- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama
Bu konudaki kullanıcılar:
 
554
Cevap
9
Favori
42647
Tıklama
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


755 Mesaj
13 Ocak 2012; 20:28:39 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

bu gün kartuş vitrini firmasının kadıköy şubesinden kolay dolan kartuş seti ve ocp mürekkep aldım. kartuşları yazıcı tanıdı tanımasına ama kafa tıkanma sıkıntısı yarattı en az 10 kez kafa temizlemeden sonra daha önce orjinal mürekkeplerle bastığım bir fotoyu bastırdım. kağıt her ikisinde de agfa. Ocp mürekkeplerin kırmızı renk tonu çok koyu ve farklı sanki kırmızı değilde koyu bordo gibi. sarıda orjinalinden koyu. ciddi anlamda hiç beğenmedim. hadi kartuşları kullandım bir setini ama diğer seti bir arkadaşıma aldığım için hiç açmadım mürekkepleri de aynı şekilde kullanmadım. bakalım yarın firmadan ümit beyle görüşeceğim iade alacaklar mı. umarım alınır. CİDDEN HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDEYİM. daha önce canon yazıcım da kullandığım cescesor mürekkeplerde tıkanma sıkıntısını çok yaşamıştım ama renk tonu sorunum yoktu. epson durabrite yazıcı serisine ocp alacaklar önemle uyarılır...!!!
_____________________________2731 Mesaj
13 Ocak 2012; 20:50:32 

geçmiş olsun.baya ciddi bir sorun.

yalnız bende durabrite mürekkep kullanan epson sx425w yazıcıda bursa kartuştan temin ettiğim ocp mürekkep kullanıyorum.

ve şuana kadar herhangi bir tıkanıklık yaşamadım.(yanlış seri mürekkep gönderilmişti aynı sorunu yapmıştı kafa temizleyici kullanıp mürekkepi değiştirdikten sonda sorun kalmadı)

renk tonlarıda gayet iyi.

size büyük ihtimalle ocp diye başka bir ürün satılmış olabilir. yada;
yanlış seri mürekkep almışsınızdır.
_____________________________755 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:12:22 

kartuş seti aldığım diğer arkadaşında yazıcısı sizinkiyle aynı. sx130 larla aynı kartuşu kullanıyor. ama onun yazıcısına takmadım henüz kartuşları. tıkanma sorununu hallettim ama renk sorunu cidden kötü. aldığım kartuşların içi doluydu. acaba onlar mı yanlış mürekkep doldurdular diyeceğim. ayrıca aldığım mürekkeplerden daha doldurma yapmadım. diğer mürekkepleri de yanımda yarım kiloluk ocp şişelerinden doldurdular. dediğim gibi henüz mürekkep doldurmadım. sadece kartuşun içindeki mürekkepleri kullanıyorum. şimdi siz böyle deyince aklıma takıldı acaba kartuşa doldurdukları mürekkepler farklı olabilir mi. cidden can sıkıcı bir durum daha önce orjinal mürekkeple bastırdığım fotolar dan yine aynı kağıtlara bastırıyorum resmen garip bir kızıllık bastı resimleri. ama kırmızıda kırmızı gibi değil. garip bir renk. epson sx 130 durabrite için aldığımı özellikle belirttim. durabrite mürekkepe eşdeğer dedim üstüne basa basa bana ocp epson mürekkepleri tek tip zaten dediler.

Sayfanın değiştir seçeneğinde hata verdiği için yeniden yazmak zorunda kaldım. adminlerin dikkatine...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 19 Ocak 2012; 21:29:21 >
_____________________________755 Mesaj
13 Ocak 2012; 22:09:56 

üstteki foto orjinal mürekkeple basılan alttaki ise ocp mürekkeple. her ikiside aynı kağıda, aynı yazılımdan, aynı ayarlarla basılmıştır.Ekteki dosya (1)
Buna gelen 1 yanıtı gör.


755 Mesaj
13 Ocak 2012; 22:14:07 

Aynı şekilde üstteki orjinal mürekkepEkteki dosya (1)
_____________________________ 
685 Mesaj
14 Ocak 2012; 12:11:16 

sen de çok şey istiyosun yahu. yok kırmızı bordo gibiymiş, yok sarı koyuymuş : ) canavar gibi basmış işte.. şaka bir yanada muadil mürekkeplerle dörtlük dörtlük bir renk gamutu yakalamak çok zor. ben renk sorunu olsa da kafada tıkanıklık yapmayan mürekkebi daha çok tercih etmeyi düşünmeye başladım.
bir de aldıgınız renklerin tutarsızlıgı baskı ayarlarıyla ve dogru kagıt seçimiyle de ilgili olabiliyor. şöyleki, herhangi bir x mürekkeple premium plus kagıdı seçtiginizde aldıgınız sonucu, farklı bir y mürekkeple photo paper kagıdı seçerek alabiliryorsunuz. vs. vs. inkjet işi zor iştir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
920 Mesaj
14 Ocak 2012; 18:04:34 

quote:

