Şimdi Ara

█►Nokia E5 Ana Konu 5 MP - 2.4'' - GPS - WiFi◄█

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
21.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  █►Nokia E5 Ana Konu 5 MP - 2.4'' - GPS - WiFi◄█

Duyurulma: Nisan 2010

Çıkış Tarihi: 2010 3.Çeyrek

E5 Offical Page

E5 Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız

E5 İnceleme Videosu İçin Tıklayınız

E5 Türkiye Fiyatları İçin Tıklayınız

Ürün Özellikleri
    Nokia E5, firmanın akıllı iş telefonları kategorisinde yer alıyor. Microsoft Exchange, IBM Lotus Note Traveler, GMail, Yahoo Mail ve Windows Live Hotmail gibi birçok e-posta hesabını destekliyor. Ovi Maps ile sürüş ve yürüyüş yönlendirmesine sahip. Ana ekranında önemli kişileriniz resimleriyle birlikte yer alabiliyor. Popüler mesajlaşma servislerine (Live Messenger, Yahoo Messenger gibi) bağlanabiliyorsunuz. Nokia E5’in LED flash ile 5 megapiksel kamerası da bulunuyor.

Ayrıca telefonun güvenlik yöneticisi bulunuyor. Cihaz kilitleme, SMS ile uzaktan kilitleme, cihaz ve hafıza kartı şifreleme, Mobil VPN sunucusu gibi özelliklere sahip.

Teknik Profil

Sistem: GSM 850/900/1800/1900 WCDMA Band I + II + VIII (900+1900+2100) WCDMA Band I + II + V (850+1900+2100)
    Kullanıcı Arayüzü: S60 3rd Edition, Feature Pack 2
    Boyutlar: 115 mm x 58.9 mm x 12.8 mm
    Ses: 75 cc
    Ağırlık: 126 gr
    Ekran: 256K renkli 2.4” QVGA LCD (320x240)
    Bekleme Süresi: 29 güne kadar
    Konuşma Süresi: 18,5 saate kadar (GSM), 5,5 saate kadar (3G)
    Hafıza: 250 MB dahili hafıza, microSD ile 32 GB’a kadar destek

█►Nokia E5 Ana Konu 5 MP - 2.4'' - GPS - WiFi◄█

Veri Servisleri ve Bağlantılar

» HSDPA cat9 (10.2Mbps), HSUPA cat5 (2Mbps)
    » Tri-band WCDMA
    » GSM GPRS data class 32, GSM EGPRS data class 32, DTM32
    » Bluetooth 2.0 (A2DP & AVRCP)
    » WLAN
    » Bütünleşik A-GPS
    » Micro-USB bağlantı
    » 3.5 mm Nokia AV bağlantı

Öncelikle konu önceden açıldıysa görmediğim için af buyurun... Konuyu bir E63 kullanıcısı olduğum ve gelecekte E5'e terfi etmeyi düşündüğüm için açtım... Genel olarak özelliklerden bahsettim resim ve video ekledim... Telefonun yukarıda yazmayan öne çıkan özelliklerinden biride 1200 mAh batarya tercihinde bulunulmasına karşın 696 saatlik bir bekleme süresine sahip olması ki E63 te 1500 mAH batarya kullanılmasına rağmen bu değer 432 saatlerde... Ürünü almadan görülen tek dezavantaj ise görüntülü konuşmanın bulunmaması... Ürünü alan, kullanan arkadaşlar varsa katkıda bulunurlarsa sevinirim hemde böylece almayı düşünenlere de yardımcı olmuş olurlar... (benim gibi)

SAYGILARIMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihancndn -- 15 Eylül 2010; 18:06:54 >

• cihazda 3G var yanlış yazmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: wentworthscofield

cihazda 3G var yanlış yazmışsın

kendi sitesinde ve birçok sitede böyle bir bilgiye rastlamadım link verebilirseniz sevinirim benim içinde güzel olur 3G olması

SAYGILARIMLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihancndn
    link verebilirseniz

