Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airgop

quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

Orijinalden alıntı: airgop

merhaba,

bugün TEB deki kredimin yeni ödeme planımı imzaladım.
    Toplam borç üzerinden %2 cezayı almadılar. Sadece ara ödeme üzerinden %2 alındı.
    Detaylar aşağıda..

önceki hali
    70000 TL
    %1.02
    60 ay
    aylık ödeme 1565 TL
    9 ayı ödendi
    kalan borç 61971,29 TL

ara ödeme
    5000 TL
    kalan borç 56971,29 TL

son hali
    56971,29 TL
    %0.85
    36 ay
    aylık ödeme : 1843

hocam selamlar.bende dün gittim bankaya.masraflardan muafiyet için bir form doldurdular.toplu ödemeyi yapayım mı şimdi dedim.0.85 oranını merkez kabul etsin. o gün toplu ödemeyi yaparsın dediler.dün toplu ödemeyi yapsam 81600 liradan yapacaktım,halbuki benim kalan ana param 81100 lira.bu konuda kafam karıştı.
    45 ay 0.85 üzerinden onay almaya çalısacaklar.bakalım ne olacak.sen toplu ödemeyi ne zaman yaptın hocam.

bütün ödeme işlemlerini bugün yaptım
    ama sürece geçen cuma başlamıştık
    3 tane form gönderdiler. onları doldurup mail attım
    bugün de belgelerin aslını verdim şubeye

ben hala uğrasıyorum aptal bankacılar yüzünden.sana dm attım hocam dönüş yaparsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: efhendyman

Değerli forum takipçisi arkadaşlar ben de bugün aynı bankadan (Halkbank) 0,80 oran ile yapılandırma yaptım. 120 x 2318 TL olan aylık taksidim 111 x 2092 TL'ye düştü. 0,50 komisyon (768 TL) dışında birşey ödemedim. Yaklaşık 25.069-768=24.301 TL toplamda kar etmiş oldum. Genelde mevcut konut kredisi ( şu anda 0,75 civarı) faiz oranından 5 baz puan yukarıda olduğuna göre yeni faiz oranının 0,70 altını görmesi durumunda (ki uzak bir ihtimal gibi geliyor) yeniden yapılandırma yapacağım.

Herkese bu meşakkatli yolda başarı ve şans dilerim. Tabi bir de bankacıların insafını.

Saygılar

Hocam merhaba, hangi şubeden yaptığınizi da yazarsanız, bizde örnek teşkil etsin diye şubemize sunabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

quote:

Değerli forum takipçisi arkadaşlar ben de bugün aynı bankadan (Halkbank) 0,80 oran ile yapılandırma yaptım. 120 x 2318 TL olan aylık taksidim 111 x 2092 TL'ye düştü. 0,50 komisyon (768 TL) dışında birşey ödemedim. Yaklaşık 25.069-768=24.301 TL toplamda kar etmiş oldum. Genelde mevcut konut kredisi ( şu anda 0,75 civarı) faiz oranından 5 baz puan yukarıda olduğuna göre yeni faiz oranının 0,70 altını görmesi durumunda (ki uzak bir ihtimal gibi geliyor) yeniden yapılandırma yapacağım.

Herkese bu meşakkatli yolda başarı ve şans dilerim. Tabi bir de bankacıların insafını.

Saygılar

Hocam merhaba, hangi şubeden yaptığınizi da yazarsanız, bizde örnek teşkil etsin diye şubemize sunabiliriz.

Arkadaslar bizlere yardimci olmak istemiyor anlasilan

• quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

quote:

Saygılar

Bakınca yardımcı olurlar hocam, foruma girme fırsatları olmamıştır. Hatta bi kıyak yapıp ödeme planını pm atsalar çok daha güzel olur:)) bankacının önüne atarız direk, mecbur kalırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar, Finansbank Beyazıt-İstanbul şubesindan 6 ay önce 0,98 oran ve 84 ay vade ile kullanmış olduğum 60.000 tl tutarındaki konut kredimi ilk tercih olarak yine aynı bankanın aynı şubesinden yeniden yapılandırmak istediğimde bana 0,87 oran ve 1.430 tl "yeniden yapılandırma masrafı" ( dikkatinizi çekerim %2 ceza + dosya masrafı değil) ile olabileceğini söylediler. Her normal insan gibi bende gülerek geçtim ve kredimi diğer bankalara tranfer için araştırmalara başladım.

