DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kıyma Makinesi Öneriniz Nedir?
58
Cevap
2
Favori
49.717
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      10 Mesaj
      24 Temmuz 2009 03:58:15
      Arkadaşlar,
      Annemin kıyma makinesine ihtiyacı var ve ben yardımınızı bekliyorum.Evinde olup da kullanan,memnun olan dayanıklı,kullanışlı,servis ve garantisi olan ve uygun fiyatlı marka ve model hangisidir?
      Ben iki uç beğendim:
      1.TEFAL PASLANMAZ ÇELİK KIYMA MAKİNESİ-1800W
      2.Arzum AR 160 Kıymacı Kıyma Makinesi

• Er
      10 Mesaj
      01 Ağustos 2009 11:01:17
      kimsenin önerisi yok mu?

• Yüzbaşı
      314 Mesaj
      01 Ağustos 2009 12:08:08
      Bahsettiğiniz makinalar ancak evde biber,domates vs salçası yapmak için işe yarar. Çok iyi kuşbaşı ve hafif dondurulmuş etleri çekebilirsiniz.çekeceğiniz bir kaç kilo et için verdiğiniz paraya değermi bilmem ?

• Yarbay
      5580 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      THE SUBTİTLE

01 Ağustos 2009 21:09:04
      bu iş için kasaplardaki makinaların üzerine bilemiyorum ama ben rastlamadım ,ev aletleri bu işi pek istenilen gibi yapamıyor,ama herkesin tercihinede saygı duyarım.

• Er
      10 Mesaj
      03 Ağustos 2009 19:00:51
      teşekkür ederim

• Yüzbaşı
      637 Mesaj
      05 Ağustos 2009 00:22:00
      Dostum piyasadakiler gerçekten de zayıf kalıyor doğrusunu söylemek gerekirse. Şayet Ortadoğu ülkelerine giden bir tanıdığın varsa Panasonic almanı tavsiye ederim. Piyasadakilerde uzaktan yakından ilgisi yok. Linkten inceleyebilirsin.
      http://www.panasonic.ae...oductList.aspx?CatId=107

• Er
      1 Mesaj
      07 Şubat 2012 15:54:05
      Bence Arzum ar160 750 watt olması nedeniyle istenilen performansı yakalayamayacaktır. TEFAL 1800 watt ve iyi görünüyor kalitesi piyasada biliniyor ama her firmanın uzmanlık alanı vardır. tefal bu konuda nasıldır onu bilemiyorum, bende bu cevabı aryorum. tefal i 3-5 yıl kullanan birisi yorum yapsa o zaman anlıcam ama şuana kadar nette tefal le ilgili yorum göremedim, panasonic eski adı ile (nasyonel (national)) 1700 watt ve tecrübeyle kalitesini kanıtlamış görünüyor ancak yurda kaçak girmesi nedeniyle garantisinin olmayışı dezavantaj, ayrıca tefal nette en uygun 310 TL ye bulunabiliyorken panasonic 400-450 TL arasında satış fiyatı ile garantisi olmayan bir ürün için yüksek görünüyor. Lakin made in japan olması ve kullanıcı yorumları onu öne geçiriyor. Ayrıca Tefal in "fransız" olması dezavantaj ve çinde imal ihtimali var. Fakat öğrendiğim kadarıyla panasonic in sahtesi çıkar olmuş piyasaya bu da alırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu. Netice itibarile

Tefal hachoir 1800 -> 1800 watt - 310 TL fiyat - 2 Yıl garanti - olumlu kullanıcı görüşü yok- made in Fransız
      Panasonic (Nasyonel) -> 1700 watt - 400 TL fiyat - garanti yok - olumlu kullanıcı görüşü 5yıldız- made in japan

• Binbaşı
      1415 Mesaj
      13 Şubat 2012 02:00:04
      internasyonel diye okunuyor simdi yazılısını arayamıcam ama bence bu işte bir numara bıçakda cabuk körlenmiyor genelde

• Yarbay
      15227 Mesaj
      21 Mart 2012 16:33:47
      BOSCH MFW 1550 KIYMA MAKİNESİ nasıldır arkadaşlar kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 21 Mart 2012; 16:34:40 >

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Er
      7 Mesaj
      30 Ekim 2012 15:46:49
      quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

BOSCH MFW 1550 KIYMA MAKİNESİ nasıldır arkadaşlar kullanan var mı?

