Şimdi Ara

Arabanız Şehir İçinde Ne kadar Yakıyor (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
800
Cevap
0
Favori
102.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla benim halamin oglunda 86 model 300 sel var. dedigine göre tam 23 litre sehir icinde banzin yakiyor
  • İbiza TDi ile şehir içi min 5.6lt gördüm.Ama çok devirli kullanınca bu değerler coşuor 7-8lt oluor(bunlar yol bigisayarı verisi)

Depoyu fulleme-tekrar doldurma ve km ye bakma yöntemi ile hesapladığımızda 5.5-6.0 lt arasında bir değer çıkıor hep...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 4 Haziran 2006; 12:47:40 >
  • Araç en ekonomik tüketimini max. torkunu verdiği devirde verir. Clio 1.2 16v larda max. tork 3500 dd de çıkıyor yani 3000 3500 sıralarında kullanır bu bandın üstüne çıktığında vites değiştirirsen tüketimin oldukça azaldığını göreceksin. Bide gaza çeyrek bas her zamanb bu da tüketimini düşürmede faydalı olacaktır. Yani performansın yanına yaklaşma.
    quote:

Orjinalden alıntı: BURAKAKGUL

Şehir dışı Clio 1.2 2006 model hangi devirlerde kullanılmalı sizce az yakması için. kimisi 20000 devir kimisi 30000 devir diyor
  • skoda felica 1.3 var lpg li 145 bin yakiyo sehir icinde
    sehir disi 85 bin
  • Yaw benzin bu konuyu açtığımda 2.5 YTL civarıydı diye hatırlıyorum . Şimdi oldu 3 YTL Vay anasına yawww
  • km de 330 bın corona 2000 cc 150 hp
  • +1
  • +1

BENDE 15.OOO KM DE, 2005 COROLLA SEDAN BENZINLI VAR, SEHIRICI 270 BIN YAKIYOR VE SUNU SOYLIYIM: YOK ARABA YENIYMIS, YOK RODAJ OLUNCA AZ YAKARMIS, YOK TOYOTA VVTI MOTORMUS....HEPSI HIKAYE, 1,6 MOTOR BENZIN ISTE BU KADAR YAKIYOR ARKADASLAR, HAA SEHIRDISI ISTERSE BELES OLSUN, UMURUMDA DEGIL, CUNKU SENEDE 1 KEZ SEHIR DISINA CIKANLAR ICIN NE ONEMI VARKI AZ VEYA COK YAKMASININ?
    BEN PISMANIM, SIZ SIZ OLUN, DIZELDEN SASMAYIN,
    EVIMLE ISIM ARASI 8KM KI ISTANBUL ICIN COK YAKIN BIR MESAFE, AYLIK YAKIT PARAM (HAFTA SONU GEZMEM DAHIL) 350 YTL. OYSA DIZEL OLSA KAFADAN 175 YTL CEPTE...HESAP ORTADA.
    BU 1,6 VEYA 1,4 BENZINLI MOTORLARIN HEPSI AYNI, KIM DIYORSAKI, BENIM MOTORUM SON TEKNOLOJI, BENIM MOTOR VTEC-ZTEC-ZRTTECH-ZORTTECH....HEPSI YALAN....
  • Getz 1.4 97 Ş.dışı: 4.8 lt/100 km ile 5.5 lt/100 km arası değişiyor (Yolun eğimine bağlı olarak).
    Ortalama İstanbul trafiği 9 lt/100 km.

Şehir içi kavramı (Bence bu ist. için geçerli olmamalı) trafikte beklerken 25 lt'ye kadar çıkıyor:))
  • 1.3 corsa cdti şehir içi son zamlardan sonra 115 ykrş. yakmaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: skardes

+1

BENDE 15.OOO KM DE, 2005 COROLLA SEDAN BENZINLI VAR, SEHIRICI 270 BIN YAKIYOR VE SUNU SOYLIYIM: YOK ARABA YENIYMIS, YOK RODAJ OLUNCA AZ YAKARMIS, YOK TOYOTA VVTI MOTORMUS....HEPSI HIKAYE, 1,6 MOTOR BENZIN ISTE BU KADAR YAKIYOR ARKADASLAR, HAA SEHIRDISI ISTERSE BELES OLSUN, UMURUMDA DEGIL, CUNKU SENEDE 1 KEZ SEHIR DISINA CIKANLAR ICIN NE ONEMI VARKI AZ VEYA COK YAKMASININ?
    BEN PISMANIM, SIZ SIZ OLUN, DIZELDEN SASMAYIN,
    EVIMLE ISIM ARASI 8KM KI ISTANBUL ICIN COK YAKIN BIR MESAFE, AYLIK YAKIT PARAM (HAFTA SONU GEZMEM DAHIL) 350 YTL. OYSA DIZEL OLSA KAFADAN 175 YTL CEPTE...HESAP ORTADA.
    BU 1,6 VEYA 1,4 BENZINLI MOTORLARIN HEPSI AYNI, KIM DIYORSAKI, BENIM MOTORUM SON TEKNOLOJI, BENIM MOTOR VTEC-ZTEC-ZRTTECH-ZORTTECH....HEPSI YALAN....

valla helal kardeş. önceki arabam hyundai accent 1,3 tü. benzin dayanmazdı . 1.3 - 1.6 hikaye. benzinlilerin hepsi yakıyor. şimdi dizel aldım kurtuldum.

