Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (766. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.507
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim gibi haksız yere paketi geri gönderilenler bimer,ptt,şikayetvar neresi varsa başvuru yapsınlar.Belki bir sonuç alamıyoruz ama bu kadar şikayet elbet dikkat çekecektir.
    Bu durumu sineye çekersek yarın pim den hiç bir ürün geçirilmeyecek.
  • 5 dolarlık ürün aldım, 17 Haziran'da gümrüğe geldi, 27 temmuz oldu hala gelen giden yok.
    40 gündür bir birimden kargo çıkamaz mı yav. Bedava mı alıyoruz bu ürünleri, kaçak mı sokuyoruz ülkeye ?
    Resmen gasp etmek yav başka birşey değil. 5 dolarlık ürün 40 gündür bekliyor orda.

Daha önce kamera almıştım 1 ay sürmemişti. Siparişi vereli 2 buçuk ay oldu.
  • EdinburgTr E kullanıcısına yanıt
    ne kadar vergi verdiinz hocam 75 eurodan az mıydı
  • 107 $dı. Kutuya 63 $ yazdırmıştım. Sadece dronu tarttı kaça aldın diye sordu 63$ dedim 0.60 kr vergi verdim çıktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu kişinin aynı anlaşılan, bende sıkıntı olmadı. Ağırlıklı olarak herhalde Hollanda postası. Benim ki Türkiyeye girdi. 2 gün sonra teslim ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 170turgut -- 28 Temmuz 2016; 8:40:56 >
  • Arkadaşlar bu kargo nereye gidiyor bir yardım etseniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Kötü döneme gelmişiz. İlk kez alayım demiştim. Bangood'dan 29 haziranda verdiğim sipariş bugün iade ithal yasak diye döndü. Nasip değilmiş. (Telefon vardı)
  • EdinburgTr E kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki batarya dahil 410 gram 250 dolar fiyatı var muhtemelen düşük yazacaklar faturayı yanımda götüreyim 100tl filan vergi ödiycem muhtemelen ben ne diyim acaba seninki yine 3 dolar çıkıyor vergi seninki neyse de ben 50 tl alayım götüreyim

• 500 gr geçmedikten sonra sorun olmaz.
    60 70 dolar yazsalar kutunun üzerine belki bendeki gibi evrak istemezler ama 20 dolar gibi rakam yazarlarsa fatura yada sayfanın resmini isterler sanırım. Ama sivil havacılık tan belgeye gerek yok en kötü vergisini ödersin

• Kargom İstanbul'dan geri dönmüştü
    Aliexpressten dispute açtım
    Şuan ne durumda ?
    Ne yapmam lazım ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: serji

Yurtdışından aldığım tablet UKİM'e girmiş, ücretsiz kargo 75 euro altında aldım fakat ürünün indirimi bittiği için şu anki fiyatı 80 euro gibi bir fiyata tekabül ediyor. Tabi ürünün üzerine yazılan bedel daha düşük (40$ yazılmış). Yasaklı olmadığı anlaşılınca ve üzerindeki bedeli göz önünde bulundurarak 60 kuruş ile teslim mi edilir yoksa daha fazla olabileceği göz önünde bulundurarak kredi kartı ekstresi / satın alınan link mi isterler? Satın alınan linki isterlerse şu anki fiyat fazla, hesabımdaki ödeme tutarı ile ekstredeki tutar yeterli olur sanırım. Ayrıca ekstre için eposta gelen ekstre yeterli oluyor mu? Henüz ekstre de kesilmedi onu nasıl yapıcaz onu da bilmiyorum.

Aynı durum bende de var.Aldığımda indirim vardı 70 dolara aldım.Şimdi baktım 95 yazıyor.Normal fiyatı ikisi de değil aslında.Bilmiyorum neyi dikkate alıyorlar.İsterlerse sadece ekstreyi yollarım ama onda da ürün ismi yok sanırım sadece Banggood yazıyor.

• Türk tarihinin gördüğü en büyük gümrük vurgununa hoş geldiniz :D giren kurtulmuyor 1 liradan tut x liraya kadar farketmez.
  • Şaka maka 60 gün oldu hadi bayram falan dedik tamam da bu nedir yav.

• Arkadaşlar ürün gerimi gönderilmiş... Ben anlayamadım...

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

Türk tarihinin gördüğü en büyük gümrük vurgununa hoş geldiniz :D giren kurtulmuyor 1 liradan tut x liraya kadar farketmez.

Benim ürünlerin hepsi eksiksiz geldi ucuz yada pahalı hopörler vardı hiç biri takılmadı demekki şansım yaver gidi verdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: farfar63

Arkadaşlar bu kargo nereye gidiyor bir yardım etseniz.

ups iparcel takip ise istanbula gelir dagıtıma cıkar sana gelir amazondan gelenlerim böyle geliyor gümrükte bekleme en fazla iki saat ondan sonra yakınsa 12 1 gibi geliyor ama bu amazom iparcel ups icin gecerli üc dört güne türkiyeye giriyor ürünler amazonda

• Teşekkürler hocam. Kargom karışmış aradım. Adamlar gexikme olmasin diye i parcel olan kargoyu ups server ile göndermişler. Gümrükte bekliyor bakalim ne zaman gelecek.

• Arkadaşlar GearBest'ten aldığım sipariş geri dönüyor. Aldıklarım aşağıda sizce neden geri döndü ve müşteri temsilcisi ne yazmış paramı nasıl geri alacağımdan falan bahsetmiş galiba açıklar mısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzm

Siparişini verdiğim ürün elime ulaşmadı ve bende dispute açtım, akabinde bir arkadaşın yönlendirdiği üzere escalate dispute açtım ve süreç sonlandı gözüküyor ama tarafıma herhangi bir ücret iadesi ödenmedi. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    quote:

Orijinalden alinti: yavuzm

Siparisini verdigim ürün elime ulasmadi ve bende dispute açtim, akabinde bir arkadasin yönlendirdigi üzere escalate dispute açtim ve süreç sonlandi gözüküyor ama tarafima herhangi bir ücret iadesi ödenmedi. Tecrübeli arkadaslarin yorumlarini rica ediyorum.

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta kadar oldu dispute sonuçlandı ama tarafıma herhangi bir iade yapılmadı. Azami bekleme süresi hakkında bilgisi olan varsa paylaşımlarını rica ediyorum. Birde benmi yanlış anladım tarafıma olumlu sonuçlandı diye düşünüyorum ama ekteki görselden anlayan arkadaşların bir göz atmasını rica edeceğim. Teşekkürler.

• arkadaşlar;
    bir cihazı aliexpressden almanyaya DHL ile göndersem kaç günde ulaşır,vergi yada ek masraf ödermiyim
  • 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.