Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internet bankacılıgından iş bankası ve garanti için sadece 2009 ve 2010 yılını alabliryorum diger yılları nasıl alıcam .. telefonla arayıp emailime gonderiyorlarmı
  • iş bankasına böyle bır maıl atmıstım bıze ulasından

**********nolu hesabımdan,16.01.10 tarihinde 2009/2.DONEM HESP.ISL.MAS 23.81+ %5 BSMV DIRBN: 00004369 adı altında alınan 23.81 YTL. tutarlı hesap işletim ücreti talebiniz 4077 sayılı yasaya göre haksız olup Hesap Bildirim cetveline itiraz ediyorum. Talep edilen23.81 YTL hesap işletim ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu diler aksi takdirde hukuki yollara başvuracağıma bildiririm.

bana soyle bır cevap gelmıs

Sayın Ömer Faruk Doğan,

Şikayetinizde belirtilen hususlar da dikkate alınarak, vadesiz hesabınızdan tahsil edilen masrafın iade edilmesi bu dönem için ve istisnaen, Bankamıza bildirilen öğrencilik durumunuz dikkate alınarak uygun görülmüştür.

Bununla birlikte 23.81 TL olarak işlemin sehven mükerrer olarak iade edilmesi nedeniyle düzeltmesi de tarafımızca sağlanmıştır.

Esenlikler dileriz.

hesabıma parayı gerı aktardılar ben ogrencı falan degılım ogrencılıgım bıttı yanı ama neyse bu ılk kesıntılerıydı bunu gerı alabıldım ınsallah bır daha kesmezler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: faruxxx

iş bankasına böyle bır maıl atmıstım bıze ulasından

**********nolu hesabımdan,16.01.10 tarihinde 2009/2.DONEM HESP.ISL.MAS 23.81+ %5 BSMV DIRBN: 00004369 adı altında alınan 23.81 YTL. tutarlı hesap işletim ücreti talebiniz 4077 sayılı yasaya göre haksız olup Hesap Bildirim cetveline itiraz ediyorum. Talep edilen23.81 YTL hesap işletim ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu diler aksi takdirde hukuki yollara başvuracağıma bildiririm.

bana soyle bır cevap gelmıs

Sayın Ömer Faruk Doğan,

Şikayetinizde belirtilen hususlar da dikkate alınarak, vadesiz hesabınızdan tahsil edilen masrafın iade edilmesi bu dönem için ve istisnaen, Bankamıza bildirilen öğrencilik durumunuz dikkate alınarak uygun görülmüştür.

Bununla birlikte 23.81 TL olarak işlemin sehven mükerrer olarak iade edilmesi nedeniyle düzeltmesi de tarafımızca sağlanmıştır.

Esenlikler dileriz.

hesabıma parayı gerı aktardılar ben ogrencı falan degılım ogrencılıgım bıttı yanı ama neyse bu ılk kesıntılerıydı bunu gerı alabıldım ınsallah bır daha kesmezler :)

Bravo İşi çözmüşsün ,, Diğer işlemlerin nasıl gidiyor,, Sonuç ne zaman alıyorsun Seninde güzel haberlerini bekliyoruz

• babam yapı kredi bankasından yaklaşık 10 yıllık kredi kartı kullanmakta. Ve her yıl düzenli olarak bir ücret kesilmekte. Ve bunların hepsinin ekstresi babamın elinde tuttuğu dosyasında mevcut. 400-450 arası bir ücret yapıyor bunlar sanırım. Bu ücretleri geri almamız için ilk yapmamız şey ne olmalı ?
  • öncelikle bu konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi sunarım.

bende yıllardır bu masraflardan muzdaribim,ykb worldu lanet dedim artık geçen yıl iptal ettirdim kartı

fakat şimdide garantiyle uğraşıyorum.

garanti hesabımda tanımlı tek(avans)hesap var ve her ay bu hesap için 3,50 tl hesap işletim ücreti+bsmv adı altında para kesiliyor,bu konuyu müşteri hizmetleri ile görüştüğümde,devletimiz,avans hesapların ekstrelerinin her ay müşteri adresine postalanmasını kanunda şart koştuğu için alıyorlamış bu ücreti,şeklinde bi açıklama geldi garantiden bana,tabii bu hangi kanunda yazıyor ben bir türlü bulamadım

birinci sorum bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

2.sorum ise şöyle kısaca geriye doğru biraz baktım ve son üç-dört yılda garanti benden 100-150 tl bonus kart aidat ücreti ve yaklaşık 60 lirada yarıyıl hesap işletim ücreti almış,daha detaya inersem bu rakamlar tabikii dahada artacaktır.eğer konuyu yanlış anlamadıysam konuyu açan arkadaşın izlediği yolu izlersem bu paraları geri alabilme şansım var,doğrumu anlıyorum.

peki ikamet ettiğimiz bölgedeki kaymakamlığa başvuru zorunlumudur.

