DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
windows 7 format atmadan disk bölme
36
Cevap
0
Favori
134.120
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      26 Mesaj
      20 Ocak 2010 17:00:03
      windows 7 starter de format atmadan hdd yi 2 ye nasıl böleriz ekstra porgram kullanmak mı gerekir yoksa kendi bünyesinde halledebilirmiyiz

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir
    • Binbaşı
      1557 Mesaj
      21 Ocak 2010 12:29:58
      kendi bünyesinde bölemezsin
      partition magic türü programlarla halledebilirsin

• Onbaşı
      26 Mesaj
      22 Ocak 2010 01:57:27
      teşekkür ederim

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      19 Şubat 2010 09:44:57
      kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji....ormatsiz-disk-bolme.html

• Yarbay
      14814 Mesaj
      26 Ağustos 2010 00:05:04

quote:

Orijinalden alıntı: erasker

ben bu yontemle yapıyorum fakat c yi 220gb den daha kücük yapamiyorum. 100gb yapmak benim amacim. nasil yapabilirim bunu?

• Yarbay
      2389 Mesaj
      26 Ağustos 2010 01:18:19

quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

kendi bünyesinde bölemezsin
      partition magic türü programlarla halledebilirsin

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

• Yarbay
      14814 Mesaj
      26 Ağustos 2010 01:26:51

quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

Alıntıları Göster

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

bölünüyor fakat kücük birimler yapamiyorsun. bunun icin ek program gerekiyor.

• Onbaşı
      26 Mesaj
      27 Ağustos 2010 04:06:58
      peki arkadaşlar ben d diskimi c ile birleştirmek istiyorum; yüklü oyunlarım nedeniyle c diskinde boş yere ihtiyacım var ve d yi kullanmıyorum..

d yi c ye nasıl dahil edebilirim ?

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      01 Ekim 2010 15:29:18
      denedim çok rahat bi şekilde bölümlendirdim hiç sıkıntı çıkarmadı bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim

Bir Bilgisayarın Performansı En Zayıf Halkasıdır
    • Yarbay
      2537 Mesaj
      20 Kasım 2010 15:35:54
      Windows 7 gerçekten ilgiyi hak ediyor. Xp bitmiş durumda. Vista'yı hiç karıştırmıyorum bile... Bravo!

Eyzan...
    • Er
      4 Mesaj
      03 Şubat 2011 13:39:31
      Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

• Er
      11 Mesaj
      06 Şubat 2011 13:13:28
      quote:

Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

Windows 7 starter kullanıcısı olarak ben de aynı problemle karşılaştım. Çıkan hata mesajı tam olarak şu şekilde:

Dinamik diskler bu işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor.

Küçültmeden sonra ayırdığı bölüm biçimlendiremeden öyle kaldı. Şu an kullanılamıyor. En azından c ile tekrar birleştirip nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?

• Yarbay
      14814 Mesaj
      06 Şubat 2011 13:52:46
      bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

• Er
      11 Mesaj
      06 Şubat 2011 14:00:11
      quote:

bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

Aslında doğru söylüyorsun da iş güç vs. yüzünden format atıp tekrar eski programlarımı kuracak vakit bulamıyorum maalesef. Şimdilik şu harddiski tekrar birleştirsem yeter bana. Starter' da olmuyosa ikiye bölmesem de olur. Tek partitiona alışacaz artık napalım :)

• Yarbay
      2293 Mesaj
      06 Şubat 2011 16:02:30
      Microsoftun çıkardığı Starter türü işletim sistemlerinde dosya paylaşımı dahi yapılamamaktadır. Yani en basit uygulamaları dahi kısıtlıdır. Çünkü bu tür işletim sistemlerinin fiyatı çok ucuzdur. Lisanslı Starter işletim sistemi yüklü bir laptopu firmalar bu nedenle oldukça ucuza satarlar.

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      16 Şubat 2011 12:16:19
      tşkler

iphone 6 s plus 16gb uzay grisi
    • Yüzbaşı
      663 Mesaj
      27 Şubat 2011 17:30:20
      arkadaslar benım hdd 500 gb ama bolmede sorun yasadım hdd 250 gb gozukuyor w7 64 bıt nasıl halledıcem bu sorunu format atmadan?

• Android Beta Kullanıcısı
      159 Mesaj
      15 Şubat 2012 03:17:09
      Bilgisayarımı bugün aldım (Lenovo Y570) vatanbilgisayar'dan alındı. Hard diskte C: 650 GB, D: 30 GB olarak paylaştırılmıştı ben bir hata yaptım C'yi böldüm tamam ama bu böldüğümü D'ye nasıl eklerim. Çok acil yardım canım yanıyor.

• Binbaşı
      1224 Mesaj
      15 Şubat 2012 13:34:09
      Partition Magic tavsiye ederim.

