Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1702. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ikcihan

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

geçen hafta sonu kışlık lastikleri taktırdım.

Daha önce patinaja düşen yerde durup kalktım ve sorunsuz yürüdü.

Crossclimate den sonra bunlar güzel oldu.

İyi forumlar...

Bu durumda Ankara'da kış için crossclimate yeterli olmaz mı acaba?

Ben 4 yıllık araçla birlikte gelen Michelin'leri attım, aynı sene aldığım Petlas'larıda bu kış bitiminde atacağım.

Tak sökle uğraşmayım diye de yaza girerken crossclimate taktırayım diyordum.

CROSSCLIMATE zayıf iklimli soğuklarda güzel iş çıkarır, fakat ANKARA kışını tecrübe etmedim.

En doğru cevabı, ANGARALI abilerim, kardeşlerim verecektir, tabii burada bir diğer etken ise aracın ne kadar şehir dışı kullanılacağı detayıdır, hani dağa bayıra köye gideyim derseniz CROSSCLIMATE nasıl davranır bilemedim.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben daha 2 hafta kadar önce cc"lerle kütahyaya gitmiştim..yolda kar başladı...ulan dedim yolda kalmayalım..malum 2.senem..1 günde şehir içinde kullandım..sorun yaşamadım..tahminim cc"ler Ankara"da iş görür..ama biraz daha doğuya gidilirse kar yağdı mı 2-3 ay kalkmayan yerlerde kar buz v.s oralarda illaki kış lastiği şart..
  • Çok buz ve kar yoksa CC işe yarar. 2 Hafta sonra Ankaraya audiyle gidicem aracta CC var. Bakalim sabah buzda orada basima ne gelecek.
  • Forumda CC nin konusu var bi gözatın, benim okuduğum yorumlarda Ankarada kullananlar pek uygun görmüyorlar, çabuk patinaja düşüyormuş bilhassa ıslak zeminde.. bende fazla km yapmıyorum sök taktan kurtuluyum diyordum ama bu yorumlar caydırdı gibi ..
    https://forum.donanimhaber.com/m_103481760/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonjonbaba -- 8 Aralık 2016; 22:47:16 >
  • jonjonbaba J kullanıcısına yanıt
    Islakta çok sorun olacağını sanmam ama kar 5cm'yi geçerse ve yol buz olursa kış lastiği gibi yolu tutmaz.
    Kış lastiği ile buzda bile düzgün yol tutuş sağlanabiliyor.
    Ankara merkzde çok sorun olmaz ama orta anadoluda temizlenmeyen yollarda yogun karda gömülebilir.
  • Herkese Merhabalar, Yakın bir zamanda İnşallah ikizlerim olacak. MPV bir araç arayışındayım, 2008 c4 otomatik kullanıyorum. Bu sebepten pikassolara karşı bir sempatim olmasına rağmen 5008 daha problemsiz oluşundan dolayı picassonun önüne geçti geçecek.

ikiz puset, ikiz bebek arabasını düşünürsek sedan araca nazaran MPV daha konforlu olacaktır.
    Sizlere bir kaç sorum var,

-ikiz bebek arabaları (ikizi olan var ise) 5008 in bagajına rahat giriyormu ? tandem yada baston araba.

-Picassonun amortisörlerinin 5008 den daha yumuşak olduğunu duymuştum, kıyaslama şansı olan var mı ? Şu an kullandığım C4 eski kasa aracımda tek memnüniyetsiz olduğum konu ;
    sert amortisörler

-2014 60-70bin km bir iki parçası boyalı makyajlı bir araç ile, 2013 düşük km leri temiz 5008 lerin fiyatları aynı. ne tavsiye edersiniz. aralarında fark var mı

aşağıdaki bir örnek araç ilanı paylaşıyorum, fikirlerinizi alabilirim. fiyat Vs

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-acil-acil-tamamina-kredi-ile-peugeot-5008-24-bin-km-de-hatasiz-370467438/detay

Aklımdaki araçlar tercih sırasına göre

-5008 MPV
    -Citroen picasso grand yeni kasa2013.
    -508 (sedan)
    -2016 kia cerato (sedan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 9 Aralık 2016; 17:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kotumuren

Herkese Merhabalar, Yakın bir zamanda İnşallah ikizlerim olacak. MPV bir araç arayışındayım, 2008 c4 otomatik kullanıyorum. Bu sebepten pikassolara karşı bir sempatim olmasına rağmen 5008 daha problemsiz oluşundan dolayı picassonun önüne geçti geçecek.

ikiz puset, ikiz bebek arabasını düşünürsek sedan araca nazaran MPV daha konforlu olacaktır.
    Sizlere bir kaç sorum var,

-ikiz bebek arabaları (ikizi olan var ise) 5008 in bagajına rahat giriyormu ? tandem yada baston araba.

