Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doguyusuf

Arkadaşlar çok şükür Finansbanktan 0,98 faiz oranı ve 84 ay vadeli olarak kullanmış olduğum 60.000 tl kredimi, 6 taksidini ödedikten sonra kalan 57.150 lira anaparayı 0,74 faiz oranı ve 60 ay vadeli olarak toplam 1.429 tl masraf ödeyerek, kredi kullandığım şubeden yeniden yapılandırabildim.

Bugün kapama yazısını almak için Finansbank - Beyazıt Şubesine gittiğimde son kez oran aldığımda 0.74'ü duyunca hemen işlemleri bitirdim.

Bu yapılandırma sonrasında;

Eski borç : 1.051,48 tl x 78 ay = 82.015 tl
    Yeni borç : 1.185,27 tl x 60 ay = 71.116 tl
    Toplam Masraf : 1.429 tl
    78 aylık hayat sigortasının 60 aya devşirilmesi dolayısı ile oluşan müsbet fark : 370 tl

Sonuç olarak ; 82.015 - 71.116 = 10.899 tl
    10.899 - 1.429 = 9.470 tl
    9.470 + 370 = 9.840 tl

Üstteki yazdıklarıma ilave olarak aldıkları 1.430 tl için aşağıdaki gibi bir kağıt imzalattılar. Aaba dava açılmasına engel olabilir mi? Dikkat edilirse alınan ücretlerin oranları çok çok manidar. Sadece isimleri değişik.

• ben bugün yapılandırdım 0,79 %2 yapılandırma ücreti ile 3500 tl kar ettim ilk teklif 0,90 %1 idi
    vadeyi değiştirmedim 88ay maddiyatım iyi olsaydı 0,77 60 ay 7000tl kar ediyordum kredi miktarı31000tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtoğlu11 -- 12 Şubat 2013; 0:43:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferkanak

quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

quote:

Orijinalden alıntı: ncbn

halkbankasındn . 80 ve 0.5 ceza ile yapılandırma yapan arkadaş varmıdır şube bu şartlarda yapılandıran varsa genel müd iletelim sizin içinde bu şartları alalım diyor bu şekilde yapılandırma yapan arkadaşların bilgileri lazım

Iki arkadaş var ama, msjlara cevap vermiyorlar hocam, ya da yazıp gittiler foruma uğramıyorlar

Birkaç gündür yeni nete giremedim demin sizlere özelden 3 kişiye mesaj atmıştım ama buradanda paylaşayım.
    Ben halkbankası istanbul/bahçelievler/siyavuşpaşa şubesi nden 0.80 faiz 0.5 komisyon ile 84000 anaparamı 7 ayda vade kısaltarak 57 aydan 50 aya düşürdüm. ama taksit azaltmak için 1960 olan aylık ödememi 2060 a çıkardım. vade kısaltmak için ekstra ücret talep etmediler ama sanırsam bankacı bayanın acemiliğinden yada yapılandırma işleminin mesai bitimine yakın olmasından kaynaklandı. eğer vade kısaltma yapmasa idim net karım 5000 lira civarı oluyordu. 100 lira ödeme artırdığımda ise 3250lira bundan net karım oldu. toplamda 8250 lira net faizim silindi.

bu arada önceki mesajımda yazmıştım. en düşük faizle yapılandıran bi arkadaşı forumda okumuştum nicki eraser. bnde bankadan teklif istemektense kendi teklifşmi yaptım. 0.80 faiz ve 0.5 komisyonla yapılandıranlar var bende aynısını talep ediyorum dedim ve çok şükür olumlu yanıt geldi. Bundan önceki onlardan istediğim tekliflerde 0.85 faiz oranından aşağı düşmüyorlardı terbiyesizler. bence sizde kendi teklifinizi yapın.