Evet ben kullanıyorum. Makinanın kıyma çekme özelliğine diyeceğim birşey yok. On numara kıyma çekiyor. Çok seri. Ancak şöyle bir sıkıntısı var etin kaslı yerlerine gelince ortada dönen kola(eti makinanın içinde ittiren parça) daha fazla yük biniyor haliyle ve o kolun gövdeye bağlı olduğu bir parça var plastikten (bir tarafı su borularında kullanılan kör tıpalara benziyor, su işi ile uğraşanlar bilirler) işte o parçayı kırıyor. Parçanın zayıf olmasında ve kırılmasındaki mantık şu sanırım; makinanın motoruna yük çok binince motoru zorlayıp yakmasın diye o parçayı kırıp, motoru boşa çıkarması. Güzel düşünülmüş bir sistem ancak bu sistemin kullanıcıya şöyle bir külfeti var, o parçanın tanesi servisinde 18 lira. O parça kırıldığında ürün garantiye giriyor ancak sadece yeni bir parça verebileceklerini sonrasında para ile almam gerektiğini söylüyor yetkili servis. Ben aynı parçayı bir tornacıda demir malzemeden yaptırdım ancak parça biraz büyük olmuş, makinaya bağlanmıyor. Şimdi çözüm ne olacak onu bilemiyorum. Plastik aksam çok kolay kırılıyor, demir aksam uymadı ki uysa bile motor zorlanınca motoru yakarmıyım bilmiyorum. Makina 500watt ancak motor gücü 1550 watt. Yani etin arasına kemik v.s. gibi sert bir şey karışmadığı sürece motora zarar vereceğini pek zannetmiyorum. Başka kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      22 Aralık 2013 17:26:08
      beyler hort olacak ama kıyma makine'sı alacağım hem kıyma hem de köyde salça yapacaz hangi marka ve model önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şükür etmeyi bilmeyen yaşamayı hak etmez!
    • Yüzbaşı
      271 Mesaj
      22 Aralık 2013 17:28:28
      beyler hort olacak ama kıyma makine'sı alacağım hem kıyma hem de köyde salça yapacaz hangi marka ve model önerirsiniz

Şükür etmeyi bilmeyen yaşamayı hak etmez!
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      01 Şubat 2014 10:41:21
      Evde kullanmak için istiyorsanız ve birazda profesyonellik arıyorsanız bu kıyma makinesi size göre ;

http://erginoks.net/Kiy...220V-125-Kg-s-Kapasiteli

Türkiye'nin En Geniş Ürün Yelpazesine Sahip Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Sitesine Girmek İçin Tıklayınız.
    • Binbaşı
      1158 Mesaj
      01 Şubat 2014 14:29:34
      Aldiniz mi kiyma makinasini

**why are we human...
    • Çavuş
      48 Mesaj
      02 Şubat 2014 10:05:30
      tefal, arzum, bosch olur işte bunlar

• Çavuş
      67 Mesaj
      02 Şubat 2014 14:29:51
      arzum iyi diye biliyorum

• Çavuş
      64 Mesaj
      05 Şubat 2014 12:39:30
      şu üç modelden seçebilirsiniz bence arnica kıyma makinası oldukça kullanılan bi model özellikle fiyat olarakta aşırıpahalı değil http://www.extraucuzluk...si.aspx?MarkId=1305,1311

• Onbaşı
      29 Mesaj
      06 Şubat 2014 15:26:21
      Bence eve kıyma makinesi alırken 2 değil 3 kere düşünün. Kıyma makinesi her kullanıştan sonra tüm detaylarına kadar çok çok iyi temizlenmelidir yoksa bakteri üretir, hatta içeride parça bazında birşeyler kalır ve farkedilmezse kurtlanma bile olur.
      Yani 3 dakika kıyma yapacaksınız, 20 dakika da temizlemek için uğraşacaksınız.

