Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
2
Favori
72.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi win 7 de sorun var, açılışta siyah ekram kalıyor pc. microsoftun bir güncellemesi buna sebep oluyormuş.
  • Bu tuşların üst tarafındaki dokunmatik tuşlardan ses aç-kapa tuşu çalışmıyor. Bastığımda tuş takımının ışıkları açılıp kapanıyor. Bu sorun nasıl halledilecek?
  • arkadaşlar sizin fikrinizi almak istiyorum ...
    a500 132
    a500 1dn
    a500 1co
    a500 19w

handisinin ekran renk kalitesi daha iyi?
    .ayrıca HANGİLERİNDE EXPRESS CARD GİRİŞİ VAR? İYİ FORUMLAR
  • Merhaba Arkadaşlar. Uzun süredir Windows 7 kullanıyorum ve sorunum şu ki kendi sitesindeki driverlarla Fn tuşları çalışmasına rağmen Wireless ve Bluetoothu kontrol eden kombinasyon malesef çalışmıyor. Ayrıca Fn Tuşları fonksiyonlarını yerine getirmesine rağmen ekranda o anki işlemle ilgili bir görüntü gözükmüyor. Ellerine geçen arkadaşlar o dvd deki bu Fn fonksiyon tuşları driverını upload ederse cok makbule geçecektir. ( Mümkünse o DVD nin tamamı )
  • Merhaba arkadaşlar.. daha önce hi toshiba kullanmadım.
    imzamdaki bilg. vardı, servise verdim, 30 iş günü doldu, para iadesi istedim.
    para gelince yeni bir cihaz almayı istiyorum biraz araştırdım 2000 lira civararında TOSHIBA A500-19W diye bi model gördüm.

forumda burası gibi kapsamlı A500-19W ile ilgili bir topic göremedim.
    ondan sizlere sormak istedim.
    Cihazlardan memnun musunuz? Servis hizmeti güzel mi? sizce A500-19W almalı mıyım? yukarıda a500-19w ile A500-132 arasında e.kartı ve ram farkı olduğu yazılı.. ram biraz daha cevbetti beni.. ondan a500-19w düşünmeye başladım.

bir de diğer sorum bu bilg.da e.kartı değişimi oluyor mu???

Benim acer'da 8600m gt vardı ve MXM type II diye geçiyordu ve MXM type2 model başka bir e.kartı takılabiliyordu.

birde forumda ses problemi olduğu yazılı.. çıt çıt die ses çıkıyormuş..bu hepsinde mevcut kronik ve düzelmez bir sorun mu????

bir diğer sorun, cihazda sadece 2 hoparlör mü var? ACER da 2+1 hoparlör vardı, altta bir bas hoparlörü vardı. dolby destekliydi. filmlerde 5.1 gibi derin ses veriyordu bu toshibada da mecvut mu???

• quote:

Orijinalden alıntı: treagle

Bu tuşların üst tarafındaki dokunmatik tuşlardan ses aç-kapa tuşu çalışmıyor. Bastığımda tuş takımının ışıkları açılıp kapanıyor. Bu sorun nasıl halledilecek?

hocam bu sorun bende de var, bi türlü çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcbjudge

Arkadaslar bundan 6 ay once almiş oldugum laptobum arızalanınca servise yollamıs ve 30 iş gunu suresinin gecmesi ile üzerine biras daha para ekleyip

TOSHİBA SATELLİTE A500-19W

modelini almış bulunmaktayım ve cihazı 1 haftadır kullanmaktayım. Önceki laptobum ACER 6935G idi. Toshibayı markasından dolayı seçmiş bulunmaktayım. Cihazın hiç bir problemi yok (ses dışında) ses arada bir çıt-pıt yapıo ama bu sorun eski acer laptobumda da bulunmaktaydı.Bus sorun tamamen realtek firmasının sunduğu driverlerle ilgilidir. ACer laptobumunda ses kartı realtekdi. Win 7 ile problem yasıo realtek surucueri.

Toshiba a500-19w modelinde bios guncellemesine gerek yoktur çünki en son bios ile gelmektedir.

Oyun performansı olarakta RESİDENT EVİL5 DİRECTX 10 olarak full ayarlarda oynayabilmekteyim ortalama 40 fsp vermektedir.
    PES 2010u da full ayarlarda oynayabilmekteyim.

