğunun resmidir bu...

• Pc_Commander kullanıcısına yanıt
    Şimdi polis kontrolde sadece ruhsat sahibi misiniz ona bakar bence.. Değilseniz aracı bağlar. yoksa yurt dışında yerleşik olup olmadığınızı bilemez de sorgulayamaz da..

Diyelim ki yurt dışı yerleşik olmayan bir kişi kendi üzerine ruhsatıyla bir şekilde aracı soktu. bu durumda polis bir şey yapabilir mi? bence yapamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

Şimdi polis kontrolde sadece ruhsat sahibi misiniz ona bakar bence.. Değilseniz aracı bağlar. yoksa yurt dışında yerleşik olup olmadığınızı bilemez de sorgulayamaz da..

Diyelim ki yurt dışı yerleşik olmayan bir kişi kendi üzerine ruhsatıyla bir şekilde aracı soktu. bu durumda polis bir şey yapabilir mi? bence yapamaz

Zaten cevabını almak istediğim bu?
    Polis çevirdi sana yerleşik belgen varmı çıkarmı diyecek?
    Böyle bir belge varmı?
    Varsa zaten gümrük kapısında oda halledilir.
    Biz burda birşeyler öğrenelim işin yolu yordamı nasıl diye çabalıyoruz. Bazı laubaliler ne dediğini biliyor nede yazdığını işi gücü makara...
    Ben kullananı gördüm diyorum
    Adam 200.000 tl lik aracı 25.000 usd'ye kullanıyor.
    Hemde 1 yıldır.
    Her yasağı delecek bir yol... Her kanunu aşacak başka bir kanun vardır.
    Önemli olan fayda/risk oranı...

• valla dostum benim 4 tane arkadaşım bu şekilde kullanıyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadılar. ben de bir kez gürcüye gittim ve son anda almaktan vaz geçtim. herkesin farklı risk alma kabiliyeti var.. ben riski sevmediğimden almadım. yoksa çok cazip araçlar var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Evet alalım aldıralım Gürcistan da araba bırakmayalım..ben şirket aracı satıyorum orada Mitsubishi Outlander 2009 model gri metalik, 4x4 benzinli 3000 cc otomatik geri görüş kameralı deri koltuk..11.000 usd ye vereceğim..oradaki arkadaşıma söyleyeyim gidin alın ..forumdaşız neden olsa faydamız dokunsun

Satınalmada problem yok, Gürcistan dışına çıkartma ve Türkiye de kullanma meselesini Panthera kardeşimiz çözer zaten

Seni hakikatten anlamadımki ne diyon????
    Sendemi bu işin ticaretini yapıyon???
    Orayla alakan ne???
    Kimin şirket aracı???
    kafamı buluyon???
    işimi bozuyon???
    çamur mu satıyon???
    Ne bir sölesende anlasam....

• https://docs.google.com/document/d/1Nix5CVo5m-7Lp-vSynHKBg7wn1ASYeSSHxCe1UetGYY/pub
    Bu dökümanı okudum ve kilit cümleleri aşağıya yazdım.

"Evet işlemlerin hepsi tamamen yasal, aracınızı aldıktan sonra bizzat çevirmelere girebilir, emniyet mensupları ya da trafik ile görüşme yapabilirsiniz. Ruhsat aldığınız anda yurt dışı yerleşik kişi muamelesi göreceksiniz ve 2 yılda 1 yapacağınız giriş çıkış ile hayatınız boyunca bu haktan faydalanacaksiniz."

"Aracınızı aldıktan sonra ilk yapmanız gerken şey, türkiyede sigortasını yaptırmak olmalıdır. Zorunlu trafik sigortası yabancı plakalı araçlar içinde zorunludur. Başınıza gelebilecek kazalara karşı zorunlu trafik poliçenizin aktif olması gereklidir. Çalıntı vb gibi durumlara karşı dilerseniz türkiyede kasko yaptırabilirsiniz. Kasko ve sigorta hizmetleri aynı türk araçlara yapıldığı gibi yapılmaktadır."

"Biz sizi ruhsat sahibi yaptıktan sonra 2 yıl türkiyede kalma hakkına kavuşmuş olacaksınız."

"Bizden araç alıp bağlandığını ispat eden her kişiye birer adet bedava araba vereceğiz. Basit galerici, kıskanç arkadaş, esnaf abi, dayı oğlu, gümrükçü tanıdık öyle dedi iftiralarına değil, araç alanlara ve hali hazırda yıllarca kullananlara danışın."

