Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 temmuz 2012 tarihinde tebliğ edilen tüketici hakem heyeti kararı sonucu garanti bana 350 tl ödeme yapması gerekiyor fakat herhangi bir hareket yok kendilerinde 15 günlük itiraz süresi var onu bekledikten sonra başvuracam hakkımı arayacam itiraz falan ederlerse diye tırsıyorum finansbank hemen 100 tlmi iptal etti kartı da tabiki :) Garantiden ne şekilde alabilrim tecrübeli arkadaşlardan bilgi lütfen
  • İadeye yanaşmazlarsa haciz yoluna gidebiliyorsun diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniqlo

hsbc advantage uyelik aidatim iptal edildi bugun, 2 gun sonrada kartimi kapattiricam

hsbc için nasıl bir yol izlediniz?
  • Akbank mevduat hesabından kesilen hesap işletim ücretlerini alabilen var mı? Kocaeli tüketici hakem heyetinde durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

yapıkrediyie yıllık kart ücreti hakkında sikayetvar ve kendi sitesinden bir mail atmıstım mailime cevap olarak aşağıdaki metin gelmiş.bundan sonra ne yapayım.tüketici hakem heyetine başvurayım mı?başvurmak için ne yapmam gerekiyor.bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz?

Bakanlar Kurulu'nun 16/10/2006 tarih ve 2006/11188 sayılı Kararı gereğince;Bankaların kredi işlemlerinde sağlayacakları faiz dışındaki diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ile azami miktar ya da oranları ve bunların kısmen veya tamamen serbest bırakılması T.C. Merkez Bankası'nca yayımlanacak tebliğlerle düzenlenmekte olup bu Karara istinaden T.C.Merkez Bankası'nca çıkartılan ve 9/12/2006 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 2006/1 sayılı Tebliğ'de de'Bankalarca reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilere uygulancak faiz oranları ile faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir.' hükmü yer almaktadır. Üyelik sözleşmesi'ndeki bu hükümler söz konusu Tebliğ'e uygun olarak düzenlenmiştir.

23/02/2006 kabul tarihli ve 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 24.Maddesinde '...Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle sözleşmede yer almayan faiz,komisyon, veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz...'denilmektedir.Üyelik ücreti, yukarıda da belirtildiği gibi Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi'nde yer aldığı için, bu kanuna aykırılık teşkil etmemektedir.Bu bilgiler çerçevesinde kredi kartı hesaplarına üyelik ücreti yansıtılmakta olup,tarafınıza ait kredi kartına da her yıl aynı dönemde üyelik ücreti yansıtılmaktadır.

Üyelik ücreti ile ilgili gelen talepler için uygulamamız ise,kredi kartı kullanım performansı ve daha bir çok kriter dikkate alınarak belirlenmektedir. Uygulamamıza dahil olmak için, 444 0 444 numaralı hattımızdan Müşteri Hizmetleri yetkilimiz aracılığı ile işlem yaptırabilirsiniz. Ancak, geçmiş dönemlerde yansımış üyelik ücretlerinin iptali yönündeki taleplere olumlu yanıt verilememektedir.

Saygılarımızla,

hocam dikkat dersen karar tarihleri 2006 yılına ait. aradan 6 yıl geççti. yeni kanun çıkmıştır. tüketici hakem heyetinden yardım alman şart. onlar yol gösterir. kolay gelsın

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Garanti maaş hesabım vardı. Yıllardır, maaş hesabı olmasından dolayı "hesap işletim ücreti" alınmıyordu. Bu hesapla maaş ilişkim kesildiği için, bu konuda bana hiç bir şey söylemeden ilk defa hesabımdan 39,5TL kesmişler.

Nasıl bir yol izleyebilirim? Tüketici Hakem Heyeti yöntemi halen işe yarıyor mu?(Sözleşmeyi 2009'da imzalamıştım.) Teşekkürler.

Bir de çok uğraştıracak bir şey ise, 40TL için hiç uğraşmayalım.

Bende aynı yoldan müzdaribim.
  • Yapı kredi tüketici hakem heyetinin verdiği kararla 258 lira karta iade etti.Başvurmayan varsa hiç tereddüt etmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmx1li

Merhabalar,
    dediğniz işlemleri yapmak için bugn kaymakamlıga gittim.hesap işletim ücretlerini geri alamyıyorz yargıtayın kararı var biz olumlu sonuc veremiyoruz diyorlar
    sence ne yapmalıyım.sonuca itiraz edersn dava acılır kaybedersn avukat masraflarını sana ödetirler diolar.yargıtayında kararı varms veremıyorlarmıs

SİZDE BAŞKA BİR İLDEN MÜRACAAT edin. benim fikrim bu. ben öğle yapardım. olursa tabii. sizin ildekiler yolsuzluk içinde olmasınlar da. dileyim bu.
  • Konu dışı biliyorum ama acil öğrenmem gereken birşey var arkadaşlar.

