Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
8
Favori
48.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

siz doğru teşhisi koymuşsunuz zaten. epsonun pigment bazlı mürekkebbi durabrite ve dye bazlı mürekkebi clariadır. her ne kadar sx130 orjianllerde durabrite kullansada dolan kartuşlarda claria kullanmanızın hiçbir mahsuru yoktur. hatta muadil mürekkepte claria kullanmanın çok daha sağlıklı olduğu fikrindeyim. buradaki durum goprintten kullandığınız mürekkeplerle cescesordan aldığınız mürekkeplerin aynı türden olmamaları artık hangisi claria hangisi durabrite'sa. sarı renkten bunu çok net gözlemleyebilirsiniz eğer sarı mürekkep civciv sarısı tonlarında ve kıvamlıysa pigment durabrite'tır. yok daha sulu kıvamda ve kırmızıya yüz tutmuş koyu turuncu ise dye clariadır. dediğim gibi her ikiside epson mürekkebidir biri diğerinden daha az kaliteli değidir. sorun yaşamanızın sebebi aynı kartuş içinde birbirine karıştırmış olmanız. kullandığınız kartuşu eski mürekkepten tamamen arındırın öyle doldurup kullanın sıkıntı olmayacaktır.

Kartusa cescesordan gelen murekkebi onceki murekkebin ustune doldurup karistirmadim. Once kartusu iyice solvent ile temizledim ve daha sonra cescesordan geleni koydum.Dolum ile ilgili bir yanlisim yok. Bu islerin acemisi degilim. Yaklasik 8 yildir dolan kartus kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muhtemelen cescesorun bana gonderdigi murekkepler pigment durabrite ve Goprintten onceden aldigim murekkepler de dye bazli.

Pigment murekkepler daha iri tanecikli oldugu için sanirim yazici murekkebi puskurtemedi.

Sayin cescesor yetkilileri, size buradan tekrar sesleniyorum.Bana gonderdiginiz murekkepleri dye murekkep ile degistirin lutfen.Sizin hatanizin bedelini ben odemek istemiyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellence -- 14 Ocak 2014; 11:59:01 >
  • excellence E kullanıcısına yanıt
    dye durabrite diye bir şey yoktur. epson uyumlu dye mürekkep kullanmak istiyorsanız claria mürekkep almanız gerekiyor.
  • quote:

dye durabrite diye bir şey yoktur. epson uyumlu dye mürekkep kullanmak istiyorsanız claria mürekkep almanız gerekiyor.

O zaman sizin oneriniz dogrultusunda, cescesorun bana epson icin gönderdigi ve su anda kullanamadigim mürekkebi, dye claria murekkeple degisim yapmalarini talep etmem daha mi dogru olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellence -- 14 Ocak 2014; 12:00:44 >
    daha önce kullandığınız ve memnun olduğunuz mürekkebin claria'mı yoksa durabrite'mı olduğuna emin olun onu isteyin önceki mesajda yazdığım sarı renkten çok net anlaşılır bu durum. memnun olduğunuz goprint mürekkebinin sarısı turuncu ise clariadır civciv sarısı ve daha kıvamlı ise durabrite'tır.
  • quote:

daha önce kullandığınız ve memnun olduğunuz mürekkebin claria'mı yoksa durabrite'mı olduğuna emin olun onu isteyin önceki mesajda yazdığım sarı renkten çok net anlaşılır bu durum. memnun olduğunuz goprint mürekkebinin sarısı turuncu ise clariadır civciv sarısı ve daha kıvamlı ise durabrite'tır.

Daha önce aldigim sizin tarifinize göre turuncu renkte ve claria murekkep.
    Benim anlamadigim sey cescesorun bana gonderdigi pigment boyayi yazici neden hic bir sekilde puskurtemedi kagida

buna bende çok mana veremedim durabrite'ta epsonun mürekkebidir. üstelik sx130'un orj. kartuşlarında bulunan mürekkeptir. belki sizin makinede kullanmaktan kaynaklı nozüllerde daralma vardır nispeten biraz daha kalın olan durabrite'ı sağlıklı püskürtememiştir kafa. siz claria'a devam edin daha öncede dediğim gibi bence dolan kartuş kullanımında claria daha üzgün çalışıyor zaten.
  • quote:

buna bende çok mana veremedim durabrite'ta epsonun mürekkebidir. üstelik sx130'un orj. kartuşlarında bulunan mürekkeptir. belki sizin makinede kullanmaktan kaynaklı nozüllerde daralma vardır nispeten biraz daha kalın olan durabrite'ı sağlıklı püskürtememiştir kafa. siz claria'a devam edin daha öncede dediğim gibi bence dolan kartuş kullanımında claria daha üzgün çalışıyor zaten.

Peki sence claria mi durabrite mi daha parlak renkler verir fotograf baskisinda?
    Bu konudaki fikrin nedir?

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=77596756&p=1

Burdaki yazida sorumun cevabini buldum.Aynen soylediginiz gibi durabrite mat cikiyor fotografta.Benim claria almam lazim hem nozzlelarda tikanma olmamasi icin hem de parlak fotograflar icin.

