Şimdi Ara

Nokia C5-00 İncelemesi | Symbian S60 3rd FP2 | 26 Gün Bekleme Süresi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
1
Favori
76.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @jay jay teşekkür ederim benim için önemli bir bilgiydi.
  • Arkadaşlar aynı telefon bendede var.Fakat yazılımdan dolayımı bilmiyorum sürekli kendine kendine açılıp kapanıyor.Özelliklede galeride resimlere bakerken gerçekleşiyor bu olay.arada sıradada konuşurkende gidiyor.Yani kısacası 3-4 tane programı açıp biraz zorlandımı direkt kendine reset atıyor telefon.bunu yaşayan veya çözen varmı.Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum.sürümü ise:031,022
    çözümü yazarım buraya eğerki halledebilirsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

Arkadaşlar aynı telefon bendede var.Fakat yazılımdan dolayımı bilmiyorum sürekli kendine kendine açılıp kapanıyor.Özelliklede galeride resimlere bakerken gerçekleşiyor bu olay.arada sıradada konuşurkende gidiyor.Yani kısacası 3-4 tane programı açıp biraz zorlandımı direkt kendine reset atıyor telefon.bunu yaşayan veya çözen varmı.Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum.sürümü ise:031,022

Bende de oluyordu en sonunda servıstekı elemanla gorustum ıcıne attıgın cracklı programlarda vırus vardır dedı.Ben sallamadım sonra bı kapandı acılmadı sonra servıse verdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

quote:

Arkadaşlar aynı telefon bendede var.Fakat yazılımdan dolayımı bilmiyorum sürekli kendine kendine açılıp kapanıyor.Özelliklede galeride resimlere bakerken gerçekleşiyor bu olay.arada sıradada konuşurkende gidiyor.Yani kısacası 3-4 tane programı açıp biraz zorlandımı direkt kendine reset atıyor telefon.bunu yaşayan veya çözen varmı.Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum.sürümü ise:031,022

Bende de oluyordu en sonunda servıstekı elemanla gorustum ıcıne attıgın cracklı programlarda vırus vardır dedı.Ben sallamadım sonra bı kapandı acılmadı sonra servıse verdım

yok ya alır almaz kutusundan zaten bişey yüklemeden telefonla konuşurken kapandı.daha yeni olduğundan telefon hani yanlış tuşa bastım gibi kendimi avuttum.normal konuşurken pek değilde özellikle görüntülü arama yaparken kapanıp açılıyor.Napayım bende servise götürcem o zaman yazılımsal bir sorun değilse...

• Arkadaşlar şuan en ucuza nereden alırım bu telefonu acaba?
  • Paralel ithalat olarak Büroteknik en ucuzu gibi duruyor:

http://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=52706&ref=akakce&v=1.34.2

KVK garantili ise Teknolojix iyi gibi:

http://www.teknolojix.com/pinfo.asp?pid=13860&ref=akakce&v=1.96.9

Ben aldığımdan beri fiyat değişmemiş. Teknolojix'ten almıştım.

• jay jay justified,

şeffaf kılıftan almak istesek senle nasıl irtibat kurabiliriz.
  • 1...telefonunun ortasında e-posta yazısı kaldı.Onu kaldıramadım.Kurmak istiyormusunuz diyor?Hayır diyorum yinede ekranın tam ortasında duruyor.
    2...Ekranda +kişi ekle var onu da kaldırabilirmiyim.O da ne işe yarıyor onu da bilmiyorum.
    3...Ovi'den girilen yerlerde müzik vs. yerel bağlantı pahalı olabilir gibi bişey çıkıyor.Haritada da çıkıyor halbuki nokia harita ücretsiz ve sınırsız demişlerdi.Oviye girilmemeli mi ücret bakımından?
    4...İnceledikçe daha sorularım gelecek :)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

1...telefonunun ortasında e-posta yazısı kaldı.Onu kaldıramadım.Kurmak istiyormusunuz diyor?Hayır diyorum yinede ekranın tam ortasında duruyor.
    2...Ekranda +kişi ekle var onu da kaldırabilirmiyim.O da ne işe yarıyor onu da bilmiyorum.
    3...Ovi'den girilen yerlerde müzik vs. yerel bağlantı pahalı olabilir gibi bişey çıkıyor.Haritada da çıkıyor halbuki nokia harita ücretsiz ve sınırsız demişlerdi.Oviye girilmemeli mi ücret bakımından?
    4...İnceledikçe daha sorularım gelecek :)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

