Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ) (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 7 dvd leri az önce dhl kargo ile geldi aradaşlar. Sanırım sipariş verenlerede bugün yarın gelir. Ne diyorsunuz geçiş yapalımmı?
  • banada bugün geldi arkadaşlar windows 7 :) geçiş ne zaman
  • benim dvd geçen hafta geldi, ama yurtdışında olduğumdan dolayı kurulun yapamadım, kurulum yapanlar yorumlarını yazarsa memnun olurum...
  • ARKADAŞLAR WİN 7 GÜZELDE WİSTA KADAR RAM HARCIYOR ASLINDA SADECE KAPANMA VE AÇILMA HIZLI OKADAR..
  • Windows 7 cdleri elime ulaştı.

64 bit kurmayı düşünüyorum.Ama sorun çıkarmasından da korkmuyor değilim.
  • win7 geçiş için başvuru süresi en son ne zamandı?
  • Daha önceki vistanız hangi sürüm ise ona göre kuruyor benim 32 bitti, win 7 de bu şekilde kuruldu. Ben yükseltme yaptım ama direk sıfırdan c: d: silinerek sıfırdan da kurulabilinir sanırım. Arkadaşlar başlat kısmının yanında masaüstü simgesini getiremedim bir türlü.
  • Bu fan tuşunu nasıl yapıcaz win 7 den sonra çalışmaz oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Daha önceki vistanız hangi sürüm ise ona göre kuruyor benim 32 bitti, win 7 de bu şekilde kuruldu. Ben yükseltme yaptım ama direk sıfırdan c: d: silinerek sıfırdan da kurulabilinir sanırım. Arkadaşlar başlat kısmının yanında masaüstü simgesini getiremedmsnim bir türlü.

dostum o başlat kısmının yanındaki masaüstü simgesini bende koyamadım bulamadım :S Bulursan söler misin? Birde Fan tuşu hangisi söle istersen bende bakıyım ben de dün gece yükeldim win 7 yi..

Ayrıca win7 den şimdilik gayet memnunumAncak msn açtıgımda 2 msn simgesi altta duruyo o niye öyle onu çözemedim :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: arrasando

quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Daha önceki vistanız hangi sürüm ise ona göre kuruyor benim 32 bitti, win 7 de bu şekilde kuruldu. Ben yükseltme yaptım ama direk sıfırdan c: d: silinerek sıfırdan da kurulabilinir sanırım. Arkadaşlar başlat kısmının yanında masaüstü simgesini getiremedmsnim bir türlü.

dostum o başlat kısmının yanındaki masaüstü simgesini bende koyamadım bulamadım :S Bulursan söler misin? Birde Fan tuşu hangisi söle istersen bende bakıyım ben de dün gece yükeldim win 7 yi..

Ayrıca win7 den şimdilik gayet memnunumAncak msn açtıgımda 2 msn simgesi altta duruyo o niye öyle onu çözemedim :S

Fn ruşu başlat tuşunun solundaki tuş.

Wistanın üstüne kurdu işletim sistemini, acaba sıfırdan kurma olayını nasıl yaparız.
  • fan yazmışsın ondan anlamadım :) bende çalışıyor FN tuşu

Bu arada masaüstünü göster simgesini buldum :) sag alt köşede saat,n hemen yanında uzun dikdörtgen bi kısım var ona basıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrasando -- 19 Ocak 2010; 2:05:15 >
  • quote:

fan yazmışsın ondan anlamadım :) bende çalışıyor FN tuşu

Bu arada masaüstünü göster simgesini buldum :) sag alt köşede saat,n hemen yanında uzun dikdörtgen bi kısım var ona basıyoruz

Benim istediğim o masaüstü değil, direk ekranı masaüstüne getiren icon varya solda başlat yanında o.
  • tamam akrdeş aynı görevi görüyo zaten bu sefer sagl tarafa yapmışlar win 7 de o icona basınca direk masaüstüne dönüyosun

http://www.docums.net/windows-7-uzerinden-masaustunu-goster-show-desktop-ozelligi-kaldirildi-mi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrasando -- 19 Ocak 2010; 14:30:45 >
  • merhabalar arkadaşlar,windows 7'im yeni geldi yükledim fakat internete giremiyorum,internetten araştırdım,ethernet driverini silip yeniden yükleyin fln diodu yaptım ama bi değişiklik yok,yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

tamam akrdeş aynı görevi görüyo zaten bu sefer sagl tarafa yapmışlar win 7 de o icona basınca direk masaüstüne dönüyosun

http://www.docums.net/windows-7-uzerinden-masaustunu-goster-show-desktop-ozelligi-kaldirildi-mi/