http://www.gsmarena.com/nokia_e5-3198.php
    Yani 3g var sanırsam görüntülü görüşme yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 15 Eylül 2010; 17:52:19 >
  • Evet haklısınız ben bir sitede
    görüntülü konuşma: yok
    şeklinde görünce 3G yok yazdım fakat varmış konuyu da görüntülü konuşma şeklinde değiştirdim bilgi için teşekkür ediyorum
  • E71 -72 Derken şimdi birde bu çıktı E5 Hadi bakalım seç seçebilirsen :)
    Sİizn tercihiniz ne olurdu bur E5 Özellikleriyle iyi duruyor gibi görüntülü konuşmayla zaten işim yok başka bi dejavantajı varmı acaba
  • E5 Vatan ve Bimekste satısa sunulmus 600 tl
  • Arkadaşlar ben şu an belçikadayım ve bu telefonu yeni aldım fakat bir türlü gps olayını halledemedim. ovi maps den bilgisyar yardımı ile belçika haritasını felan yükledim herşiey güzel ama gps e bağlanıp konum bulamıyorum. Bir de aslında dili türkçe yapsam daha iyi olacak bunu nasıl yapabilirim yani telefon dilini türkçe nasıl yaparım. Teşekkürler şimdiden.
  • vatanda world kampanyasıyla 530lira aklımı çeliyo keşke 20tl hediye çekide geçerli olsa
  • e72 ile arasında kaldım. ne dersiniz?
  • telefonu bu gün edindim (vatan computer 545 lira nakit, taksitle 600 liraydı), öyle abartıldıgı gibi kötü bir görünümü yok beyazını aldım gayet güzel, kişiden kişiye değişir bu tabi. özellikleri zaten müthiş, baya bi inceledim, internette gezinmek dokunmatik tellerde ölüm gibiydi bunda harika, wifi çok iyi çekiyor, bence parasını hakediyor. mesela youtube a girmeye falan hiç uğraşmadım flashla mlashla direkt girip izliyorsun bu kadar hızlı pc de bile açılmıyor videolar çok şaşırdım :) kamerası da fena değil flashı baya aydınlatıyor, telefon symbianlara göre çok hızlı işlem yapıyor, içinde yüklü office programları falan da var ne arasanız var ya on numara tel olmuş :) sadece yazarken biraz zorlanıyorum ona da alışırım parmaklar büyük olunca ,:) ama o klavye süper rahatlık, uğraşmıyorsun bir tuşa 3 kere basmakla falan.

özetle; telefon çok şık kötü tasarım diyenler ellerine bile almamıslardır, ele çok güzel oturuyor, sormak istedikleriniz varsa sorun, bu gün amacım androidli lg optimus almaktı hatta tam alacaktım ama beyazını bulamamıstım bi pembesi vardı sonra bunu aldım. şimdi iyiki almışım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ezik Man

telefonu bu gün edindim (vatan computer 545 lira nakit, taksitle 600 liraydı), öyle abartıldıgı gibi kötü bir görünümü yok beyazını aldım gayet güzel, kişiden kişiye değişir bu tabi. özellikleri zaten müthiş, baya bi inceledim, internette gezinmek dokunmatik tellerde ölüm gibiydi bunda harika, wifi çok iyi çekiyor, bence parasını hakediyor. mesela youtube a girmeye falan hiç uğraşmadım flashla mlashla direkt girip izliyorsun bu kadar hızlı pc de bile açılmıyor videolar çok şaşırdım :) kamerası da fena değil flashı baya aydınlatıyor, telefon symbianlara göre çok hızlı işlem yapıyor, içinde yüklü office programları falan da var ne arasanız var ya on numara tel olmuş :) sadece yazarken biraz zorlanıyorum ona da alışırım parmaklar büyük olunca ,:) ama o klavye süper rahatlık, uğraşmıyorsun bir tuşa 3 kere basmakla falan.

özetle; telefon çok şık kötü tasarım diyenler ellerine bile almamıslardır, ele çok güzel oturuyor, sormak istedikleriniz varsa sorun, bu gün amacım androidli lg optimus almaktı hatta tam alacaktım ama beyazını bulamamıstım bi pembesi vardı sonra bunu aldım. şimdi iyiki almışım diyorum.

Hayirli olsun hocam gule gule kullanin... Darisi benim basima ben hala alamadim E63 ile idare etmeye calisiyorum.
    Sarji ne kadar gidiyor acaba... ozelliklerinde belirtildigi gibiyse performansi cok cazip bir hal alir telefon... Bataryaniz bitince bizimle paylasirsaniz seviniriz
    Ayrica bitene kadar neler yaptiginizda onemli (wifi-konusma-oyun vs) son olarak gozunuze carpan eksileri neler kutu icerigi olsun kasa kalitesi olsun kulaklik kalitesi gibi...
    gerci yeni almissiniz kurcaladikca bizimle paylasacagina eminim

Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: cihancndn

quote:

Orijinalden alıntı: Ezik Man

telefonu bu gün edindim (vatan computer 545 lira nakit, taksitle 600 liraydı), öyle abartıldıgı gibi kötü bir görünümü yok beyazını aldım gayet güzel, kişiden kişiye değişir bu tabi. özellikleri zaten müthiş, baya bi inceledim, internette gezinmek dokunmatik tellerde ölüm gibiydi bunda harika, wifi çok iyi çekiyor, bence parasını hakediyor. mesela youtube a girmeye falan hiç uğraşmadım flashla mlashla direkt girip izliyorsun bu kadar hızlı pc de bile açılmıyor videolar çok şaşırdım :) kamerası da fena değil flashı baya aydınlatıyor, telefon symbianlara göre çok hızlı işlem yapıyor, içinde yüklü office programları falan da var ne arasanız var ya on numara tel olmuş :) sadece yazarken biraz zorlanıyorum ona da alışırım parmaklar büyük olunca ,:) ama o klavye süper rahatlık, uğraşmıyorsun bir tuşa 3 kere basmakla falan.

