Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
8
Favori
48.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

aynı anda aynı resimleri farklı mürekkeplerle test etme imkanım olmadı.ama farklı zamanlarda en az şuana kadar bin tane resim almışımdır.en iyisi diyorum.kullandığım mürekkepler;

eko kartuş setinin içinden cıkan eko mürekkep
    inkjoy
    techboss
    ocp
    cescesor ecomomy(komşum kullanıyordu.onda test etme fırsatım oldu,)şu an techbossun resimleri elimde duruyor.resimler ilk cıktığında ccok güzeldi.ancak bir iki aya kalmaz iyice soldular.

ocp onbirinci aydan beri kullanıyorum.hicbir sorun yaşamadım.

Ocp ilemi bin tane resim resim aldınız?
  • yok şuana kadar genel olarak bin tane rahat almşımdır.ama ocp mürekkep kullanarak rahat 200-300 resim almışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 28 Ocak 2012; 20:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?

Arkadaşım mümkünse bizzat kendin minimum miktarda bahsi geçen mürekkep markalarından temin et sırayla. Ve yine kendin bizzat deneyerek kendine göre doğruyu bul. Emin ol en doğrusunu bu şekilde bulabilirsin. Yoksa burada mürekkep savaşlarının ortasında kalırsın...!!! Ticari faaliyetlerden bahsetmiyorum bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mors
    Yoksa burada mürekkep savaşlarının ortasında kalırsın...!!! Ticari faaliyetlerden bahsetmiyorum bile...

hocam alışığım bunlara
    intel-amd savaşları, alman-japon oto savaşları, fb-gs, samsung-iphone savaşları.....
    bu savaşlara girip çıktık birde mürekkep sıçrasın üstümüze bari
  • quote:

quote:

Yoksa burada mürekkep savaşlarının ortasında kalırsın...!!! Ticari faaliyetlerden bahsetmiyorum bile...

hocam alışığım bunlara
    intel-amd savaşları, alman-japon oto savaşları, fb-gs, samsung-iphone savaşları.....

Hadi hayırlısı diyelim o zaman hocam Özelini takip et dostum, yakında bazı üstatlar..!!! başlarlar pazarlama faaliyetlerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 29 Ocak 2012; 0:13:49 >
  • quote:

Kimden: mors
    Kime: civalı sokak lambası
    Tarih: 19 Ocak 2012; 10:21:19
    Size bir şey danışmak istiyorum. Ocz Kadıköy bayiinden doldurulabilir kartuşta aldım sonrasında iade ettim. Ama denemem için bana bir takım da ha dolu kartuş verdiler. Kartuşların da sorun var. Hem orjinalinden daha büyük gibiler çünkü yazıcıda yuvalarına çok zor giriyor hemde sorun çıkarıyorlar yazıcının bir tanıması bir tanımaması gibi. Bir yazınızdan cescesor yeni nesil kartuşların en iyisi yazdığınızı okudum. Hala önerirmisiniz? Eğer öneriyorsanız boş kartuşları cescesordan temin edip deneme mürekeppleri goprintten almayı düşünüyorum da. Cevap için şimdiden teşekkürler.

quote:

Kimden: civalı sokak lambası
    Kime: mors
    Tarih: 20 Ocak 2012; 0:29:42

goprintin kartusları da yeni nesil kartuş. ben kartuşları da goprintten alıyorum. tavsiye ederim. cescesor ile aynı kartus. cescesorden almanıza gerek yok. extra kargo parası ödemezsiniz. ya da siz bilirsiniz neticede aynı kartuş.

arkadaşların özelden ürün satmaları kadar normal başka ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civalı sokak lambası -- 29 Ocak 2012; 0:41:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

quote:

Kimden: mors
    Kime: civalı sokak lambası
    Tarih: 19 Ocak 2012; 10:21:19
    Size bir şey danışmak istiyorum. Ocz Kadıköy bayiinden doldurulabilir kartuşta aldım sonrasında iade ettim. Ama denemem için bana bir takım da ha dolu kartuş verdiler. Kartuşların da sorun var. Hem orjinalinden daha büyük gibiler çünkü yazıcıda yuvalarına çok zor giriyor hemde sorun çıkarıyorlar yazıcının bir tanıması bir tanımaması gibi. Bir yazınızdan cescesor yeni nesil kartuşların en iyisi yazdığınızı okudum. Hala önerirmisiniz? Eğer öneriyorsanız boş kartuşları cescesordan temin edip deneme mürekeppleri goprintten almayı düşünüyorum da. Cevap için şimdiden teşekkürler.

