Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.248
Cevap
42
Favori
128.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasil yani anlayamadım? 6010 da HDAM yok 7010 da var mi? Ben America daki marantz sitelerine girip karşılaştırma yaptığımda her ikisinde de HDAM olduğunu görüyorum. 5010 da bile var. Bu bilgiyi neye göre söylüyorsunuz? benim atkadigim / bilmediğim birsey mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GiganticCosmos G kullanıcısına yanıt
    Marantz'ın bir ara kapak sayfasında sadece 7010'un altında hdam yazıyordu specs'e ayrıyeten varmı bakmamıştım. Ayrıca her amfisinde var ama hepsi aynı modül değil. Bebim extremeden alacağım vardı diye 5000e gelince 7010'u aldım. Ciddende sıfırı 5000 olan entegrelere biamp bağlantıda kafa tutuyor. Stereo performansı en iyi f/p avr'si sıfır ürünker içinde. En iyi f/p stereo vericek avr ise benim gözümde eğer uygun fiyata bulunursa sr9600 yada sr8500. Bunların stereo katı ayrı. Eski kalite artık yok. Biamp telafi ediyor güç isteyen speakerlarda ancak fiyatları uçtu avr'lerin. Filmlerde her türlü gelişiyorlarda mesela 8002 standart stereo bağlantıda 7010'dan daha sıcak analog amfi gibi çalıyor. Atmos dtsx 4k ile işi olmayanların alacağı amfi tam olarak. Birde işin tuhafı dsd çözüyor hiç bir yerde bilgi yok çözdüğüne dair dsd de yazmıyor ekranda ama pcm yazısı gidiyor. Zaten baxı yabancı forumlardada yazıyor. Buraya nerden geldik hdam'dan haklısınız yanlış yazmış olabilirim de marantz'ın sorumlularının suçu benim değil. Tek amfi altında yazarsa hdam o anlaşılır.

• Aklımda bir kuşku kaldı, keşke 7009 yada 7010 mu alsaydım diye ama fiyat farkı çok yaw. biri 679 €, öteki 7000 serileri 1000 € civarlarında. bu kadar farka değer mi diye düşünüyorum. 6009 siparişini iptal mi etsem amazon dan, 7009 veya 7010 a mı dönsem? bir kez alıyoruz, 300 € daha mı versem? ama zaten yok kdv yok 60 € kargo bedeli, € almış başını gitmiş bir yandan. alttaki bir ekran fazlalığı (zaten bu marantz niye lomboz gibi ekran yapar ki, illa bu avr yi tv ile birlikte mi görüntülememiz lazım, tv kapalıyken avr dinliyorum ben hep, bu küçük ekrandan internet radyo kanallarını görebilecek miyim, parça ismini, hangi surround moddayım bilgileri vb. nasıl görücem? cep telefonundan yapsınlar diye mi düşünmüşler acaba?)

yoksa 6000 le 7000 serileri arasındaki bir dolby atmos muş, yok hdcp 2.2 miş umrumda değil, birtek şu alttaki lcd ekrana taktım fark olarak.

kısaca, avr lerin üstündeki o diktörtgen lcd ekrana ihtiyacımız var mı arkadaşlar? yoksa cepten, tabletten, tv den görüntülendiği için artık o ekran çok ta önemli değil mi?

Siz Yamaha kitapçığında yanlış sayfaya bakmışsınız.

4K/60p

• Aslında Yamaha'nın cihaz sayfasında da features kısmında yazılmış.

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v681_u/?mode=model

Ben tüm ayarları neredeyse ufak ekrandan hallediyorumda network işi tv'siz olmaz. Ayrıca işin içinde müzik varsa sat 7010 al. Htpc 2.2 Hdr bt2020 renk aktarım desteği dtsx felan şuan lazım değilse yıllarcs kullanıcaksın demektir. Almışken güncel ve daha kaliteli al.