Bu arada bi arkadaş yazmıtı. bana en son 0.80 faize inmişlerdi bende blöf yaptım ya 0.79a inersiniz yada kredimi başka bankaya taşıyacağım taşıma yazımı verin demiş bankada siz bilirsiniz demiş yazıyı vermişler. o yüzden sizde teklif sunarken usturuplu olun blöf yapıyım derken abartmayın bence. yapılandırma oranlarını takip edin. yapılandırma yapanlar da o oranları paylaşsın herkes faydalansın.

örnek beni bi arkadaşım halkbankası istanbul/bahçelievler/siyavuşpaşa şubesinden 0.5 komisyon 0.80 faiz oranıyla yapılandırma yapmış diyebilirsiniz. varsa daha düşük yapanlarıda örnek verebilirsiniz.

adınız nickiniz(caferkanak) ile aynı mı? emsal gösterirken adınızı vermek açısından soruyorum.

• benimde yapılandırma işlemim bugün itibariyle sonuçlandı. 72 ay vadeli 1.03 den kullandığım krediyi 45 ay vadeye 0.85 oranla kendi bankamda (teb bankasında) yapılandırdım.toplu bir ödeme de yapmıstım.10000 bin lira gibi bir karım oldu +vade 17 ay kısalmış oldu.
    inşallah yapılandırma işlemi ile uğraşan herkesin bir an önce işleri rast gider.
  • arkadaşım ben iş bankası bandırma şubesinden re finans için 0,73 oran aldım kredim vakıfbankta vakıfbankasında kalsam bana 0,82 orandan yapılandırma teklif etti bende halk bankasından 0,76 oran ile yapılandırmaya gitme kararını verdim 700 tl masraf çıktı bende bu işi bu gün itibarı ile başlattım.unutmadan tapuda harç ücreti 250 tl
  • Yargıtay: "Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz."

Banka: Ben alırım.

• sayın forum ahalisi, şimdi bankadan geldim. halk bankası muğla şubesindeki, vadesi 76 ay kalan kredimi %0.80 faiz oranından, %0,75 komisyon+200 TL vade değiştirme ücreti karşılığında 72 ay vadeli olarak yeniledim. o kadar uğraşmama, forumda %0,5 komisyon ödeyenleri emsal göstermeme rağmen komisyonu %0,75'den hesapladılar. 281 TL fazla komisyon ödedim. %0,81 faiz oranını kabul etseydim komisyonu %0,05'den alacaklardı. ben düşük faiz oranını tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan

sayın forum ahalisi, şimdi bankadan geldim. halk bankası muğla şubesindeki, vadesi 76 ay kalan kredimi %0.80 faiz oranından, %0,75 komisyon+200 TL vade değiştirme ücreti karşılığında 72 ay vadeli olarak yeniledim. o kadar uğraşmama, forumda %0,5 komisyon ödeyenleri emsal göstermeme rağmen komisyonu %0,75'den hesapladılar. 281 TL fazla komisyon ödedim. %0,81 faiz oranını kabul etseydim komisyonu %0,05'den alacaklardı. ben düşük faiz oranını tercih ettim.

Hocam tutar ne kadar acaba onuda yazar misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkbankasından 0,98 oranla 100000 tl 108 ay çektiğim krediye (101 ay kaldı) banka iki defa genel müdürlüğe sorarak 0.83 oran 0.5 ücret (480 tl) teklif verdi. 91 aya düşüreceğim taksitleri. Oun için ücret istemediler. 1504 öldüyordum, 1510 tl ödeyeceğim. 0.80 le yapılandıran kişiler var dedim, benimkini de 0.80 den yapın dedim ama nafile. Yarın sabah bekliyorlar. Ne diyorsunuz daha fazla zorlamaya gerek var mı? Yapayım mı yapılandırmayı? Cuma Günü'de normal kredi taksitim var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkbank asından ben 0.76 aldım ama kendi bankamda bana 0,80 dedi kendi bankalarımız bize bu civarlarda oranlar verir transfer olunca daha da düşük oluyor ama aynı hesaba geliyor sanırım
  • sivas işbankasından 2012 haziranında %1 ile 120 ay vadeli olarak çektiğim krediyi yapılandırmak için müracaat ettim ilk etap ta %0,79 deyip genel müdürlüğe sorarak %0,75 çektiler ama %2 ceza yaklaşık 1200 tl ve 500 tl ekstradan dosya masrafı talep ediyorlar hemde peşin olarak .......kararsız kaldım biraz daha beklesem düşer mi faizler biraz daha...... birde bu dosya masraflarını daha sonra alabilirmiyiz yoksa bizden de taahutname alırlar da modern tefeciliklerini sürdürürler mi bilemedim .....değilse 8000 tl gibi bir indirimim oluyor totalde....
  • Bir yardımcı olur musunuz ?