Bu yazılanlar kelimesi kelimesine doğru mudur? Yapılan işlemler tamamen yasal mıdır? Arabanın asla bağlanmayacağından bahsetmişler, gerçekten doğru mu?
    Eğer bu yazanlar tamamen doğru ise hiç bir risk gözükmüyor.

Son 2 sayfayı okudum. Konuyu bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

• quote:

valla dostum benim 4 tane arkadaşım bu şekilde kullanıyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadılar. ben de bir kez gürcüye gittim ve son anda almaktan vaz geçtim. herkesin farklı risk alma kabiliyeti var.. ben riski sevmediğimden almadım. yoksa çok cazip araçlar var..

Arkadaşım sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama benim büro istanbul/fındıkzadede
    Burda vızır vızır nerdeyse yerli plaka yok...
    Ama işte insanlar çekindiklerinemidir nedir hiçbirşey demiyorlar
    Birkaçının yolunu bile kesmeme rağmen.
    Ama bayram öncesi gördüğüm tanıdıkla konuştuktan sonra riskini yiyim deyip gidip alası geliyor insanın.
    Düşünsene meganı sat yerine aynı paraya x6-m6-amg vs vs al...
  • Pc_Commander kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin bir üst mesajda yazdıklarım hakkında düşünceleriniz neler?

Risk hangi kısımda mevcut?
  • quote:

Buna takılmamakmı!!!!
    Zurnanın zırt deliği dedikleri bu işte. En önemli husus.
    Alıp gelmeye ne var. Para cepteyse aracısız bile alıp gelirsin ki aracılar aynen şunu diyor: seni gümrükten alırız ve aracınla gümrükten getikten sonra aracın parasını ödersin.
    Olmaz olmaz dememeli ya olurda polis aracı bir şekilde çekti... Eeee ne olacak araç bizim, yurtdışı yerlişikliğimiz yok...
    Aracın üzerine bir bardak soğuk sumu içelim...
    Senin en önemsiz nokta dediğin,bence herkezin tek düşündüğü nokta...
    Sonuçta verdiğin paranın tamamının heba olduğunun resmidir bu...

Bir kere sakin olmakta fayda var, karışınızda azarladığınız çocuk yok. Doğru sorarsanız doğru cevap alırsınız. Siz bana eğer araç kolluk kuvvetlerince el konulursa bu arabanın akıbeti ne olur deseydiniz, ben ona göre cevap veririm. Döndürüp dolaştırıp cins cins olup olmayacak milyonda bir ihtimalleri sorup duruyorsunuz. Ben de diyorum ki,

- gittiniz
    - arabayı üzerinize aldınız
    - bir şekilde aracı türkiyeye getirdiniz (nasıl olduğu mualla)
    - kendi üzerinize olan araca biniyorsunuz
    - polis geldi, aracınızı "siz yurtdışı yerleşik olmadığı için" bağladı, gümrük otoparkına çekti.

bu aşamada, o aracı siz otoparktan çıkaramazsınız. çünkü yurtdışı yerleşik değilsiniz. Size arabayı teslim etmeleri demek, suça devam etmeniz demek. Bu sebepten araçları yabancı üzerine almakta fayda vardır. Çünkü sizle bağlantısı olmaz o zaman, elin gürcüsü gelir arabanızı çıkarır, siz de anlaşmanıza göre masraflarını karşılarsınız adamın.

Bu tür şeyler çok çok uçuk şeyler derken boşa konuşmuyorum, kaç tane arkadaşınızın yabancı plakalı araç diye bağlandı var mı hiç tanıdığınız? hayır yok, gidip sormaya çalışsak bile türkiyede 50-100 kişi anca buluruz, onlar da neden bağlattı allah bilir. benim diyeceğim o ki, oradan araçları alıp gelmek, buraya getirmek, gibi problemleri aşmak daha zor meseleler, onları çözdükten sonra bu tür problemlere kafa yorarsınız. Ben hiç aracımı otoparka bağlatmadığım için prosedürü birebir yaşamadım, arkadaşlarımdan bağlatanlar oldu onlar da, cezasını ödettirip çıkarttılar aracı çünkü araç yabancı vatandaşın üzerineydi. Yakalandığı yer Samsun - Çarşamba. Ödediği ceza 500-700 TL civarında. Şimdi sizin sorunuz olan "araç benim üzerime, o zaman ne olacak?" sorusunun cevabı, çok çok uçuk bir cevap. Buna bizzat şahit olan bir kişiden duymak gerek. Bilmem anlatabildim mi?

