Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
49
Favori
84.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar böyle bir büyük konunun sönük kalması ayıp hadi biraz canlanın
  • Beni de ekleyebilirsin.Ben de başlıyorum artık polisiye kitaplar okumaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Beni de ekleyebilirsin.Ben de başlıyorum artık polisiye kitaplar okumaya.

Aynen ben de başlıyorum da, sizlere bir şey sormak istiyorum. Beni sürükleyecek, gerginliği hat safhaya çıkarak bir kitap başlangıçta ne tavsiye edersiniz bu türde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytax -- 10 Eylül 2012; 3:16:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytax

quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Beni de ekleyebilirsin.Ben de başlıyorum artık polisiye kitaplar okumaya.

Aynen ben de başlıyorum da, sizlere bir şey sormak istiyorum. Beni sürükleyecek, gerginliği hat safhaya çıkarak bir kitap başlangıçta ne tavsiye edersiniz bu türde ?

Cerrah Tess Gerritsen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen günlerde Grangé'in Kızıl Nehirler adlı kitabını aldım. İlk Grangé romanım olacak. Yorumlarımı yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aso2

Arkadaşlar böyle bir büyük konunun sönük kalması ayıp hadi biraz canlanın

Nasıl canlandıralım konu açıp biraz ilgilenip heveslerini alıyorlar sonra açan uğramaz oluyor, 2 aydan fazladır ekle dedik hala aynı ki benden sonra kac kisi keza öyle
    Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resE -- 11 Eylül 2012; 1:21:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aso2

Arkadaşlar böyle bir büyük konunun sönük kalması ayıp hadi biraz canlanın

Konu sahibi son güncellemeleri yapsa herkes eskisi gibi okuduğu kitapları paylaşıp önerse tekrar canlanır.
  • Çırak ve Cerrah'ta kahramanlar aynıdır ancak hikayeler farklıdır. önce Çırak okunup sonra Cerrah da okunabilir ancak kahramanların hayatlarındaki gelişmeleri de takip ediyorsan, en baştan yani Cerrah'tan başlamalısın. tüm kitapları sürükleyici v[/color]e kolay anlatımdır..
  • Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Bu kitaplari yorumlar misiniz okumadigim sadece bunlar kaldi. Tas Meclisi cok kotu diyorlar. Koloni ise sıkıcıymis gibi duyumlar aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekle
  • agatha christie'ninkiler gibi derinlemesine işlenmiş karakterler olan kitaplar arıyorum lütfen:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyaz04

Çırak ve Cerrah'ta kahramanlar aynıdır ancak hikayeler farklıdır. önce Çırak okunup sonra Cerrah da okunabilir ancak kahramanların hayatlarındaki gelişmeleri de takip ediyorsan, en baştan yani Cerrah'tan başlamalısın. tüm kitapları sürükleyici v[/color]e kolay anlatımdır..

Ben bu şekilde okunmasını önermiyorum. Ayrıca hikayeler farklı değildir. Çırak önce okunursa okuma zevki çok az olur. Tüm kitapların sürükleyici olmasına katılıyorum.
  • Ekle dostum beni de.
  • Benide eklersen sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Bu kitaplari yorumlar misiniz okumadigim sadece bunlar kaldi. Tas Meclisi cok kotu diyorlar. Koloni ise sıkıcıymis gibi duyumlar aldim.

grange ın en ıyısı kıtapları ' bence ' siyah kan ve kızıl nahirler ve son çıkan sisle gelen yolcu senın dedıklerın arasında bıraz ıyı olan kurtlar ımparatorlugu var onu okuyabılırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocekko

quote:

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

grange ın en ıyısı kıtapları ' bence ' siyah kan ve kızıl nahirler ve son çıkan sisle gelen yolcu senın dedıklerın arasında bıraz ıyı olan kurtlar ımparatorlugu var onu okuyabılırsın

Onları okudum geriye sadece bunlar kaldı. Bunları da hiç gözüm yemiyor kötü yorumlar var hep. Kurtlar İmparatorlugunu okurum ilk.
  • quote:

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Kitabın sonu ile ilgili olmayan hafif spoiler içerir:
    Taş Meclisi: Parapsikolojik öğelerin önplanda olduğu, olay akışının diğer romanlarına göre oldukça yavaş aktığı bir romandır. Fransa - Rusya/Moğalistan coğrafyalarında geçer.Komplo teorisi bakımından sağlam olsa da Grange'ın çizgisinden biraz uzaktır.
    Kurtlar İmparatorluğu: Fransa-Türkiye uzamlarının öne çıktığı romanda mafya teması işlenmektedir.
    Ölü Ruhlar Ormanı: Coğrafi anlamda muazzam bir geziye çıkacağınız kitabı düşünmeden okuyabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz, duymadığınız coğrafyalara bedavadan gezi yapıyorsunuz.
    Koloni: Ermeni polisin önderliğinde geçen ve tempo olarak Kurtlar İmparatorluğu hızında olan romanın aksiyon anlatımları güzeldir. Coğrafi anlamda irdelendiğinde Grange'ın en dar alanda geçen romanıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 12 Eylül 2012; 15:57:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Taş Meclisi: Parapsikolojik öğelerin önplanda olduğu, olay akışının diğer romanlarına göre oldukça yavaş aktığı bir romandır. Fransa - Rusya/Moğalistan coğrafyalarında geçer.Komplo teorisi bakımından sağlam olsa da Grange'ın çizgisinden biraz uzaktır.
    Kurtlar İmparatorluğu: Fransa-Türkiye uzamlarının öne çıktığı romanda mafya teması işlenmektedir.
    Ölü Ruhlar Ormanı: Coğrafi anlamda muazzam bir geziye çıkacağınız kitabı düşünmeden okuyabilirsiniz. Daha önce görmediğiniz, duymadığınız coğrafyalara bedavadan gezi yapıyorsunuz.
    Koloni: Ermeni polisin önderliğinde geçen ve tempo olarak Kurtlar İmparatorluğu hızında olan romanın aksiyon anlatımları güzeldir. Coğrafi anlamda irdelendiğinde Grange'ın en dar alanda geçen romanıdır.

Ellerinize sağlık. O zaman en sona Koloni ve Taş Meclisini bırakırım. Açıklamana güvenerek ilk Ölü Ruhlar Ormanından başlıyorum. Sonra da Kurtlar İmparatorlugu.

Bir de bunların haricinde en sevdigin ilk 3 Grange romanı hangisi merak ettim.
  • quote:

quote:

quote:

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Ellerinize sağlık. O zaman en sona Koloni ve Taş Meclisini bırakırım. Açıklamana güvenerek ilk Ölü Ruhlar Ormanından başlıyorum. Sonra da Kurtlar İmparatorlugu.

Ben de fikrimi söylemek isterim
    Siyah kan
    Şeytan yemini
    kızıl nehirler
  • quote:

quote:

quote:

Jean Christophe Grange

Tas Meclisi

Kurtlar İmparatorlugu

Olur Ruhlar Ormani

Koloni

Estetik zevk açısından beğenip beğenmemene bir şey diyemem ama okuduğunda dediğim teknik noktalar çıkmazsa hesap sorabilirsin
    1-Leyleklerin Uçuşu
    2-Siyah Kan
    3-Şeytan Yemini
    4-Kızıl Nehirler
    5-Ölü Ruhlar Ormanı
    6-Koloni
    7-Kurtlar İmparatorluğu
    8-Taş Meclisi
    Not: Sisle Gelen Yolcu'yu okumadım.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.