Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kartal, diğer kuş serisine göre station wagon olduğu için yerden biraz daha yüksekti. Sanki Ralliye katılırmışım gibi amortisör kenarındaki taşıyıcı helezonlar 1-2 tur kesilerek araç yere daha yakın hale getirilirdi
    Orta kapı direkleri siyaha boyatılırdı
    Favori renk yine beyazdı ( kurtulamadık şu beyazdan )
  • Sn celebic yakıt demişsiniz de ben de birşey paylaşmak istedim: yukarıda da yazdığım gibi rodajı yeni tamamladım, rodaj dönemindeyken bir an önce deviri 3 bine getirip ayağımı gazdan çekiyo, seyir halindeyken 3-4 bin arasında tutacak şekilde gaz veriyo ve vites seçiyo, anlık ya da ort tüketime hiç bakmıyodum, şimdi ise hangi viteste ne yakıyo diye anlık tüketim göstergesinden takip ediyorum, ekrandaki vites değişim uyarılarına uyulsa bile istenen vitese geçtiğinizde yakıt hemen düşmüyo, bir süre gidip ayağımı gazdan çekip yakıtı keser ve tekrar hafif gaz verirsem işte o zaman yakıt çok düşüyo..
  • Bir de rölanti devri düşük olduğu halde ışıklarda falan beklerken anlık tüketim yüksek gösteriyo..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci
    Sn celebic yakıt demişsiniz de ben de birşey paylaşmak istedim: yukarıda da yazdığım gibi rodajı yeni tamamladım, rodaj dönemindeyken bir an önce deviri 3 bine getirip ayağımı gazdan çekiyo, seyir halindeyken 3-4 bin arasında tutacak şekilde gaz veriyo ve vites seçiyo, anlık ya da ort tüketime hiç bakmıyodum, şimdi ise hangi viteste ne yakıyo diye anlık tüketim göstergesinden takip ediyorum, ekrandaki vites değişim uyarılarına uyulsa bile istenen vitese geçtiğinizde yakıt hemen düşmüyo, bir süre gidip ayağımı gazdan çekip yakıtı keser ve tekrar hafif gaz verirsem işte o zaman yakıt çok düşüyo..

Kendimi de dahil ederek söylüyorum, bunlara dikkat edeyim derken bir kazaya sebep olmayız inşallah!
  • quote:

Orijinalden alıntı: noveche

quote:

Sn celebic yakıt demişsiniz de ben de birşey paylaşmak istedim: yukarıda da yazdığım gibi rodajı yeni tamamladım, rodaj dönemindeyken bir an önce deviri 3 bine getirip ayağımı gazdan çekiyo, seyir halindeyken 3-4 bin arasında tutacak şekilde gaz veriyo ve vites seçiyo, anlık ya da ort tüketime hiç bakmıyodum, şimdi ise hangi viteste ne yakıyo diye anlık tüketim göstergesinden takip ediyorum, ekrandaki vites değişim uyarılarına uyulsa bile istenen vitese geçtiğinizde yakıt hemen düşmüyo, bir süre gidip ayağımı gazdan çekip yakıtı keser ve tekrar hafif gaz verirsem işte o zaman yakıt çok düşüyo..

Kendimi de dahil ederek söylüyorum, bunlara dikkat edeyim derken bir kazaya sebep olmayız inşallah!

Sn. maminci,

90'lı yıllarda Tofaş'ın kuş serisi araçların dışında hiç bir aracımda rodaja dikkat etmedim. Çünkü o tarihlerde kullanılan teknolojilerin günümüzde kullanılan teknolojilerle hiç alakası yoktu. O zaman rodaj önemliydi. Ancak bugün ulaşılan teknolojiyle üretilen motorların rodaj dönemi diye bir kullanıma ihtiyaç göstereceğini zannetmiyorum.

İşim gereği 1989 yılından beri saymadım ama yüzden fazla sıfır km araca sahip olmuşumdur. Kimini şahsi, kimini işim gereği ticari olarak kullandım. Sayısını hatırlayamacağım kadar çeşitli markalarda araca sahip oldum. Çünkü 20 yıl boyunca hem çalışan hemde iş veren olarak oto kiralama işiyle uğraştım.