1.) buna cevap veremiycem ben kurdum duruyor hem sorun bana göre durmasada
    2.)bekleme menüsünde +ya basıp oraya kişi resmini ekleyebilirsiniz ve telefonun ana ekranında rehberden 3 kişinin resmi ve numarası olur.Yani çok görüştüğünüz veya konuştuğunuz kişilerin ersmiyle numarasına kolayca erişebilirsiniz.hem güzel oluyor resim ekleyince.
    3.)Oviden haritalara girerseniz kontör vs tl gidiyor.bunun gitmemesi için araçlar-ayarlar-genel-konumlama-konumlama yöntemlerini açıorsunuz ve sadece yardımlı gps ve tümleşik gpsi işaretliyorsunuz.Şebeke tabanlı işaretliyse kontör gidiyor bende.
    4.)Verebildiğim kadar cevap veririmde arkadaşlar tekrar açılıp kapanma sorununa çözüm bulan varmı googlede aratınca bu sorunla karşılaşanlar bi hayli fazla sanırsam.

• arda3a,

Özel mesajla ulaşabilirsin.
  • quote:

SErvise götürdüm yeniden yazılım yüklendi zaten en güncel olan:031.0.22 yazılım sürümü.Kendi kendine kapanıp açılması sorunu ise şöyle oldu.Telefonu aldıktan sonra aynı gün içerisinde 3 kere gene kendi kendine açılıp kapandı.Fakat 5 gündür hiç bir sorun yok şu anda.Bence sorun hafıza kartlarında ordaki teknisyende öyle söyledi.Hafıza kartını biçimlendirdikten sonra donmadı ve 5 gündürde donmuyor.Fakat biçimlendirdikten sonra tüm veriler gidiyor haritalar dahil orası kötü oldu.

Sürekli mesaj atan biriyim,arada kamerayla da uğraşırım ve bana 4-5 gün aralığında gidiyor şarzı(Geceleri kapatıyorum).

Yanlız ekran kalitesini beğenmedim ben.Böyle biraz yandan falan baksanız tam gözükmüyor yazılar falan.İlk çıkan laptop ekranları gibi.Yani ekrana baktığınızda yazılar değilde etraf gözüküyor binevi ayna gibi yansıtma örneği verebilirim.
    Özellikle şarzınız azaldığında güç tasarrufunu öyle bir yapmşlarki şarz daha uzun gitsin diye.Kapalı ortamda ekran zor okunuyor.Eğer gündüzleri dışarı çıkarsanız ekranı okumanız nerdeyse imkansız.N79 umda falan böyle değil tasarruf modu.

Hoparlör sesi idare eder yani ne berbat diyebilirim nede kötü fakat karşılaştırabileceim tek telefon n79 oda ne kadar doğru bilmem ama n79 kat kat daha üstün bundan.

Birazda artılarından bahsediyim çok güzel ana bekleme ekranı.N79 uma bile eğer mümkünse bu yazılımdan yükletmeyi düşünüyorum ve bunun için hiç bir neden olmaması gerekir...

Birde en sevdiğim özelliklerinden birisi ise telefonun kamerasında panoramik çekim modu var bundan bahsedilmemiş.Gerçekten çok kullanışlı birşey olmuş taktir ediyorum nokiayu bu konuda.

• Bu telefonu babama aldık ancak konuşurken ses çok az çıkıyor ses sonda olmasına rağmen. böyle bir problem yaşayan var mı yoksa servis yolu gözüküyor
  • Ses seviyesi bende normaldi. Duymama-duyulmama gibi bir sorun yaşamadım. Ses seviyesi sonda olduğu halde sorun varsa ve telefon yazılımı güncelse, servise götürmekte fayda var.
  • sağolasın servise gidecek heralde çünkü birde samsung aldık bariz derece daha yüksek ve kaliteli ses veriyor
  • Telefon bazen simge göstermeksizin sessiz moduna geçiyor. Ama profilin sessiz olduğu belli olmuyor ekranda. Daha önce karşılaşan var mı problemle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaporizedman

Telefon bazen simge göstermeksizin sessiz moduna geçiyor. Ama profilin sessiz olduğu belli olmuyor ekranda. Daha önce karşılaşan var mı problemle.