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 10 saat 7 dakika kadarı kaldı.
      13 Mayıs 2012 22:20:15
      win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
      *
      Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

• Yüzbaşı
      983 Mesaj
      14 Mayıs 2012 00:23:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Treth

win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
      *
      Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

Easeus Partiton Manager Home Edition işini fazlasıyla görür.

http://www.partition-tool.com/download.htm

14 Mayıs 2012 00:29:20
      quote:

Orijinalden alıntı: adem369

Alıntıları Göster

tesekkurler ındırıyorum hemen kurup bır an once C surucusunu genısletmem gerek bu gece makıneyı Dıablo oynamak uzere hazır hale getırmem gerekıyor :)

Masa ustu hazırda dız ustu kaldı bı tek

• Yüzbaşı
      983 Mesaj
      14 Mayıs 2012 00:32:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Alıntıları Göster

tesekkurler ındırıyorum hemen kurup bır an once C surucusunu genısletmem gerek bu gece makıneyı Dıablo oynamak uzere hazır hale getırmem gerekıyor :)

Masa ustu hazırda dız ustu kaldı bı tek

Ama unutma eğer disklerin çok doluysa işlem biraz uzun sürebilir

14 Mayıs 2012 00:54:30
      4 sanıye kadar surdu :)

• Binbaşı
      1686 Mesaj
      13 Temmuz 2012 16:04:30
      eğerki yönetten disk yönetimi yerinden disk küçültmede yeteri kadar alan vermiyosa size disklerinizi defrag ile birleştirin. daha da çok yer vericektir size.

AMD Athlon X4 Black Edition 860k | MSI A68HM-E33 V2 FM2 | Kingston 8GB-1600 DDR3 SDRAM) | Sapphire Radeon R7 240 | Asus VK228H 21.5" | Dark Optimus USB 3.0 | Sandisk 128GB Ultra Plus SSD | High Power Elements 500W
    • Er
      4 Mesaj
      10 Ağustos 2012 04:58:47
      dostlar benimde hdd hakkında bir sorum var. benim laptop HP G62 TTnet kampanyasından aldım felaket derecede de memnunum. Lakin tek sıkıntım HDD tek partition. Ayrıca önceleri 2 defa format attım ama 2 ye bir türlü ayıramamıştım. Bir sefer HDD yi acronis disk director ile böldüm ama hem veri kaybım oldu hemde format sonrasında ayırdığım partition yok oldu ( komple format yemiş laptop ) Şimdi gelelim benim soruma. Ben bu HDD yi 2 ye ayırmak istiyorum ama ayırdıktan sonra format atmak istiyorum ( zira laptopun HDD çöplüğe döndü ) ama bu sefer yine verilerimin kaybolmasını istemiyorum. ve böldüğüm alanın sapasağlam format sonrasında kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Lütfen donanımcı arkadaşlar bu olaya bir el atarsanız çok sevinirim zira, hdd çöplüğe döndüğü için makiede zayıflamaya yavaşlamaya başladı. iyi geceler.

• Binbaşı
      1686 Mesaj
      10 Ağustos 2012 05:08:39
      quote:

Orijinalden alıntı: polly07

dostlar benimde hdd hakkında bir sorum var. benim laptop HP G62 TTnet kampanyasından aldım felaket derecede de memnunum. Lakin tek sıkıntım HDD tek partition. Ayrıca önceleri 2 defa format attım ama 2 ye bir türlü ayıramamıştım. Bir sefer HDD yi acronis disk director ile böldüm ama hem veri kaybım oldu hemde format sonrasında ayırdığım partition yok oldu ( komple format yemiş laptop ) Şimdi gelelim benim soruma. Ben bu HDD yi 2 ye ayırmak istiyorum ama ayırdıktan sonra format atmak istiyorum ( zira laptopun HDD çöplüğe döndü ) ama bu sefer yine verilerimin kaybolmasını istemiyorum. ve böldüğüm alanın sapasağlam format sonrasında kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Lütfen donanımcı arkadaşlar bu olaya bir el atarsanız çok sevinirim zira, hdd çöplüğe döndüğü için makiede zayıflamaya yavaşlamaya başladı. iyi geceler.

ilk önce verilerini yedekle. sonra windows 7 cdsini tak

burda gördüğün gibi delete yani sil e tıkla. bütün bölümleri sil. sonra new yazıyo orda yani yeni demek. yeniye tıklayarak istediğin kadar bölüm oluşturabilirsin. format attıktan sonra da oluşturduğun bölümleri biçimlendir.

AMD Athlon X4 Black Edition 860k | MSI A68HM-E33 V2 FM2 | Kingston 8GB-1600 DDR3 SDRAM) | Sapphire Radeon R7 240 | Asus VK228H 21.5" | Dark Optimus USB 3.0 | Sandisk 128GB Ultra Plus SSD | High Power Elements 500W
    • Er
      4 Mesaj
      10 Ağustos 2012 12:55:04
      quote:

Orijinalden alıntı: TheWorldLord

Alıntıları Göster

ilk önce verilerini yedekle. sonra windows 7 cdsini tak

burda gördüğün gibi delete yani sil e tıkla. bütün bölümleri sil. sonra new yazıyo orda yani yeni demek. yeniye tıklayarak istediğin kadar bölüm oluşturabilirsin. format attıktan sonra da oluşturduğun bölümleri biçimlendir.

hocam zaten bu dediğinizi geçen ki formatımda yaptım. ama yine tek hdd oldu. C: ve D: diye 2 ye ayırmadı.