Ben bu sorunuza, gümrük müdürlüğünden de bir cevap alabileceğinizi sanmam, kimsenin mevzuat bildiği veya doğru yöne yönlendirdiği yok. Tek ve ilk uyarı "bulaşmayın!" sebep sorulduğunda, eniştelerinin akrabalarının köylüsü araba almış, onu da bağlatmış sonra malatya'nın tüm arazilerinde patates kanseri meydana gelmiş efekti veriyorlar. Asıl astar yok yani.

• quote:

Afedersiniz ama siz yurtdışı yerleşik değilseniz, sittinsene o aracı türkiyeye sokamazsınız. Aracısız nasıl sokacaksınız merak ediyorum. Bir de buna açıklama getirirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panthera52 -- 9 Ekim 2015; 17:19:37 >
  • quote:

Polisler esasen hiç kontrol etmiyorlar ama işi bilen bir polis(mevzuata hakim) ruhsat sahibine değil, "aracı kullananın yurtdışı yerleşikliği" mevzusuna bakıyor. Gümrük müdürlüğüne sorgulama yapabiliyor. Sorgulayamaz durumu söz konusu değil yani, polis bir kişi veya araç hakkında tüm bilgilere anında ulaşabilen bir yetkili. Ancak uygulama yaparken özel izin gerekiyor. (savcılık, vergi dairesi, icra müdürlüğü, gümrük müdürlüğü gibi).

Polis bir şey yapabilir yani.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Evet alalım aldıralım Gürcistan da araba bırakmayalım..ben şirket aracı satıyorum orada Mitsubishi Outlander 2009 model gri metalik, 4x4 benzinli 3000 cc otomatik geri görüş kameralı deri koltuk..11.000 usd ye vereceğim..oradaki arkadaşıma söyleyeyim gidin alın ..forumdaşız neden olsa faydamız dokunsun

Seni hakikatten anlamadımki ne diyon????
    Sendemi bu işin ticaretini yapıyon???
    Orayla alakan ne???
    Kimin şirket aracı???
    kafamı buluyon???
    işimi bozuyon???
    çamur mu satıyon???
    Ne bir sölesende anlasam....

@tartekin orada yaşayan forum üyelerinden biri, kendi aracını satabileceğini söylüyor. Zira gürcistan'da temiz arabanın zor bulunacağını, çok fazla yıkık dökük araba olduğunu, işi bilmeyen veya çevresi olmayan kişilerin değerinden çok fazla ücrete araba alabileceğini söyleyen birisidir.

Konunun ticaretini yaptığını zannetmem, arada bir kafa bulduğu ise doğrudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

"Evet işlemlerin hepsi tamamen yasal, aracınızı aldıktan sonra bizzat çevirmelere girebilir, emniyet mensupları ya da trafik ile görüşme yapabilirsiniz. Ruhsat aldığınız anda yurt dışı yerleşik kişi muamelesi göreceksiniz ve 2 yılda 1 yapacağınız giriş çıkış ile hayatınız boyunca bu haktan faydalanacaksiniz."

"Aracınızı aldıktan sonra ilk yapmanız gerken şey, türkiyede sigortasını yaptırmak olmalıdır. Zorunlu trafik sigortası yabancı plakalı araçlar içinde zorunludur. Başınıza gelebilecek kazalara karşı zorunlu trafik poliçenizin aktif olması gereklidir. Çalıntı vb gibi durumlara karşı dilerseniz türkiyede kasko yaptırabilirsiniz. Kasko ve sigorta hizmetleri aynı türk araçlara yapıldığı gibi yapılmaktadır."

"Biz sizi ruhsat sahibi yaptıktan sonra 2 yıl türkiyede kalma hakkına kavuşmuş olacaksınız."

"Bizden araç alıp bağlandığını ispat eden her kişiye birer adet bedava araba vereceğiz. Basit galerici, kıskanç arkadaş, esnaf abi, dayı oğlu, gümrükçü tanıdık öyle dedi iftiralarına değil, araç alanlara ve hali hazırda yıllarca kullananlara danışın."