• Asukrumercan hocam, dikkat! o yamaha tablosunda "repeater mode" da diyor yani upscale modda yapmıyor 4K 60 Hz'i. giren sinyal 4K 60 Hz'se pass through yapabiliyor diye yorumluyorum. çünkü aynı şey Marantz'ın 5009 unda da var. reklamlarında 4K 50/60 Hz yazıyorlar ama o kullanıcı kılavuzundan upscale tablosuna gittin mi sadece 4K 30 Hz e kadar upscale yapabildiğini görüyorsun.
  • Haa bir de Yamaha component girdilerinden 480p, 576p, 720p, 1080i yi 4K ya çeviremiyor. gerçi çok mu önemli, o da ayrı bi konu.
    Apachi hocam, benim tv de HDR yok, o yüzden o da önemli değil. BT2020 ne işe yarıyor bilmiyorum. müzik kaliteleri aynı diye düşünüyorum 6000 le 7000 serilerinin. farklar diğer işte bu ıvır zıvır video ve dolby atmos, doritos, patos :) zamazinkoları değil mi? fark 300 de değilmiş, 400 € muş yaw. bence değmez!

size ekşi sözlük ten dolby atmos için yazılan yorumu aşağıda paste edeyim. ben okuyunca çok gülmüştüm...

"siktiriboktan 2k dijital projeksiyon ve 5+1 kanal ses sistemiyle, giderek gelişen ev sinema sistemleri karşısında cazibesini kaybetmeye başlayan sinema salonlarına yeniden ilgiyi cezbetmek adına geliştirildiğine inandığım surround ses sistemi.

yeni hdmi versiyonlarıyla (hdmi 2.0 ve ilerisi) taş çatlasa 5 sene içerisinde ev sinema sistemlerine entegre edilecektir diye düşünüyorum. 64 hoparlörlü paketler, atmos işleyebilen amfiler iyi para edecek zira. 10 sene sonra da ben evimde kullanırım bir ihtimal... ya da mevcut 7+1 kanal sistemi de siktiredip eski güzel stereo'ya dönerim. kaliteli stereo adam olana çok bile aslında...
    06.03.2014 15:09 buford tannen.."

• Başka bir elektronik mühendisi arkadaşım da (bu işlerden iyi anladığını düşünüyorum) 4K nın bile şu anda pazarlama yalanından başka birşey olmadığını, daha ona çok zamanın olduğunu, ortalıkta doğru dürüst full HD film/görüntü/çekim bile zor bulunduğunu söylüyor. Haksız diyemem.
    Yanlis dusunuyorsunuz. Su anda bir cok film 4k ve dolby atmos olarak piyasada zaten. Playerlerde satilmaya baslandi gibi.bir suru para vereceksiniz almisken sonrada aaa bu ozellik yokmuymus dememek icin yeni standartlari karsilayan cihaz alin. Bence . helede uzun sure kullanmayi dusunuyorsaniz.

Muhendis arkadasiniz sizi yaniltmasin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 4 Aralık 2016; 6:37:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet haklısınız, 'pass through' diye yazmış ben atlamışım.

Bununla beraber 4K'yı gözardı etmeyin. Netflix'in tüm yeni yayınları 4K, gerçi netflix network üzerinden direk olarak TV'ye geliyor ama yavuzazgın'ın yazdığı gibi kısa süre sonra yaygınlaşır.
  • Pekâlâ 6009 da olmayip 7xxx li serilerde olan ne var, bakalım beraber.;

HDCP 2.2 ne olduğunu tam bilmiyorum. bu olmayinca ne gibi bir eksik ligim olacak? birisi anlatabilirse sevinirim.

Dolby atmos, istemiyorum gerekli degil.

DTS X, istemiyorum gerekli değil.

birtek HDCP2.2 si yok ve asagida lcd ekrani yok 6009un. lcd ekrani da gecelim. HDCP 2.2 için 420 x3.7×1.18 = 1833 TL vermek istemiyrem. Haksiz miyim?