2000 li yıllardan sonra üretilen araçların rodaja ihtiyacı olduğuna inanmıyorum... Bu nedenle bunca senedir şahsi kullanımım için ayırdığım araçlarda rodaj uygulamadım. Bir zararınıda görmüş değilim. Rodaj dönemine dikkat etmediğim için ne bir arabam sağır oldu ne yakıt tüketimi değişti.

Benim görüşüm doğrudur diye bir iddiam yok ancak yeni nesil araçlarda rodaj yada rodaj dönemi diye bir olguya inanmıyorum.

Bu konunun polemik haline gelmesini istemem, dediğim gibi şahsi görüşümdür. Aksini savunanlar mutlaka olacaktır, belki haklıda olabilirler ve bunada karşı çıkmam saygı duyarım...

• Merhaba Arkadaşlar;
    Ben de 15 gündür Anadolu yakasında TURUNCU bir spo yla geziniyorum.Araca karar vermeden önce forumdaki yazılarınız çok faydalı oldu gerçekten teşekkür ederim.Daha önceki arabam siyah 116^dan sonra büyük değişiklik oldu benim için.Hani bazı arkadaşlar audi de bmwde de aynı sarsıntılar tatırtılar tukurtular oluyor demiş ya kesinlikle katılıyorum.Satmamızdaki amaç kasa değişimi olacağı,sesler ve sallanmaktan sıkılmamdır.Gerçi hala sallanıyorum ama onun kadar değil. Hızlanma konusunda sıkıntı olur mu diye düşündüm o da neredeyse 116ımla aynı performansa sahip tabii 0 olması cabası. Ayrıca Turuncu farklılığı yollarda hissediliyor. Bir de boya koruma yaptırınca gıcır dolaşıyorum.
    yakıt tüketimine gelince bmwde ortalama 9.3 yakıyordum.Biraz fark etti elbette.

En büyük sorunum ise paylaşıldı mı bilemiyorum ama şu bluetooth.Telefonu yüklüyorum çalışıyor.Ertesi gün Pairing fail diye beynimi yiyor silmek zorunda kalıyorum keşfedemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada önden gelen sesler malesef az da olsa bende de var çok hassas biriyim.Umarım dediğiniz gibi 3000kmlerde kesilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbal

Merhaba Arkadaşlar;
    Ben de 15 gündür Anadolu yakasında TURUNCU bir spo yla geziniyorum.Araca karar vermeden önce forumdaki yazılarınız çok faydalı oldu gerçekten teşekkür ederim.Daha önceki arabam siyah 116^dan sonra büyük değişiklik oldu benim için.Hani bazı arkadaşlar audi de bmwde de aynı sarsıntılar tatırtılar tukurtular oluyor demiş ya kesinlikle katılıyorum.Satmamızdaki amaç kasa değişimi olacağı,sesler ve sallanmaktan sıkılmamdır.Gerçi hala sallanıyorum ama onun kadar değil. Hızlanma konusunda sıkıntı olur mu diye düşündüm o da neredeyse 116ımla aynı performansa sahip tabii 0 olması cabası. Ayrıca Turuncu farklılığı yollarda hissediliyor. Bir de boya koruma yaptırınca gıcır dolaşıyorum.
    yakıt tüketimine gelince bmwde ortalama 9.3 yakıyordum.Biraz fark etti elbette.

En büyük sorunum ise paylaşıldı mı bilemiyorum ama şu bluetooth.Telefonu yüklüyorum çalışıyor.Ertesi gün Pairing fail diye beynimi yiyor silmek zorunda kalıyorum keşfedemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada önden gelen sesler malesef az da olsa bende de var çok hassas biriyim.Umarım dediğiniz gibi 3000kmlerde kesilir.

Merhabalar, yeni aracınız hayırlı olsun.

Eşimi ikna edebilseydim bende turuncu rengi almak isterdim. Ancak Sportage'ı eşime aldım ve onun tercihi benim için önemliydi ancak turuncu Sportage ile yollarda gezmek bir başka olurdu.
    Zaten araba her rengiyle yollarda ilgi çekiyor birde turuncu rengi düşünemiyorum... Nazar boncuğu eksik etmeyin...

Sportage'daki yakıt tüketiminiz 116'dan daha mı fazla? tam olarak kavrayamadım.