Bu yazılanlar kelimesi kelimesine doğru mudur? Yapılan işlemler tamamen yasal mıdır? Arabanın asla bağlanmayacağından bahsetmişler, gerçekten doğru mu?

Ben bu yazılanların tamamının yanlış olduğunu düşünüyorum. Ama gidip de denemediğim için çamur atmak doğru değil, zira araba bağlanırsa 1 araba hediye edeceğini söylemişler. Araba bağlatan bir müşterileri olsa, bundan haberimiz olur muydu acaba? yaygara koparabilecek kadar ses çıkarabilir mi arabasını bağlatan bilmek lazım.

Kanun gayet açık, net.

Araç kullanmanın tek şartı, yurtdışı yerleşiklik.
    Şart sağlandığında ise süre, 6 ay.

Diğer söylenenler, bence aksi ispatlanamayan "bişey olmaz, kullan yahu" hurafelerinden ibaret.

• Konu takip :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

valla dostum benim 4 tane arkadaşım bu şekilde kullanıyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadılar. ben de bir kez gürcüye gittim ve son anda almaktan vaz geçtim. herkesin farklı risk alma kabiliyeti var.. ben riski sevmediğimden almadım. yoksa çok cazip araçlar var..

Arkadaşım sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama benim büro istanbul/fındıkzadede
    Burda vızır vızır nerdeyse yerli plaka yok...
    Ama işte insanlar çekindiklerinemidir nedir hiçbirşey demiyorlar
    Birkaçının yolunu bile kesmeme rağmen.
    Ama bayram öncesi gördüğüm tanıdıkla konuştuktan sonra riskini yiyim deyip gidip alası geliyor insanın.
    Düşünsene meganı sat yerine aynı paraya x6-m6-amg vs vs al...

Eğer bir arabaya üçte bir fiyatına biniyorsanız, bunda her zaman risk vardır. Risk almadan ve kullanmadan da bunun testini başkalarına sorarak yapamazsınız. Bisikletle dünya turuna çıkan kişilere imrenip imrenip, sürekli bir şeyler sormak gibidir.

Çok para bağlamanıza gerek kalmaz 15-20 bin TL'lik araç alıp belli bir süre deneyin. Riskli kendiniz görün sonra bu tür şeyler için büyük araçlara girersiniz.

Bu arada araçalr ucuz ama, megane parasına BMW M6 falan bulmak zor, abartmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

https://docs.google.com/document/d/1Nix5CVo5m-7Lp-vSynHKBg7wn1ASYeSSHxCe1UetGYY/pub
    Bu dökümanı okudum ve kilit cümleleri aşağıya yazdım.

Kısaca şimdiye kadar okuduklarımdan araştırdıklarım ve bizzat konuştuklarımdan aktarayım:

Yasallık konusu gürcüstan için hiçbir sorun yok herşey yasal Pasaportla giriş yaparsanız (hatta kimlikle bile gitseniz bunun prosüdürü uzun olduğu için 1 gün beklersiniz diyorlar) aracı resmi olarak üzerinize alabiliyorsunuz. Tarfik çevirme konusuda aynen böyle çünkü kullanana ısrarla bunu sorunca ehliyet ruhsata bakıp aynı kişi olduğunuz görünce bırakıyorlarmış. Süre konusu biraz sıkıntılı çünkü benim konuştuğum kullanan şahıs 1 yılda bir girip çıkıyorum demişti. Ama sadece girip çıkmamı yoksa plaka vs değişimi oluyormu sormadım. 2 yıl meselesini resmi gazetede görmeden bişi demem. hep dedikleri başbakan dedi ama ne demişler söz uçar yazı kalır.

Trafik sigortası daha gümrükte yapılıyormuş. Yapmadan salmıyorlarmış.

İşte asıl mesele gümrükten içeri girmede; burda bir kanunsuzluk var. Malum yöntemlerle hallettikleri söylediler.

Kasko konusunu burdaki sigortacılarla konuşmak lazım. yada direk ordanda yaptırılabilir. bilindik bir sigorta markasına alianz-isviçre sigorta vs gibi.Çünkü burda yaptırılırsa aracın değeri ne üzerinden belirlenecek?
    Bunu sorup öğrenmek kolay ama daha o marhaleye gelmediğim için....