arkadaşların özelden ürün satmaları kadar normal başka ne olabilir?

bu ne ki şimdi ??? arkadaşın ne demeye çalıştığını biri anlatıversin
    Düzeltme: Sorma bana soru yoksa mal satarım sana demek sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 29 Ocak 2012; 0:36:40 >
  • niye ki sen anlama özürlü müsün? üstadım!!!
  • değilim değilim senin gibi değilim...
    Yanlışlıkla bir soru sordum sana. Özür dilerim sorduğum içinde.
    Çünkü bu soru karşılığında bana ürün pazarlama hakkın olacağını düşünemedim.
    Yaran varmış hemen atladın ortaya
  • quote:

quote:

quote:

hocam alışığım bunlara

Hadi hayırlısı diyelim o zaman hocam Özelini takip et dostum, yakında bazı üstatlar..!!! başlarlar pazarlama faaliyetlerine

Sanırım anladın ne demek istediğimi dostum.
  • quote:

üstteki foto orjinal mürekkeple basılan alttaki ise ocp mürekkeple. her ikiside aynı kağıda, aynı yazılımdan, aynı ayarlarla basılmıştır.

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

hani şu iyi dedikleri mürekkep bu mu???
  • quote:

quote:

üstteki foto orjinal mürekkeple basılan alttaki ise ocp mürekkeple. her ikiside aynı kağıda, aynı yazılımdan, aynı ayarlarla basılmıştır.

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

hani şu iyi dedikleri mürekkep bu mu???

Hocam o ocp diye aldığım ama içinden ocp çıkmayan mürekkeplermiş. miş diyorum açıklamasını yukarılarda bir yerde yazmıştım. Gerçi Bursadan gelen son sette aynı etkiyi verdi fotoda. Şimdide kuşe mürekkep verildi Bursadan onu denemedim henüz. Çok iddialıydılar kuşe mürekkepde. Ayrıca adana goprintlede görüştüm 20 gün önce. Firma sahibi çok kibar ve bilgili bir kimya mühendisi. Gerekirse ücretsiz yada az bir ücrete deneme gönderebiliyor. Bir gün bayrampaşa goprint bayiisine gideceğim tanışmayada. Anlayacağın tüm mürekkepleri bir şekilde deneme derdindeyim. Sırf hobimi tatmin etmek için. İşim gücüm bambaşka benim zaten
    Ama yineliyorum en güzeli seninde aynı şekilde biraz çaba sarfedip bu aşamaları yaşaman. Emin ol cecesor, ocp, goprint hepsininde ithalatçıları iligili insanlar. Yeter ki sen zaman ayırabilip direk ithalatçılara ulaşmak iste... Baştan bende acaba korkusu yaşadım. Hani alınca elimizde patlamasın birde iade için uğraşmayalım diye ama sorun yok. Eğer doğru dürüst ithalatçılardan biriyse ulaştıkların adamlar mallarının arkasında her zaman...
  • quote:

Hocam o ocp diye aldığım ama içinden ocp çıkmayan mürekkeplermiş. miş diyorum açıklamasını yukarılarda bir yerde yazmıştım. Gerçi Bursadan gelen son sette aynı etkiyi verdi fotoda. Şimdide kuşe mürekkep verildi Bursadan onu denemedim henüz. Çok iddialıydılar kuşe mürekkepde. Ayrıca adana goprintlede görüştüm 20 gün önce. Firma sahibi çok kibar ve bilgili bir kimya mühendisi. Gerekirse ücretsiz yada az bir ücrete deneme gönderebiliyor. Bir gün bayrampaşa goprint bayiisine gideceğim tanışmayada. Anlayacağın tüm mürekkepleri bir şekilde deneme derdindeyim. Sırf hobimi tatmin etmek için. İşim gücüm bambaşka benim zaten
    Ama yineliyorum en güzeli seninde aynı şekilde biraz çaba sarfedip bu aşamaları yaşaman. Emin ol cecesor, ocp, goprint hepsininde ithalatçıları iligili insanlar. Yeter ki sen zaman ayırabilip direk ithalatçılara ulaşmak iste... Baştan bende acaba korkusu yaşadım. Hani alınca elimizde patlamasın birde iade için uğraşmayalım diye ama sorun yok. Eğer doğru dürüst ithalatçılardan biriyse ulaştıkların adamlar mallarının arkasında her zaman...