Bluetooth'ta problem yaşamadım bu nedenle pek yardımcı olamayacağım. Sportage'deki müzik sistemine kaydettiğiniz telefonunuzu silip tekrar eşleştirmeyi deneyin, aklıma tek gelen öneri bu şu anda... Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: etayfun

quote:

Orijinalden alıntı: yusay

arkadaşlar. malum spo ve ix 35 piyasada yok.peki hiç düşündünüz mü kendisi yoksa yedek parçası olur mu acaba?
    allah korusun bir kaza ya da parça değişimi gerekse acaba aracımız kaç ay yatacak??
    benim ön tamponda çeki demirinin deliğini kapatan plastik aldığımda yoktu. 1,5 aydır getirtemiyorum.bundan aklıma geldi. acaba ciddi parça gerekse ne yapcaz??
    sıfırında olduğu gibi aylarca bekliycez mi??

iyi akşamlar
    Sanırım herkezin bir parça tedirgin eden fakat dilimizin ucuna getirmek istemediğimiz kavramı pandoranın kutusundan çıkardınız. Eylül ayından beri gelişmeleri izleyen birisi olarak bu konuda en büyük tedirginliğim yedek parça sorunu inşallah böyle bir ihtiyaç hiç bir kullanıcının başına gelmez.Anadolu grubunun ismine güveniyor ve yedek parça desteği olacağını ümit ediyoruz.

arkadaşlar bu nasıl bi komedi şimdiden araba yoksa yedek parçada yok demeye başlanmış..sanırım bu yeni spo lar 2 sene olmuş çıkalı benim haberim yok ben başka bi ülkede yaşıyoRum sanırım yahu araç daha yollara yeni çıkmış talep karşılanmıyor herkese 2 3 aylık sıra veriliyor siz olmayan araçın yedek parçasının peşine düşmüşsünüz komedi....durun hele piyasa bi otursun araçlar bi gelmeye başlasın şu anda servislerde olan parçaların 10 katı yedek parça gelir forumda bi arkadaş yazmış farında bi arıza meydana gelmiş hemen yenisiyle değiştirmişler demek ki parçası varmışşşş...elde spo yok siz yedek parça peşine düşmüşsünüz...AYNEN CEP TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ......!!

• maykey sen araba çıktıktan 2 sene sonra mı çarpıyorsun?
  • hayır kardeş bi keresınde 159km de dengesizin biri çarpmıştı sıfır arabaya ancak 2011 yılında dünyanın global anlamda birbirine karıştığı bu zamanda kia gibi dünya genelinde hatırı sayılır satış rakamına sahip bir firmanın bir modelinin parçasının bulunmayacağının düşünülmesi bile boşa vakit harcama..ben herhangi bir aracın parçası olmadığı için servislerde yattıklarını duymadım görmedim adamlar onlıne sistemlerle ellerinde olmayan bir parçayı bile türkiyede ve diğer ülkelerden anında temin ederler.sonuçta garanti denen bişey var...belki aracın çok önemli sistemlerindem birinde olabilecek mekanik sistem arızasında en fazla 7 gün yatar araç...Burada asıl konuşulması tartışılması gerekenın bu araçların yenı olması yollarda belli bir km tecrübesine sahip olamasından dolayı aracın belli bir kullanım dönemınden sonra ortaya çıkabilecek ses elektronik mekanik bir arıza yapıp yapmayacağının düşünülmesi ve buradan yola çıkılarak bu aracın hemenmi yoksa bi kaç ay sonramı alınması gerektiği..bu tür güzel ve çekici olduğuna ınanılan araçlar ilk 5-6 ay yoğun talep görecekleri düşünülerek standart bazı donanımları eksik olarak ithal edilirler daha sonra bazı donanımlar standatlara ilave edilirler bunları konuşup tartışmak daha faydalı olur kanısındayım...bu arada aracı alıp kullananlar zaten tecrubelerini paylaşıyorlar..üstteki yorumda yazmıştım bi arkadaşın farı arızadan dolayı tamamen yenisi ile değiştirilmiş (geçmiş sayfalarda yazıyor) demekki yedek parçada sorun yok arkadaşlar...bu arada ALLAH herkesin gönlüne göre versin fiyat eder olarak düşünüldüğünde benimde hoşuma giden bi model spo umarım herkes hayalindekine sahip olur kalın sağlıcakla............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykey -- 6 Ocak 2011; 1:29:49 >

