Şimdi Ara

Samsung HT-C555 yeni model 5+1 ses sistemi ?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
21.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aldım bende güzel bir cihaz uydu cihazından bağğlamak için en net ses alabilkmek için alternatif ne olabilir ben 2 çıkışla 2 giriş bağladım.

ama ses sadece 5 hoparlörlden çıkma dışında etkileyici bir ses yok.

5.1 dolum la çalışan dvd lerde ses süper.
    internetten indirilen filimlerde 5.1 ile ses yok.
  • Selamlar, 1-2 sorum olacak.
    1. Ben bu sistemi Western Digital HD Media Player'a optik ile bağlayıp mkv film seyretmek istiyorum. Ayrıca PS3 alıp ona bağlayacağım. Gerçi PS3'ün bağlantısını bilmiyorum. İkisi için aynı anda bağlantı noktası var mı? Yoksa ne yapmak gerekir?
    2. Birisi "HDD formatı FAT32 olması gerek" demiş. Western Digital HD Media Player buna uyumlu mudur?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.
  • Yardımcı olabilecek biri yok mudur?
  • 1- optik coklayıcı kullanırsan ya da farklı girislerden baglarsan; ayrı cihazları aynı anda kullanabilirsin.
    2- fat32 sadece oynatıcaya diski baglamak istersen media oynatıcıyı zaten haricen baglıyorsan bu yuzden zorunlu degil.
  • Peki ps3 ve media player'i hdmi ile Tv'ye bağlasam. Oradan optik ile ses sistemine giriş yapsam, halen 5.1 ses alır miyim?
  • alamazzsın! ancak kimi arkadaslar yapabildiklerini yazmıslar onlardan yardım alsan daha iyi olur.
  • Samsung tiz konusunda süperdir de baslarından şüpheliyim.
  • evet baslarında kesinlikle iş yok katılıyorum.

prologic meseleside boş iş bence aux ile gelen sesi sanalda olsa 5.1 e çevirmesi sözkonusu bile değil.

en doğrusu 5.1 dolum yapılmış film izlemek bunun içinde 5.1 kartlı pc gerekli sanıyorum.

uydu cihazımda spdiff rca tipli çıkış var ama C555 te ise optik giriş var ikiside bildiğim kadariyle optik giriş çıkışlar demek yalnız benim burda teknik bilgisi olanlardan isteğim uydu cihazındaki spdiften çıkış almam için ne tür bir kablo kullanmam lazımdır.

aux ile aynı işimi yapmaktadır detaylı anlatırsa bilenler sevinirim
  • optik kablo alacaksın. Toslink kablo da denir.
    Ancak uydu cihazından 5.1 ses alabilmen için 5.1 yayın yapan bir kanal bulman gerek. Ben bilmiyorum ancak belki uyduda 1-2sine rastlarsın.
    Yani uyduyu optik kablo ile baglamanın pek mantığı yok gibi geldi bana...

Ayrıca 5.1 film izlemek için illa pc'ye ihtiyacın yok bence bu buyuk hammallık olur.
    Ya mkv destekli bir tv ya da en basitinden bir medya player lazım sana...
  • c555 in dvd playeri zaten usb den oynatıyor onda izliyorum.sadece sorunum o zaman 5.1 filmlere ulaşmak kaldı internetten nasıl bulacaz 5.1 olduğunu nasıl anlıyacaz indiriyorum 5.1 değilmiş tanıtımında yazdığı halde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

1- optik coklayıcı kullanırsan ya da farklı girislerden baglarsan; ayrı cihazları aynı anda kullanabilirsin.
    2- fat32 sadece oynatıcaya diski baglamak istersen media oynatıcıyı zaten haricen baglıyorsan bu yuzden zorunlu degil.

Farklı girişlerden bağlamak konusunda detay verebilirseniz sevinirim. Acemi olduğumdan cok fazla bir sey anlamiyorum
  • Uydudan illa 5+1 yayin yapan kanal olmasi gerekmiyor.Her kanali ses sistemi Stereo olarak 2+1 diger modlarda ise sanal 5+1e ceviriyor.

Bir arkadas ps3 ve mediaplayer ile ilgili soru sormus. Optik kablo ile baglandiginda elbette 5+1 ses alinabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiAxiSheytan -- 20 Ağustos 2011; 13:21:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiAxiSheytan

Uydudan illa 5+1 yayin yapan kanal olmasi gerekmiyor.Her kanali ses sistemi Stereo olarak 2+1 diger modlarda ise sanal 5+1e ceviriyor.

Bir arkadas ps3 ve mediaplayer ile ilgili soru sormus. Optik kablo ile baglandiginda elbette 5+1 ses alinabilir.