Şimdi benimde 0,98 di kalan 100750 tl kalan borcum en son 0,80 teklif aldım cezası da içinde 103250 dediler masraf yok 1785 taksit oluyor toplam 139200 oluyor

halkbankası ise 0,76 ile 2015 ceza artı tüm masraflar dahil 2060 toplam 4100 ödemeliyim yani halkbankası ise 105310 a geliyor sanırım taksit 1795 oluyor toplam 140000 oluyor

1) eski bankam daha iyi gibi duruyor emin olamadım yanlışım mı var
    2) yada hiç uğraşmıyayım mi değmez mi acaba aylık karım 60-70 tl toplamda 4500-5500 karım oluyor Biraz daha mı bekleyeyim
    3)Seneye peşin para biriktirip mi yeniden yapılandırayım

arkadaşlar bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

Bir yardımcı olur musunuz ?

Şimdi benimde 0,98 di kalan 100750 tl kalan borcum en son 0,80 teklif aldım cezası da içinde 103250 dediler masraf yok 1785 taksit oluyor toplam 139200 oluyor

halkbankası ise 0,76 ile 2015 ceza artı tüm masraflar dahil 2060 toplam 4100 ödemeliyim yani halkbankası ise 105310 a geliyor sanırım taksit 1795 oluyor toplam 140000 oluyor

1) eski bankam daha iyi gibi duruyor emin olamadım yanlışım mı var
    2) yada hiç uğraşmıyayım mi değmez mi acaba aylık karım 60-70 tl toplamda 4500-5500 karım oluyor Biraz daha mı bekleyeyim
    3)Seneye peşin para biriktirip mi yeniden yapılandırayım

arkadaşlar bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim

http://www.kredisayar.com/

verdiğim siteye git..çok kolayca kendin hesaplarsın. 2.bölümde YENİ BANKA İLE KONUT KREDİSİ REFİNANSMANI kısmından hesapla.

• Arkadaşlar Halkbank'tan 65000 tl, 120 ay olarak çektiğim kredimi, 0.81 oran ve %0.5 anapara ve 116 ay şeklinde yapılandırdım.

Atakan arkadaşın dediği gibi 0.80 oran ve %0.5 anapara ile yapılandıranların olduğunu, teklifi yenilemelerini söyledim. Gelen cevap şu şekildeymiş; böyle bir oranın verilmediği ve verilebilecek en düşük oranın bu olduğu şeklindeydi.

Bende hesabımı yaptım. Kredi ödeme günümün yaklaşması ve kredi faiz seyrinin yükselebilme ihtimalini göz önüne alarak yapılandırdım.

Bütün arkadaşlara yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar Halkbank'tan 65000 tl, 120 ay olarak çektiğim kredimi, 0.81 oran ve %0.5 anapara ve 116 ay şeklinde yapılandırdım.

Atakan arkadaşın dediği gibi 0.80 oran ve %0.5 anapara ile yapılandıranların olduğunu, teklifi yenilemelerini söyledim. Gelen cevap şu şekildeymiş; böyle bir oranın verilmediği ve verilebilecek en düşük oranın bu olduğu şeklindeydi.