Orijinalden alıntı: yerli79

bende brother 6490 cv cihaz var goprint mürekkepleri kullandım renk kalitesi benim için önemli değil makinam bozulmasın yeter demiştim fakat malesef makinamın kafa tıkandı nasıl açacağımıdı bilmiyorum

hangi seri kartuş kullanıyor makinanız belki yardımcı olabilirim.bu arada sakın yazıcınızın içini açıpta printheada müdahale etmeye kalkmayın.yoksa çöp olur makinanız.öncelikle kartuş numaralarını yazınız bir bakayım.cevap yazarım buradan.
_____________________________

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.


755 Mesaj
14 Ocak 2012; 18:22:41 

Daha önce kullandığım cescesor mürekkeplerde de renk gamutunu dört dörtlük yakalayamadığım bir gerçek ama yinede kanaatkar davranmıştım ta ki kafa tıkanmalarından pes edene kadar. Bu gün kadıköye yeniden gittim. ilke ve ümit beyler sağ olsunlar çok ilgilendiler. Sorun dolu gelen doldurulabilir kartuşların içindeki mürekkeplerin OCP olmadığı tespitiyle bir sona bağlandı. İademi sorunsuz yapıp beraberinde boş kartuşlara OCP mürekkepler doldurularak tarafıma ücretsiz denemem için verdiler. Ama bu seferde yeni doldurabilir kartuşları yazıcı tanımadı. olabilecek tüm seçenekleri denedim ve en sonunda gerçek OCP mürekkepleri deneyemeden pes ettim. Aslında mevcut orjinal kartuşlarıma bu gün verilen doldurabilir kartuşlarda ki OCP mürekkepleri çekip doldurabilirim. Yazıcıyı ve kartuşları resetleyen yazılımı da internetten bulup indirdim. Ama 2 gündür tüm mesaimi bu işe ayırmaktan birazda yoruldum.

Yalnız belirtmeden geçemeyeceğim bir konuda bu gün Ümit beyin bana epsonun 6 mürekkepli yazıcısından kendi ithal ettikleri fotoğraf kağıdına basılmış bir İstanbul manzarasını gösterdiğinde çok şaşırmam. Çünkü neredeyse prof. bir baskı gibiydi diyebilirim. Şimdilik pazartesine kadar bekleme durumundayım. Pazartesi uygun olursam sanırım yeniden bir kadköy seyahatim olacak :)


 
920 Mesaj
14 Ocak 2012; 18:31:32 

quote:

Orijinalden alıntı: yerli79

bende brother 6490 cv cihaz var goprint mürekkepleri kullandım renk kalitesi benim için önemli değil makinam bozulmasın yeter demiştim fakat malesef makinamın kafa tıkandı nasıl açacağımıdı bilmiyorum

netten baktım LC67 veya LC 1100 görünüyor seri olarak.

gerekli malzemeleri öncelikle temin edin.
1- 1 Adet 20 lik enjektör (eczanelerden bulabilirsiniz.)daha büyüğünü bulabilirseniz daha iyi olur.
2- 1 Adet 5 cc lik enjektör (dolum için)
3- 1 adet pipet (meşrubat içmeye yarayan)herhangi bir kafeteryadan temin edebilirsiniz)
4- Kartuş temizleme sölüsyonu (yoksa eczane veya bakkaldan bir şişe aseton.yanlız aseton olsun diğer oje temizleme sıvıları falan oluyor onlar olmayabilir.)

en garantili yöntem yedek kartuşunuz yoksa kartuşların içindeki mürekkepleri enjektör ile tamamen çekerek boşaltın.ve aynı kartuşlara kartuş temizleme sölüsyonu varsa bu sölüsyondan doldurun.sölüsyon yoksa bunun yerine kartuş hacminin yarısı kadar aseton doldurun.kartuşları yarıya kadar sölüsyon ile doldursanız yeterli olacağını düşünüyorum.

ardından kartuşların yazıcıdaki mürekkep ağzının oturduğu kısımdaki sivri uca pipetinizin bir ucunu takın.biraz zor olur ama pipetler tam bu iş için biçilmiş kaftan.

pipetin diğer ucuna büyük enjektörünüzü iğnesi olmadan sıkıcı geçirin pipeti enjektöre takmadan enjektörün piston konumu basılı vaziyette olsun.pipeti takınca enjektör pistonunu çekerek vakum yaptırarak yazıcı içindeki borularda bulunan mürekkebi enjektöre çekmiş olacaksınız.sonra enjektörü pipetten ayırıp enjektör içine gelen mürekkebi boşaltıp bu işlemi 3-4 sefer tekrarlayın.