Ses sorunu içinse herhangi bir arastırma da bulunmadım en son driveri indirdim ama yyuklemeeyi denemedim.

Son olarak ise TOSHİBA SATELLİTE A500-19W KULÜBÜ yada DERNEĞİ adında yeni bir konu açmayı dusunmekteyim ama forum özelliklerini fazla bilmediğim için bu biras zaman alabilir.

aç aç ;)

bu kullanıcılarda bi araya toplansın.. benim çok sorum var :D

bu arada hayırlı olsun notebook...

• quote:

Orijinalden alıntı: bultar

Merhaba Arkadaşlar. Uzun süredir Windows 7 kullanıyorum ve sorunum şu ki kendi sitesindeki driverlarla Fn tuşları çalışmasına rağmen Wireless ve Bluetoothu kontrol eden kombinasyon malesef çalışmıyor. Ayrıca Fn Tuşları fonksiyonlarını yerine getirmesine rağmen ekranda o anki işlemle ilgili bir görüntü gözükmüyor. Ellerine geçen arkadaşlar o dvd deki bu Fn fonksiyon tuşları driverını upload ederse cok makbule geçecektir. ( Mümkünse o DVD nin tamamı )

Flash Cards Support Utility program ekle kaldırdan kaldır ve bu driver (64 bit için bu) indir
    yükle tekrar kur.

ayrıca genel sorunlar için Value Added Package kaldır ve tekrar kur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cehennemli

Merhaba arkadaşlar.. daha önce hi toshiba kullanmadım.
    imzamdaki bilg. vardı, servise verdim, 30 iş günü doldu, para iadesi istedim.
    para gelince yeni bir cihaz almayı istiyorum biraz araştırdım 2000 lira civararında TOSHIBA A500-19W diye bi model gördüm.

forumda burası gibi kapsamlı A500-19W ile ilgili bir topic göremedim.
    ondan sizlere sormak istedim.
    Cihazlardan memnun musunuz? Servis hizmeti güzel mi? sizce A500-19W almalı mıyım? yukarıda a500-19w ile A500-132 arasında e.kartı ve ram farkı olduğu yazılı.. ram biraz daha cevbetti beni.. ondan a500-19w düşünmeye başladım.

bir de diğer sorum bu bilg.da e.kartı değişimi oluyor mu???

Benim acer'da 8600m gt vardı ve MXM type II diye geçiyordu ve MXM type2 model başka bir e.kartı takılabiliyordu.

birde forumda ses problemi olduğu yazılı.. çıt çıt die ses çıkıyormuş..bu hepsinde mevcut kronik ve düzelmez bir sorun mu????

bir diğer sorun, cihazda sadece 2 hoparlör mü var? ACER da 2+1 hoparlör vardı, altta bir bas hoparlörü vardı. dolby destekliydi. filmlerde 5.1 gibi derin ses veriyordu bu toshibada da mecvut mu???

quote:

Bu sorun bende yok.

quote:

Emin ol ses seviyesi ve kalitesi seni üzmeyecektir.

• Merhaba..Ben A500 132 ve L505 10Z arasında kaldım.. Sizce hangisini almalıyım? A500 132 şu an gold'de ve toshibashop'ta görünüyor sadece..tabii gold de daha ucuz..ikisinden birini alıcam..sizce hangisi? a500 de win7 yüklü gelse hiç düşünmezdimde..win7'yi sonradan isticen artı ona kargo parası vercen birde kurulumdan sonra fln böle sorunlar çıkıcak fln..bunlar çok düşündürüyor beni..lütfen yardımcı olun..
  • mobilecom eğer verdiğin toshibanın sitesindeki flash card support utility ise o kurulu... Daha doğrusu oradaki driverların tamamı kurulu Windows 7 için... Sende o görünümler sıkıntısızca gözüküyormu ? Birde Value Add package sayesinde üstteki fonksiyon tuşlarının tamamının çalışması gerekiyor ama ( toshinanın sitesindeki ) işte Fn + F8 dışındakilerin tamamı çalışıyor. Ondan elinizdekinde böyle bir sıkıntı yoksa onu upload edermisiniz demiştim.
  • Şimdi sadece FN+F8 tuşları çalışmıyorsa wi-fi drriverları kurulumu acaba. sen yinde kaldır ve yendien kur bende FN tuşu hiç çalışmıyordu, kaldırıp tekrar kurdum düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurettinbc

arkadaşlar sizin fikrinizi almak istiyorum ...
    a500 132
    a500 1dn
    a500 1co
    a500 19w

handisinin ekran renk kalitesi daha iyi?
    .ayrıca HANGİLERİNDE EXPRESS CARD GİRİŞİ VAR? İYİ FORUMLAR