örneğin hesabın bulunduğu şube farklı bir ilçede,oranın kaymakamlığına başvuruda bulunamazmıyım acaba?

ikamet ettiğim İlçe daha yeni İlçe olduğu ve Kaymakamlıkda yeni kurulduğu için, içerideki memurlarda biraz hayal dünyasında yaşayan farazilerden oluşmakta olduğundan diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 30 Ocak 2010; 22:30:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

babam yapı kredi bankasından yaklaşık 10 yıllık kredi kartı kullanmakta. Ve her yıl düzenli olarak bir ücret kesilmekte. Ve bunların hepsinin ekstresi babamın elinde tuttuğu dosyasında mevcut. 400-450 arası bir ücret yapıyor bunlar sanırım. Bu ücretleri geri almamız için ilk yapmamız şey ne olmalı ?

1.Mesajı oku
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

öncelikle bu konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi sunarım.

bende yıllardır bu masraflardan muzdaribim,ykb worldu lanet dedim artık geçen yıl iptal ettirdim kartı

fakat şimdide garantiyle uğraşıyorum.

garanti hesabımda tanımlı tek(avans)hesap var ve her ay bu hesap için 3,50 tl hesap işletim ücreti+bsmv adı altında para kesiliyor,bu konuyu müşteri hizmetleri ile görüştüğümde,devletimiz,avans hesapların ekstrelerinin her ay müşteri adresine postalanmasını kanunda şart koştuğu için alıyorlamış bu ücreti,şeklinde bi açıklama geldi garantiden bana,tabii bu hangi kanunda yazıyor ben bir türlü bulamadım

birinci sorum bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

2.sorum ise şöyle kısaca geriye doğru biraz baktım ve son üç-dört yılda garanti benden 100-150 tl bonus kart aidat ücreti ve yaklaşık 60 lirada yarıyıl hesap işletim ücreti almış,daha detaya inersem bu rakamlar tabikii dahada artacaktır.eğer konuyu yanlış anlamadıysam konuyu açan arkadaşın izlediği yolu izlersem bu paraları geri alabilme şansım var,doğrumu anlıyorum.

peki ikamet ettiğimiz bölgedeki kaymakamlığa başvuru zorunlumudur.

örneğin hesabın bulunduğu şube farklı bir ilçede,oranın kaymakamlığına başvuruda bulunamazmıyım acaba?

ikamet ettiğim İlçe daha yeni İlçe olduğu ve Kaymakamlıkda yeni kurulduğu için, içerideki memurlarda biraz hayal dünyasında yaşayan farazilerden oluşmakta olduğundan diyorum

Ben teşekkür ederim,,
    Başvurabilirsin Fakat Başvuracağın Kaymakamlığa bağlı bir adres vermen gerekecek,,
    Ben bir yakınımın adresini vermiştim (Tecrübe ile Sabittir),, Sonradan Şunuda Öğrendim Meğer Başvuru masaları karşılıklıymış

• cardfinans için başvuru yapıp dönüş alan oldu mu acep?
  • neden kartın ilk cıkıtıg yıldan itibaren hesap extremi goremiyorum
  • Kredi kartımdan yıllık kart aidatı neden alınıyor?

Kredi kartı, kart hamilinin bankadan birçok hizmet aldığı uzun süreli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı üyelik aidatları da, kartın talebi ile başlayıp kartın bulundurulduğu süre boyunca devam eden ve banka tarafından yürütülen operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yıl bir kere ve kanuna uygun olmak üzere talep edilmektedir.

Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, sadece plastikten ibaret olan bir ödeme aracı olmayıp, birçok maliyet ve yatırım kalemi ile desteklenen bir yüksek teknoloji ürünüdür. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir.

Bankamızın Bonus Card, Shop & Miles, Flexi, American Express olmak üzere müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt veren farklı kredi kartı programları bulunmakta ve sunulan hizmetlere göre yıllık kart üyelik aidatları, farklı düzeylerde belirlenmektedir.