Farklı bankalar ile araştırma yaparken Finansbankın farklı şubelerine de bu konuda bilgi almak için gittim. Finansbank- Yenibosna şubesinde konut kredisi yeniden yapılandırması için oran istediğimde bu oranı merkezden talep ettiklerini ama genelde 0,76 ile 0,81 aralığında bir fiyat geldiği cevabını aldım. Beyazıt şubesinden 0,87 orandan aşağı düşülmediğini söylediğimde ise konuştuğum bireysel müşteri temsilcisi bayan şaşırırken, yan masadaki daha kıdemli (olgunlaşmış, profesyonelleşmiş veya kaşarlaşmış) olan müşteri temsilcisi bayan araya girerek konuşmuş olduğum bayanın eğitimden yeni geldiğini ve konuya tam vakıf olmadığını söylemek gibi aptalca bir kıvırma operasyonu ile konuyu toparlamaya çalıştı ama nafile tabii ki.

Ertesi gün Şirinevler'den geçerken yolumun üzerindeki Finansbank Şirinevler şubesinden de aynı konu hakkında bilgi almak istediğimde oradan verilen cevapta aynı bir önceki şubede ilk konuştuğum bankacı bayanın verdiği gibi 0,80-0,81 civarı bir oran verildiği idi.

Sonuç itibarı ile anlaşılan o ki "KÖR DUYDUĞUNU, SAĞIR TUTTUĞUNU ÖPÜYOR". Aman ha siz siz olun iyi bir araştırmadan karar vermeyin. Boşu boşuna da öpülmeyin.

• öpülmeseydik bankalarla işimiz olmazdı.tövbe Yarabbel Muhammed Mustafaaa (a.s.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yener ala -- 10 Şubat 2013; 18:24:48 >
  • Arkadaşlar bende Yapıkredi bankasından 115000 den 8 yıl çekmiştim 18 ay ödedim kalan 78 ay 101000 kalan tutar gözüküyor oranım 0.98 idi günlerdir bankaları dolaşıyorum vakıfbank en düşük 0.84 verdi bir iki banka da 0.78 verdi sizce ne yapmalıyım ay olarak azaltma yapamam ödediğim tutar zaten en son limitim hatta mümkünse uzatırım ama karım çok olmaz heralde faiz oranı en düşük kaç olursa karlı olur benim için 2000 civarı erken ödeme cezası 1000 lirada masraf çıkar 1 haftada uğraşması var biraz daha bekleyip 5-10 bin biriktirip seneye mi yapsak yada 1 aya kadar daha da düşer mi beklesek ne yapsak bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

Arkadaşlar bende Yapıkredi bankasından 115000 den 8 yıl çekmiştim 18 ay ödedim kalan 78 ay 101000 kalan tutar gözüküyor oranım 0.98 idi günlerdir bankaları dolaşıyorum vakıfbank en düşük 0.84 verdi bir iki banka da 0.78 verdi sizce ne yapmalıyım ay olarak azaltma yapamam ödediğim tutar zaten en son limitim hatta mümkünse uzatırım ama karım çok olmaz heralde faiz oranı en düşük kaç olursa karlı olur benim için 2000 civarı erken ödeme cezası 1000 lirada masraf çıkar 1 haftada uğraşması var biraz daha bekleyip 5-10 bin biriktirip seneye mi yapsak yada 1 aya kadar daha da düşer mi beklesek ne yapsak bilemedim

işbankasına git 0,73 ten yapılandır 1300 lira toplam masraf + kendi bannkana ödeyeceğin fekk ücreti ve %2 kapama komisyonu

• fek ücreti ne kadar olur tahminen birde sigortalar ne tutar tahmini nakit param yok ta artık bulup buluşturup yapacağım çok karım olmaz ise uğraşmayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

fek ücreti ne kadar olur tahminen birde sigortalar ne tutar tahmini nakit param yok ta artık bulup buluşturup yapacağım çok karım olmaz ise uğraşmayacağım

İŞ BANKASINDA hayat sigortası zorunlu değil, toplam masraf 1300 lira , yapıkrediye de 2000 erken kapatma ve 300-400 arası fek ücreti ödersiniz.

78 ay süresince aylık 1.702,91 TL taksit tutarı ödeyerek alabileceğiniz VE FAİZ ORANINI SİZİN BELİRLEDİĞİNİZ (0,73) kredinin tutarı 101.000,00 TL dir.
    132,756 toplam tutar+1300 dosya masrafı+2000 erken kapatma+ 300 fek desek =136.356 toplam ödeyeceğiniz tutar şimdiki toplam tutarınızı hesaplayıp ona göre karar verinn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepndark -- 11 Şubat 2013; 1:03:04 >
  • çok teşekkür ederim
  • Herkese merhabalar bende bir yardım istiyorum.
    Teb'ten 0,89 faizli 120 ay 1118 tl aylık taksiti 86bin tl konut kredisi kullandım.
    Elimde 30bin tl param var bu parayla kredi taksitimi düşürebilirmiyim.
    Ortalama taksitim kaça düşer acaba.
    Yada değermi bu parayı buraya yatırmaya biraz ödemeler kasıyor çünkü.
    Çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozgurmac

Herkese merhabalar bende bir yardım istiyorum.
    Teb'ten 0,89 faizli 120 ay 1118 tl aylık taksiti 86bin tl konut kredisi kullandım.
    Çok teşekkürler.