Bende hesabımı yaptım. Kredi ödeme günümün yaklaşması ve kredi faiz seyrinin yükselebilme ihtimalini göz önüne alarak yapılandırdım.

bu bankaların şark kurnazlığı yapması beni gerçekten çok sinir ediyor.Aynı bankadan yapılandırma yapmaya kalktıgınız zaman masraflar olarak daha düşük çıktıklarını bildikleri için oranı çekmiyorlar aşağıya.nasıl olsa bız bu adama kredi verdik erken kapatsa da paramızı alırız diyorlar resmen.

hayırlı olsun bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Arkadaşlar Halkbank'tan 65000 tl, 120 ay olarak çektiğim kredimi, 0.81 oran ve %0.5 anapara ve 116 ay şeklinde yapılandırdım.

bu bankaların şark kurnazlığı yapması beni gerçekten çok sinir ediyor.Aynı bankadan yapılandırma yapmaya kalktıgınız zaman masraflar olarak daha düşük çıktıklarını bildikleri için oranı çekmiyorlar aşağıya.nasıl olsa bız bu adama kredi verdik erken kapatsa da paramızı alırız diyorlar resmen.

hayırlı olsun bu arada.

Teşekkür ederim. Söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Ben 2-3 aydır gerek buradan gerekse haberler üzerinden takip ediyorum. Başka bankaya gideceğiniz oran ve yapılabilecek masraflar üzerinden oranlar veriyorlar.

Size verilen oranları ve masrafları iyi hesap etmek gerekir. Bazen başka bankaya geçilebilecek şekilde yüksek oranlar verebiliyorlar.

Başka bankalara geçerken arkadaşların bu bankalarla yaşadığı problemleri de göz önüne almak gerekiyor. Bu işlerle uğraşmak için hem nakit paranızın hem de vaktinizin olması gerekiyor.

• mayıs ayında %1.00 oranından çektiğim 84 ay 160 bin tl kredimi tekrar 60 ay olarak yapılandırmak istedim(Akbank). kendi bankam 0,79 oran+1000 tl masraf ile yapılandıralım dedi. işbankası 0.72 1450 tl masraf ile bize geçir dedi. aslında işbankası daha uygun ama bu seferde %2 ceza ve 300 tl ipotek fek ücreti işin içine giriyor.
    kararsız kaldım bilmiyorum....sizin fikriniz nedir bu konuda arkadaşlar?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _accord_

mayıs ayında %1.00 oranından çektiğim 84 ay 160 bin tl kredimi tekrar 60 ay olarak yapılandırmak istedim(Akbank). kendi bankam 0,79 oran+1000 tl masraf ile yapılandıralım dedi. işbankası 0.72 1450 tl masraf ile bize geçir dedi. aslında işbankası daha uygun ama bu seferde %2 ceza ve 300 tl ipotek fek ücreti işin içine giriyor.

kaç taksitini ödedin,ayın hangi günü ödüyorsun.tüm bilgilerini yazarsan bir hesaplayalım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

Orijinalden alıntı: _accord_

mayıs ayında %1.00 oranından çektiğim 84 ay 160 bin tl kredimi tekrar 60 ay olarak yapılandırmak istedim(Akbank). kendi bankam 0,79 oran+1000 tl masraf ile yapılandıralım dedi. işbankası 0.72 1450 tl masraf ile bize geçir dedi. aslında işbankası daha uygun ama bu seferde %2 ceza ve 300 tl ipotek fek ücreti işin içine giriyor.

kaç taksitini ödedin,ayın hangi günü ödüyorsun.tüm bilgilerini yazarsan bir hesaplayalım hocam.

9 taksit ödedim. her ayın 9 unda ödüyorum

saygılar

• ziraat ve tebden kredi çekenler yapılandırmaya gitsinler.çevrelerinde ki arkadaşlarına söylesinler bu iki bankadan kredi çekenler yapılandırma istesinler eğer yüksek orandan çekmişlerse.çünkü masraf almıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.