Yazılım gelcek bekleyin derken telefonda değişik değişik şeylerde olmaya başladı.ekran bembeyaz oluyor hafıza dolu yazısıçıkıyor ve mecburbataryayı söküp takınca kendine geliyor.

Kendi kendiene açıldığında ara sırada tercihler sizin gibi oluyor.En çok sorun bendemi anlamadım gitti walla.sizin sorunununzda var yani bende.
    Ayrıca şarz süresini uzatmak için öyle bir uyku modu varki sinir ediyor beni imkanıyok okunmuyor.
  • Arkadaslar bende suan su sorun var belırlı bır sure telefınu hıc ellemezem bı sure sonra kapandıgını farkedıyorum tus klıdını basıyorum olmuyor sonra cam tusuna basıyorum telefın yenıden acılıyor.Yenı surumu yukledım yıne aynısı oluyor anlamadım aynı sorunu yasayan varmı
  • Yeni güncellemeyi (032.010) bilgisayar aracılığıyla gerçekleştirdim. Görünürde herhangi bir değişiklik yok. Hızında da bir farklılık görmedim. Menüler arası geçişler falan aynı durumda. Şikayetçi değilim ama eğer bu konularda iyileşme bekleyenler olduysa, bilgilendirme amacıyla yazdım.

Yukarıda bahsedilen sorunlar bende yoktu, o yüzden o konularda yorum yapamıyorum. Birkaç defa kamerada video ile fotoğraf arasında geçiş yaparken uyarı vermişti ve geçmemişti fakat güncellemeden önce bu sorunu yaşamamıştım son zamanlarda. Şu anda da telefonda bir sorun yok. Çok az kullanmamın da etkisi var tabii ki. Bu seferki şarj dolumundan sonra iki haftayı geçmeyi planlıyorum. Geceleri "Hatsız" moduna alıyorum telefonu. Geçen sefer 13 günü geçmiştim. Bu sefer ne kadar dayanacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Yeni güncellemeyi (032.010) bilgisayar aracılığıyla gerçekleştirdim. Görünürde herhangi bir değişiklik yok. Hızında da bir farklılık görmedim. Menüler arası geçişler falan aynı durumda. Şikayetçi değilim ama eğer bu konularda iyileşme bekleyenler olduysa, bilgilendirme amacıyla yazdım.

Yukarıda bahsedilen sorunlar bende yoktu, o yüzden o konularda yorum yapamıyorum. Birkaç defa kamerada video ile fotoğraf arasında geçiş yaparken uyarı vermişti ve geçmemişti fakat güncellemeden önce bu sorunu yaşamamıştım son zamanlarda. Şu anda da telefonda bir sorun yok. Çok az kullanmamın da etkisi var tabii ki. Bu seferki şarj dolumundan sonra iki haftayı geçmeyi planlıyorum. Geceleri "Hatsız" moduna alıyorum telefonu. Geçen sefer 13 günü geçmiştim. Bu sefer ne kadar dayanacak :)

Yetkili servisteyeni yazılım yüklendi ve sorun tekrar devam etti.Özelliklede kendi kendine kapanma sorunu.Biri arıycak telefon bekliyorum cebimden çıkartıyorumki telefon kapanmış.Bazen kapandığında güvenlikkodu falan sormadan kendi kendine açılıyor bazende hiçaçılmıyor.Bundan dolayı istanbula göndereceklerini söylediler ve telefonu faturasıla yoolladık bakalım sonuç ne olucak.

• Geçmiş olsun. Genellikle yazılımla alakalı oluyor bu kapanma sorunları. Firmware nedir bilmediğim zamanlarda Nokia 6131 almıştım. İlk aldığımda 3.7 sürümü mevcutmuş. Aradan 3-4 yıl geçtikten sonra 6.2 sürümüne yükseltince, nefret etmeye başladığım telefonumu tekrar sevmeye başlamıştım. En çok karşılaştığım ve beni çıldırtan sorun da, mesaj yazarken tam ortasında ekranın beyaz olup, telefonun kapanmasıydı. Tekrar açıldığında öyle mal gibi bakıyordun ekrana :) Eminim birkaç ayar yapıp, sağlam şekilde geri göndereceklerdir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.