Türkiye'nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartı Bonus Card aynı zamanda Türkiye'nin en çok kazandıran kredi kartıdır. Alışveriş kartının özelliklerini kredi kartıyla birleştirerek puan yerine "bonus" kazanma, program ortağı mağazalarda bedava ve taksitli alışveriş yapabilme faydalarını sunan Bonus Card kullanıcılarına bugüne kadar 800 milyon TL değerinde bedava alışveriş fırsatı sunmuştur. Uçakla sık seyahat eden müşterilerimiz için geliştirdiğimiz Shop&Miles ise alışverişlerde uçuş mili kazandıran özelliği ile bugüne kadar yaklaşık 30 milyar mil kazandırmış ve yüzbinlerce müşterimize bedava uçuş imkanı sağlamıştır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi kendilerinin bileceği düşüncesiyle geliştirdiğimiz Flexi Card ise, yıllık kart aidatı, kazanılan bonus oranı gibi tüm finansal özelliklerin kart sahibince belirlenmesine imkan tanımaktadır. , Tamamen kişisel tercihleri yansıtan Flexi Card ile dileyen müşterilerimiz yıllık üyelik ücretlerini "0" TL'ye indirebilmekte veya kart ücretlerini kazandıkları bonus ile ödeyebilmektedirler. Ürünlerimizin bir kaçını bir arada kullanmayı tercih eden müşterilerimizinde ikinci kartları için indirimli üyelik ücreti yanısıtılmaktadır.
    Tüm bunların yanında Garanti Bankası kredi kartı sahipleri, Garanti Asistan, Garanti Uçuş Hattı, Şehir Yaşam, Araç Kiralama, Port Vale, Alışveriş Sigortası, Yurt Dışı Acil Durum gibi ayrıcalıklı hizmetlerinizden faydalanabilmektedirler.
    Garanti Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazanclı alısveriş firsatını sunmaya calışmaktayiz. Kredi kartı uyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica ederiz.

Türkiye Bankalar Birliği�in 26 Haziran 2009 tarihli duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu�da 24 Haziran 2009 tarihinde kabul edilip Sayın Cumhurbaşkanı�ın onayına sunulan Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile ilgili olarak kamuoyunda yapılan değerlendirmeler nedeniyle aşağıdaki hususların açıklanması gerekli görülmüştür: 1. Kanun Tasarısı�da yer alan �ygulanacak yıllık kart kullanım bedelinin tutarının belirlenmesi�e ilişkin düzenlemenin Tasarıdan çıkarılması nedeniyle bundan sonra yıllık kart kullanım bedeli alınamayacağı hususunda kamuoyunda bazı değerlendirmeler yapıldığı gözlenmektedir. Oysa, Tasarıdan çıkarılan söz konusu düzenleme ile, yıllık kart kullanım bedelinin alınıp alınmaması değil, sadece alınacak tutarın belirlenmesi amaçlandığından, yapılan bu değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır. Yıllık kart kullanım bedeli, halen yürürlükteki Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu, 16 Ekim 2006 tarih ve 2006/11188 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, 2006/1 Sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tebliği, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve ilgili yönetmelikte yer alan düzenlemelerin yanı sıra, kart hamilleri ile kart çıkaran kuruluşlar arasındaki sözleşmeler çerçevesinde alınmaktadır. Bu uygulama, ayrıntıları Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan 5 Şubat 2007 ve 22 Temmuz 2008 tarihli Kamuoyu Duyurularında da belirtildiği üzere, hukuka uygun şekilde devam ettirilmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

Kredi kartımdan yıllık kart aidatı neden alınıyor?

Kredi kartı, kart hamilinin bankadan birçok hizmet aldığı uzun süreli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı üyelik aidatları da, kartın talebi ile başlayıp kartın bulundurulduğu süre boyunca devam eden ve banka tarafından yürütülen operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yıl bir kere ve kanuna uygun olmak üzere talep edilmektedir.

Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, sadece plastikten ibaret olan bir ödeme aracı olmayıp, birçok maliyet ve yatırım kalemi ile desteklenen bir yüksek teknoloji ürünüdür. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir.

Bankamızın Bonus Card, Shop & Miles, Flexi, American Express olmak üzere müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt veren farklı kredi kartı programları bulunmakta ve sunulan hizmetlere göre yıllık kart üyelik aidatları, farklı düzeylerde belirlenmektedir.