-Picassonun amortisörlerinin 5008 den daha yumuşak olduğunu duymuştum, kıyaslama şansı olan var mı ? Şu an kullandığım C4 eski kasa aracımda tek memnüniyetsiz olduğum konu ;
    sert amortisörler

-2014 60-70bin km bir iki parçası boyalı makyajlı bir araç ile, 2013 düşük km leri temiz 5008 lerin fiyatları aynı. ne tavsiye edersiniz. aralarında fark var mı

aşağıdaki bir örnek araç ilanı paylaşıyorum, fikirlerinizi alabilirim. fiyat Vs

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-acil-acil-tamamina-kredi-ile-peugeot-5008-24-bin-km-de-hatasiz-370467438/detay

Aklımdaki araçlar tercih sırasına göre

-5008 MPV
    -Citroen picasso grand yeni kasa2013.
    -508 (sedan)
    -2016 kia cerato (sedan)

Bence yeni kasa citroen al
    5008 kasa değiştiriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle kafaniz da her hangi bir şüphe kalmaması açısından ikisini de incelemenizi ve test etmenizi tavsiye ederim.
    Bagaj ve iç hacım konusunda sıkıntı cekeceginizi düşünmüyorum. Bana 5008 daha estetik geldiği ve Grand pikassonun cam oranının fazla olması beni rahatsız ettiği için 5008 de karar kıldım

• kotumuren kullanıcısına yanıt
    Ben tekerlekli sandalyeyi parçalamadan rahatça bagaja koyabiliyorum öyle örnek vereyim size, ilandaki araç 16 jantlı, 17 lere göre daha konforludur, bence de 5008 daha çekici iç tasarım ve dış tasarım olarak .. 2012 den sonra hiç bir kronik sorun kalmadı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..
  • Yasanan problem özeti:arac seyir halindeyken alinan egzos emisyon sistemi arizali uyarisi ve aracin 3000 devir ustune cikmamasi

Merhabalar bugun ariza tespit icin araci baglattim resimdekiler cikti.usta bidaki sefer ilk ariza aninda getirirsiniz, belki su anda oncekileri de kaydetmistir daha net bilgi ediniriz dedi islem yapmadi sildi arizayi. Ariza asagidaki kodlardaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay ticarq -- 10 Aralık 2016; 15:00:48 >
  • Tekrarlamaz ise önemsemeyin.

Yakıt kaynaklı anlık bir hata da olabilir.

Şimdiden geçmiş olsun.

İyi forumlar...

• Geçmiş olsun Berkay Bey.

• Tesekkurler sagolunuz

• Arkadaşlar size 2 soru soracağım müsade izle.
    1-Bizim araçlarda kapıları kilitleyince camlar kapanmiyor mu?
    2-Hgs etiketlerini cama yapistirdiniz mi kimileri dikiz aynasına yapıştırmış, kim de hiç yapistirmiyor nasıl olsa plakadan düşer diye.Bu konuda siz ne yapıyorsunuz?

• Üstadların müsadesiyle ben yazayım

1-Uzaktan kumandanın kapama tuşuna uzun süre basınca tüm camlar kapanıyor

2-Ön camın üstünde yer alan aynanın sağına veya soluna siyah noktalı alanlardan birine ve vamın içine yapıştırmanız yeterli, ben öyle yaptım okuma sorunu olmadı hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: rkntis

Üstadların müsadesiyle ben yazayım

2-Ön camın üstünde yer alan aynanın sağına veya soluna siyah noktalı alanlardan birine ve vamın içine yapıştırmanız yeterli, ben öyle yaptım okuma sorunu olmadı hiç

Teşekkür ederim,cam kapamayı akşam denedim ben yanlış yapıyormuşum,kilitledikten sonra basınca olmuyormuş

Aynanın arkasına mı yapıştırsam yoksa hiç yapıştırmasam mı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Teşekkür ederim,cam kapamayı akşam denedim ben yanlış yapıyormuşum,kilitledikten sonra basınca olmuyormuş

Hiç yapıştırma HGS yi.

HGS zaten okuma özürlü bir sistem, ben plakayı tanımladım sistemden, plakadan düşüm yapıyor.

İyi forumlar...

• quote:

quote:

quote:

Hiç yapıştırma HGS yi.

HGS zaten okuma özürlü bir sistem, ben plakayı tanımladım sistemden, plakadan düşüm yapıyor.

İyi forumlar...

Üstad zaten plaka tanımlı değil mi?Ekstra bir şey mi yapmamız gerekiyor?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hiç yapıştırma HGS yi.

İyi forumlar...

Üstad zaten plaka tanımlı değil mi?Ekstra bir şey mi yapmamız gerekiyor?

Aynen.

İlave bir işleme gerek yok.

İyi forumlar...

• Tamam o zaman teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.