Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
2
Favori
72.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rahatszzz

Arkadaşlar birşeyler sormak istiyorum.27 Ocak ta laptopu servise verdim.30 iş günü yaklaşmakta arıyorum hala aynı cevap parça bekliyor diyorlar.2 şey sormak istiyorum.
    1) 30 iş günü hesaplanırken cumartesi günleri içine dahil edilirmi?
    2) 30 iş günü geçtikten sonra para iade yada ürün değişimi biz istediğimizi isteyebiliyormuyuz eğer istiyorsak nasıl oluyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

30 işgünü Cumartesi dahildir. Pazar sayılmaz. 30 işgünü bitiminde noterden ihtarname çek.Tüketici kanununun ilgili maddesince 30 işgünü sonunda onarımı bitmeyen cihazın para iadesini veya yenisini vermek kanuni zorunluluk. Hiç telefonla kimseyle hele o dünyadan bihaber müşteri hizmetleri denen yerdeki telefon başındaki bilgisizlerle muhatap olma..

• quote:

Orijinalden alıntı: mybo37

quote:

Arkadaşlar birşeyler sormak istiyorum.27 Ocak ta laptopu servise verdim.30 iş günü yaklaşmakta arıyorum hala aynı cevap parça bekliyor diyorlar.2 şey sormak istiyorum.
    1) 30 iş günü hesaplanırken cumartesi günleri içine dahil edilirmi?
    2) 30 iş günü geçtikten sonra para iade yada ürün değişimi biz istediğimizi isteyebiliyormuyuz eğer istiyorsak nasıl oluyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

30 işgünü Cumartesi dahildir. Pazar sayılmaz. 30 işgünü bitiminde noterden ihtarname çek.Tüketici kanununun ilgili maddesince 30 işgünü sonunda onarımı bitmeyen cihazın para iadesini veya yenisini vermek kanuni zorunluluk. Hiç telefonla kimseyle hele o dünyadan bihaber müşteri hizmetleri denen yerdeki telefon başındaki bilgisizlerle muhatap olma..

teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Ozaman wi-fi driverlarında bir sorun var. FN+F8 bastığında ne görünüyor,wi-fi, açıkmı, kapalımı? Hiçbirşeymi gelmiyor?

wifi acık ama hıc bır tepkı yok ekranda kullanıyorum ınternetı ama bazen sarj yemesın dıye kapatıcam kapatamıyorum hızlı bır sekılde alttakı turuncu wrılleess lambası yanıyor hep
    EDİT:EK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laaz -- 26 Şubat 2010; 16:01:36 >
  • Arkadaşlar sonuçta toshiba satellite A500-19W modelini tavsiye ediyormusunuz?
  • birşey daha danışmak istiyorum 30 iş günü sonrası ürün deüğişimnde aynı model ile mi değişiklik yapılıyor? Yoksa aynı fiyat civarında farklı bi modelde olabiliyormu?
  • quote:

birşey daha danışmak istiyorum 30 iş günü sonrası ürün deüğişimnde aynı model ile mi değişiklik yapılıyor? Yoksa aynı fiyat civarında farklı bi modelde olabiliyormu?

Aynı model varsa aynısı ile yoksa aynı özelliklerde bir cihaz ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

birşey daha danışmak istiyorum 30 iş günü sonrası ürün deüğişimnde aynı model ile mi değişiklik yapılıyor? Yoksa aynı fiyat civarında farklı bi modelde olabiliyormu?

Aynı model varsa aynısı ile yoksa aynı özelliklerde bir cihaz ile.

daha düşüğünü önerme gibi durumları olamaz o zaman bugun merkez servise yönlendirdiler. Bakalım ne önerecekler
  • Bu modelin a500-19w den farkı nedir hocam bide tabıkı ekran kartı farkı varda bu model a500-132 toshibanın orjinal sitesinde bile yok a500-19w önerirmisiniz acaba örneğin nfs turu oyunlarda (shift haric) surekli kullanımda bi ısınma problemi olurmu nvidia gt 230m ekran kartıda güzelmidir hd4650 kadar
  • A500-19w sanırım tr piyasasına yeni girmiş bir cihaz önceden bende biryerde görmemiştim (yabancı siteler dahil).

HD4650 kesinlikle GT 230M den çok daha iyidir. 3d mark vantage sonuçlarına göre HD4650 yaklaşık 2500 puan alırken GT240(GT230 dan çok daha güçlü olmasına rağmen) yaklaşık 2300 puan almakta.
    beckmark sonuçları oyunlar için çok büyük farklar ifade etmesede bunlara bakarak daha güçlü olduğu söylenebilir.
    Kişisel olarak son zamanlarda AMD nin Nvidia ya göre çok daha iyi ürünler çıkarttığını düşünüyorum ama bu konuda herkez farklı düşündüğünden biraz tercih meselesi oluyor.

