Şimdi Ara

KARAMÜRSELBEY DZ. EĞT.OKL. K.LIĞI ALTINOVA YALOVA-YEDEK SUBAY (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
24.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yukardaki mesajlarda bazı arkadaşlar maç yapmak için short spor ayakkabısı felan götürün demişler doğruluğu nedir ya sonra girişte sıkıntı olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishakyy

arkadaşlar yukardaki mesajlarda bazı arkadaşlar maç yapmak için short spor ayakkabısı felan götürün demişler doğruluğu nedir ya sonra girişte sıkıntı olmasın.

girişte sıkıntı olmaz götür ben götürmedim nisan celbinde basket oynayamadım misal :)
  • quote:

arkadaşlar yukardaki mesajlarda bazı arkadaşlar maç yapmak için short spor ayakkabısı felan götürün demişler doğruluğu nedir ya sonra girişte sıkıntı olmasın.

ayağında spor ayakkabıyla git ben öyle yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 11 Ağustos 2012; 16:15:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: diaat

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: purenake

Beyler bolumler nedir? Gelin de nobetten duselim :-)

ben inşaat mühendisiyim

Bizim buraya da bir inşaat mühendisi gelecek diye biliyorum, bekleriz...

pazar günü 15:00 gibi oradayım

Acemilikten sonra umarım. Bu arada ilk katılış yapanınız, sizin celb için kütüğe plaket çakacak.

• rahat bir askerlik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Van Wilder

quote:

girişte sıkıntı olmaz götür ben götürmedim nisan celbinde basket oynayamadım misal :)

hiç kimse basket futbol oynamaz zaten.. otel değil orası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco76

quote:

quote:

neye dayanarak böyle bi yorum yaptın anlamadım nisan celbinde oynadı devrelerim ayrıca otel olduğunu kim söyledi

• Ben onceki sayfalarda tum gerekli detaylari yazmistim.Mesajlarima bakip bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coco76

quote:

quote:

neye dayanarak böyle bi yorum yaptın anlamadım nisan celbinde oynadı devrelerim ayrıca otel olduğunu kim söyledi

zaten 18 gün sürüyor. geldin, alıştın, eğitimler, tören hazırlığı.. hooopp bitti 18 gün..

takım komutanı rahatmış demek ki..

• 12 Ağustos ~ 31 Ağustos arasında yedek subaylık eğitimimizi tamamladık. Sorusu olanlar özelden ulaşabilirler.
  • Buraları birkaç güne dolar yine :))
  • merhaba arkadaşLar bi kaç sorum oLacak. ben yedek subay oLarak karamürseLbey deniz eğitim okuL. k.Lığına geLiyorum. sahiL güvenLik komutanLığı yazıyor. acemiLik ne kadar yapıcaz herkes 3 ay diyor burada 18 gün yazan arkadaşLar var 18 gün sonunda asteğmen oLuyo muyuz eşofman şort terlik spor maLzemesi konusunda da götüreLim mi sıkıntı oLmasın bi yardımcı oLun arkadaşLar devrem varsa özelden mesaj çeksin şimdiden teşekkürLer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çıLgın_denizci -- 11 Aralık 2012; 0:28:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çıLgın_denizci

merhaba arkadaşLar bi kaç sorum oLacak. ben yedek subay oLarak karamürseLbey deniz eğitim okuL. k.Lığına geLiyorum. sahiL güvenLik komutanLığı yazıyor. acemiLik ne kadar yapıcaz herkes 3 ay diyor burada 18 gün yazan arkadaşLar var 18 gün sonunda asteğmen oLuyo muyuz eşofman şort terlik spor maLzemesi konusunda da götüreLim mi sıkıntı oLmasın bi yardımcı oLun arkadaşLar devrem varsa özelden mesaj çeksin şimdiden teşekkürLer

SG olduğuna göre muhtemelen mühendissin ve evet 18 gün yapacaksın. Şort terlik eşortman ve spor ayakkabı götür birde banyo havlusu ile bol bol iç çamaşırı ve yatacak elbise yada pijama Birde dikiş seti yada dikiş dikme el makinesi. Sivil elbise götürme zaten üstündekiler olacak diğerlerine ihtiyaç olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: çıLgın_denizci

merhaba arkadaşLar bi kaç sorum oLacak. ben yedek subay oLarak karamürseLbey deniz eğitim okuL. k.Lığına geLiyorum. sahiL güvenLik komutanLığı yazıyor. acemiLik ne kadar yapıcaz herkes 3 ay diyor burada 18 gün yazan arkadaşLar var 18 gün sonunda asteğmen oLuyo muyuz eşofman şort terlik spor maLzemesi konusunda da götüreLim mi sıkıntı oLmasın bi yardımcı oLun arkadaşLar devrem varsa özelden mesaj çeksin şimdiden teşekkürLer

başka bir başlıkta aynı konuda yazdığım mesaj
    http://resim.donanimhaber.com/m_39035248/mpage_1/f_/key_//tm.htm#68977157

Ayın 12'sinde katılış yapacaksınız, ayın son günü (31 Aralık) mezuniyet&yemin töreniniz olur, o güne kadar dışarıya çıkışınız olmayacak.