daha sonra sölüsyon dolu kartuşları makinanıza takın en azından 5 veya 6 kez kafa temizleme işlemi yaptırıp yazıcınızı öylece 3 - 4 saat dinlenmeye bırakın.buradaki 5 - 6 seferlik amaç sölüsyonun yazıcı içindeki hortumdan printheada kadar gitmesini sağlamaktır.beklemedeki amaç ise printhead içinde tortulaşmış yada kurumuş olan mürekkebin iyice yumuşamasını sağlamaktır.içi sölüsyon veya aseton dolu kartuşlar takılı vaziyette 3-4 saat beklemeye alın.daha uzun süre de beklemesinde sakınca yok.bu işlemi akşamdan yapıp ertesi gün devam edebilirsiniz.

bekleme sonrasında kartuşları tekrar yazıcıdan çıkarın.büyük enjektör ve pipet yardımıyla yazıcının içindeki aseton veya sölüsyonu ilk yaptığınız şekilde tekrar vakumlama yaparak enjektör ile çekerek temizleyin.3-4 sefer yapın bu işlemi.

sonrasında kartuşlarınızın içinde kalan sölüsyon veya asetonu tekrar 5 lik enjektör ile çekerek boşaltın.yerine kartuşlarınıza güvendiğiniz marka kaliteli mürekkep ile doldurup yazıcınıza takın ve 3-4 sefer kafa temizliği işlemi yaptırın.normal çalışmaya başlayana kadar gerekirse temizlik işlemi yaptırın.

yazdıklarımı harfiyen uyguladığınızda kafa tıkanıklığı büyük ihtimalle açılacaktır.ve mutlu sona ulaşacaksınız büyük olasılıkla.

birde o mürekkepleri bir daha yazıcınıza yaklaştırmayın.
_____________________________

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.


 
581 Mesaj
26 Ocak 2012; 22:33:56 

mesajım bulunsun
_____________________________ 
147 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:42:02 

bu markalarla basa cıkabılecek bır murekkep markası daha var mycolorink...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
147 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:45:10 


quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

sen de çok şey istiyosun yahu. yok kırmızı bordo gibiymiş, yok sarı koyuymuş : ) canavar gibi basmış işte.. şaka bir yanada muadil mürekkeplerle dörtlük dörtlük bir renk gamutu yakalamak çok zor. ben renk sorunu olsa da kafada tıkanıklık yapmayan mürekkebi daha çok tercih etmeyi düşünmeye başladım.
bir de aldıgınız renklerin tutarsızlıgı baskı ayarlarıyla ve dogru kagıt seçimiyle de ilgili olabiliyor. şöyleki, herhangi bir x mürekkeple premium plus kagıdı seçtiginizde aldıgınız sonucu, farklı bir y mürekkeple photo paper kagıdı seçerek alabiliryorsunuz. vs. vs. inkjet işi zor iştir.

katılıyorum tıkandıktan sonra zaten bır ıse yaramaz bırde kagıt secımı cok farkedıyor bılınclı kıllanıcı olamak gerekır...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________755 Mesaj
28 Ocak 2012; 12:27:27 

quote:

Orijinalden alıntı: dolummerkezikatılıyorum tıkandıktan sonra zaten bır ıse yaramaz bırde kagıt secımı cok farkedıyor bılınclı kıllanıcı olamak gerekır...


Bilinçli kullanıcı...?!
beyefendinin bana attığı mesajlardan önce benim yazdıklarımı bir oku istersen...Yoksa sende özelden mürekkep mi satmaya kalkacaksın bana...!!!


7991 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:05:18 

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


2731 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:10:22 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?

tabiki ocp mürekkep.forumda kısa bir araştırma yaparsanız anlarsınız.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________7991 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci


tabiki ocp mürekkep.forumda kısa bir araştırma yaparsanız anlarsınız.

ocp'nin de buradan önerilen bazı mürekkeplerden farklı olmadığını okudum... yani açık ara iyi bir mürekkep değil....iyi ama çok iyi değil... benim izlenimim o... canon'un orjinal mürekkebini aratmayacak kalitede mürekkep arıyorum
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


2731 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:23:38 

test etmeden hiçbir şeyi anlayamazsınız.ben 4 kartuşlu profesyonel olmayan bir yazıcıdan ocp mürekkep le dijital dosyanın aynısını alıyorum.ve diğer mürekkeplere görede ucuz
_____________________________2731 Mesaj
28 Ocak 2012; 18:26:11 

ve çogu yorum yapmış kişi ürünü kullanmadan yorum yapmış.dikkat ederseniz farkına varırsıınız.
_____________________________ 
685 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:47:06 

quote:

tabiki ocp mürekkep.forumda kısa bir araştırma yaparsanız anlarsınız.