A500-19w ddr3 ram desteklemekte bu ciddi bir avantaj gibi görülebilir fakat ddr3 ile ddr2 arasında ciddi bir performans farkı görmedim henüz.
    Fark yok değil elbet ama kısaca aradaki fark beni tatmin etmedi diyim.
    Bide o kadar fazla veri yolu genişliğini ne için kullanıcaksınız? Oyun derseniz O kadar geniş bir veriyoluna ihtiyaç duyacak bir oyun aklıma gelmiyor.
    teknoloji biraz daha oturduktan sonra bu karşılaştırmayı yapmak daha mantıklı olur gibi.
    DDR3 ün çok daha hızlanması ve ucuzlaması lazım ve DDR dan DDR2 ye geçişin ne kadar uzun sürdüğünü düşünürseniz şimdiki ürünler emekleme aşamasında gibi.

Sonuç olarak birisinin ram i birazcık daha hızlı diğerinin ekran kartı bayağı bi daha güçlü (200 300 puan lık 3dmark skoru ciddi bir fark yaratabiliyor.)

İki cihazda ciddi anlamda güçlü olduğundan ikisiylede bir performans sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum.

• arkadaşlar toshiba A500 ümü Tv nye baglamak istiyorum.Bunun İçin sanırım HDMI kabloya ihtiyacım var.Çünkü A500 lerde S- video çıkışı bulunmuyor.
    Sorum şu ki sorunum evdeki Tv de scart girişi var.Bu baglantıyı nasıl yapıyoruz dönüştürücüler mevcutmudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrasando -- 1 Nisan 2010; 12:40:58 >
  • Arkadaşlar A500-1GN almayı düşünüyorum.Önerirmisiniz? Birde bu modelin siyah rengide var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangk -- 1 Nisan 2010; 13:16:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huorpalantir

Arkadaşlar A500-1GN almayı düşünüyorum.Önerirmisiniz? Birde bu modelin siyah rengide var mı acaba

Özellik olarak iyi ancak ASUS düşünürseniz şu http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61jq-160dv-n61jq-core-i7-720-1.6ghz-4gb-500gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=43710 bilgisayarda gayet iyi.Karşılaştırma yapabilirsiniz şurdan;

1)İşlemci http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

2)Ekran kartı oyun performas karşılaştırması http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

3)Ekran kartı benchmark karşılaştırması http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Graphic-Cards.130.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 1 Nisan 2010; 19:28:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: purepain

quote:

Orijinalden alıntı: huorpalantir

Arkadaşlar A500-1GN almayı düşünüyorum.Önerirmisiniz? Birde bu modelin siyah rengide var mı acaba

Özellik olarak iyi ancak ASUS düşünürseniz şu http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61jq-160dv-n61jq-core-i7-720-1.6ghz-4gb-500gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=43710 bilgisayarda gayet iyi.Karşılaştırma yapabilirsiniz şurdan;

1)İşlemci http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

2)Ekran kartı oyun performas karşılaştırması http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

3)Ekran kartı benchmark karşılaştırması http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Graphic-Cards.130.0.html

Asus n61jq için ısınma sorunu var diyolar.Birde Ankara Vatanda veya başka bir güvenilir yerde yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: arrasando

arkadaşlar toshiba A500 ümü Tv nye baglamak istiyorum.Bunun İçin sanırım HDMI kabloya ihtiyacım var.Çünkü A500 lerde S- video çıkışı bulunmuyor.
    Sorum şu ki sorunum evdeki Tv de scart girişi var.Bu baglantıyı nasıl yapıyoruz dönüştürücüler mevcutmudur ?

Hdmi = dijital , Scart = Analog veri aktarır.
    kısaca birbirine dönüştürmek maalesef mümkün değildir.
    Hdmi ancak DVI , Displayport gibi diğer dijital veri aktarım portlarına gönüştürülebilir.

Dahada basit anlatmak gerekirse A500-132 maalesef sadece Hdmi , Dvi, Displayport gibi dijital görüntü bağlantısı bulunan tv , projektör, projeksion tv, monitör lere bağlanabilir.