• Orijinalden alıntı: maykey

arkadaşlar bu nasıl bi komedi şimdiden araba yoksa yedek parçada yok demeye başlanmış..sanırım bu yeni spo lar 2 sene olmuş çıkalı benim haberim yok ben başka bi ülkede yaşıyoRum sanırım yahu araç daha yollara yeni çıkmış talep karşılanmıyor herkese 2 3 aylık sıra veriliyor siz olmayan araçın yedek parçasının peşine düşmüşsünüz komedi....durun hele piyasa bi otursun araçlar bi gelmeye başlasın şu anda servislerde olan parçaların 10 katı yedek parça gelir forumda bi arkadaş yazmış farında bi arıza meydana gelmiş hemen yenisiyle değiştirmişler demek ki parçası varmışşşş...elde spo yok siz yedek parça peşine düşmüşsünüz...AYNEN CEP TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ......!!

günaydın sayın üye
    sanırım ilk mesajların heyecanı ile yazılanlara göz atmadan damardan giriş yapmıssınız. nereden başlamalı bilemedim. birincisi "AYNEN CEP TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ......!! çok saçma ve alaycı bir yaklaşım.öyle sazan gibi atlamadan bir okuyun bakalım Bu grup içinde Ekim 2010da ilk sportage alan sanslılardan birisi benim.Herhalde sizin daha binmeden hakkında bu kadar emin konuştuğunuz araç hakkında enaz 50-60 bilgilendirici mesaj yazmam endişelerimi paylaşmam kimseyi şaşırtmamalı Bu yüzden saçmalamadan önce şöyle bir gözatsanız iyi olurdu ikincisi Bu ülkeye 2011 yılında toplam 1000 yada 2000 adet girecek bir araçtan konuşuyoruz. rakam daha 10000ler bile değil ve göründüğü kadarı ile olamayacak. yazıda yedek parça ile ilgili satır aralarında sadece endişe var. umalımki yanılan biz olalım ve siz haklı çıkın ama unutmayın arada birinin şeytanın avukatlığınıda yapması lazım citroen c3 lerin kitlenme sorunu yüzünden garajda 2 ay yattığı bir ülkedesiniz. öyle hemen verdimde aldım demek o kadarda kolay birşey değil bunuda beynemizim bir köşesine yazıp ithal araçların başına gelenleri birde şikayetvar gibi sitelerden okumak lazım. bu durum sadece KIA nin değil bir çok firmamını sorunu ve gayet te doğal.
    sonuç: Evet bende aracımı seviyorum ve mutluyum fakat bu ileriye dönük endişelenmeme engel değil. Kia nın bakım sitesindeki detayları okudukça servisinde bizlerle birlikte gelişeceğine adım gibi eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etayfun -- 6 Ocak 2011; 8:15:21 >

• Fiyatlar hala güncelleniyomuş..
  • quote:

Fiyatlar hala güncelleniyomuş..

Hyundai&Kia güncelliyor bakalım 2-3gün sürecek gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 6 Ocak 2011; 8:48:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Fiyatlar hala güncelleniyomuş..

Hyundai&Kia güncelliyor bakalım 2-3gün sürecek gibi

İnsanları daha ne kadar bekletecekler acaba?kaç tl zam yapsak diye tartışıp duruyorlar herhalde aralarında..
  • Orijinalden alıntı: etayfun