eğer tecrübelerinizi burada bizlerle paylaşırsanız benim gibi karar verme aşamasında olanlar için çok faydalı olur.....
    yazılarınızı takip edeceğim..... yılmadan usanmadan devam edin kardeşim..... artniyetli satıcılara fazla takılmayın
  • Goprint'in siyah mürekkepinde sanki çok az griye çalar gibi renk veriyor. Sürekli beslemeden yana sıkıntı yok şimdilik. Rahat bir şekilde kullanabiliyorum.
  • quote:

canon mg5250 ile kullanmak üzere önerebileceğiniz "en kaliteli mürekkep" hangisidir?

arkadasım mg5250 printhead modelli ve 1pl püskürtme capına sahip bir model o yüzden sizin icin tek ve en önemli unsur 1pl delikleri tıkamayacak bir mürekkep bulmanızdır.. tek sorun bu yoksa renk kaymalarına takılmayın.. renge önem verip kafayı tıkarsanız eger isiniz cok zor olur kafanızı duvarlara vurursunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

arkadasım mg5250 printhead modelli ve 1pl püskürtme capına sahip bir model o yüzden sizin icin tek ve en önemli unsur 1pl delikleri tıkamayacak bir mürekkep bulmanızdır.. tek sorun bu yoksa renk kaymalarına takılmayın.. renge önem verip kafayı tıkarsanız eger isiniz cok zor olur kafanızı duvarlara vurursunuz..

şu ana kadar hep orjinal mürekkep kullandım.... kartujun tanesini yaklaşık 30TL'ye alıyorum.... ancak yoğun foto baskısı yaptığım zamanlarda iki haftada bir 120-150TL ödemek hafiften koyuyor o nedenle doldurma kartuj alıp kaliteli bir mürekkep kullansam mı acaba diye düşünüyorum... elbette çok kaliteli mürekkep olduğuna inanmaz isem yine kullanmayacağım... bu nedenle kaliteli mürekkep sorgulaması yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 30 Ocak 2012; 18:26:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Goprint'in siyah mürekkepinde sanki çok az griye çalar gibi renk veriyor. Sürekli beslemeden yana sıkıntı yok şimdilik. Rahat bir şekilde kullanabiliyorum.

Bu güzel bir bilgi, yani sürekli beslemede sorun çıkarmaması. Renk konusunda tespitiniz oldu mu hiç? En kısa zamanda goprintten deneme mürekkeplerini alacağım. Ama gerçekten goprint olduğuna emin olacağım şekilde adana da ki firma merkezinden.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

şu ana kadar hep orjinal mürekkep kullandım.... kartujun tanesini yaklaşık 30TL'ye alıyorum.... ancak yoğun foto baskısı yaptığım zamanlarda iki haftada bir 120-150TL ödemek hafiften koyuyor o nedenle doldurma kartuj alıp kaliteli bir mürekkep kullansam mı acaba diye düşünüyorum... elbette çok kaliteli mürekkep olduğuna inanmaz isem yine kullanmayacağım... bu nedenle kaliteli mürekkep sorgulaması yaptım

Arkadaşımızın dediği benim başıma geldi açıkçası. Canon pixma 4500 yazıcım vardı. Aslında çokta memnundum yazıcıdan. 2 yıl kadar cescesor mürekkep ile doldurdum. Renk uyumu gayet iyiydi. Orjinal renklerin bir ton açığı gibi. Ama kafa tıkanmasından bıktım. Özellikle siyahta. En sonunda yazıcı kafası bozuldu. Yazıcı ıskartaya çıktı. Arkadaşımızın dediği gibi bazı canonlar 1pl nozüllere sahip. Oda tıkanma konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Gerçi yazıcı fazlasıyla parasını çıkarttı bana. Belki 5-6 bin sayfa dökümanla birlikte 600 yakın 10*15 fotoğraf bastırmışım dır en az...Bu işleri orjinal mürekkeple yapsaydım herhalde en az 5-6 yazıcı parası daha verirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 30 Ocak 2012; 22:19:06 >
  • peki 1pl nozüllere sahip yazıcılar için önerdiğiniz en kaliteli mürekkep nedir?
  • canon mp540. kolay dolum cessersor ve mürekkep aldım. renk sapmaları kartuş beslemdeki problemler çok verimli kullanamıyorum. malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzz42 -- 31 Ocak 2012; 1:14:19 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.