Scart kullanan tv lerin (nadir istisnalar dışında) düşük çözünürlüğünü düşününce inanın bu bence bir dezavantaj değil (zamanında s-video port u üstünden çok tv ve pc bağlamıştım. görüntüyü görseniz ağlarsınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nestra -- 2 Nisan 2010; 0:31:31 >

• merhaba arkadaşlar ben de a500-132 kullanıcısıyım soylediğiniz problemlerin hiçbiri ile karsılasmadım bu gune kadar ve bilgisayarımdan oldukca memnunum tek sorunum windows7 kurdugum bilgisayarımın eksik sürücülerinin bulunması...aygıt yoneticisinden bakıyorum ekran kartı vs aygıtları tanıdı fakat sanırım sadece toshibaya özel fonksiyonların sürücülerini bulamadı bunları sağlıklı şekilde yükleyebilmem için bana link verirmisiniz...
  • Güle güle kullan cemalexx. fakat birşeyi eklemek istiyorum ki bu çok kez söylenen birşey; lütfen önce arama yapınız. önceki sayfalarda bu link birden fazla kez ferilmişti sanırsam.
    bu arada ilginç birşey farkettim bu sayfaya tekrar girince. a500-132 artık discontinued product olarak görünüyor. toshiba sanki bu modeli biraz erken emekli etmiş. (url ye dikkat edin.)

http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=EU&DISC_MODEL=0&ACTION=PRINT_WITH_BACK&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=1069915

• Listeye beni de alır mısınız :)
  • fn sorunun çözüldüğü fln yoq soylediginiz cozumlerin hiçbiri işe yaramıyor.benimde a500-19w war fn tuşuna başınca ekranda bişey cıkmıyor.wifi açamadıgım içinde kablosuz bağlanamıyorum aşagıdan portu açıyorum ama wifi açılmıyor.bilenlerin yardımcı olmasını istiyorum bu sorun cok canımı sıktı.ayrıca dokunmatik tuşlarda ışıgı kapama tusu birden calışmamaya başladı.format atmak istemiorum ama bole giderse tek cozum gibi gorunuo sonraların hiçbirine tavsiye etmicem bu bilgisayarı.....
  • Son 1 2 haftadır dikkatimi çeken birşeyi paylaşmak istiyorum:
    Bazı oyunlarda (bad company 2, mass effect 1, modern warfare 1 ) bilgisayar reset atmaya başladı. ayka ayakların altına birer tane 10luk cd kutusu koyarak kaldırınca sorun düzeldi.
    işin ilginç tarafı mass effect 2, crysis, modern warfare 2 gibi çok daha fazla performans isteyen (haliyle daha fazla ısı yaratması beklenicek olan) oyunlarda böyle bir sorun yaşamadım.

Ayrıca reset ten sonra abartı bir ısı gözüme çarpmadı. (tamam sıcak ama reset atıcak kadar değil.)

Toshiba forumlarını biraz karıştırdığımda bazı kullanıcıların aynı sorunu yaşadıklarını ve ısı sorunu değil anakartla alakalı olabilecek bir voltaj sorunu olabileceğinden bahsetmişler.
    Hatta bir kullanıcı bu nedenle servise gönderdiği laptop un anakart değişimi ile döndüğünü ve sorunun ortadan kalktığını söylemiş.

Bizim ülkemizdeki teknik servise göndersem kesin temizleyip geri göndericeklerini düşündüğümden benzer sorun yaşayan varmı diye sorayım dedim.
    Varsa soğutucu ilemi çözdünüz yoksa servise gönderen oldumu?

Ortada Ciddi ısı sorunu yokken böyle bir olay biraz garip geldi açıkcası...

• quote:

Orijinalden alıntı: realpirate3

fn sorunun çözüldüğü fln yoq soylediginiz cozumlerin hiçbiri işe yaramıyor.benimde a500-19w war fn tuşuna başınca ekranda bişey cıkmıyor.wifi açamadıgım içinde kablosuz bağlanamıyorum aşagıdan portu açıyorum ama wifi açılmıyor.bilenlerin yardımcı olmasını istiyorum bu sorun cok canımı sıktı.ayrıca dokunmatik tuşlarda ışıgı kapama tusu birden calışmamaya başladı.format atmak istemiorum ama bole giderse tek cozum gibi gorunuo sonraların hiçbirine tavsiye etmicem bu bilgisayarı.....

Yapmış olduğumuz çözüm, toshiba win7 upgrade sitesinin yönlendirmesi sonucu bulunan bir çözümdür. Çözümde A500-132 için geçerlidir. Sorunu benim gibi çözen insanlara bu söyledikleriniz haksızlıktan öte değil. A500-19w ana başlığı var, oraya yazınız sorunlarınızı, ayrıca daha ana sayfada sorunun nasıl çözlüdüğünü yazmıştım. Tekrar okuyup, yönlendirmeleri okuyun ve uygulayın.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.