• Binbaşı
      1686 Mesaj
      10 Ağustos 2012 17:15:03
      quote:

Alıntıları Göster

hocam zaten bu dediğinizi geçen ki formatımda yaptım. ama yine tek hdd oldu. C: ve D: diye 2 ye ayırmadı.

hocam biçimlendirmeyi unutmadınız dimi? yoksa bunları yapıp da 2 bölüme ayırmamanız fiziksel olarak imkansız

• Er
      4 Mesaj
      19 Ağustos 2012 17:16:32
      quote:

Alıntıları Göster

hocam biçimlendirmeyi unutmadınız dimi? yoksa bunları yapıp da 2 bölüme ayırmamanız fiziksel olarak imkansız

kardeş zaten anlayamadığımda o. dediğin yönergelerin hepsini daha önce uyguladım ve tekrar sen söyledikten sonrada uyguladım. olmuyor lanet olsun ki olmuyor kafayı yiyeceğim :( acaba hard disk korumalımı falan mı başka birşeyde gelmiyorki aklıma...

• Binbaşı
      1686 Mesaj
      19 Ağustos 2012 18:04:07
      quote:

Alıntıları Göster

kardeş zaten anlayamadığımda o. dediğin yönergelerin hepsini daha önce uyguladım ve tekrar sen söyledikten sonrada uyguladım. olmuyor lanet olsun ki olmuyor kafayı yiyeceğim :( acaba hard disk korumalımı falan mı başka birşeyde gelmiyorki aklıma...

koruma olacağını sanmıyorum. tüm bölümleri silip bir dene istersen. veya özelden iletişime geç team viewer ile bakayım

• Teğmen
      228 Mesaj
      06 Eylül 2012 20:52:15
      quote:

eğerki yönetten disk yönetimi yerinden disk küçültmede yeteri kadar alan vermiyosa size disklerinizi defrag ile birleştirin. daha da çok yer vericektir size.

Tamamen bos sayilacak disk icin, defrag ile birlestirdikten sonra dahi istedigim boyutlari secemedim ne yazik ki.

Hiç, yoktan iyidir.
    • Teğmen
      228 Mesaj
      06 Eylül 2012 20:56:05
      quote:

Orijinalden alıntı: unregistered123

Alıntıları Göster

EaseUs Partition Manager benim icin de faydali oldu, bilgi icin tesekkurler.

Bu arada, download.com dosya yonetimi kategorisinde 9 milyon uzerinde indirme ile en populer uygulama olarak gorunuyor

Hiç, yoktan iyidir.
    • Yarbay
      4508 Mesaj
      01 Ekim 2012 17:50:28
      1 tb lık hdd ımı 2 ye böldüm (250 ve 750) ancak 250 ye kurulum yaptıktan sonra pc yi açtığımda sistemin açılmadığını sadece 750 gb lık kısmı gördüğünü anladım. 250 ye ne oldu anlamadım ama 'yönet' ile bu iş biraz tuhaf oluyor. EaseUs Partition Manager ile birimi aktif hale getirmeyi deneyeceğim ama olmazsa yeniden format yolu gözüküyor. Sizce win7 ultimate kurulu bir bölüm neden birdenbire sistem tarafından görülemez?

Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun
    • IOS Beta Tester
      2401 Mesaj
      04 Ekim 2012 04:25:21

quote:

Orijinalden alıntı: erasker

Windows yüklüyken birleştirir veya ayırırsak veriler zarar görüyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

CRYTEK
      Ucretsiz FPS Oyunu / PVP-PVE-OPERASYON
    • Yarbay
      3928 Mesaj
      19 Ekim 2013 22:11:45
      Biraz hort olacak ama ben de 1 tb hdd var ancak win8 kurarken c ye 250gb verdim gerisini boş bıraktım o ayırır diye. Maalesef öyle olmadı. Sadece C 250 gb var. Format atmadan Dyi ayarlayabilir miyiz?

• Çavuş
      83 Mesaj
      26 Aralık 2013 00:49:19

Monster Abra A5 V1.1.2
      4.Nesil Haswell Intel Core i7-4710MQ 2.50GHz>3.50GHz
      nVIDIA® GeForce® GTX860M 128-Bit GDDR5 2GB Maxwell
      Silicon Power 8GB 1600Mhz DDR3
      120GB Kingston HyperX 3k SSD
      750GB WD Scorpio Black 7200RMP
      vLkn. Mood
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.