DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Pimapenden soguk geliyor?
4
Cevap
0
Favori
4.352
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2369 Mesaj
      29 Ocak 2010 23:45:15
      Merhabalar,
      yalıtımı olan bir odamın 12 senelik fırat penli ısıcamlı olan penceremden soguk geliyor.Çerçeveyi kontrol ettirdim onda sorun yok.Camlarda saglam.Acaba diyorum,altındaki mermerin büyük bir bölümü dişarda sogudugundanmı içeri soguk veriyor.Orda oturdugumda ensemin buz gibi oldugunu hissediyorum.Baya bir soguk veriyor.Neden olabilir acaba?Su giderinden soguk gelir belki ama o kadar çok olacagını düşünmüyorum.

• Yarbay
      2046 Mesaj
      30 Ocak 2010 00:05:00
      aynen söylediğiniz gibi mermer ısı köprüsü görevi görüyor o nedenle soğuk iceri giriyor. Ben odanın icinde termometre ölctüm 21c duvara astım birde baktım 18 gösteriyor duvar buz gibi olunca termometre bile şaştı toprak buz gibi soğuğu binaya veriyor yalıtım olmayıncada istediğin kadar ısınmaya calıs nafile yanlıs bilmiyorsam yalıtım yapılırken o mermer uzantısınıda kesiyorlar köprü görevi görmesin diye

• Yarbay
      2369 Mesaj
      30 Ocak 2010 18:04:53

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

aynen söylediğiniz gibi mermer ısı köprüsü görevi görüyor o nedenle soğuk iceri giriyor. Ben odanın icinde termometre ölctüm 21c duvara astım birde baktım 18 gösteriyor duvar buz gibi olunca termometre bile şaştı toprak buz gibi soğuğu binaya veriyor yalıtım olmayıncada istediğin kadar ısınmaya calıs nafile yanlıs bilmiyorsam yalıtım yapılırken o mermer uzantısınıda kesiyorlar köprü görevi görmesin diye

Mermerin içerden baglantısı kesilirse içerdeki su takviyesi dışarı nasıl yapılacak o zaman?Acaba diyorum mermeri içerden dışardan likit kaucuk ile kaplasak bir faydası olurmu?

• Yarbay
      2046 Mesaj
      30 Ocak 2010 18:47:06
      dostum buna bır cözüm uyguluyorlar ama ben görmediğim icin yardımcı olamıyorum.

• Yarbay
      2369 Mesaj
      31 Ocak 2010 15:16:23
      Çözümü olan yokmu ?

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.