Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (676. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydinkaan

Dün itibarıyle 2012 1.5 platinum 65000 km aranıza katıldım hayırlı olur inşallah.

kaca aldiniz ?
  • Merhaba arkadaşlar. Garip bir soru soracağım sizlerinde fikrini almak isterim.

Öncelikle 2013 benzinli otomatik qq sahibiyim. Araçtan genel olarak memnun olmakla birlikte performans en büyük sorun. Atmosferik motor cvt ile birleşince yokuşları 30 ile çıkmak durumunda kalıyorsunuz. Hele motor soğuk ise yandınız. Bu durumu aşmak için bütçeyi 120-130lara çıkartıp yeni sportage falan bakıyorum hatta test ettim turbo versiyonu ancak aradaki 1 qq farkı hak ettiğini düşünmüyorum. Tiguan mı 2011 x3 mü falan derken bir baktım 2011 qq 2.0 dizel otomatik 4x4 ler var. İşin kötü tarafı para versem de yeni kasanın 4x4 dizel otomatiği yok. Şuan 117 hp 158 nm(tam emin değilim) den 150 hp ve 320nm ye çıkacağım. Tüm sorunlarımın çözümü gibi duruyor.

Şöyle bir düşününce;

Qashqai den memnunum. Yeni kasanın getirdiği çok bir yenilik yok gibi geliyor. Ee elimden fazla para da çıkmayacak(hatta kafa kafaya bile alabiliyorum). Benden tek götürüsü 2 sene eski ve 50 bin km fazladan yol olacak.

Sizce değer mi? Benim bilmediğim bir şanzıman uyumsuzluğu yada motor problemi falan mı var çünkü çok mantıklı duruyor bu araç ve satın alan yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stealth213 -- 1 Temmuz 2016; 7:40:55 >

• cozaza C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım kaça aldın acaba.artkiyden mi aldın bayi nasıl.alt model fiyatları neydi? Elimde corsa var fiyat öldürmezler değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mysticus

Arkadaşım kaça aldın acaba.artkiyden mi aldın bayi nasıl.alt model fiyatları neydi? Elimde corsa var fiyat öldürmezler değil mi?

artkiy den 1.5 dizel skypack paket 95.000 e aldım. (liste fiyatı 101.000 idi.) elindeki arabaya normal değer veriyorlar 2000 takas indirimi yapıyorlar.. geçen ay 2500 tatil indiri vardı onu indirdiler. byi indirim derken 95 e aldım.. bayi ilgisi güzel ellerinde araba kalmamıştı gemiden verdiler daha teslim alamadım ama bayramda kullanmam için aynı model veriyorlar...tavsiye ederim. orda sinan beye git bayağı lgili arkadaş.
  • Arkadaşlar Qashqai'mi satıyorum ilgilenler linkten inceleyebilirler.Araba sıfır aldığım günden beridir bende,etrafta qq almak isteyen varsa dosta gidecek araba gerçekten.
    Allah nasip ederse sıfırından almak istiyorum.sadece.DH DEN ARAYANLARA GÜZELLİK YAPICAM

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2010-qashqai-platinum-kazasiz-makyajli-kasa-sitenin-en-uygunu-283523577/detay

• 2014 12 dig-t Black Edition ile aranıza katıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 1.2 Black Edition ilk izlenimlerim
    100km/7,5 lt Yakıt ortalaması(kullanım çok etkiliyor)
    Performans ve konfor büyük cüsse ve lastik ebatına göre gayet iyi

• 2012 Qashqai 1.6 CVT Tekna Pack Benzin ile 15 Ocak 2015 ten beri aranizdayim.

• Hoşbulduk diyelim bugün itibariyle.

2014 model 1.6 dCi Platinum Premium X-Tronic(safir mavi)

• Beyler bizim araçta 2016 1.5 dci 110 bg visia

El kitapçığı internette pdf tarzı olarak bulunabiliyor mu?

Ayrıca opet veya shell yakıt olarak neyi öneriyorsunuz? Eurodizel?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4PTAN -- 13 Temmuz 2016; 17:36:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • K4PTAN kullanıcısına yanıt
    El kitabı konunun ilk mesajında.
    Dizel için bilindik firma ve aynı istasyon derim. Şahsen opet kullanıyorum

• Faydalı bilgilerr ...

• 470 km İnegöl Kuşadası arası 100 km sabit. 5.6 lt/100km ortalama ile yol yaptım. Fullediğim depo yarı olmadı.
    1 depo 1000 km yol yapıyor. Konforlu sürüşler 12 dig_t Black Edition 2014.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Benzinli OTM Tekna icin yarin showrooma gidecegim. Kac TL icin sikistirayim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 Premium Pack için 108.000 TL
    1.2 Black + Deri için 99.000 TL teklif aldım bugün.

Fiyatlar nasıl? Yakın dönemde araç alan var mı?
  • Arkadaşlar cd changer içinde cd sıkıştı. Çözüm var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: wanted1634

470 km İnegöl Kuşadası arası 100 km sabit. 5.6 lt/100km ortalama ile yol yaptım. Fullediğim depo yarı olmadı.
    1 depo 1000 km yol yapıyor. Konforlu sürüşler 12 dig_t Black Edition 2014.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yakıt ekonomisi 2 her stop ettiğinizde sıfırlanır.
    Bunun için yakıt ekonomisi 1 i baz almanız lazım.
    Ama 470 km hiç mola vermedim ve aracımı stop ettirmedim derseniz ayrı..

Gerçi ort.100 km de bende 5.5 5.7 arası yakıyorum. Sizin değerlerde doğruluyor.

1.2 benzinliden ben gayet memnunum bergisini bugün ödedim 311 Tl. Her türlü kazanç...

***Frenlemede bazen çıt..çıt ses geliyor, servise baktırmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Arkadaşlar 1.6 130bg dizel cvt sahibi olanlar tüketim değerlerini yazabilir mi acaba?.

Pek performans beklentim yok araçtan şimdiki aracıma kıyasla(184bg dizel 3.20) . Lakin çok yakmasın istiyorum.

5.5 lt ve 6.5 lt arasinda geziyor hocam sehir ici sehir disi karisik. 2015 1.6 dci xtronic platinium premium pack. Performansi fena degil eco proda uzun yolda daha da az yaktirilabilir bu aracta.

• Nissan Qashqai 2016 Model Sıfır Radyo/Teyp
    Ürün Markası Vısteon
    Fiyat: 2.500 TL
    www.sahibinden.com da satılıktır. İlan No 315835412

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-nissan-qashqai-2016-model-sifir-radyo-teyp-315835412/detay/

• Evet haklısınız aracımı yeni aldığımdan yola çıkmadan Yakıt ekonomisi 1 ve 2yi de sıfırladım.ikiside 5.6 yı gösteriyordu. Tabiki sakin kullanım değeri. Agresif kullanımda Yakıt değeri artıyor.şuan için şehir içi şehir dışı 2500km yol yaptım 6,5 ortalama ile geziyorum.Vergisi,konforu sessizliği yakıtı açısından memnun edici bir araç.Memnun edici bir araç

• 
Sayfa: önceki 674675676677678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.