Orijinalden alıntı: maykey

günaydın sayın üye
    sanırım ilk mesajların heyecanı ile yazılanlara göz atmadan damardan giriş yapmıssınız. nereden başlamalı bilemedim. birincisi "AYNEN CEP TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ......!! çok saçma ve alaycı bir yaklaşım.öyle sazan gibi atlamadan bir okuyun bakalım Bu grup içinde Ekim 2010da ilk sportage alan sanslılardan birisi benim.Herhalde sizin daha binmeden hakkında bu kadar emin konuştuğunuz araç hakkında enaz 50-60 bilgilendirici mesaj yazmam endişelerimi paylaşmam kimseyi şaşırtmamalı Bu yüzden saçmalamadan önce şöyle bir gözatsanız iyi olurdu ikincisi Bu ülkeye 2011 yılında toplam 1000 yada 2000 adet girecek bir araçtan konuşuyoruz. rakam daha 10000ler bile değil ve göründüğü kadarı ile olamayacak. yazıda yedek parça ile ilgili satır aralarında sadece endişe var. umalımki yanılan biz olalım ve siz haklı çıkın ama unutmayın arada birinin şeytanın avukatlığınıda yapması lazım citroen c3 lerin kitlenme sorunu yüzünden garajda 2 ay yattığı bir ülkedesiniz. öyle hemen verdimde aldım demek o kadarda kolay birşey değil bunuda beynemizim bir köşesine yazıp ithal araçların başına gelenleri birde şikayetvar gibi sitelerden okumak lazım. bu durum sadece KIA nin değil bir çok firmamını sorunu ve gayet te doğal.
    sonuç: Evet bende aracımı seviyorum ve mutluyum fakat bu ileriye dönük endişelenmeme engel değil. Kia nın bakım sitesindeki detayları okudukça servisinde bizlerle birlikte gelişeceğine adım gibi eminim.

KARDEŞŞŞ sazanlık yapmada yazdıklarımı iyi oku bu bir....sana kimse sen alamazsın demedi buda iki....kimse bu forumlarda yazanı dikkate alıp servis geliştirmez bu da üüüççç..............

• sevgili arkadaşlar, merakınızı gidereyim biraz:) aracım henüz 600 kmde ve motordan basit bir ses geliyordu.Bunun üzerine servise gittim, servis yetkilileri benzin otomatiğine benzer bir parçanın değiştirilmesi gerektiğini söylediler.Ardından online olarak parçayı istediler ki, sanırım parça Slovakyadan geldi, Parçanın gelmesi yaklaşık 15 gün sürdü..bilgilerinize..
    Bu arada aracımda zamanla üç sorun oluştu arkadaşlar, sizin araçlarınızda böylesi sıkıntılar var mı, bana yardımcı olurmusunuz?
    1- Şoför koltuğunun yükseklik ayarını yan taraftaki koldan ne kadar yükseltirsem yikselteyim, koltuk zamanla yavaş yavaş geri aşağı iniyor..Bir günde yaklaşık iki üç kademe aşağı iniyor..Bunu denemek için koltuğunuzu son yükseklik kademesine getirin, bir gün sonra koltuğun alçalıp alçalmadığını görebilirsiniz..
    2- Arka taraftaki sanroofun altındaki perde sürekli olarak yaklaşık 2 cm açık kalıyor.Perdeyi kapatıyorum, bir saat sonra geri açılıyor yavaş yavaş..
    3- Ön yolcu tarafındaki döşemeden veya kapıdan, her çukura düşüşümde, köpük sesi gibi gıcırtı geliyor?

• cam filmi yaptırdıktan sonra arka camdan filmi söken oldu mu hiç? ben küçük çocuğum olduğu için yazın cam filmi yaptırmak istiyorum fakat 1 yada 2 sene sonra yaptırdığım cam filmini sökeceğim. sökerken arka resistansı bozarmıyım acaba. daha önceki aracıma filmi kendim çekmiştim. sedan olduğu için arka cama da seyyar güneşlik takmıştım. sattığım kişi filmler üstünde kalsın dediği için sökme tecrübesi yaşamadım. aracın arka camına dıştan küçük bir film yapıştırdıktan 2 ay sonra sökmeye çalıştığımda filmin sökülmediğini gördüm. filmler zaten 2-3 sene içinde renkleri oldukça açılıyor. yada bazı kısımlarında bozulmalar olabiliyor. koyu film yazın konfor yaratırken kışın da görüşü engelleyebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrat1