HDCP 2.2 Kopya korumayı temsil ediyor. Orijinal medyalar bu özellik ile çıkacak-çıkıyor ve desteklemeyen cihazlarda seyretmeye engel oluyor ya da kalitesini düşürüyor. (Şu anda pek hükmü yok, ama yine de olmalı). Orijinal medya ile işim olmaz, internet üzerinden hizmet veren platformlar beni bağlamıyor diyenler için gereksiz tabi. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 4 Aralık 2016; 12:33:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğer benim gibi bir cihaz alıp yıllarca kullanacaksanız HDCP 2.2 olması önemli. Eğer aldıklarınızı sık sık değiştirmeyi düşünüyorsanız boşuna o kadar para vermeyin.
  • 7010 ile 6010 arasında ses farkı yokmu ? İçindeki çipler trafolar hdam modülü gücü hepsi 7010 da çok daha iyi. Bu güne kadar çokca kes her seride neredeyse en üst ve bir altını dinledim hatta evimde bir ara 7500-8500,7002-8002 bir arada oldu. Hem filme hem müzikte anlayana düzgün speakerlar ile ciddi fark var. Aslında sizin alacağınız amfi 8002. Çünki hdmi 1.3c üstü sizin için gereksiz boşuna fazla para vermeyin. Hem 8000 serisi yenş serikere nazaran daha kaliteli cihazlar.

Edit: Ayrıca tannen neye göye stereo demiş. Bebim elimde Allah'a şükür(herkese daha iyisini nasip etsin inşallah) mükkemmel bir stereo sistem var. Ben o sistemde nasıl film izleyeceğim 2 kanal. Boş konuşmuş. Ön yargıları kırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apache Air Fighter -- 4 Aralık 2016; 14:57:56 >
  • Pekala, bu 6009 un altta LCD ekranı olmayışını da epey kafama taktım. TV izliyorum, tv de film var, surround modları değiştiricem, hangi surround mod olduğunu bile o küçük lomboz ekrandan göremicem sanırım. eee, ne anladım ben bu işten? şu andaki Harman Kardon da ki ekran 2 satır ve ona bile az/yetersiz niye şu ekranı daha büyük yapmazlar derken lomboz ekranlı bir avr ye geçmek pek mantıklı değil sanırım.

hakikaten, 6009 da film seyrederken surround modlar arasında dolaşınca, veya herhangi bir bas tiz ayarıyla oynayınca göremeyecek miyim ben ne yaptığımı, yoksa TV ekranına basacak mı 6009? peki tv açıkken basıyorsa bile, ama tv kapalıyken ve FM dinliyorken, hangi istasyon, hangi frekans şarkının adı ne vb. bilgileri göremicem di mi lomboz ekrandan. hımm kitapçığına baktığım kadarıyla;

01 FM
    87.50 MHz

bilgisini görecekmişim. ancak bu kadar, başka yok herhalde. yazı kayıyor mu lombozda? yoksa sabit çakılı mı duruyor. yazık bize ya. bu aletleri göremeden, dokunamadan, dinleyemeden , internet üzerinden almaya çalışırsak bu kadar oluyor işte! yada şu güreller elektroniğe gidip bakmak lazım (Ankara da olduğum için bi tek orası var bu koca Türkiye nin başkentinde, onlar da bir web sitesini 2 aydır yapamadılar hala...)

Apachi hocam 8002 ye baktım, güzel görünüyor ama amazon.de'de yok. nereden alabilirim o zaman? neyse o zaman 7xxx serisi ne geçeyim bari. madem sesi de daha iyi madem artı HDCP özellikleri de var, artı atmos u var, artı altta ekranı var. bir kere alıyorsak hepsi olsun (kullanmıcaz ama olsun bakalım), her ne kadar şu anki halimiz pek iyi olmasa da.