Arkadaşım çektiğin kredi ve ödediğin taksitlere göre 0.80 faiz oranıyla kredi çekmiş görünüyorsun. Yani 0.89 oranıyla değil.

Kaç taksitini ödediğin bilinmediği için 5. taksitini ödediğini kabul edersek 30 bin ara ödemeyle aylık ödemelerin 392 tl azalır (717 tl olur). 10. taksitini ödeyeceksen 411 tl azalır (706 tl olur).

Durumuna göre hem ödeme süreni hem de taksit miktarını düşürebilirsin.

Bankanın ara ödeme cezası ne kadar olur onu da hesaba katmak gerekir.

Bu tür hesaplamalar için www.kredisayar.com adresini tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: barqat

quote:

Çok teşekkürler.

Arkadaşım çektiğin kredi ve ödediğin taksitlere göre 0.80 faiz oranıyla kredi çekmiş görünüyorsun. Yani 0.89 oranıyla değil.

Kaç taksitini ödediğin bilinmediği için 5. taksitini ödediğini kabul edersek 30 bin ara ödemeyle aylık ödemelerin 392 tl azalır (717 tl olur). 10. taksitini ödeyeceksen 411 tl azalır (706 tl olur).

Yazmayı unutmuşum Mart'ta 24. Taksiti ödeyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

quote:

Çok teşekkürler.

Yazmayı unutmuşum Mart'ta 24. Taksiti ödeyeceğim.

Taksitlerinizi 449 tl azaltabilirsiniz. Yani ödemeleriniz 669 tl olur.

• Çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

quote:

Saygılar

Bakınca yardımcı olurlar hocam, foruma girme fırsatları olmamıştır. Hatta bi kıyak yapıp ödeme planını pm atsalar çok daha güzel olur:)) bankacının önüne atarız direk, mecbur kalırlar.

ben de bugün ankara çankaya şubesiyle 72 ay 0.80 artı anaparanın 0.05 binde 5 masraflarla anlaştık yarin yapılandıracağım aynı bakamızda kaldık iyi oldu. geçen ay yüzde bir diyorlardı nakit çıkmamıştı bu ay masrafları biraz indirdiler iyi oldu. özel bankalar 78-79 yapanlar var fakat halk bankasının bu oranı daha mantıklı çünkü faiz yüksek masraf az olduğunda daha sonra yeniden yapılandırma yapabilme şansınıız olur ama peşin verdiğiniz para uçar şu an halk bankasının bu teklifi diğer bankların 0.76 sine denk geliyor neredeyse.

• merhaba arkadaslar,
    agustos 2011 de 0,92 oranından 96 ay 0,92 faız oranı ıle halkbankasından cekmıs oldugum 85.000 tl kredıyı (aylık odeme 1337 tl) gecen hafta ıtıbarıyle, daha 79 ay vadesı varken, 0,81 den yenıden yapılandrma + 25000 tl ara odeme + vadeyı 23 aya dusurme ıslemını kabul ettım. Aylık 2369 tl taksıt odeyecegım. Insallah sonunda da bıtırecegm. Tum bunlar ıcın kalan borc uzerınden yenıden yapılanrmaya %1 yapılndrma komısyonu olarak 785 tl+200 tl vade guncelleme ucretı+araodemenın %2 sı 514 tl erken odeme ucretı+383 tl (odedgm paranın faızı dıe bı kesıntı yaptılar)
    toplamda 1882 tl odedım.
    Asıl avantajı vade kısaltmadan dolayı sagladım.
    Toplamda 24000 tl gıbı bı avantaj sagladm, darısı basınıza :))

• ögrenmek ıstedıgım yukarda bahsttgm 1882 tl odeme ıle ılgılı olarak tuketıcı hakem heyetıne basvrsam, hangı kesıntılerı gerı alma ıhtımalım oldugu,
    ılgınıze sımdıden tesekkurler

• halkbankasındn . 80 ve 0.5 ceza ile yapılandırma yapan arkadaş varmıdır şube bu şartlarda yapılandıran varsa genel müd iletelim sizin içinde bu şartları alalım diyor bu şekilde yapılandırma yapan arkadaşların bilgileri lazım
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.