Türkiye'nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartı Bonus Card aynı zamanda Türkiye'nin en çok kazandıran kredi kartıdır. Alışveriş kartının özelliklerini kredi kartıyla birleştirerek puan yerine "bonus" kazanma, program ortağı mağazalarda bedava ve taksitli alışveriş yapabilme faydalarını sunan Bonus Card kullanıcılarına bugüne kadar 800 milyon TL değerinde bedava alışveriş fırsatı sunmuştur. Uçakla sık seyahat eden müşterilerimiz için geliştirdiğimiz Shop&Miles ise alışverişlerde uçuş mili kazandıran özelliği ile bugüne kadar yaklaşık 30 milyar mil kazandırmış ve yüzbinlerce müşterimize bedava uçuş imkanı sağlamıştır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi kendilerinin bileceği düşüncesiyle geliştirdiğimiz Flexi Card ise, yıllık kart aidatı, kazanılan bonus oranı gibi tüm finansal özelliklerin kart sahibince belirlenmesine imkan tanımaktadır. , Tamamen kişisel tercihleri yansıtan Flexi Card ile dileyen müşterilerimiz yıllık üyelik ücretlerini "0" TL'ye indirebilmekte veya kart ücretlerini kazandıkları bonus ile ödeyebilmektedirler. Ürünlerimizin bir kaçını bir arada kullanmayı tercih eden müşterilerimizinde ikinci kartları için indirimli üyelik ücreti yanısıtılmaktadır.
    Tüm bunların yanında Garanti Bankası kredi kartı sahipleri, Garanti Asistan, Garanti Uçuş Hattı, Şehir Yaşam, Araç Kiralama, Port Vale, Alışveriş Sigortası, Yurt Dışı Acil Durum gibi ayrıcalıklı hizmetlerinizden faydalanabilmektedirler.
    Garanti Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazanclı alısveriş firsatını sunmaya calışmaktayiz. Kredi kartı uyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica ederiz.

Türkiye Bankalar Birliği�in 26 Haziran 2009 tarihli duyurusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu�da 24 Haziran 2009 tarihinde kabul edilip Sayın Cumhurbaşkanı�ın onayına sunulan Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile ilgili olarak kamuoyunda yapılan değerlendirmeler nedeniyle aşağıdaki hususların açıklanması gerekli görülmüştür: 1. Kanun Tasarısı�da yer alan �ygulanacak yıllık kart kullanım bedelinin tutarının belirlenmesi�e ilişkin düzenlemenin Tasarıdan çıkarılması nedeniyle bundan sonra yıllık kart kullanım bedeli alınamayacağı hususunda kamuoyunda bazı değerlendirmeler yapıldığı gözlenmektedir. Oysa, Tasarıdan çıkarılan söz konusu düzenleme ile, yıllık kart kullanım bedelinin alınıp alınmaması değil, sadece alınacak tutarın belirlenmesi amaçlandığından, yapılan bu değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır. Yıllık kart kullanım bedeli, halen yürürlükteki Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Bankacılık Kanunu, 16 Ekim 2006 tarih ve 2006/11188 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, 2006/1 Sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tebliği, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve ilgili yönetmelikte yer alan düzenlemelerin yanı sıra, kart hamilleri ile kart çıkaran kuruluşlar arasındaki sözleşmeler çerçevesinde alınmaktadır. Bu uygulama, ayrıntıları Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan 5 Şubat 2007 ve 22 Temmuz 2008 tarihli Kamuoyu Duyurularında da belirtildiği üzere, hukuka uygun şekilde devam ettirilmektedir.

http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=12&pID=87
    bu adreste en alt kısmı okursan sorun kalmaz heralde hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: faruxxx

Bravo İşi çözmüşsün ,, Diğer işlemlerin nasıl gidiyor,, Sonuç ne zaman alıyorsun Seninde güzel haberlerini bekliyoruz

gonderdıgım dılekceler ulasmıs bakalm hafta ıcı cozumlenır dıye beklıyorum buraya yazarım zaten bı gelısme olursa cok sagol bılgılendırmen ıcın

• kartın kapatılmış olması halinde de geçerli midir? bir süresi zaman sınırı var mı böyle bir durumda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

kartın kapatılmış olması halinde de geçerli midir? bir süresi zaman sınırı var mı böyle bir durumda..

KARTIN KAPALI OLSADA BAŞVURU YAPABİLİRSİN ARKADAŞIM
  • Garanti bankası nda vadesiz hesabım var.hesap açıldığından bu güne kadar 200 tl ye yakın para kesilmiş. hepsini almaya çalışacağım. ilk olarak sözleşmeyi istedim. ama böyle bir sözleşmenin olmadığını biliyorum. bu hafta sözleşmeyi bekliyeceğim. haftaya pazartesi de iadeli taahütlü olarak dilekçe yollarım. ondan da sonuç çıkmaz ise tüketici hakem heyetine, sonuna kadar çabalayacağım.
    bir de dikkatimi çeken, vadesiz hesaplardan 1. yarıyıl hesap işlem ücretini temmuz 2009 da, ikinci yarıyıl hesap işlem ücretini ise ocak 2010 da kesiyor. 1. de 29 tl, 2. de ise 34 tl kesmiş. aradaki 5 tl ise her yeni yılda bu tip ücretler yeniden belirlendiğinden dolayı fazla alıyor. yani sadece 20 gün için 5 tl fazla veriyorum. hesabımın açıldığı tarih ise Mart 2006, ama 1. hesap işlem ücretini aldığı tarih ise Temmuz 2006. daha ilk 6 aylık süreyi doldurmadan hemen ücreti kesmiş.
    eğer paramı geri alırsam kredi kartı içinde aynı şeyi yapıcam. ekstremde yıllık ücreti görür görmez hemen iadeli taahütlü posta, sonuç alınamazsa tüketici halem heyeti.