• ford ka
    25 lt otogaz ~300km (Karışık)
    = 9 yeni kuruş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crein -- 6 Haziran 2006; 0:46:52 >
  • toyota corolla 2005 model şehirler arası 7-7,5 yakıyor şehir içi hiç dikkat etmedim ama kullanıma göre 8-9 bulur .
  • Benim aracım için yazılan rakamlar şöyle:
    Vites oranları: 1-3.615, 2-2.053, 3-1.370, 4-0.971, 5-0.780, geri- mm
    Şimdi bunlar tam olarak ne demek?
    quote:

Orjinalden alıntı: huso88

Araç en ekonomik tüketimini max. torkunu verdiği devirde verir. Clio 1.2 16v larda max. tork 3500 dd de çıkıyor yani 3000 3500 sıralarında kullanır bu bandın üstüne çıktığında vites değiştirirsen tüketimin oldukça azaldığını göreceksin. Bide gaza çeyrek bas her zamanb bu da tüketimini düşürmede faydalı olacaktır. Yani performansın yanına yaklaşma.
    quote:

Şehir dışı Clio 1.2 2006 model hangi devirlerde kullanılmalı sizce az yakması için. kimisi 20000 devir kimisi 30000 devir diyor

• quote:

Orjinalden alıntı: belirsizlik

Getz 1.4 97 Ş.dışı: 4.8 lt/100 km ile 5.5 lt/100 km arası değişiyor (Yolun eğimine bağlı olarak).
    Ortalama İstanbul trafiği 9 lt/100 km.

Şehir içi kavramı (Bence bu ist. için geçerli olmamalı) trafikte beklerken 25 lt'ye kadar çıkıyor:))

Zaten geçerli değil. Nasıl olsun ki; her akşam trafiğin kilit denebilecek kadar sıkışık olduğu E5'te Haliç köprüsünden Cevizlibağ'a kadar gidiyorum. Altı üstü 3-4 km yol ama katetmek yarım saati buluyor. Araba istediği kadar az yaksın, motor çalışıyor ama yol gitmiyorsun. Yani tüketim sonsuza yakın
  • Bende 307 1.6 triptronic var.şehiriçinde 1 depo ile maximum 350-400 km arası yapıyorum.Şehirdışında 600-650 km arası.Buna göre şehiriçinde kafadan 30,00ykr yakıyor.Dizel almamakla hata ettim.Ama triptroniğin keyfinden vazgeçmkete zor geliyor.İstanbul trafiği malum.
  • Bunlar vites oranları. dişli seviyelerini belirtir. bunlarla senin işin olmnaz mekanik hadise bunlar. aracın kaçıncı viteste hangi hıza kadar çıkabileceğini belirler. buda performans ve tüketim için yapılan ayarlardır. nese uzun lafın kısası arabanın kitapçığında max. torkun hangi devirdeolduğuna bak ve arabayı sürekli o devirde kullan. ne aşağısı ne de yukarısı. o zman ekonominin ilk şartı sağlanmış olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Benim aracım için yazılan rakamlar şöyle:
    Vites oranları: 1-3.615, 2-2.053, 3-1.370, 4-0.971, 5-0.780, geri- mm
    Şimdi bunlar tam olarak ne demek?
    quote:

Orjinalden alıntı: huso88

Araç en ekonomik tüketimini max. torkunu verdiği devirde verir. Clio 1.2 16v larda max. tork 3500 dd de çıkıyor yani 3000 3500 sıralarında kullanır bu bandın üstüne çıktığında vites değiştirirsen tüketimin oldukça azaldığını göreceksin. Bide gaza çeyrek bas her zamanb bu da tüketimini düşürmede faydalı olacaktır. Yani performansın yanına yaklaşma.
    quote:

• merhaba.. ford fiesta ghia 2001 model 30 litre benzinle 430 km gitti.. 150 km şehir dışı kalanı şehir içi... ortalama 7 litre yaktım.
  • dacia logan 1.4
    358 km yol 78ytl km'de 21.8 ykr
    100 km ortalaması 7.28 lt

karma değerler + klima açık

aynı yolu lpgli taunusla yaptığım zaman 50ytl ye olay bitiyor.

lpg bereketli yav..
  • galerici olduğumuz için her arabaya biniyoruz benzinli olupte şehir içi 220-250 nin altını görmedik 300 ü bile bulabiliyor birde fabrika verilerini yakalamanız imkansız yakaladığını iddaa edenler bir daha ölçsünler
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.