Giderken sivil kıyafetlerinizle gidin ama kıyafetler ve tıraşınız düzgün olsun, kot pantolon&gömlek&tişört&sweat olabilir. Melbusatlarınız (istihkaklarınız) tam takım verilir, iş başı, kışlık, yazlık, tören, pardesü, iç çamaşırı, ince pijama, terlik, 3 çift ayakkabı, çorap, mendil, şapka, eğitim kepi,......vs

18 günde yanaşık düzen, temel askerlik, temel denizcilik, istihbarat, silah ve atış dersleri olacak, sonrasında da bunlardan sınav olacaksınız.

Herkesin gideceği yer baştan bellidir, yani şu şekilde; aranızda sahil güvenlik olan makine mühendisi 1 kişiyse onun gideceği yer zaten bellidir, ya da avukat 1 taneyse gideceği yer bellidir. Ama deniz kuvvetlerine bağlı 4 makine mühendisi varsa 4 yer vardır. Sınav sonucunda dereceye giren olursa o 4 yerden birini seçecek, diğerleri ise kalan yerlerden derece sırasına göre kura çekecekler.

Giderken tıraş bıçağı (tercihen mach 3), tıraş köpüğü/jeli, terlik, spor ayakkabı (giyerek gidersiniz), ayakkabı tabanlığı (iş başı ayakkabısı gerçekten çok vuruyor tabanları baya acıtıyor), yara bandı, bephanthene merhem, tırnak makası, pijama takımı, diş fırçası, diş macunu, el feneri, telefon kartı (ilk günlerde hemen alamayabilirsiniz kantinden, arama kartları baya işe yarıyor) parfüm, deoderant, bolca beyaz iç çamaşırı, bolca siyah çorap, havlu, şampuan, kağıt mendil, ıslak mendil, yakınlarınızın telefonlarının ve kişisel bilgilerinizi yazdığınız not defteri (sgk/ssk vs. numaralarınızı yazın), siyah pilot/tükenmez kalem götürün. Aklıma geldikçe yazarım.

Dolap kilidi çanta kilidi falan götürmeyin, hırsızlık, yer değiştirme vs. olmaz 18 günde, herkes seçilmiş kişi zaten
    Verilecek üniformaları düşünerek büyükçe bir valiz götürün hatta tavsiyem mezuniyet töreninize arabası olan bir yakınız gelsin derim.

18-19 günlük sürede en büyük sıkıntınız iş başı ayakkabısının ayaklarınızı yıpratması olacaktır, ona göre önleminizi alın.

Üniformalar genelde geç verilir, ona göre sivil giyecek götürün, 2 tişört 1 pantolon yaz günü bana yetmemişti, çamaşır yıkama imkanınız pek olmayacak, 24 saat sıcak su imkanınız olur.

• yok mu karamürsele gelen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nebleux

yok mu karamürsele gelen ?

ben varım sülüsü alamadım bugun sistem vermiyormuş pazartesi alıyorum en geç çarşamba ordayım:)
  • Arkadaşlar merhaba;
    Bana meslekçi yedek subay olarak KARAMÜRSELBEY DZ. EĞT.OKL. K.LIĞI ALTINOVA YALOVA çıkmış.
    Bu celp döneminde var mı başka biri burası çıkan?
  • Makina Mühendisiyim, meslekçi olarak Mayıs 2015 celbinde bana burası çıktı. 1 mayısta inşallah birliğe katılacağım. Geçen dönemlerden olanlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim. Son zamanlarda herhangi bir değişiklik olduysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donovan

Makina Mühendisiyim, meslekçi olarak Mayıs 2015 celbinde bana burası çıktı. 1 mayısta inşallah birliğe katılacağım. Geçen dönemlerden olanlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim. Son zamanlarda herhangi bir değişiklik olduysa.

yüksek ihtimal mersin iskenderun veya bartın çıkabilir hazır ol:)
  • Arkadaslar yazdiklarinizi dikkatle okudum. Karamursele cikti yedek subay olarak.Beden egitimi ogretmeniyim. Brans 133yaziyor. Bunu anlayamadim yardicmi olursaniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.