• Aslinda merak ettigim bir husus var;
    Epson firmasi L serisi yeni yazicilarini fabrikasyon CISS sistemiyle satiyor ve dye bazli 70ml'lik orjinal murekkeplerinin tanesi vatan bilgisayarda 17 TL'den satiliyor.
    Ben simdi bu orjinal murekkeplerden alip Epson SX130'a koysam fotograf baskisini dogru renklerde alabilir miyim acaba?
    Aranizda böyle birsey deneyen var mi?

claria fotoğrafı canlı ve parlak verir durabrite ise özellikle koyu bölgeleri mat verir ve hafif kat yapar. ancak durabrite ile basılan resimler daha dayanıklı olur kolay kolay solmaz. 4 kartuşlu epsonlarda claria foto baskısında hafif renk sapması yapar(maviye kaçma) bunun nedeni claria nın aslında 6 renk kullanan yazıcıların mürekkebi olması. LM ve LC'yi kullanmayınca tabi renk uyumluluğu biraz şaşıyor. L100-L200 mürekkepleri nasıl sonuç veriyor bilmiyorum ama bir deneyen vardır elbet. 4 ana rengin kullanılacağı hesab edilerek üretildiğine göre renk uyumluluğu konusunda clariadan daha iyi sonuç verebilir gibi geliyor bana.
  • chungkingexpress C kullanıcısına yanıt
    Biz denedik, Geçen aylarda forumda durabrite pigment mürekkep kullanan epson 4 renk yazıcılarda dye bazlı (claria) daha sorunsuz kullanılabilir ve gayet güzel fotoğraflar basılır tavsiyemiz vardı. ocp türkiye adlı arkadaş:
    '' pigment mürekkep kullanan epson yazıcılarda dye bazlı mürekkep kullanarak "fotoğraf" basılabiliyorsa bu bir "devrim" olur. Burada yaptığınız tavsiyenin arkasındaysanız buyurun deneyip burada yayınlayın biz de görelim.'' diye meydan okumuştu.Bizde yayınlamıştık.O fotoğrafları tekrar paylaşayım.

Burada 4 renk yazıcıda (sx425) epson l800 orijinal mürekkep ile bizim ekoset claria mürekkebi karşılaştırdık.Güzel sonuçlar aldık.L200 mürekkepleri ile de başarı sağlanabilir.

Bu Yazıcılarda pigment mürekkep kullanılıyorsa, dye bazlıya geçişte sorun olmayabilir, ama dye kullanıp pigmente geçişte sorunlar yaşanabilir, bol bol kafa temizliği yapılmalı, solusyon vs denenebilir.

• chungkingexpress C kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğraflarda LM ve LC eksikliği hissediliyor ama 4 renk baskı için gayet iyi sonuçlar veriyor.

• Sayin ekoset paylastiginiz bilgiler icin coook tesekkur ederim. Harika bir paylasim olmus :)

• slm
    ınktech murekkep kullanan var mı? kalitesi nasıl?
    tesekkürler
  • 2 yıldır cescesor mürekkep kullandım epson dx7000 serisi cihazda sonra cihaz elektrik probleminden nalları dikince hp aldım ama elimde epson için mürekkep vardı epsonun mürekebi biraz daha ince hp ye göre kullansam mı kullanmasam mı ki derken doldurdum hp ye epson mürekibi durabrihte olan mürekkebi bişe olmadı çatır çatır baskı alıyorum ama söylemem lazım adamların hakkını yemiyim bu mürekkebin donduğunu görmedim daha yazıcıyı tıkamıyor. önceden sırf donan kartuş için kaç yazıcı aldım

• Epson WF7525 için yazıcıyı aldığım yerin verdiği mürekkep kağıdın üzerinde parmak izi bırakıyordu. Adam bir de gelen mürekkepleri test ettiğini falan da göstermişti tek tek.
    Ama markasını bilmiyorum, OCP zanediyordum ama olmayabilir, hatta bana durabrite yerine claria bile vermiş olabilir emin değilim.

Sonra bursakartuştan photoink durabrite uyumlu mürekkep aldım ve sorunlarım çözüldü. Artık fotoğraf üzerinde parmak izi veya dokununca smudge efekti olmuyor.

Cescesor'u da denemek istiyorum aslında, ama mürekkepleri karıştırmamak için önce kartuşları temizlemek lazım geldiğinden üşeniyorum. Yedek kartuş alırsam denerim.
  • Beyler güncel olarak hangi mürekkep iyi şu anda, Cescesor mu OCP mi?
  • _ELNINO_ kullanıcısına yanıt
    Yazıcınızın marka ve modeli nedir?
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    HP 4645 Elimde Cescesor'un mürekkebi var siyah renk pigment. Sadece renkli lazım.

Sizin sitenizde yazıcıma uygun mürekkep yok. Sadece şu uyuyor.

http://www.sarfet.com/hp-murekkep-seti-universal-pigment-siyah-bazli-ocp-4x100gr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ELNINO_ -- 13 Aralık 2014; 6:27:15 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.