sevgili arkadaşlar, merakınızı gidereyim biraz:) aracım henüz 600 kmde ve motordan basit bir ses geliyordu.Bunun üzerine servise gittim, servis yetkilileri benzin otomatiğine benzer bir parçanın değiştirilmesi gerektiğini söylediler.Ardından online olarak parçayı istediler ki, sanırım parça Slovakyadan geldi, Parçanın gelmesi yaklaşık 15 gün sürdü..bilgilerinize..
    Bu arada aracımda zamanla üç sorun oluştu arkadaşlar, sizin araçlarınızda böylesi sıkıntılar var mı, bana yardımcı olurmusunuz?
    1- Şoför koltuğunun yükseklik ayarını yan taraftaki koldan ne kadar yükseltirsem yikselteyim, koltuk zamanla yavaş yavaş geri aşağı iniyor..Bir günde yaklaşık iki üç kademe aşağı iniyor..Bunu denemek için koltuğunuzu son yükseklik kademesine getirin, bir gün sonra koltuğun alçalıp alçalmadığını görebilirsiniz..
    2- Arka taraftaki sanroofun altındaki perde sürekli olarak yaklaşık 2 cm açık kalıyor.Perdeyi kapatıyorum, bir saat sonra geri açılıyor yavaş yavaş..
    3- Ön yolcu tarafındaki döşemeden veya kapıdan, her çukura düşüşümde, köpük sesi gibi gıcırtı geliyor?

sizi tebrik ediyorum dün akşamki yazımda siz ve sizin gibilerden bahsettim slovakyadan bile 15 günde gelen parça sıkıntı yaratmaz sanırım....bu araçlar ancak kullanıla kullanıla bi sorunu sıkıntısı memnuniyeti varsa bu forumların faydalı olacağını sanıyorum yoksa a aaa otomatiği olsa iyi olurmuşşş ya arkadaşlar bunu otomatiğe nasıl çeviririz yada araba yoksa yedek parçada olmaz gibi saçma sapan yorumlarla değil..ben yukardaki yazımda yazılarımda bunu anlatmak istedim tabiii anlayan anladııı...

• Orijinalden alıntı: maykey

[
    KARDEŞŞŞ sazanlık yapmada yazdıklarımı iyi oku bu bir....sana kimse sen alamazsın demedi buda iki....kimse bu forumlarda yazanı dikkate alıp servis geliştirmez bu da üüüççç..............

sizin gibi provakatif yazan daha üçüncü mesajındaki Er nemeçek e başka yanıt vermeyeceğim. Umarım bir daha saçmalamadan önce iyi bir düşünürsünüz. CEPTE TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ...." sözünüzün anlamını yazmadan bir okursunuz umarım. bakalım kim yanlış anlamış.
  • Orijinalden alıntı: etayfun

Orijinalden alıntı: maykey

[

sizin gibi provakatif yazan daha üçüncü mesajındaki Er nemeçek e başka yanıt vermeyeceğim. Umarım bir daha saçmalamadan önce iyi bir düşünürsünüz. CEPTE TE OLMAYAN PARAYLA ALINAN SPOLAR GİBİ...." sözünüzün anlamını yazmadan bir okursunuz umarım. bakalım kim yanlış anlamış.

kardeş sen neden buna takıldın anlamadım eğer sende varsa sorun yok zaten ben bu foruma neden üye oldum biliyormusunuz spo ile ilgili araştırma yapayım dedim google da bu forum denk geldi araştırayım dedim ilk sayfalardan başladım okudum okudum ve okudum ama neler neler okudum parayı cebe koyup gidipte renginimi beğenmeyen çok hoşuma gitti yarın gidip hemen birini alayımmı diyen.. daha çok var örnek BAKIN TEKRAR SÖYLÜYORUM BURADA EN FAYDALI BİLGİ ALINAN ARAÇLARIN KULLANIMI İLE İLGİLİ TECRÜBELERİ PAYLAŞMAKLA OLUR KANAATİNDEYİM BEN BURADA ŞAHSINIZI HEDEF ALARAK SİZ ALMADINIZ ALAMAZSINIZ DEMEDİM SADECE BU DEVİRDE BU ARACIN PARÇALARININ SORUN OLMAYACAĞINI BELİRTMEK İSTEDİM ASLINDA AMACIM SİZİN KAYGILARINIZI Bİ NEBZE GİDERMEKTİ ANCAK GÖRÜYORUM SİZ BENİM YAZILARIMDAN SADECE 1 PARAGRAFA TAKILI KALMIŞSINIZ NEDEN ONUDA ANLAMADIMMMMM......!!!!!!!!!!

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.