Yazınızdada dediği gibi bende bağlanan araç görmedim duymadım... Hep hurafe dolu ortalık.. Söylüyor söylüyor.. Sen bizzat şahit oldunmu deyincede arkadaşım dedi deniyor..
    Ama ben çevremde bu kadar araç görünce... İnanasım gelmiyor.
    Riskler ve fatdalardarıda sıralarsam:

faydaları:
    araba fiyatı yaklaşık tr'ye oranla 3/1 geliyor. Hiçbir vergi yok. Hiçbir ceza ogs hgs yok. (ceza hgs ogs tabiiki var ama bunlar plakaya kesildiği için 1 yıl içinde gümrüğe ulaşırsa ne ala ulaşmazsa bunlarda ortadan kalkıyor.
    Riskleri :
    Arabanın bağlanıp araca elveda demek olabilir. Ama böyle birşeyi duyan gören yok. Hep oluyormuş olmuş yapmışlar geniş zamanlı ifadeler.
    Araç değişiminde yada elden çıkarılırken karşılaşılcak zorluklar
    birde 1 yılda yada 2 yılda gidip gelinirken yapılacak masraf zaman vs.vs.

• http://trakya.gtb.gov.tr/yolcu-rehberi/b-kisisel-tasitlarin-gumruk-islemleri

bu linkte "Yanıltıcı bilgi ve belgeler ile gümrük idaresini yanıltarak işlem yapmak kapsamında kaçakçılık takibatını gerektirir. Hakkınızda 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu hükümlerine göre işlem yapılır." denilmiş, yani risk büyük...
  • Bu işi yapmaya kafasına koyan arkadaşlar içinde birkaç tavsiye

Bu iş için burda satılan 15-20 bin tl'lik araçlar için düşünüyorlarsa hiç kalkışmasınlar.
    Çünkü orada bu araçlar 2-3 bin usd ama şu var zaten 2000 usd artı bu işin masrafı oluyor. Komisyon, malum yöntemler, alış satış işlemleri gibi

Birde bu fiyatlara düşük hacimli ve dizel araç bulmak çok zor en ufağı 3000cc den başlıyor.. Buda demek oluyorki km başına minumum 1 tl yakarsınız
    Hadi gaz taktırdın 80 kuruşa düştü ama daha aşağıya yolculuk edemezsiniz. Hele 1600 cc lik araç ben hiç görmedim. 2000 cc lik dizel araçlar var audi a4 tarzı ama fiyatları 15 bin usd'den başlıyor.
    Ama dizel olduğu için ben güvenip alamam hele birde 150000 km devirmiş araçlar için

Bu işi düşüneler tr'de 150.000 tl ve yukarısı araçlar için düşünsün. Benzin derdi olmasın varsa zaten hiç yanaşmasın... Çünkü alacağı araç yukarıda belirtiğim yakıttan az yakmayacak.
    Riskleri alıp almayı düşünen arkadaşlar şunuda bilsinlerki alınan araç hiçbir zaman ani olarak nakite çevrilemeyecek.
    Konunun özü: Atıl bir paranız var ve güzel bir araca binmek istiyorsunuz. Ve o para uçsa bile umrunuzda olmayacak çünkü o parayla hiçbir zaman binemeyeceğiniz bir araca binmiş olacaksınız.. Haaaa yaz çıkarsa şansımıza kış çıkarsada Allah kerim deyip soğuk su içmeyide bileceksiniz.

• quote:

http://trakya.gtb.gov.tr/yolcu-rehberi/b-kisisel-tasitlarin-gumruk-islemleri

bu linkte "Yanıltıcı bilgi ve belgeler ile gümrük idaresini yanıltarak işlem yapmak kapsamında kaçakçılık takibatını gerektirir. Hakkınızda 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu hükümlerine göre işlem yapılır." denilmiş, yani risk büyük...

Bu senin dediğin araba change işlemi yaparsan olacak birşey...
    Oda ne dersen: Aracı aldın geldin buraya. Burdanda aynı aracın hurdasını pertini buldun ve parçalarını değiştirdin Motor no şasi no da değişiklikler yaptın. bunun için olan madde... Eee bunu yapan yokmu vardır elbette... Ben neler yapanı gördüm.. Üçkağıtçılık tr'de diz boyu sonuçta.
    Sonuç olarak biz böyle birşey hiç yapılmayacak varsayımına göre paşa paşa kullanıp geri götürmek babında anlattıklarım...

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.