• garanti ve işbankası subelerine gittim geriye dönük hesabın ilk açılış tarihinden itibaren kesintileri gösterir ekstre istedim ancak bi iki gun sonra bize gelir bizden gelir alırsın dedilerki ve de onuda para ile veriyolarmıs neden bize hemen cıkarıp veremiyolar ki ..

ayrıca o ekstreleri alıp tuketici hakem heyetine mi gideyim.. yoksa iş bankadan istedim vermeyiz hatta dedim bak mahkemeye gidiyom genede alamazsın dediler alanlar var dedim bizden alamazsın falan dedi kadın .. sanki tehdit ediyor gibi konusuyor neyse bakalım ekstreler bi gelsin ondan sonra bakıcaz tekrar .. bu arada vakıfbankta yaklasık her ay 4.5tl toplamda 20kusur 6 aylık donemde oradan da var .. bi kac yıllık birikmiş tum bankaların n ekstrelerini alıp daha sonra hepsi ile birlikte bir dilekce ile mahkeme basvursam oluyormu her banka için ayrı ayrı mı basvurcaz.. bu arada mahkemeye gitmeden once ne yapabiliriz mahkemesiz bankadan almak için parayı...

• Zaman :01.02.2010
    Mekan Finansbank xxxx şubesi
    Telefonu kaldırdım ve..
    Müşteri temsilcisine bagladım..

Tufan : İyi günler Mert bey nasıl yardımcı olabilirim ?

Mert : mrb kartımı iptal ettirmek istiyorum lütfen..

Tufan : Neden

Mert : Ekstremdeki kart aidatını görünce buna karar verdim..

Tufan : Peki siz bilmiyormuydunuz kart ücreti oldugunu ?

Mert: biliyordum fakat 12. ayın sonunda ücret yansıtılacak diye bilgilendirildim..
    .
    Tufan: Mert bey imzaladıgınız sözlesmenin 13 ve 16 nci maddesi geregi kart aidati ödemek zorundasiniz ivir zivir vs..

Mert : Tamam o zaman iptal edin,gelicek ekstrede borcumu kaparım siz bilirsiniz.

Tufan: Tamam Mert bey,6 ay kullanma sözü dogrultusunda kart ücretini bir defalıgına iptal edebilirim ne dersiniz kullanacakmısınız ?

Mert : Kartı zaten kullanmak icin aldım !

Tufan : Tamam Mert bey bir defaligina mahsus kart ücretinizi iptal ediyorum 6 aylık kullanma sözü karsiligi tamam mı ?

Mert : tamam görüsecegiz gelicek ektrede,kolay gelsin hoscakalin...

Görecegiz gelicek ekstrede,bakalım kim sözünde duracak...

Ayrıca kart ücreti ve aidatı diye iki ücret ayrı ücret alıyormus finans ne bicim banka ya ! müsterisi arkasını dönse sirtina binmek icin bekliyor..

• aklıma takıldı şimdi bu geriye dönük kart ücretleri geri alınıyor flan tamam iyi güzelde...aksi bi kanun hükmü çıkarda bankalar geriye dönük ödediği paraları geriye isterse ne olcak...olmaz bişey değil yani...burası türkiye...bu konuda bi fikri olan olan varmı???
  • konuyu açıp bilgilendirme yapan sevgili gunesser e sonsuz teşekkürler...
    Benim de bir sorum olacak.Hesap işletim Ücretlerine itiraz edebilmek için Hesap ekstresi dökümü yeterlimidir yoksa her kesilen hesap işletim ücreti için Makbuz mu almak gerekiyor?
    Finans tan birşeyler koparabilen yok daha herhalde ama denemekte fayda var...
  • önemli bir konu:

finansbank'tan geri dönük hesap dökümünü istedim. 5 yıllık kredi kartı için "sadece geçen yılın hesap detaylarını verebiliriz" dediler. diğerlerini alamadım. bu durumda ne yapmamız gerekiyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 2 Şubat 2010; 10:23:27 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.