amazon.de'deki satıcıya mail attım bakalım, cancel edebilir miyiz order ı diye. order şu anda yolda gözüküyor. ceza ödemeden cancel edebilir miyiz bakalım? amazon dan okuduğuma göre 14 gün içinde cancel edebiliyormuşuz. hem de christmas nedeniyle 31 aralık a kadar cancel hakkınız da var gibi şeyler yazıyor ama önce seller la bir görüşün diyor. 2 gün içinde cevap versin bakalım.

apachi bey, şu son yazdığınız kısmı anlayamadım;

"Edit: Ayrıca tannen neye göye stereo demiş. Bebim elimde Allah'a şükür(herkese daha iyisini nasip etsin inşallah) mükkemmel bir stereo sistem var. Ben o sistemde nasıl film izleyeceğim 2 kanal. Boş konuşmuş. Ön yargıları kırın. "

iyi akşamlar,

O ekranda bir çok şey yazıyor gsyet kullanışlı boyutuna göre. Tannen denen bir adamın yazısını paykaşmıssınız ya o anlamadığınız yada bebim anlatamadığım kısım onaydı. Stereo sistem fazla bile gibi saçmalamış bence. Müzik ayru film ayrı. Birde dtsx ve atmos filmlerde atmos speaker olmasa bile standart kanallarda daha iyi bir kodlama olduğundan ses kalitesinide etkiliyor.

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Hdcp 2.2 olmadan netflix'ı 4k izleyemiyorsunuz. Tv desteklese bile. Avr'ye baglıyken tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bnergi kullanıcısına yanıt
    Zaten yorumumda;
    "... internet üzerinden hizmet veren platformlar beni bağlamıyor diyenler için gereksiz..." diye özellikle belirtmiştim. 😊

• Yaw niye Netflix'i 4k izleyemeyeyim? Netfliz direk TV'den izlenecek. TV android zaten. Netflix erişimi TV üzerinden, sadece sesi AVR'ye ARC ile verirsin. Hadi bilemedin ARC de sorun yaşadın diyelim , o da hiç önemli değil, o zaman sesi optikten verir dinlersin. İş biter.

Arkadaşlar, bazı şeyler teknoloji kandırmacaları.Atmosmuş DTs X miş vb. vs. herşey bitti evimiz çok şahane de bir tavanda speaker eksikti. tamam gerçi karışmıyorum bu iş zevk meselesi ama param olduğu halde vermek istemiyorum.

oturdum çalıştım 6009, 7009, 6010, 7010 arasındaki farkları çıkardım (resim aşağıda).

Ses kalitesi olarak aynı diye forumlarda okudum (ben de farklı olduğunu düşünmüyorum, çünkü devreler aynı, tasarım aynı, kullanılan malzemeler aynı vb). Watt farkı apartmanda oturduğumuz için anlamsız. kalite, harmonik distorsiyon, S/N ratiolar aynı. neler farklı? surround modlar farklı, HD radio olayı farklı, Zone sayıları farklı. bence anlamsız farklar. Ayrıca ben bazı filmleri sinemada seyretmeyi seviyorum, sinemanın o büyüsünü olması gereken yerde sinemada yaşamayı istiyorum. Hanımı, çoluk çocuğu alıp sinemaya gitmeyi, kapıda beklemeyi, mısırımı, içeceğimi yada frigomu alıp filmi seyretmekten hoşlanıyorum. Evde tam teşekküllü sinema kurmak istemiyorum. 5.1 yeter de artar bile. Dolby Atmos olmayıversin, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS Neo X yetmiyor mu? Bana yetiyor.

Son kararım: SR 6009 almakla doğru karar vermişim.
    6009 fiyat 679 €
    6010 fiyat 964 €
    7009 fiyat 1099 €
    7010 fiyat 1179 €

6009 dan sonra fiyat farkı anlamsız ölçüde artıyor. bana göre F/P oranı en iyi 6009.

bu kadar uğraştığıma değer mi şu ölümlü dünyada onu da bilmiyorum. Sağlıcakla kalın, Allah kaza bela vermesin, sağlık sıhhat mutluluk versin hepimize!

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.