DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?
34
Cevap
1
Favori
39.190
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      4624 Mesaj
      19 Ağustos 2010 16:37:41
      Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri ertesi yıl normal katkı payı mı öder? Her üniversite de böyle midir?

Nokia Şarjı Bulunur
      Çağrılık Kontör Mevcuttur
      Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Teğmen
      137 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:05:09
      İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

• Yarbay
      4624 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:18:38

quote:

Orijinalden alıntı: TheSimson

İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Teğmen
      135 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:38:22
      sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi

• Yarbay
      4624 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:44:18

quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yarbay
      8215 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:46:33

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Alıntıları Göster

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)

Benim okuduğum zamanda böyle birşey vardı.Ama okuldan okula değişir mi bilinmez okuduğun okulda sorman gerekir bunu.Ama evet böyle uygulanan bir sistem vardı hatta yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi 2 şekilde olabiliyordu tabi en iyisi % 10 luk dilime girmişse kişi 2. öğretim devam edip gündüz parası ödemesidir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Teğmen
      137 Mesaj
      19 Ağustos 2010 17:51:32

quote:

Alıntıları Göster

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?

Eğer %10 luk dilime girersen sana seçme hakkı veriyolar(İ.ö gidiyosun olarak kabul ediyorum)
      1. Seçenek İ.Ö sattlerinde gitmeye devam edersin ama normal öğretim parası ödersin
      2. Seçenek normal öğretim sattlerinde gitmeye başlarsın ama İ.ö parası ödemeye devam edersin

Senin seçimin

• Yarbay
      4624 Mesaj
      19 Ağustos 2010 19:06:29
      Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Teğmen
      135 Mesaj
      19 Ağustos 2010 19:14:18
      işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?

• Yarbay
      4624 Mesaj
      19 Ağustos 2010 22:30:21

quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?

Hayır sene sonunda oluşan ortalaman baz alınıyor ve ertesi sene normal ücret ödüyorsun. Eğer tekrar %10 luk dilime girersen normal ücret ödemeye devam ediyorsun ileriki yıllarda.

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yarbay
      4624 Mesaj
      20 Ağustos 2010 22:41:21
      Bilen yok mu yahu?

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      20 Ağustos 2010 22:43:28
      quote:

Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 20 Ağustos 2010; 22:46:19 >

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU
    • Yarbay
      4624 Mesaj
      20 Ağustos 2010 23:59:18

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Alıntıları Göster

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

Evet o değişir de %10 luk başarıyı yakalayınca harç miktarı düşüyor mu bunu merak ediyorum ben ve hala bilen biri çıkmadı.

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yarbay
      15636 Mesaj
      21 Ağustos 2010 09:52:42
      düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.

• Yarbay
      4624 Mesaj
      21 Ağustos 2010 11:25:36

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.

Madem öyle hiç aramayayım 96k bağlantıyla hocam. Sağ ol

Nokia Şarjı Bulunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yarbay
      3760 Mesaj
      21 Ağustos 2010 13:48:38
      Ben ikinci öğretimim. Ablamda ikinci öğretimde vakti zamanında. İlk %10 girdiği olmuştu 2 sene ve 1. öğretim parası ödedi. Benimde ilk senem bitti bende %10 dayım şuan ve bende 1. öğretim parası ödeyeceğim. Ama bizim üniversitede istenirse 2. öğretim parası ödemeye devam edip 1. öğretime geçebilirsin. Çoğu üniversitede bu iki seçeneği sunuyorlar önüne. Ve üniversite ayırt etmeksizin %10 a giren öğrencinin 1. öğretim parası ödemesi (2. öğretimde okumaya devam ettiği sürece. 1 yıl boyunca) genel bir yönetmeliktir.

Didier Yves Drogba Tébily

• Yarbay
      2067 Mesaj
      16 Ağustos 2011 15:07:26

quote:

bizimkinde var(erciyes)

bütün üniversitelerde vardır.

geçen sene ilk ondaydım.okuldan yazı geldi.bu sene de ilk ondayım henüz yazı falan gelmedi.bi sıkıntı olur mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 16 Ağustos 2011; 15:11:27 >

...
    • Teğmen
      105 Mesaj
      17 Ağustos 2011 15:13:12

quote:

bütün üniversitelerde olduğunu sanıyorum. benim gittiğim Kırıkkale Üniversitesi ve ablamın gittiği Süleyman Demirel' de var

Çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler, Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz, sokakları cehenneme çevireceğiz!
    • Er
      0 Mesaj
      31 Ocak 2012 02:14:57
      Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?

• Yarbay
      2067 Mesaj
      31 Ocak 2012 10:56:57

quote:

Orijinalden alıntı: kursad14

Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?

alttan dersi olan giremez

...
    • Yarbay
      2702 Mesaj
      31 Ocak 2012 16:29:35
      Arkadaşlar bende bu dilime girdim , üniversite bitti sonra bu paraları bizden almazlar dimi daha az ödedik diye

PSN: CelalTR
    • Yüzbaşı
      936 Mesaj
      31 Ocak 2012 19:17:38
      %10 olayı genelde seneliktir. Yaz sonunda açıklanır girdiysen 1.öğretim parası ödersin 2 dönem boyunca... Diğer olayda oluyor diyorlarda ben karşılaşmadım... İnsanın okula sabah gitmek için fazla para ödemesi için deli olması gerekir...:D

• Yarbay
      2067 Mesaj
      31 Ocak 2012 20:57:58

quote:

Orijinalden alıntı: Pretender

%10 olayı genelde seneliktir. Yaz sonunda açıklanır girdiysen 1.öğretim parası ödersin 2 dönem boyunca... Diğer olayda oluyor diyorlarda ben karşılaşmadım... İnsanın okula sabah gitmek için fazla para ödemesi için deli olması gerekir...:D

artik senelik degil dönemlik

...
    • Yüzbaşı
      936 Mesaj
      31 Ocak 2012 23:24:55
      quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Alıntıları Göster

Okuldan okula değişir o... Bizde seneliktir... Ama değişmişte olabilir tam bilmiyorum... Kaç senedir senelik ödüyorum ben... Bu dönemde 1.ö ödedim.. Bekleyip görecez...