ARKADAŞLAR BİR EL ATIN YAA... :D
  • ya arkadaşlar bişe sorcam.. ben toshiba l505 10z modelini aldım dün..ya evde wireless modem var..diğer laptop xp yüklü rahatça giriyorum ondan..ama bu windows 7 yüklü toshiba ile kablosuz ağ bulunuyor..ama bağlanamıyor..siz windows 7 de böyle bi sorun yaşadınız mı acaba??
  • l505-110 kullanıcısıyım fn+f8 tus kombınasyonu calısmıyor drıverları yukledım tekrar ancak toshıba acessıbılıty bu sıstemde kullanılamaz hatası verıyor sıstemın 64bıt w7 home premıum 4 gb ram oldugu ıcın 64 bıt kullanmak zorundayım madem orjınal program 64 bıtte calısmıyorsa neden orjınalde 64 bıt yuklu gelıyor anlamadım
  • Merhaba arkadaşlar ben a500-132'yi 2009 Ağustos'da aldım.forumu daha yeni keşfettim geçmiş sayfalara bir göz attım ve sorunların bendede olduğunu farkettim özellikle ses cızırdama durumu yüksek seslerde belli ediyor kendisini.sonra şarj olayı oda mevcut.Bu cızırtı için geçmiş sayfalarda linkler verilmiş bunların yenisi çıktımı?yoksa verilen linkleri indireyimmi.He bu arada listeye eklenirsem sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: laaz

l505-110 kullanıcısıyım fn+f8 tus kombınasyonu calısmıyor drıverları yukledım tekrar ancak toshıba acessıbılıty bu sıstemde kullanılamaz hatası verıyor sıstemın 64bıt w7 home premıum 4 gb ram oldugu ıcın 64 bıt kullanmak zorundayım madem orjınal program 64 bıtte calısmıyorsa neden orjınalde 64 bıt yuklu gelıyor anlamadım

Daha önceki mesajlarımda yazmıştım sorunun nasıl çözüldüğünü.

Flash Cards Support Utility program Program Ekle kaldırdan kaldır ve bu driver (64 bit için bu) indir
    yükle tekrar kur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

Orijinalden alıntı: laaz

l505-110 kullanıcısıyım fn+f8 tus kombınasyonu calısmıyor drıverları yukledım tekrar ancak toshıba acessıbılıty bu sıstemde kullanılamaz hatası verıyor sıstemın 64bıt w7 home premıum 4 gb ram oldugu ıcın 64 bıt kullanmak zorundayım madem orjınal program 64 bıtte calısmıyorsa neden orjınalde 64 bıt yuklu gelıyor anlamadım

Daha önceki mesajlarımda yazmıştım sorunun nasıl çözüldüğünü.

Flash Cards Support Utility program Program Ekle kaldırdan kaldır ve bu driver (64 bit için bu) indir
    yükle tekrar kur.

dedıgını yaptım fakat sadece fn+f8 wrilless calısmıyor maalesef

• Ozaman wi-fi driverlarında bir sorun var. FN+F8 bastığında ne görünüyor,wi-fi, açıkmı, kapalımı? Hiçbirşeymi gelmiyor?
  • Arkadaşlar birşeyler sormak istiyorum.27 Ocak ta laptopu servise verdim.30 iş günü yaklaşmakta arıyorum hala aynı cevap parça bekliyor diyorlar.2 şey sormak istiyorum.
    1) 30 iş günü hesaplanırken cumartesi günleri içine dahil edilirmi?
    2) 30 iş günü geçtikten sonra para iade yada ürün değişimi biz istediğimizi isteyebiliyormuyuz eğer istiyorsak nasıl oluyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.