malesef forumda kısa bir araştırma yapılırsa ocp nin en iyi mürekkep olmadıgı anlaşılır.
sen başka hangi mürekkepleri kullandın? aynı çıktıları aynı ayarlarla aynı kagıtlara farklı mürekkeplerle aldın mı?

hiç bir markanın fanatikligini yapmamak gerekir, neticede babamızın fabrikasında üretilmiyor bunlar.
hangisi en iyi fiyata kabul edilebilir en iyi kaliteyi sunuyorsa onu tercih etmek lazım. veya pahalı da olsa istenilen özelligi sunan mürekkebi kullanmak bazı durumlarda tercih sebebi olabilir.

bir mürekkebe en iyi diyebilmek için bir sürü kriter var, başlıcaları: renk dogrulugu, kafada tıkanıklık yapmaması, baskı aldıktan sonra kısa bir zaman içinde renk özelliklerini kaybetmemesi vs. vs.

_____________________________2731 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:05:23 

aynı anda aynı resimleri farklı mürekkeplerle test etme imkanım olmadı.ama farklı zamanlarda en az şuana kadar bin tane resim almışımdır.en iyisi diyorum.kullandığım mürekkepler;


eko kartuş setinin içinden cıkan eko mürekkep
inkjoy
techboss
ocp
cescesor ecomomy(komşum kullanıyordu.onda test etme fırsatım oldu,)şu an techbossun resimleri elimde duruyor.resimler ilk cıktığında ccok güzeldi.ancak bir iki aya kalmaz iyice soldular.

ocp onbirinci aydan beri kullanıyorum.hicbir sorun yaşamadım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 28 Ocak 2012; 20:26:36 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
794 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:34:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

aynı anda aynı resimleri farklı mürekkeplerle test etme imkanım olmadı.ama farklı zamanlarda en az şuana kadar bin tane resim almışımdır.en iyisi diyorum.kullandığım mürekkepler;


eko kartuş setinin içinden cıkan eko mürekkep
inkjoy
techboss
ocp
cescesor ecomomy(komşum kullanıyordu.onda test etme fırsatım oldu,)şu an techbossun resimleri elimde duruyor.resimler ilk cıktığında ccok güzeldi.ancak bir iki aya kalmaz iyice soldular.

ocp onbirinci aydan beri kullanıyorum.hicbir sorun yaşamadım.

Ocp ilemi bin tane resim resim aldınız?
_____________________________

4 OCAK DOĞUMGÜNÜMÜ KUTLAYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.:)


2731 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:38:37 

yok şuana kadar genel olarak bin tane rahat almşımdır.ama ocp mürekkep kullanarak rahat 200-300 resim almışımdır.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 28 Ocak 2012; 20:39:56 >
_____________________________755 Mesaj
28 Ocak 2012; 22:27:09 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?

Arkadaşım mümkünse bizzat kendin minimum miktarda bahsi geçen mürekkep markalarından temin et sırayla. Ve yine kendin bizzat deneyerek kendine göre doğruyu bul. Emin ol en doğrusunu bu şekilde bulabilirsin. Yoksa burada mürekkep savaşlarının ortasında kalırsın...!!! Ticari faaliyetlerden bahsetmiyorum bile...
Buna gelen 1 yanıtı gör.


7991 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:08:11 

quote:

Orijinalden alıntı: mors
Yoksa burada mürekkep savaşlarının ortasında kalırsın...!!! Ticari faaliyetlerden bahsetmiyorum bile...

hocam alışığım bunlara
intel-amd savaşları, alman-japon oto savaşları, fb-gs, samsung-iphone savaşları.....
bu savaşlara girip çıktık birde mürekkep sıçrasın üstümüze bari
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


755 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:10:55 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo


hocam alışığım bunlara
intel-amd savaşları, alman-japon oto savaşları, fb-gs, samsung-iphone savaşları.....
bu savaşlara girip çıktık birde mürekkep sıçrasın üstümüze bari

Hadi hayırlısı diyelim o zaman hocam Özelini takip et dostum, yakında bazı üstatlar..!!! başlarlar pazarlama faaliyetlerine< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 29 Ocak 2012; 0:13:49 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
685 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:24:34 

quote:

Kimden: mors
Kime: civalı sokak lambası
Tarih: 19 Ocak 2012; 10:21:19
Size bir şey danışmak istiyorum. Ocz Kadıköy bayiinden doldurulabilir kartuşta aldım sonrasında iade ettim. Ama denemem için bana bir takım da ha dolu kartuş verdiler. Kartuşların da sorun var. Hem orjinalinden daha büyük gibiler çünkü yazıcıda yuvalarına çok zor giriyor hemde sorun çıkarıyorlar yazıcının bir tanıması bir tanımaması gibi. Bir yazınızdan cescesor yeni nesil kartuşların en iyisi yazdığınızı okudum. Hala önerirmisiniz? Eğer öneriyorsanız boş kartuşları cescesordan temin edip deneme mürekeppleri goprintten almayı düşünüyorum da. Cevap için şimdiden teşekkürler.quote:

Kimden: civalı sokak lambası
Kime: mors
Tarih: 20 Ocak 2012; 0:29:42

goprintin kartusları da yeni nesil kartuş. ben kartuşları da goprintten alıyorum. tavsiye ederim. cescesor ile aynı kartus. cescesorden almanıza gerek yok. extra kargo parası ödemezsiniz. ya da siz bilirsiniz neticede aynı kartuş.arkadaşların özelden ürün satmaları kadar normal başka ne olabilir?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civalı sokak lambası -- 29 Ocak 2012; 0:41:03 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________755 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:33:21 

quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambasıarkadaşların özelden ürün satmaları kadar normal başka ne olabilir?

bu ne ki şimdi ??? arkadaşın ne demeye çalıştığını biri anlatıversin
Düzeltme: Sorma bana soru yoksa mal satarım sana demek sanırım
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 29 Ocak 2012; 0:36:40 >


 
685 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:35:49 

niye ki sen anlama özürlü müsün? üstadım!!!
_____________________________755 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:43:56 

değilim değilim senin gibi değilim...
Yanlışlıkla bir soru sordum sana. Özür dilerim sorduğum içinde.
Çünkü bu soru karşılığında bana ürün pazarlama hakkın olacağını düşünemedim.
Yaran varmış hemen atladın ortaya
_____________________________755 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:46:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mors


Hadi hayırlısı diyelim o zaman hocam Özelini takip et dostum, yakında bazı üstatlar..!!! başlarlar pazarlama faaliyetlerine

Sanırım anladın ne demek istediğimi dostum.
_____________________________7991 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:47:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mors

üstteki foto orjinal mürekkeple basılan alttaki ise ocp mürekkeple. her ikiside aynı kağıda, aynı yazılımdan, aynı ayarlarla basılmıştır.hani şu iyi dedikleri mürekkep bu mu???
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


755 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo


hani şu iyi dedikleri mürekkep bu mu???

Hocam o ocp diye aldığım ama içinden ocp çıkmayan mürekkeplermiş. miş diyorum açıklamasını yukarılarda bir yerde yazmıştım. Gerçi Bursadan gelen son sette aynı etkiyi verdi fotoda. Şimdide kuşe mürekkep verildi Bursadan onu denemedim henüz. Çok iddialıydılar kuşe mürekkepde. Ayrıca adana goprintlede görüştüm 20 gün önce. Firma sahibi çok kibar ve bilgili bir kimya mühendisi. Gerekirse ücretsiz yada az bir ücrete deneme gönderebiliyor. Bir gün bayrampaşa goprint bayiisine gideceğim tanışmayada. Anlayacağın tüm mürekkepleri bir şekilde deneme derdindeyim. Sırf hobimi tatmin etmek için. İşim gücüm bambaşka benim zaten
Ama yineliyorum en güzeli seninde aynı şekilde biraz çaba sarfedip bu aşamaları yaşaman. Emin ol cecesor, ocp, goprint hepsininde ithalatçıları iligili insanlar. Yeter ki sen zaman ayırabilip direk ithalatçılara ulaşmak iste... Baştan bende acaba korkusu yaşadım. Hani alınca elimizde patlamasın birde iade için uğraşmayalım diye ama sorun yok. Eğer doğru dürüst ithalatçılardan biriyse ulaştıkların adamlar mallarının arkasında her zaman...
Buna gelen 1 yanıtı gör.


7991 Mesaj
29 Ocak 2012; 12:57:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mors
Hocam o ocp diye aldığım ama içinden ocp çıkmayan mürekkeplermiş. miş diyorum açıklamasını yukarılarda bir yerde yazmıştım. Gerçi Bursadan gelen son sette aynı etkiyi verdi fotoda. Şimdide kuşe mürekkep verildi Bursadan onu denemedim henüz. Çok iddialıydılar kuşe mürekkepde. Ayrıca adana goprintlede görüştüm 20 gün önce. Firma sahibi çok kibar ve bilgili bir kimya mühendisi. Gerekirse ücretsiz yada az bir ücrete deneme gönderebiliyor. Bir gün bayrampaşa goprint bayiisine gideceğim tanışmayada. Anlayacağın tüm mürekkepleri bir şekilde deneme derdindeyim. Sırf hobimi tatmin etmek için. İşim gücüm bambaşka benim zaten
Ama yineliyorum en güzeli seninde aynı şekilde biraz çaba sarfedip bu aşamaları yaşaman. Emin ol cecesor, ocp, goprint hepsininde ithalatçıları iligili insanlar. Yeter ki sen zaman ayırabilip direk ithalatçılara ulaşmak iste... Baştan bende acaba korkusu yaşadım. Hani alınca elimizde patlamasın birde iade için uğraşmayalım diye ama sorun yok. Eğer doğru dürüst ithalatçılardan biriyse ulaştıkların adamlar mallarının arkasında her zaman...