• Yarbay
      2067 Mesaj
      31 Ocak 2012 23:28:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Pretender

Alıntıları Göster

Okuldan okula değişir o... Bizde seneliktir... Ama değişmişte olabilir tam bilmiyorum... Kaç senedir senelik ödüyorum ben... Bu dönemde 1.ö ödedim.. Bekleyip görecez...

bizim okulda gecen senelerde senelik normal ödüyorduk.bu sene degisti.ilk dönem normal ögretim ödedik bu dönem yeniden hesaplanacakmis.sizin okulda degismediyse iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 31 Ocak 2012; 23:30:17 >

...
    • Er
      1 Mesaj
      07 Şubat 2012 20:42:11

peki bununla ilgili herhangi bir Resmi yazı yada belge varmıdır biryerlerde...

• Er
      1 Mesaj
      07 Şubat 2012 20:53:47
      quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Alıntıları Göster

peki bununla ilgili herhangi bir Resmi yazı yada belge varmıdır biryerlerde...

• Er
      0 Mesaj
      28 Mayıs 2012 22:36:07
      ben bu dönem tek bir dersten kaldım ama bu dersi yaz okulunda verirsem %10 luk dlime girme şansım var mı ?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Şubat 2013 08:43:42
      arkadaşlar bildiğim şeyleri sizlerle paylasmak istedim... Bildiğiniz gibi gecen güz döneminden itibaren gündüzcüler para yatırmıyorlar... onlar %10luğa girince ne oluyor bilmıyorum. Fakat i.ö ler gündüzcülerin para yatırırken ödediği miktar kadar para yatırıyor. 600 tl yatırıyorsa %10luğa girince 150tl civarı yatırıyor.

Yaşasın vatan, yaşasın Türk Milleti! -OSMAN PAMUKOĞLU
      LG G4
    • Emekli Yönetici
      3552 Mesaj
      10 Şubat 2013 02:28:50
      okuldan yazı falan gelmedi girdiğimi düşünüyorum , bu ne zaman açıklanır dönem bitti 2. dönem başlıyor pazartesi günü.

• Yarbay
      2067 Mesaj
      10 Şubat 2013 11:23:18

quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

okuldan yazı falan gelmedi girdiğimi düşünüyorum , bu ne zaman açıklanır dönem bitti 2. dönem başlıyor pazartesi günü.

okula göre degisir.bizim okul harclar yatmadan önce acikliyor.bazi okullar harc yattiktan sonra acikliyor.ücretleri iade ediyor.

...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Şubat 2013 07:26:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

hocam harç yatırma tarihleri belirlenmiştir önceden... akademik takvimden bakabilirsin hangi tarihler olduğuna... Genelde harç yatırma tarihlerinin başladığı ilk gün haber ve duyurular bölümünde açıklanması gerekiyor...

Yaşasın vatan, yaşasın Türk Milleti! -OSMAN PAMUKOĞLU
      LG G4
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      22 Şubat 2013 00:18:54
      hocalar peki size şöyle bir soru sorayım. ben şimdi 2. sınıfım ve 3. sınıftan da bir ders alıcam, normalde 2. sınıfta aldığım tüm derslerin ortalaması 3 küsür diyelim ve bu ortalama ile %10 luk dilime giriyorum, ancak sadece üstten aldığım yani 3. sınıf dersinden FF ile kaldım diyelim, fakat ortalama yine %10 luk dilime yetiyor. Bu şekilde %10 a girebilir miyim, yoksa FF var diye giremez miyim? sonuçta üstten alınan ders sadece FF?

• Yarbay
      2067 Mesaj
      22 Şubat 2013 06:32:48

quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

hocalar peki size şöyle bir soru sorayım. ben şimdi 2. sınıfım ve 3. sınıftan da bir ders alıcam, normalde 2. sınıfta aldığım tüm derslerin ortalaması 3 küsür diyelim ve bu ortalama ile %10 luk dilime giriyorum, ancak sadece üstten aldığım yani 3. sınıf dersinden FF ile kaldım diyelim, fakat ortalama yine %10 luk dilime yetiyor. Bu şekilde %10 a girebilir miyim, yoksa FF var diye giremez miyim? sonuçta üstten alınan ders sadece FF?

giremezsin dönem içinde aldigin tüm dersleri gecmek zorundasin.

...
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      23 Şubat 2013 15:20:44
      Benim bildiğim %10'luk dilime giren arkadaşlarımın yani kendi sınıfımdakilerin 142 tl ödendi gibi bir yazı çıkıyormuş sanırım.

Profesyonel ve müsabık Vücut Geliştirme / Fitness antrenörü ve sporcusu.
      Nutrition, supplementation and training coach.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.