Stereo Sesi 1+1 yani 2.0 kanal 2+1 değil yalnız yanlış olmasın!
    sanal olarak 5.1 kanala vermenin her tür kalite anlayısına ters düşeceğinden görmezden gelerek cevap verdim.

Zaten arkadasın sormak istediği o değildi.
  • ikisi arasındaki fark nedir acaba ben bugün bunu gördüm samsungun kendi mağazasında 850 fiyat verdiler fiyat performans açısından hangisini tavsiye edersiniz?
    http://www.samsung.com/in/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-D555K/XL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendilcii

ikisi arasındaki fark nedir acaba ben bugün bunu gördüm samsungun kendi mağazasında 850 fiyat verdiler fiyat performans açısından hangisini tavsiye edersiniz?
    http://www.samsung.com/in/consumer/tv-audio-video/home-theatre/home-theatre-system/HT-D555K/XL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

evet arkadaşlar bu ürünle ilgili bilgisi olanlar paylaşabilir mi? samsung 40c650 lcd tv için almayı düşünüyorum. harici diskten 5.1 dts destekli 720p 1080p hd mkv filmler izlemek için alacam. 5.1 ses almada sıkıntı olmaz değil mi? optik giriş gerekiyor bunun için sanırım. bir de aprtmanda oturduğum için sesi açamayacam fazla. o yüzden çıkış gücü pek bi şey ifade etmiyor. ses kalitesi önemli. yardımcı olursanız sevinirim..

• Arkadaşlar Merhaba,

Bu sistemi almayı düşünüyorum ancak bilen arkadaşlardan yardımını isteyeceğim birkaç sorum olacak.
    Evdeki Tvim Samsung 46 C 650 modelidir. Evde MKV 1080 filmleri TV imde HDD den sorunsuz olarak izleyebiliyorum. Benim bu sistemi almamdaki amaç playerı değil sadece sesinden faydalanmak olacaktır. Ki zira Playersız kolon + anfi tadında sistemler her ne kadar daha kuvvetli ve kaliteli olsa da fiyat olarak çok daha farklıdır ve ayrıca ihtiyacım yoktur o kadarına.

1 -) Tv ye bu sistemi alıp bağladığım taktirde; Normal Tv yaynınında bu hoparlörlerden faydalanabileceğim yanlış anlamadıysam?

2 -) Asıl kafamı kurcalayan şudur ki; Değişik yerlerde okuduğum yorumlarda MKV film oynatabilen HDD den kullanıcılar halen " keşke Bluray oynatıcılı player alsaydım" tarzında pişmanlık ve yakınmalarda bulunmaktadırlar. Bu nedenle bu soruyu sorma ihtiyacı duyuyorum. Tv ye bağladım ses sistemini, HDD yi de TV ye bağlayıp MKV film açtım diyelim ( Dediğim gibi kendi playerıyla işim olmadan seyrederım mantığıyla) bir sorun yaşar mıyım ? çünkü insanların bu serzeniş ve pişmanlıkları bana böyle bir şer yapamayacağım hissini verdi.

Ses ve görüntü sisteminden anlayan, ya da aynen bu durumda bir kullanıcı olan arkadaşlardan fikir ve bilgilerini paylaşmalarını rica ederim ;))

**Dilekçe gibi yazdım haa :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruza

Arkadaşlar Merhaba,

Bu sistemi almayı düşünüyorum ancak bilen arkadaşlardan yardımını isteyeceğim birkaç sorum olacak.
    Evdeki Tvim Samsung 46 C 650 modelidir. Evde MKV 1080 filmleri TV imde HDD den sorunsuz olarak izleyebiliyorum. Benim bu sistemi almamdaki amaç playerı değil sadece sesinden faydalanmak olacaktır. Ki zira Playersız kolon + anfi tadında sistemler her ne kadar daha kuvvetli ve kaliteli olsa da fiyat olarak çok daha farklıdır ve ayrıca ihtiyacım yoktur o kadarına.

1 -) Tv ye bu sistemi alıp bağladığım taktirde; Normal Tv yaynınında bu hoparlörlerden faydalanabileceğim yanlış anlamadıysam?

2 -) Asıl kafamı kurcalayan şudur ki; Değişik yerlerde okuduğum yorumlarda MKV film oynatabilen HDD den kullanıcılar halen " keşke Bluray oynatıcılı player alsaydım" tarzında pişmanlık ve yakınmalarda bulunmaktadırlar. Bu nedenle bu soruyu sorma ihtiyacı duyuyorum. Tv ye bağladım ses sistemini, HDD yi de TV ye bağlayıp MKV film açtım diyelim ( Dediğim gibi kendi playerıyla işim olmadan seyrederım mantığıyla) bir sorun yaşar mıyım ? çünkü insanların bu serzeniş ve pişmanlıkları bana böyle bir şer yapamayacağım hissini verdi.