eğer tecrübelerinizi burada bizlerle paylaşırsanız benim gibi karar verme aşamasında olanlar için çok faydalı olur.....
yazılarınızı takip edeceğim..... yılmadan usanmadan devam edin kardeşim..... artniyetli satıcılara fazla takılmayın
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


10402 Mesaj
30 Ocak 2012; 10:43:02 

Goprint'in siyah mürekkepinde sanki çok az griye çalar gibi renk veriyor. Sürekli beslemeden yana sıkıntı yok şimdilik. Rahat bir şekilde kullanabiliyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
2441 Mesaj
30 Ocak 2012; 13:57:44 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?

arkadasım mg5250 printhead modelli ve 1pl püskürtme capına sahip bir model o yüzden sizin icin tek ve en önemli unsur 1pl delikleri tıkamayacak bir mürekkep bulmanızdır.. tek sorun bu yoksa renk kaymalarına takılmayın.. renge önem verip kafayı tıkarsanız eger isiniz cok zor olur kafanızı duvarlara vurursunuz..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934


7991 Mesaj
30 Ocak 2012; 18:23:52 

quote:

Orijinalden alıntı: meco


arkadasım mg5250 printhead modelli ve 1pl püskürtme capına sahip bir model o yüzden sizin icin tek ve en önemli unsur 1pl delikleri tıkamayacak bir mürekkep bulmanızdır.. tek sorun bu yoksa renk kaymalarına takılmayın.. renge önem verip kafayı tıkarsanız eger isiniz cok zor olur kafanızı duvarlara vurursunuz..

şu ana kadar hep orjinal mürekkep kullandım.... kartujun tanesini yaklaşık 30TL'ye alıyorum.... ancak yoğun foto baskısı yaptığım zamanlarda iki haftada bir 120-150TL ödemek hafiften koyuyor o nedenle doldurma kartuj alıp kaliteli bir mürekkep kullansam mı acaba diye düşünüyorum... elbette çok kaliteli mürekkep olduğuna inanmaz isem yine kullanmayacağım... bu nedenle kaliteli mürekkep sorgulaması yaptım< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoSöDoKöKo -- 30 Ocak 2012; 18:26:55 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


755 Mesaj
30 Ocak 2012; 21:52:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Goprint'in siyah mürekkepinde sanki çok az griye çalar gibi renk veriyor. Sürekli beslemeden yana sıkıntı yok şimdilik. Rahat bir şekilde kullanabiliyorum.

Bu güzel bir bilgi, yani sürekli beslemede sorun çıkarmaması. Renk konusunda tespitiniz oldu mu hiç? En kısa zamanda goprintten deneme mürekkeplerini alacağım. Ama gerçekten goprint olduğuna emin olacağım şekilde adana da ki firma merkezinden.


755 Mesaj
30 Ocak 2012; 21:57:25 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo


şu ana kadar hep orjinal mürekkep kullandım.... kartujun tanesini yaklaşık 30TL'ye alıyorum.... ancak yoğun foto baskısı yaptığım zamanlarda iki haftada bir 120-150TL ödemek hafiften koyuyor o nedenle doldurma kartuj alıp kaliteli bir mürekkep kullansam mı acaba diye düşünüyorum... elbette çok kaliteli mürekkep olduğuna inanmaz isem yine kullanmayacağım... bu nedenle kaliteli mürekkep sorgulaması yaptım

Arkadaşımızın dediği benim başıma geldi açıkçası. Canon pixma 4500 yazıcım vardı. Aslında çokta memnundum yazıcıdan. 2 yıl kadar cescesor mürekkep ile doldurdum. Renk uyumu gayet iyiydi. Orjinal renklerin bir ton açığı gibi. Ama kafa tıkanmasından bıktım. Özellikle siyahta. En sonunda yazıcı kafası bozuldu. Yazıcı ıskartaya çıktı. Arkadaşımızın dediği gibi bazı canonlar 1pl nozüllere sahip. Oda tıkanma konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Gerçi yazıcı fazlasıyla parasını çıkarttı bana. Belki 5-6 bin sayfa dökümanla birlikte 600 yakın 10*15 fotoğraf bastırmışım dır en az...Bu işleri orjinal mürekkeple yapsaydım herhalde en az 5-6 yazıcı parası daha verirdim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 30 Ocak 2012; 22:19:06 >


7991 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:37:30 

peki 1pl nozüllere sahip yazıcılar için önerdiğiniz en kaliteli mürekkep nedir?
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


