Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
8
Favori
48.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
Giriş
    http://www.sarfet.com/hp-901-hp-920-kartus-murekkep-seti-ocp-4x100gr
    Bu seti kullanın memnun kalmazsanız iade alırız
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    Bu 650 kartuşunun değil yalnız, 920'nin.
  • Beyler yok mu objektif bir fikir verecek birisi. Cescesor'un siyah pigmentini kullandım, Allah var kaliteliydi, ama şimdi de renkli istiyorum, tabi en son 3 yıl önce aldığım için kaliteleri ne durumda bilemiyorum.

Kartuşum HP 650, OCP ile Cescesor arasında kaldım.
  • 2007 yılından beri epson yazıcı kullanıyorum ilk yazıcım dx6050 idi ama kötü mürekkepden dolayı 3-4 ayda tıkandı (markayı vermeye gerek görmiyorum piyasada yok şuan ) 2008 yılında epson dx8450 yazıcı aldım buna bu sefer komplo set olarak ciss sistemi + mürekkepleri cescesordan aldım montajı kendim yaptım şuan 2015 gireceğiz yani 7 sene olacak neredeyse 2300 küsür çıktı almışım ve makinada şuan test çıktılarında en ufak bir tıkanıklık yok ilk gün aldığım gibi cescesor firması bu 7 sene içinde farklı mürekkepler çıkarttı ama bu mürekkepler beni yarı yolda bırakmadı daha yeni 4 renk mürekkep aldım ben memnunum
     Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama

• zokur kullanıcısına yanıt
    Ben de cescesor taraftarıyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canon mg 3250 yazıcıma bir mürekkep alayım dedim forumda başım döndü.Biri diyor o marka biri diyor bu iyi. Birisi diyor tank bağla öteki diyor sorunlu.Bu canonların her modeline dolan kartuşta satılmıyor.
    Amacım, kartuşun mürekkebi bitti biraz siyah mürekkep alıp şırıngayla kartuşu doldurmak.Acaba bu mürekkepler kırtasiyelerde satılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Canon mg 3250 yazıcıma bir mürekkep alayım dedim forumda başım döndü.Biri diyor o marka biri diyor bu iyi. Birisi diyor tank bağla öteki diyor sorunlu.Bu canonların her modeline dolan kartuşta satılmıyor.
    Amacım, kartuşun mürekkebi bitti biraz siyah mürekkep alıp şırıngayla kartuşu doldurmak.Acaba bu mürekkepler kırtasiyelerde satılır mı?

Kırtasiyeci özel olarak bu işle uğraşmıyorsa satmaz. Çok fazla baskı almıyorsanız muadil kartuş alın. Sık sık mürekkebiniz bitiyorsa maliyeti düşürmek için dolan kartuş ve mürekkep alın. Daha sık mürekkebiniz bitiyor ve işkenceye dayanıklıyım diyorsanız tank bağlayın. Tank bağlarsanız tıkanıklığın nerde olduğunu bulmanız daha zor. Kafada tıkanıklık yok, hortumda hava varsa bunu anlayana kadar boşuna onlarca kez kafa temizliği yaparsınız. Dükkana gidip bulduğunuzu almak yerine internetten alın. Zaten genelde kartuşu satan mürekkebini de satıyor. Photoink (bursakartuş) denedim iyiydi. Cescesor da fena değil. Ocp denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 10 Mayıs 2015; 10:16:53 >

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Bende zamanında çok araştırmıştım. epson xp 202 yazıcıma doldurulabilir kartuş ve cescesor mürekkeplerini aldım kullanıyorum. Tanklı sistem kullanmadım. Doldurulabilir kartuş, tanklı sisteme göre bana daha mantıklı ve sorunsuz gelmişti. Sonuç olarak 500 ml'lik mürekkepler bitmek üzere doldurulabilir kartuşlarda bir sorun yaşamadım.

Karşılaştırma yapmak istiyorsanız tanklı sistemli yazıcıların ve doldurulabilir kartuşlu yazıcıların videolarını seyredin. Hangisi kafanıza yatarsa onu alıp kullanın. Mürekkepte ise ocp'de, Photoink'de, cescesor'de iyi markalardır. İstediğinizi seçebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun26180

Bende zamanında çok araştırmıştım. epson xp 202 yazıcıma doldurulabilir kartuş ve cescesor mürekkeplerini aldım kullanıyorum. Tanklı sistem kullanmadım. Doldurulabilir kartuş, tanklı sisteme göre bana daha mantıklı ve sorunsuz gelmişti. Sonuç olarak 500 ml'lik mürekkepler bitmek üzere doldurulabilir kartuşlarda bir sorun yaşamadım.

