Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

bankalar dosya masrafı, yapılandırma masrafı, kredilendirme komisyonu, ekspertiz ücreti gibi isimler altında haksız ücretler almaktadır.

bu ücretlerin iadesi için açılan dava emsal karar örnekleri: dthukuk.com

Yasin bey bu konuda tecrübeli güvenilir ve ilgili.ben vekaletimi verdim ve davamı ertesi gün açtılar.tavsiye ederim
  • yasin bey merhaba. bir duyum aldım, teyit edemedim, siz açıklar mısınız?
    31 aralık 2013'den sonra bankalara kredi dosya masrafı, yeniden yapılandırma masrafı v.b konularda dava açılamayacakmış.
    bu yüzden işlemlerini hızlandıranlar varmış. ne derece doğrudur?
    bir de eskişehir'de bankalardan alacaklarımızın tahsili konusunda "dişli" bir avukat var mıdır?
  • bende izmir için bu olaylarla ilgilenen avukat arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626

yasin bey merhaba. bir duyum aldım, teyit edemedim, siz açıklar mısınız?
    31 aralık 2013'den sonra bankalara kredi dosya masrafı, yeniden yapılandırma masrafı v.b konularda dava açılamayacakmış.
    bu yüzden işlemlerini hızlandıranlar varmış. ne derece doğrudur?
    bir de eskişehir'de bankalardan alacaklarımızın tahsili konusunda "dişli" bir avukat var mıdır?

şu an için böyle bir durum yok, geçmişe yönelik düzenleme yapılmaz
  • Ekte Altındağ Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti kapısında asılı duyuruyu paylaşıyorum.
    Buna göre 2013 yılı için 350 TL yi aşan Ekspertiz ücretleri haksızdır ve iadesi için başvurabilirsiniz.Örneğin; 1000 TL ekspertiz ücreti alınımıştır 650 TL sinin iadesini istiyorum diyerek dilekçe ile başvurabilirsiniz.
  • konu:http://forum.donanimhaber.com/m_84586649/f_//tm.htm#84586649
    quote:

Orijinalden alıntı: Brother-II

Yapılandırma ücreti - Elle müzakere ettim vs vs yazdırmalarına rağmen kazanıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother-II

2

• arkadaslar merhaba,

konut kredisini kapamayı dusunuyorum, erken odeme cezası yeni tuketici kanununda %1e dusecek diye,
    kapatsam bu krediyi ne tur ekstra masraflar oderim. is bankasından kullanmıstım krediyi
  • Bu kanun resmi gazete de ilanindan 6 ay sonra yururluge girer diye madde varmid. Bende bankaya sordum onlarda kanunu hukuk bolumune inceletip cevap olarak 6 ay sonra yururluge girecek dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Soyle yardimci olayım, benimde bir bankada konut kredim var ve geçtiğimiz mart ayında beni arayip hem dask i hemde konut sigortasını yenilemek gerektiğini söylediler. Dask i anladik lakin konut sigortasını yaptırmak istemiyorum dedim, bana mecburen o da yaptirilmali ve lütfen su toplam tutarı hesabiniza ekleyin dediler. Tabi bizde mecburen yatirdik..
    Lakin daha sonra bi arastirdimki benim bildiğim dogruymus. Yani dask mecbur konut Sigortası istege bagli yenilenebilirmis..
    Hemen bankayla iletişime gectim ve kanun hukum bu yöndeyken siz kim oluyorsunuzda yalan beyanda bulunuyorsunuz diyerek yazismalar yaptim ve konut Sigortası tutari tarafima iade edildi(tabi bir aylik poliçe tutari ve hesap isletim ucreti kesildiktn sonra)
    Kisacasi sizde ilgili memurla yada şubeniz ile gorusn ve yalnızca dask poliçesini yenileyin, cunku devlettin koydugu kural acik, konut Sigortası isteğe bağlıdır.

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim benim 170tl mi kurtardın.
    Benim daskı ve sigortayı bu ayın 15 inde yenileyeceklerdi, aradım bankayı sigorta zorunlu değilmiş sizden kredi çeken bi arkadaşım sadece dask yenilemiş dedim hangi şube beyfendi dediler salladım aklımdaki bir şubeyi tamam dediler, ayın 15 inde sadece daskımı yenileyecekler, Allah razı olsun senden tamda sıkışık bir aydayım.

• Estagfurullah
    Yardımımız dokunmus ve ıhtıyacınız halınde olmus ,asıl ben cok sevındım bu duruma...
    Hayırlı olsun ustadım
    Saygılarımla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Soyle yardimci olayım, benimde bir bankada konut kredim var ve geçtiğimiz mart ayında beni arayip hem dask i hemde konut sigortasını yenilemek gerektiğini söylediler. Dask i anladik lakin konut sigortasını yaptırmak istemiyorum dedim, bana mecburen o da yaptirilmali ve lütfen su toplam tutarı hesabiniza ekleyin dediler. Tabi bizde mecburen yatirdik..
    Lakin daha sonra bi arastirdimki benim bildiğim dogruymus. Yani dask mecbur konut Sigortası istege bagli yenilenebilirmis..
    Hemen bankayla iletişime gectim ve kanun hukum bu yöndeyken siz kim oluyorsunuzda yalan beyanda bulunuyorsunuz diyerek yazismalar yaptim ve konut Sigortası tutari tarafima iade edildi(tabi bir aylik poliçe tutari ve hesap isletim ucreti kesildiktn sonra)
    Kisacasi sizde ilgili memurla yada şubeniz ile gorusn ve yalnızca dask poliçesini yenileyin, cunku devlettin koydugu kural acik, konut Sigortası isteğe bağlıdır.