 
83 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:06:20 

canon mp540. kolay dolum cessersor ve mürekkep aldım. renk sapmaları kartuş beslemdeki problemler çok verimli kullanamıyorum. malesef.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzz42 -- 31 Ocak 2012; 1:14:19 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
2441 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:12:20 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

peki 1pl nozüllere sahip yazıcılar için önerdiğiniz en kaliteli mürekkep nedir?

iste en zor soru bu :)
piyasadaki mürekkepler hep 2pl nozüllere uygun.. sırf bu yüzden 2pl yazıcıya gectim.. varsa 1pl nozüllerde tıkanma yapmadan mürekkep kullanan buraya tecrübelerini yazsın cok makbule gecer gercekten..
_____________________________

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934


755 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:32:57 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

peki 1pl nozüllere sahip yazıcılar için önerdiğiniz en kaliteli mürekkep nedir?

Açıkçası şu an bunu bende bilmiyorum. Çünkü şu an ki yazıcım 4 pl nozüllü ve baskı kalitesine göre nozulleri ayarlıyor ama hiç bir zaman 1 pl'e düşmüyor. Canonlarda doldurulabilir mürekkeple bu tıkanma ciddi sorun. Denemeler sonunda yazıcının kafasından olma ihtimali yüksek.


755 Mesaj
31 Ocak 2012; 12:35:52 

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzz42

canon mp540. kolay dolum cessersor ve mürekkep aldım. renk sapmaları kartuş beslemdeki problemler çok verimli kullanamıyorum. malesef.

CISS sistem sizinki yanlış anlamadıysam. Aslında benim kullandığım dönemde cescesor mürekkeplerde renk sapmalarını yazıcı ayarlarındaki renk, doygunluk, kontrast v.s ayarlarla tolere edilebilir düzeye getirebilmiştim ben açıkçası ama dediğim gibi tıkanmalardan nefes alamadım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 31 Ocak 2012; 13:34:13 >


755 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:29:32 

Sabahtan beri fırsat bulup ocp kuşe mürekkepleri ile farklı kağıt markalarında ve farklı ayarlarda denemeler yapıyorum. 10-15 kağıda yaklaşık 20 baskı aldım ama anladığım kadarıyla kuşe mürekkepler normal fotoğraf kağıtlarına uygun değil. Ne yaparsam yapayım renkler solmuş durumda. Ayrıca daha önceki ocp mürekkeplerde başıma gelen kırmızı renk sorunu da aynen devam etmekte. Bence ocp kırmızı sorununu düzeltmeden bu mürekkeplerde renk uyumu konusunda iddialı olamaz. Gerçi daha önce yazmıştım kadıköy bayiinde gördüğüm 6 renk epson yazıcıdan çıkmış bir a4 fotoğrafta pek sorun yoktu. Genel itibari ile göze uyumlu ve güzel geliyordu. Demek ki ocp 4 renk epson uyumlu mürekkeplerin de renk uyum sorunu var. 1 ayda defalarca kadıköye indim. Kartuşları iade ettim ya da yeni önerilenleri gidip aldım. Açıkçası kolay doldurulabilen kartuşlarından da memnun kalmadım 2 de bir yazıcıdan çıkarıp resetlemek gerekiyor. Yoksa 15-20 basımda bir yazıcı kartuşları tanımıyor hatası alıyorsunuz. (Bu elime geçen 4. set hepsinde aynı sıkıntıyı yaşadım)

Toparlamak gerekirse: ocp 4 renk epson mürekkeplerin de kırmızı ve sarı renk uyumsuzluğu mevcut. Sarı 1-2 ton daha koyu basıyorken esas sorun kırmızıda. Kırmızı kırmızı gibi değilde bariz eflatun. Bu yüzden de yazıcının renk, kontrast, doyum v.s ayarlarıyla oynamak bile kırmızıyı düzeltmiyor. Ama son gelen kuşe mürekkeplerin siyahı güzel. Direk A4 text baskısında ne açık ne çok koyu çıkıyor tam olması gerektiği gibi. Ama bu kuşe mürekkepler biraz partiküllü bir mürekkep o yüzden 2 yada 1 pl kafa yapısına sahip yazıcılarda sorun çıkaracağını düşünüyorum. Ayrıca ocp mürekkepler belki de canon ve diğer markalarda bu kadar renk uyum sorunu oluşturmuyor dur.

Diğer yandan OCP İthalatçısı firmanın gerek bursa ana bayii gerekse kadıköy bayisi ilgili, saygılı, dürüst ve mallarının arkasında olan firmalar. Firma olarak ben çok memnun kaldım kendilerinden ve çok teşekkür ediyorum ilgileri ve yardımları için.