Karşılaştırma yapmak istiyorsanız tanklı sistemli yazıcıların ve doldurulabilir kartuşlu yazıcıların videolarını seyredin. Hangisi kafanıza yatarsa onu alıp kullanın. Mürekkepte ise ocp'de, Photoink'de, cescesor'de iyi markalardır. İstediğinizi seçebilirsiniz.

Bizde doldurulan kartuş yok.Canonun üst modellerinde 4-5 kartuş oluyor ancak onlara doldurulan kartuş takılıyor.Bizimkiler 2 kartuşlu ya bitmeyen kartuş diye tank bağlanacak ya da orjinal kartuşu şırıngayla dolduracağım başka çare yok.
    Bende 2 sene önce sizin kullandığınız xp-202 modelinden alacaktım şans yok ki ürün piyasadan kalktı teşhir ürünü hariç bulamadım.Alsaydım şimdi kafam rahattı.
    Mürekkebi galiba internetten alacağız kırtasiyelerde mürekkep satanına denk gelmedim.Kartuş satıyorlar mürekkep yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Canon mg 3250 yazıcıma bir mürekkep alayım dedim forumda başım döndü.Biri diyor o marka biri diyor bu iyi. Birisi diyor tank bağla öteki diyor sorunlu.Bu canonların her modeline dolan kartuşta satılmıyor.

Kırtasiyeci özel olarak bu işle uğraşmıyorsa satmaz. Çok fazla baskı almıyorsanız muadil kartuş alın. Sık sık mürekkebiniz bitiyorsa maliyeti düşürmek için dolan kartuş ve mürekkep alın. Daha sık mürekkebiniz bitiyor ve işkenceye dayanıklıyım diyorsanız tank bağlayın. Tank bağlarsanız tıkanıklığın nerde olduğunu bulmanız daha zor. Kafada tıkanıklık yok, hortumda hava varsa bunu anlayana kadar boşuna onlarca kez kafa temizliği yaparsınız. Dükkana gidip bulduğunuzu almak yerine internetten alın. Zaten genelde kartuşu satan mürekkebini de satıyor. Photoink (bursakartuş) denedim iyiydi. Cescesor da fena değil. Ocp denemedim.

Yok hocam 1 senede 1 kartuş bitirdim.Ancak her seferinde yazıcı parası kadar kartuşa para vermek saçma geldi.Şu muadil kartuş olayını anlamadım.Muadil kartuş alınca bunları doldurması daha mı kolay oluyor? Mürekkebi alayım biraz doldurayım kullanayım gitsin diye bakıyorum.Öyle tank bağlamakla uğraşamam sorunluymuş zaten.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Muadil kartuş yan sanayi gibi birşey. Evde kolay dolum yapılmıyor, aynı orjinal kartuş gibi ya atıyorsun yada kartuşçu doldurabiliyorsa doldurtuyosun.

Yalnız senin modelde sıkıntı var gibi. Kolay bulunmuyor.

• iyi günler. epson l210 serisi için muadil hangi mürekkep markasını alayız sizce? cescesor nasıldır? orijinal mürekkebe göre yaklaşık olarak 5 kat daha ucuza geliyor. ciddi bir rakam. genelde okulda ve A4 kağıdına ödev almak sureti ile kullanılacaktır.
  • Merhaba arkadaşlar, kim firma adamı kim değil bilemiyoruz forumlarda, isterseniz diğer yazılarımı araştırın forumda, bir hafta önce üye olup bu mesajı yazmıyorum. Çeşitli konularda mesajlarım var. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki firmalar bazen mürekkep tedarikçilerini değiştirebiliyor. Bu mürekkepleri 2013 yılı sonlarında temin ettim. Yeni bir yazıcı almıştım ve aynı fotoğrafı hem orijinal deneme kartuşları ile hem de dolum mürekkebi ile bastım. Fotoğraf tamamen yoruma açık, herhangi bir şekilde kötülemek istemem mürekkebi. Hiçbir şekilde tıkanma yapmadı, cescesor mürekkepleri ile 6 yıldır dolum yaptığım yazıcım var hala sorunsuz. Yalnız UV veya Ultra şeklinde lanse edilerek, açıklamasında verilen örnekte solmaya dayanıklı olduğu bu kadar üstüne basa basa söylenen bir mürekkebin böyle sonuç vermesi şaşırttı doğrusu. Bir ay önce photoink mürekkep satın aldım ve yola böyle devam edeceğim. Tabi ki solma testi uzun vadede sonuç veren bir test. Photoink mürekkepler ile ilk izlenimim daha canlı(ama yerinde canlı) baskı verdiği. Umarım ilerleyen yıllarda güzel bir sonuçla çıkarım ki önerebileceğimiz bir mürekkep var diyelim piyasada. Bu gibi testleri lütfen paylaşın arkadaşlar, elimizde böyle forumlar varken tüketici olarak hala kaliteli mürekkepleri bilemememiz, tespit edemememiz ne kadar üzücü.