Hayirli olsun hocam gule gule kullanin... Darisi benim basima ben hala alamadim E63 ile idare etmeye calisiyorum.
    Sarji ne kadar gidiyor acaba... ozelliklerinde belirtildigi gibiyse performansi cok cazip bir hal alir telefon... Bataryaniz bitince bizimle paylasirsaniz seviniriz
    Ayrica bitene kadar neler yaptiginizda onemli (wifi-konusma-oyun vs) son olarak gozunuze carpan eksileri neler kutu icerigi olsun kasa kalitesi olsun kulaklik kalitesi gibi...
    gerci yeni almissiniz kurcaladikca bizimle paylasacagina eminim

Saygilarimla

dün şarj yarıdaydı öğlen 2 den akşam 10 a kadar sürekli netteydim, müzik falan da dinledim, fotoğraf video da çektim, öyle bitirdim (telefon kapanmıyor güç tasarruf moduna giriyor). sonra şarja taktım dün geceden beri yine sürekli nete giriyorum bi tane bile eksilmedi, ekran güç tasarrufunu iyi yapmıslar yani. kasa kalitesi çok iyi, kulaklık kalitesini ben beğenmedim laptopın kulaklığını takınca çok daha iyi ses veriyor, kulaklık alınır sorun olmaz. oyun şu an için bulaamadım buna uygun, vardır da ben bulamıyorumdur pek oyun oynamam da, içinde yüklü oyun yoktu. konuşma sırasında ses kalitesi iyi. kutu içeriğinden de bir şarj, bir kulaklık bir de usb kablosu çıkıyor. kısacası telefon çok iyi; internet performansı özellikle iyi. elinde netbook'un daha küçüğü var anlayacağın, ne istersen yapabiliyorsun. ha bir eksiği de 5mp fotoğraf kalitesi pekte iyi değil tabii daha dışarıda çekim yapmadım, kapalı ortam performansı kötü.

• Telefou önceki gün satın aldım. 580 liraya Vodafone Shoptan satın aldım. İnterneti bu kadar hızlı başka bir tel kullanmadım. İnternet performansı acayip. Daha önce nokia e71im de vardı ona nazaran bayağı değişiklik yapılmış oldukça fazla tema var + ana ekran temaları yapmışlar mesela bazılarında blackberyyleri andırıyor. telefonda dahili olarak youtube facebook twitter picada friensitter gibi uygulamalar geliyor. samsungtan tanıdığımız şarkı tanıma uygulaması var. vodafone shop hemen ovi üyeliğimi yapıp haritalarımı indirdi şu anda sorunsuzca kullanıyorum navigasyonu (vodafone net paketim var) hareket halindeyken bile müthiş sonuç veriyor.

TELEFONDA GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME VAR. LÜTFEN BİLMEDEN KULLANMADAN YAZMAYALIM. BİZZAT DENEDİM.

Şarjı oldukça içi. menü stillerine tablo ve listesin yanı sıra 3 boyutlu nal ve v menü de eklenmiş. yalnız bir problemim var. telefondaki dahili nokia chat uygulaması bir türlü açılmıyor. yani basıyor hiçbirşey olmuyor öyle kalıyor nedeni ne olabilir acaba? nokiayı aradım yazılım güncelleyin dedi ama benimki en güncel yazılım görünüor...

• nokia e 5i 3 gün önce aldım herşeyinden çok memnunum ama kullanlar için bi sorum olucak cvplarrsanız çok sevinirim . açıkcası nasıl anlatıcam bilmiyorum ama ekrana yan bakıldığında aynen laptoptaki gibi yan bakıldığına renk değiştiriyor bu sadece tek bi yönde oluyor özellikle beyaz temada çok belirgin açıkcası sizce kvklık bir durum mu yoksa bildiğiniz birşey varmı cvbınızı bekliyorum
  • e5 hangi mesajlaşma servislerini destekliyor
  • Yoğun olarak kullananlara bir soru.... Şarjı ne kadar dayanıyor??
  • w ve q gibi tuslara basılı tutunca mesela w da parantez ( cıkması lazım ama ' çıkıyor. bu herkeste böylemi? çözümü varsa yazarsanız çok iyi olur. telefoncuya götürdüm onlar sym ile yaz diyorlar özel karakterleri :S böyle durumlarda garantiden baska telefon alabilirmiyim?
  • suanda kullandıgım ve elımde olan telefon :) gercekten super ve fıyatının bu kadar ucuz olması benı sasırtıyor her telefonda
    n ustun ozell
    ıklere sahıp kullandıkca goruceksınız zaten helede mesaj yazması e71 e gore falan on numara ve yumusak bır klavyeye sahıp baska bır soru sorucaksanız ozelden ulasabılırsınız
  • Ya telefonun sarjı biterken güç tasarruf moduna geçti. Her zamanki gibi tabi... Sonra şarj bitti,eve gelince şarj ettim. Ancak hala güç tasarruf modunda ekranım. Aydınlatamıyorum. Çok kısık bir ışık mevcut. Nerden düzeltebilirim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.