Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.713
Cevap
373
Favori
228.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım senden bahsetmiyorum.videoki adamdan bahsediyordum
  • Tamam ben yanlıs anladım kusura bakmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NosWagen

Tamam ben yanlıs anladım kusura bakmayın :)

sorun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Calderon_ -- 20 Mayıs 2010; 10:26:42 >
  • Durduk yere ateş edicktik birbirimize
  • Yok ya bedava diyorum bazı adamlar genede bakmıyo bile , beyin bedava diyen adam haklıymış valla : )
  • Ya abi şimdi o filmi kitabı falan indirdimde valla burda bu kadar adam bıraktım demiş, video etkili falan demiş. Ben hiç kitap video falan kasmasam direk şu an bıraksam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_eXXe

Ya abi şimdi o filmi kitabı falan indirdimde valla burda bu kadar adam bıraktım demiş, video etkili falan demiş. Ben hiç kitap video falan kasmasam direk şu an bıraksam?

Tabi ki de

denemek bedava

Şaka bi yana, dene direk bırakabiliyorsan bir daha başlamamak üzere ne mutlu

yok 3. günde dayanamayıp içersende moralini bozma gel buraya kitabı oku.
  • Ya tez sunumlarım falan var bu ara canım hiç bırakmayı falan istemiyor. Hani videoyu kitabı sakin kafayla okuyup izlemek gerekiyor ya. Ben en iyisi sunumlarım falan bitsin bi izleyeyim sonucu burdan bildiririm.
  • The_eXXe canın nezaman istiyorsa keyfin nezaman yeterse ozaman izle ben indirmiştim ve 1 ay sonra izledim cok boş beleş bir günümde izlemeye basladım. Kasmaya gerek yok şimdilik içmenin tadını cıkar tabi bir artısı ve tadı varsa...
  • Up!

Hani artık kimsenin sesi cıkmıyor :)
  • Sigarayı bırakan uğramıyor heralde :) Sigarasız 3. ayıma giriyorum süper bir duygu bu
  • bu konuda videoyu izleyipte GERÇEKTEN SİGARAYİ BİRAKAN var mi ?

Kesinlikle izle bende tiryakiydim biraktim diyen biri var mi ?
  • Sedat senin okuman varmı ? ZAHMET EDİP EN AZINDAN İLK SAYFAYI OKUSAN ... tüm sorularına cvp alırdın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NosWagen

Sedat senin okuman varmı ? ZAHMET EDİP EN AZINDAN İLK SAYFAYI OKUSAN ... tüm sorularına cvp alırdın.

Yok, benim okumam da yok yazmam da yok çok cahil biriyim.. Ben bu üniversitedende nasil mezun oldum anlamadim gerçi..

Ya inanilir gibi degil çünkü yani video izle ve birak gibi bişiy inanasim gelmiyo çünkü. Sende bilirsin ki bu forumda yalanci sahtekar çok biraktim diyipte hala içen KESİNLİKLE vardir..

Sen biraktigini soyluyosun o zaman bana yardim et Lütfen..

Şimdi izleyemem uykulu halimle tabiki de izledikten sonra neler yaşadin birde bana bi özet geçermisin Lütfen..

Nelerde zorlandin en çok hemen aninda birakabildin mi.. sinir krizleri falan geçirdin mi hiç yada ha bire açlik hissi..

Neden bu kadar üstüne düşüyorum çünkü artik illallah geldi bu sigaradan bana sabahlari yatakta koku üstümün başimin kokusu..

Video izlemem bana herşeyi açiklar mi sence.. Kafam çok karişik.. O yüzden videoyu izleyip birakmiş olan birinin sözlerine çok ihtiyacim var.. özellikle konuyu sen açmişsin ve bu yolla sigarayi biraktigini belirtmişsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 4 Haziran 2010; 4:47:24 >

• Yav bıraksam para cebime kalır diyordum bende bi ara bıraktım ulan para tümden suyunu çekiyor yani sigara içerken daha çok param varmış gibime geldi anlamadım
  • Evet, bu noktaların tümüne değiniyor Sedat arkadaşım.

Benim bırakma niyetim vardı, illallah demiştim ve bırakamıyordum. Her denememde 1-2 gün yeniliyordum. Ama videoyu seyrettim ve bıraktım, tam 50 gün oldu bir tane sigara içmiş değilim. Allah'a şükür içecek gibi de durmuyorum.

Krizler geçiriyorsun tabi ki, bu biraz da bağımlılık derecenle alakalı. Ama sana videoda gerekli taktikleri veriyor, nasıl düşünmen gerektiğini, sigarayı nasıl bir şey olarak görmelisin, hepsini söylüyor. Bende gayet işe yaradı. Atıyorum kendi denemelerimde krizi 10 dk yaşadıysam, videoyu seyredip taktikleri uyguladığımda 5 dk.'da geçiştiriyordum. İlk hafta çok canın çekiyor, ama günler geçtikçe sen de gözlemliyorsun ki, sigara içme isteğin gitgide azalıyor ve hayatından tamamen çıkıyor.