Bankamatik kartıyla vadesiz hesaptan yıllık kart ücreti, hesap işletim ücreti gibi hiçbir kesinti yapmayan bir kart var mı acaba?

Varsa Hangi bankanın kartı acaba?

Vadesiz olarak zaman zaman bankamatikten para yatırmak için banka tavsiyesine ihtiyacım var.

Kredi çek kart ücreti ödeme, otomatik ödeme ver kart ücreti ödeme, kredi kartı çıkart bankamatik ücreti ödeme gibi seçenekleri değerlendirmeden sadece bankamatik hesabı açtıracağım.

Yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar, Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Akbank mevduat hesabından kesilen hesap işletim ücretlerini alabilen var mı? Kocaeli tüketici hakem heyetinde durum nedir?

Yargıtay 2010 kararı var direk hesap işletim ücreti ile alakalı değil. ama bankacılık ücretleri tüketici HH konusu değil diyen bir karar

bu içtihattan sonra mahkemeye gidip kaybedip en az 500 tl avukat masrafı ödeme riski olup kimse cesaret edemiyo. Thh ler bakmıyoruz diyip direk reddediyo. Bundan yararlanan bankalar hesap ücretlerine yüklendi fahiş zamlar + bende olduğu gibi Kredi kartı yatırdığında artan paraya saldırıp hesabı kullandın kullanmasaydın ayagına 6 aylık 45 tl hesap masrafı ( bana bu zulmü uygulayan İş bankası dır )

vatandaş olarak çaresiziz. hesap açmayın, unutmayın, düşmeyin yasal olarak hakları var. Adalet bakanımıza durumu örneklerle anlatan ( internette son 1 yılda 10 larca örneğe rastladım ) mail yazmayı düşünüyorum. basına da göndericem . İnşallah vatandaşın feryadını bir duyan olur. düzenleme yapılması şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: syruse

Konu dışı biliyorum ama acil öğrenmem gereken birşey var arkadaşlar.

Bankamatik kartıyla vadesiz hesaptan yıllık kart ücreti, hesap işletim ücreti gibi hiçbir kesinti yapmayan bir kart var mı acaba?

Vadesiz olarak zaman zaman bankamatikten para yatırmak için banka tavsiyesine ihtiyacım var.

Kredi çek kart ücreti ödeme, otomatik ödeme ver kart ücreti ödeme, kredi kartı çıkart bankamatik ücreti ödeme gibi seçenekleri değerlendirmeden sadece bankamatik hesabı açtıracağım.

ing günlük paket, kuveyt Türk bildiklerim, teb marifetli var ama detaylı bilmiyorum

• quote:

Halkbank var. 3 aylık ortalaman 350 TL+ ise hesap işletim ücreti alınmıyor. Eğer 1 adet otomatik fatura ödeme talimatı verirsen yine alınmıyor.
    EFT, Havale vb. işlemler ücretsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Halkbank var. 3 aylık ortalaman 350 TL+ ise hesap işletim ücreti alınmıyor. Eğer 1 adet otomatik fatura ödeme talimatı verirsen yine alınmıyor.
    EFT, Havale vb. işlemler ücretsiz.

teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur2005

quote:

ing günlük paket, kuveyt Türk bildiklerim, teb marifetli var ama detaylı bilmiyorum

teşekkürler hocam sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Yapı kredi tüketici hakem heyetinin verdiği kararla 258 lira karta iade etti.Başvurmayan varsa hiç tereddüt etmesin.

ne zaman başvurmuştunuz?

birde hangi il-ilçe kaymakamlığa gittiniz?
  • Yegenime basvurması için yardım ettim.Mart ayının ortalarına doğru başvuru yapıldı.Haziran sonlarına doğru da para iadesi çıktı.Yanlış hatırlamıyorsam temmuz 10 da para hesaba yattı.İSTANBUL / Küçükçekmece
  • Cevabiniz icin cok tesekkurler.

Simdi basvurucamda red cevabi felan gelirse bankalarla ugrasmayalim birde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağolasun akbank 50 tl mi geri verdi. sikayetvar.com ile
  • quote:

asyabank kart ücretyok vakıf banktada yok.hesab işletim var mı bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

quote:

asyabank kart ücretyok vakıf banktada yok.hesab işletim var mı bilmiyorum

Asyabank' ta kredi kartı ücreti yok. bankamatik ücreti var, 3ayda 1kez 12TL kesip durmuşlar, toplamda 48TL

o sebeple dün onu iptal ettim, yenisini arıyorum

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.