Çok iyi düşünmüşler.
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Bu başlıktaki her iletiyi okudum. Yeni bir laptop alacağım, modeller olarak a500-132 ve a500-19w arasında kaldım. Fiyat farkı yok denecek kadar az. Bu modellerin farkı konuşulmuş bu başlık altında, fakat benim dikkat çekmek istediğim nokta ayrı. Şimdi 19w da ddr3 bellek kullanıyor, bildiğiniz gibi anakart destekler bellek versiyonlarını. Bu durumda ddr2 belleğin yerini ddr3 aldı. Şimdi kafa karıştıran konu şu demekki 19w daha yeni bir anakart kullanıyor 132 den. çünkü eğer 132 nin anakartı destekleseydi herkes ddr3 takardı kaldı ki firmada ddr3 kullanırdı. Yani anakartlar değişik. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Direk ollarak masaüstü pc gibi konfigrasyonlarına bakılıp laptop alınmayacağını çoğumuz bilir. stabil çalışması için işçilik soğutma performansı ve kullanılan anakart çok önemlidir. Burda da çok kafamı karıştıran bu bellekten dolayı anakart değişikliği oldu. BU iki bilgisayarın anakartlarını bilen varmı ki araştıralım bunun ne olduğunu, ve bu iki laptop arasında kalanlar için ciddi bir açıklayıcı bilgi olsun.
  • Arkadaşlar ben ilk win 7 dvd si geldiğinde yükseltme işlemi yaparak wista üzerine win 7 kurmuştum, dün ise sıfırdan win 7 kurdum şuan 3 tane bilinmeyen aygıt bulunmakta. FN tuşu ise ekran parlaklığını açıp kapatıyor ve bazı kombinasyonlar çalışıyor, vista üstüne kurduğumda bunlarda çalılşmıyordu. Upgrade dvd si içerisinde baya bir driver vs.. var ama hangilerini kurmak gerekli bilginiz varmı?
  • Merhaba,
    Forumu okuyarak A500-132 almaya karar verdim ancak yine de sormak istediğim 2 soru var:

1-Bütçe: <2000TL - İşlemci:en az <2,53 GHz Mont. - RAM:en az <3 GB bu özelliklere sahip en uygun Toshiba A500-132 midir? Yoksa hangi Toshiba iyidir?

quote:

2-Dizüstü bilgisayarların işlemcilerinde Penryn,Montevina,T,P n anlama geliyor? Az ve Öz olarak bilgi verebilir misiniz?
    Forumdan araştırdığım kadarıyla aşağıdaki bilgilere erişssem de daha fazlasını öğrenmek istiyorum
    Montevina Intel tarafından verilen bir kod - Penryn masaüstü serisi için üretilmiş - T'de performans iyi ama sıcaklık fazla - P'de sıcaklık az performans T'ye göre daha az MIŞ MÜŞ MIŞ.
  • Arkadaşlar win 7 dvd si gelip te, wista üstüne kurmayan. sistemi komple silip, win 7 kuran arkadaşlar yardım lütfen. Gelen driver dvd sinden neler kurulacak, okadar kurulum yaptım ama hala 2 tane bilinmeyen aygıtımvar.
  • arkadaşlar bende 2 model arasında kararsız kaldım.A500-132 almaya karar vermiştim ve son anda L505-10z modelini gördüm ve kafam karıştı.bu iki model arasındaki farklar ise
    L505-10z nin ram inin ddr3 olması A500-132 ninki ddr2.
    A500-132 nin ekranı16'' L505-10z ninki 15.6''
    A500-132 nin ses sistemi galiba biraz daha kaliteli
    L505-10z nin işletim sisteminin win7 hom pro.diğerinin wista olması.
    hard disk boyutunda L505 500gb,A500 400 gb.diğer tüm özellikleri aynı (işlemci ekran kartı v.s.)
    fiyat olarak aralarında fazla fark yok 25-30 lira kadar L505-10z fazla,o önemli değil yani.
    bu şartlar altında ekran boyutu ve ses sistemininden feragat edip, ddr3 bellekli,500gb kapasiteli ve win7 yüklü L505 mi alsam yoksa A500-132 mi alsam kafam çok karışık.
    L505-10z modelleri nasıldır alan varsa fikir verirse sevinirim.ve neden bu özelliklere göre A500-132 den baya üstün görünen L505-10z sadece 25-30 lira daha fazla?
    L505-10z üstün görünüyor ama işte şu özelliğinden dolayı A500-132 yi tercih et diyebileceğiniz bir şeyler varmı şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.