Öyle ömür boyu falan süreceğini, bu isteğin hiç bitmeyeceğini düşünme. Yok öyle bir şey...

Ben tam 7 sene içtim, var sen hesap et gerisini.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Evet, bu noktaların tümüne değiniyor Sedat arkadaşım.

Benim bırakma niyetim vardı, illallah demiştim ve bırakamıyordum. Her denememde 1-2 gün yeniliyordum. Ama videoyu seyrettim ve bıraktım, tam 50 gün oldu bir tane sigara içmiş değilim. Allah'a şükür içecek gibi de durmuyorum.

Krizler geçiriyorsun tabi ki, bu biraz da bağımlılık derecenle alakalı. Ama sana videoda gerekli taktikleri veriyor, nasıl düşünmen gerektiğini, sigarayı nasıl bir şey olarak görmelisin, hepsini söylüyor. Bende gayet işe yaradı. Atıyorum kendi denemelerimde krizi 10 dk yaşadıysam, videoyu seyredip taktikleri uyguladığımda 5 dk.'da geçiştiriyordum. İlk hafta çok canın çekiyor, ama günler geçtikçe sen de gözlemliyorsun ki, sigara içme isteğin gitgide azalıyor ve hayatından tamamen çıkıyor.

Öyle ömür boyu falan süreceğini, bu isteğin hiç bitmeyeceğini düşünme. Yok öyle bir şey...

Ben tam 7 sene içtim, var sen hesap et gerisini.

ALLAH senden razi olsun.. Merak ettigim tüm endişelerimin kafamdaki sorularin cevaplarini verdin..

Dün gece izleyemedim videoyu şimdi izlemeye başlicam.. ve ufak bi not düşim dün gece bu konuya girdigimden beridir sigara içmiyorum şuan böyle çok sigara içme istegide yok.. bende 5,5 yil içmiştim sonra birakmiştim sinir stres yanlişbilgilendirilme yine başlamiştim.. artik kesinlikle birakmam lazim diye diretiyorum kendime..

Tekrardan sagolun.. Güçlüyüm Kararliyim... İçimdeki canavarin sesini kesicem ve bundan sonra hayatima daha saglikla yön vericem.. Nefesim kesilmicek, daha rahat nefes alip vericem.. Kendim için.....

• Link açılmıyor,alternetif bir link var mı?
  • Arkadaşlar şuan 2.gündeyim.. başim biraz agrimaya başladi. bu sizlerde de oldu mu, Yoksa psikolojik bişiy mi ?

bana ilk günlerde ki deneyimlerinizi anlatirmisiniz ?

Şuan azcik bişiy zorlanma aşamasinda gibiyim.. bazen elim ve gözüm sigara ariyo ama sonra ARTİK SİGARA YOK DAHA GÜZEL Bİ YAŞAM VAR diyorum kendi kendime ve gücümü toparliyorum..

Bana ilk günlerde neler yaşadiginizi anlatirmisiniz ?
  • Tabi ki olacak. Baş ağrısı da, karın ağrısı ve şişkinliği de, hepsi olacak. Aynen o şekilde aşmaya devam edeceksin. İmkanın varsa uyu böyle durumlarda. Ben mesela canım sigara istediğinde geceyi daha fazla uzatmayıp, uyuyordum. Arkadaşlarım yanımda deli gibi içtiler, içimden neler geçirdim, ama dışa vurmadım. Sabrettim, sabrettim... Param cebimde, sağlığım yerimde, artık pis kokmayacağım, kanser olma riskim çok az vs. Ne ikna turları bir bilsen Özellikle şu çok işe yarıyordu: Şu içen insanlara bak, zavallılar bir bilseler neler kaybettiğini! Evet, yüzlerine söylemiyordum, huyum da değil zaten, ancak benim için öyle işe yarıyordu ki bu tümce.

Sigaranın aslında hayatında hiç yeri yok. Hiç ihtiyacın yok. Tadını çıkaracağın onca şey varken üstelik... Sigara, işte tam da bunlara ulaşmanda sana ayakbağı olacak. İş, güç, arkadaşlık, sağlık... Sayayım mı daha? Hem yeterince içmedik mi bu zıkkımı? İçtikçe tadının değiştiği veya çok daha güzele gittiği yok. Bizi nirvanaya da ulaştıracak değil! Hep aynı bok işte... Yeniden bir tane daha içsen hayatında hiçbir şey değişmeyecek, tekrar sigaranın o tüm iğrençliğiyle beraber hayatına dahil olması dışında... Ve sen bir kez daha pişman olacaksın tekrar o sigarayı yaktığına, lanet edeceksin iradene ve yine bırakamadığına. Çünkü o sadece bomboş bir heves Sedat kardeşim. Ve boş şeylerin hüsranı da hiçbir halta benzemiyor, aynen kendileri gibi...

Şimdi eğer sana bir şeyler kazandıracağını düşünüyorsan, git düşünme yak bir tane hemen, neyi bekliyorsun ki?

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.