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim benim 170tl mi kurtardın.
    Benim daskı ve sigortayı bu ayın 15 inde yenileyeceklerdi, aradım bankayı sigorta zorunlu değilmiş sizden kredi çeken bi arkadaşım sadece dask yenilemiş dedim hangi şube beyfendi dediler salladım aklımdaki bir şubeyi tamam dediler, ayın 15 inde sadece daskımı yenileyecekler, Allah razı olsun senden tamda sıkışık bir aydayım.

Hangi banka hocam olmazsa bende yenilemicem sadece daskı yaptırıcam bu ay bende sıkışık durumdayım çünkü..

• Twonokta kullanıcısına yanıt
    Vakıfbank hocam

• quote:

Vakıfbank hocam

Benim de vakıfbank bu sabah yine aradım..Mecburi dediler paket halinde bunlar yaptırmak mecburi dediler..Bende başka şubenizde arkadaş yaptırmamış desem de kadın yok bizde böyle dedi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Vakıfbank hocam

Benim de vakıfbank bu sabah yine aradım..Mecburi dediler paket halinde bunlar yaptırmak mecburi dediler..Bende başka şubenizde arkadaş yaptırmamış desem de kadın yok bizde böyle dedi..

Valla hocam ben sana sadece daskı ödedikten sonra pmden şubemi söyleyeyim git söyle kıyameti kopar şubede, bağrıp çağırmakla olacak gib senin iş, baktın hala olmuyor sende gıcıklık yap tamam o zaman madem zorunluyum bende sizden yaptırmayacağım başka yerden yaptıracağım de.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Vakıfbank hocam

Valla hocam ben sana sadece daskı ödedikten sonra pmden şubemi söyleyeyim git söyle kıyameti kopar şubede, bağrıp çağırmakla olacak gib senin iş, baktın hala olmuyor sende gıcıklık yap tamam o zaman madem zorunluyum bende sizden yaptırmayacağım başka yerden yaptıracağım de.

Bir yandan da evi sigorta yaptırmak iyidir diye ses etmedim aslında hocam yoksa peşine düşerdim de bu ay sıkışık olacağım ama yapacak birşey yok evimiz küçük olduğundan fazlada çıkmadı bende kabul ettim saolun ama bilginiz içinde.. (:

• Twonokta kullanıcısına yanıt
    Rica ederim (:

• Sigorta yaptırmak istiyorsanız başka yerlerden de teklif alın. Kendi bankanızdan yaptırmak zorunda degilsiniz. Öylesiniz derlerse yazılı olarak bildirin deyin bildiremezler haksız şarttır. Sigortam.net üzerinden teklif alıp daha uygun fiyata sigortalattım ben kendi istediğim yerden ve taksitlendirerek :)zeyilnameyi şube üzerine yaparak kolay şekilde yapılıyor.
  • arkadaşlar uygun başlık burası mı bilemedim ama şimdi ev kredisi için 90.000'e yakın bir kredi çekmek istiyoruz, aylık ortalama 1200-1300 TL tutarlarında ödeme çıkıyor ve 59000 civarında da bir faiz uygulanıyor. ancak bilmek istediğim bir nokta var, krediyi kullandıktan yaklaşık 3 5 ay içerisinde 30.000 liralık tek bir seferde ödeme yapma durumum var. böyle bir durumda o ödemeyi yaptıktan sonra toplamda faiz tutarımda bir düşme olacak mı yoksa faiz tutarı sabit kalıp anapara'dan mı düşme olacak? erken ödemelerde %2 gibi bir ceza uygulandığını duymuştum ama bana getirisi ne olabilir, bu konularla haşır neşir olmadığım için pek bir fikrim yok.

yani 90000TL faizli ödeme olarak 149000 oluyor
    60000TL faizli ödeme olarak 102000 civarında olmakta.
    90000 çekip ara ödeme 30000 olduktan sonra nasıl bir ödeme planım olur, fikre ihtiyacım var çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maeglin3

arkadaşlar uygun başlık burası mı bilemedim ama şimdi ev kredisi için 90.000'e yakın bir kredi çekmek istiyoruz, aylık ortalama 1200-1300 TL tutarlarında ödeme çıkıyor ve 59000 civarında da bir faiz uygulanıyor. ancak bilmek istediğim bir nokta var, krediyi kullandıktan yaklaşık 3 5 ay içerisinde 30.000 liralık tek bir seferde ödeme yapma durumum var. böyle bir durumda o ödemeyi yaptıktan sonra toplamda faiz tutarımda bir düşme olacak mı yoksa faiz tutarı sabit kalıp anapara'dan mı düşme olacak? erken ödemelerde %2 gibi bir ceza uygulandığını duymuştum ama bana getirisi ne olabilir, bu konularla haşır neşir olmadığım için pek bir fikrim yok.

yani 90000TL faizli ödeme olarak 149000 oluyor
    60000TL faizli ödeme olarak 102000 civarında olmakta.
    90000 çekip ara ödeme 30000 olduktan sonra nasıl bir ödeme planım olur, fikre ihtiyacım var çok.

90000 krediyi çektiniz. örneğin 1300 Aylık ödemeniz var Toplam ödeyeceğiniz rakamda dediğiniz 149000 olsun.
    6 ay sonra ara ödeme yapacaksınız diyelim.
    Şöyle hesaplanıyor
    149000 - (1300X6) - 30000(araödeme) + %2 erken kapama cezası = Kalan Tutar(111800)
    Yeni aylık ödeme = Kalan tutar / kalan ay sayısı

NOT: %2 ceza, ara ödeme yaptığınız tutarın %2 sidir. Bu örnekte 600 TL olur.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.