Ses ve görüntü sisteminden anlayan, ya da aynen bu durumda bir kullanıcı olan arkadaşlardan fikir ve bilgilerini paylaşmalarını rica ederim ;))

**Dilekçe gibi yazdım haa :D

Seninle aynı Tv'yi kullanıyoruz. Ben de ilk bu sistemi almayı dusunmus (C555) sonra arastırdıktan sonra (bassları zayıf diye) LG almıstım.
    not: Zaten bu tip sistemlerin media playerleri ise yaramaz divx oynatmaktan baska.

sorularına gelince;

1. dilersen tv sesini tvden alabilirsin ve mkv filmlerdeki 5.1 (DTS-DD) sesleri de optik kablo kullanman sartıyla yine sorunsuz alırsın.

2- Eger elinde cok sayıda bluray varsa ya da bluraraye verecek cok paran varsa ya da ps3'un yoksa bluray player alınabilir.
    Ben su ana kadar bu yuzden yakınan birini gormedim o da ayrı konu. sorunun cevabını zaten yukarıda verdim. Sorun yasamazsın.

kolay gelsin... halledemedigin bir sey olursa yine sorarsın.

• İlk etapta bilgi için teşekkür ederim. Yakınmak derken şu açından bahsettim :) Başka birkaç yerde Mkv oynatabilme özelliğine sahip TV leri varken, Bluray Playerlı ev sinema sistemi almak zorunda olan insanların yorumlarını okuyunca şüpheye düşmüştüm o bakımdan.

Ben de yazdıkdan sonra biraz daha bilgi edinebildim. 46 C 650 de optik çıkış var , e bu sistem de de giriş olduğuna göre bahsetmiş olduğunuz gibi 5+1 performansını HDD den TV de seyrettiğim filmden alabileceğim.

Bu sistemin bugün HT - D555 modelini grdüm aralarında özellik olarak net bir fark bulamadım, ancak onu da alsam anladığım kadarıyla isdediğim şey elde etmiş oalcağım. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruza

İlk etapta bilgi için teşekkür ederim. Yakınmak derken şu açından bahsettim :) Başka birkaç yerde Mkv oynatabilme özelliğine sahip TV leri varken, Bluray Playerlı ev sinema sistemi almak zorunda olan insanların yorumlarını okuyunca şüpheye düşmüştüm o bakımdan.

Ben de yazdıkdan sonra biraz daha bilgi edinebildim. 46 C 650 de optik çıkış var , e bu sistem de de giriş olduğuna göre bahsetmiş olduğunuz gibi 5+1 performansını HDD den TV de seyrettiğim filmden alabileceğim.

Bu sistemin bugün HT - D555 modelini grdüm aralarında özellik olarak net bir fark bulamadım, ancak onu da alsam anladığım kadarıyla isdediğim şey elde etmiş oalcağım. Teşekkür ederim.

c555 ile d555 arasında bir fark yok. c-2010 d-2011 demek o kadar.

Teknosa en son elindeki c555leri 600liradan elinden cıkardı.
    en son yine teknosa yeni urun diye d555i 1000 liradan satıyordu.

magazaya sor c555 iste belki elinde kalan magazalar vardır ve getirtip 600e alabilirsin.

Ses sistemi alırken dikkat etmen gereken standart tek sey en az DTS ve Dolby Prologic II decoderi ve üzerinde optik ses girişi olması.
    HDMI in ise bulabilirsen tabii ki avantaj (LG'de var Samsungta yok) bunun yanında yeni 6.7 7.1 destek, ipod pod, kablosuz baglantı isteyebilirsin.

Marka Takıntın yoksa Sony tavsiye ederim.

• selam arkadaşlar. ses sistemi alacağım araştırma yapıyorum. ht-c555 hakkında olumlu şeyler okudum. 1-2 sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1. %70 oranında digiturk moviemax hd den film %20 ligtv hd den maç, %10 laptopdan film/dizi izlemek için kullanacağım. digitürkü ve laptopu hdmi ile tv ye bağlasam tv yi de ses sistemine optik ile bağlasam verim alır mıyım? verimden kastım surround ses :) (çok fazla bilgim yok kendimi izlediğim filme iyice kaptırmayı severim bunu da sağdan soldan arkadan farklı sesler gelince daha iyi başarıyorum :))
    2. yaşadığım yerde teknosada 1 adet teşhir ürünü var 599 tl ye. yukarıdaki soruya evet cevabı aldığımı varsayarsak bu sistemi almalı mıyım?

televizyonum sony bravia optik ses çıkışı var. sync için sony diyenler olabilir. yakında samsung tv ye geçmeyi düşünüyorum ama sony tavsiyeleriniz olursa dikkate alırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.