Sonuç olarak ocp mürekkep 4 renk epson yazıcı için beni kesmedi şahsım adıma. Sırası ile daha önce önerildiğini okuduğum cescesor'un ekonomi serisinden 30 ml temin edip denemeyi düşünüyorum. Birde her ne kadar burada sürtüştüğüm biri yüzünden soğuduğum goprint mürekkepleri de adana merkezinden temin ederek deneme miktarları ile deneyeceğim. En kısa zamanda o denemelerimi de paylaşırım inşallah.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 31 Ocak 2012; 13:32:20 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.


7991 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:50:44 

benim bildiğim ve hatırladığım kadarı ile kuşe mürekkep fotoğraf basımı için uygun bir mürekkep değil...
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


2731 Mesaj
31 Ocak 2012; 14:29:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mors

Sabahtan beri fırsat bulup ocp kuşe mürekkepleri ile farklı kağıt markalarında ve farklı ayarlarda denemeler yapıyorum. 10-15 kağıda yaklaşık 20 baskı aldım ama anladığım kadarıyla kuşe mürekkepler normal fotoğraf kağıtlarına uygun değil. Ne yaparsam yapayım renkler solmuş durumda. Ayrıca daha önceki ocp mürekkeplerde başıma gelen kırmızı renk sorunu da aynen devam etmekte. Bence ocp kırmızı sorununu düzeltmeden bu mürekkeplerde renk uyumu konusunda iddialı olamaz. Gerçi daha önce yazmıştım kadıköy bayiinde gördüğüm 6 renk epson yazıcıdan çıkmış bir a4 fotoğrafta pek sorun yoktu. Genel itibari ile göze uyumlu ve güzel geliyordu. Demek ki ocp 4 renk epson uyumlu mürekkeplerin de renk uyum sorunu var. 1 ayda defalarca kadıköye indim. Kartuşları iade ettim ya da yeni önerilenleri gidip aldım. Açıkçası kolay doldurulabilen kartuşlarından da memnun kalmadım 2 de bir yazıcıdan çıkarıp resetlemek gerekiyor. Yoksa 15-20 basımda bir yazıcı kartuşları tanımıyor hatası alıyorsunuz. (Bu elime geçen 4. set hepsinde aynı sıkıntıyı yaşadım)

Toparlamak gerekirse: ocp 4 renk epson mürekkeplerin de kırmızı ve sarı renk uyumsuzluğu mevcut. Sarı 1-2 ton daha koyu basıyorken esas sorun kırmızıda. Kırmızı kırmızı gibi değilde bariz eflatun. Bu yüzden de yazıcının renk, kontrast, doyum v.s ayarlarıyla oynamak bile kırmızıyı düzeltmiyor. Ama son gelen kuşe mürekkeplerin siyahı güzel. Direk A4 text baskısında ne açık ne çok koyu çıkıyor tam olması gerektiği gibi. Ama bu kuşe mürekkepler biraz partiküllü bir mürekkep o yüzden 2 yada 1 pl kafa yapısına sahip yazıcılarda sorun çıkaracağını düşünüyorum. Ayrıca ocp mürekkepler belki de canon ve diğer markalarda bu kadar renk uyum sorunu oluşturmuyor dur.

Diğer yandan OCP İthalatçısı firmanın gerek bursa ana bayii gerekse kadıköy bayisi ilgili, saygılı, dürüst ve mallarının arkasında olan firmalar. Firma olarak ben çok memnun kaldım kendilerinden ve çok teşekkür ediyorum ilgileri ve yardımları için.

Sonuç olarak ocp mürekkep 4 renk epson yazıcı için beni kesmedi şahsım adıma. Sırası ile daha önce önerildiğini okuduğum cescesor'un ekonomi serisinden 30 ml temin edip denemeyi düşünüyorum. Birde her ne kadar burada sürtüştüğüm biri yüzünden soğuduğum goprint mürekkepleri de adana merkezinden temin ederek deneme miktarları ile deneyeceğim. En kısa zamanda o denemelerimi de paylaşırım inşallah.SAYIN MORS
aynı yazıcıyı bende kullanıyorum.daha önce sizinle yazışmalarımız oldu.renk sapması sorunları var diyorsunuz.hala ben nasıl olduğunu anlayamadım.yazıcımı dolan kartuşlarla kullanalı neredeyse 3 ay oldu.ve herhangi bir şekilde gerek renk sapması gerek tonların vurgulanamaması gibi bir sorunla karşılaşmadım.eğer bu kartuşu aldığınız bayi gercekten kartuşa başka bir mürekkep koyup size sattı ise Nozzle man gibi kafa açıcı bir solüsyon ile bu sorunları giderebilirsiniz.benimde bir siparişimde yanlış mürekkep gelmişti ve aynı sorunları hatta kağıtta yataylamasına net çizgiler oluşuyordu.Yaşar bey nozzle man gönderdi.video