https://store.donanimhaber.com/ea/29/37/ea2937a823bf8e2a9d7ea46eb782a7e5.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

Merhaba arkadaşlar, kim firma adamı kim değil bilemiyoruz forumlarda, isterseniz diğer yazılarımı araştırın forumda, bir hafta önce üye olup bu mesajı yazmıyorum. Çeşitli konularda mesajlarım var. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki firmalar bazen mürekkep tedarikçilerini değiştirebiliyor. Bu mürekkepleri 2013 yılı sonlarında temin ettim. Yeni bir yazıcı almıştım ve aynı fotoğrafı hem orijinal deneme kartuşları ile hem de dolum mürekkebi ile bastım. Fotoğraf tamamen yoruma açık, herhangi bir şekilde kötülemek istemem mürekkebi. Hiçbir şekilde tıkanma yapmadı, cescesor mürekkepleri ile 6 yıldır dolum yaptığım yazıcım var hala sorunsuz. Yalnız UV veya Ultra şeklinde lanse edilerek, açıklamasında verilen örnekte solmaya dayanıklı olduğu bu kadar üstüne basa basa söylenen bir mürekkebin böyle sonuç vermesi şaşırttı doğrusu. Bir ay önce photoink mürekkep satın aldım ve yola böyle devam edeceğim. Tabi ki solma testi uzun vadede sonuç veren bir test. Photoink mürekkepler ile ilk izlenimim daha canlı(ama yerinde canlı) baskı verdiği. Umarım ilerleyen yıllarda güzel bir sonuçla çıkarım ki önerebileceğimiz bir mürekkep var diyelim piyasada. Bu gibi testleri lütfen paylaşın arkadaşlar, elimizde böyle forumlar varken tüketici olarak hala kaliteli mürekkepleri bilemememiz, tespit edemememiz ne kadar üzücü.

https://store.donanimhaber.com/ea/29/37/ea2937a823bf8e2a9d7ea46eb782a7e5.jpg

deneyiminiz için teşekkürler. ocp ile ilgili de böyle bir karşılaştırma yapsak güzel olurdu. l800 için sanırım ben ocp tercih edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

aynen öyle doldurma mürekkep kulan orj l sesi mürekkep bile solma direnci yok ne yazık ki:
    hp gündelik şu en ucuz fpto kağıdıyla test yaptım ki uzun süre beklemeyelim diye isteyen kendi de yapıp görür.
    photoink,cascessor 6 ay sonra renk değişimine başlıyor, ocp 2yıl , l800 orj 4 yıl ki zaten epsonunda sitesinde solma direncinden bahsetmez piyasada ml satılan solmayan mürekkep yok yurtdışında var mı varsa markasıne bilemiyecem bilen varsa yazsın andan alalım.

bu mürekkeplerin hiç biri arşivlik foto basımı için uygun değil, arşivlik foto için tek uyumlu minik kartuşlarla satılan epson claria ki sitesinde 100-200yıl dayandığı belirtilmiş bendede 10yılık basılmış foto var herhangi bir solma yok.

ortalama alırsak varsayımsal
    kaliteli foto kağıdına photoink,cascessor 1.5 - 2yıl ,ocp 3.5-4 yıl, l800 orj 7-8yıl - epson calria 50yıl desek ki tek arş için utgun bu ama kartuşlar çok pahalı ,canon orijinal kartuş (şişe değil) sitesinde 30 yıl demiş fiyasko o fiyat için ki biz 15yıl varsayarım arş için uygun değil.

sonuca gelirsek
    doldurma mürekkepler düz dağıt için ve sağa sola astığınız fotolar için uygun solunca yenisini basarım derseniz tabi ama kullandığımız pahalı foto kağıdına yazık haeleki arşiv fotoları için hiç uygun değiller.
    bunları kullanan fotoğrafçılarda varsa üç kağıtçıdır bu kadar.
    isteyen kendi dener görür l 800 orj için yabancı sitelerde solma testi vardı zaten ama epsonun da solmaz diye bi açıklaması filan yok zaten. l200 mürekkepleri daha düşük solma direnci vardı.
    foto basmak için harcadığımız kaliteli pahalı kağıda paraya yazık.

Alayına BAN

• goprint almada ne alırsan al kullanmadan bozuk çıktı iadeyide kabul etmediler
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.