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      07 Şubat 2014 19:56:09
      Fakir 1800 tourque aldım. Bıçak yapısı, kıyması ve doğraması oldukça kaliteli. Ayrıca hijyen ve temizlik önemli bekletmeden yıkamak gerekli.Kullanma kitabında Bulaşık makinesine koymayın yazıyor

• Çavuş
      70 Mesaj
      16 Şubat 2014 20:41:29
      yahu ben de arıyorum ve hemen donanımhaber dedim. başlık güzel ama biraz daha mesaj gelir inşaallah. kurban bayramına da çok var ama ben de bir iki tane buldum.

Bluehouse BH565MG Butcher Metal Döküm 1800 Watt Kıyma Makinesi

http://www.hepsiburada....7d%26fh_refview%3dlister

bir de drvimu adlı arkadaşın tavsiye ettiği fakir torque var...

aslında yukardaki erginoks çok iyi ama fiyat 1400 tl nin üzerinde

• Onbaşı
      29 Mesaj
      20 Mayıs 2014 15:22:14
      Stilea AMG199 Çelik Döküm Gövde 1800W Profesyonel Kıyma Makinesi
      bu makine hakkında bilgisi olan varmı acele yorum yaparsanız sevinirim

• Çavuş
      60 Mesaj
      02 Temmuz 2014 19:59:45

Kardes aldınız mı kıyma makinesi ? Bende almak istiyorum. Modele karar veremedim.

woronvekullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayatın en büyük gerçeği ölümdür. Hayattaki en gerçekci iş de ölüme hazırlanmaktır.
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      19 Eylül 2014 10:36:43
      Arkadaşlar bende iki makine arasında kaldım

Biri Bluehouse BH565MG 1800 Watt Et Kıyma Makinesi
      http://urun.gittigidiyo...kiyma-makinesi-128080532

Diğeri de Fakir Torque 1800W
      http://fakir.com.tr/i/164/torque-1800

Bluehouse ürünlerinden genelde şikayetçi olmuşlar aksamlarının dayanıksızlığından, uzun ömürlü olmayışlarından. 100 lira fazla verip fakir mi alsam yoksa bluehouse da iş görür mü?

• Yüzbaşı
      764 Mesaj
      03 Ekim 2014 00:27:13
      media mrkttan kenwood aldım. satıcı bayana sordum ( bilerek erkek değil) bana açıklar mısınız bu kadar fiyat farkını diye. arzum, phlips, profilo açtı gösterdi ki iç aparat plastik. gold master ve kenwood açtı aynısı çelikten. bundan dedi ben de 200 tl lik ürün yerine 330 tl verdim. sürekli evde bu tarz şeyler fazla bozulduğundan bir de 60 tl garanti uzatma verdim. gerçi sonra internette yine mağaza teslim 300 tl yazıyor. yarın geri verip onu alabilirim. 30 tl az değil.
      bilgisi olan varsa ve sizi kandırmışlar farkı yok aslında diye.. söylesin de geri vereyim açmadan.

• Yüzbaşı
      793 Mesaj
      05 Ekim 2014 20:16:06
      evde kıyma makinesi şart, kasapların o makineleri temizlediğini, boğazda kalan eski etleri çıkarıp attıklarını sanmıyorum... bende arzum kıymacı var, 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

• Android Beta Kullanıcısı
      861 Mesaj
      06 Ekim 2014 15:51:56
      quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

evde kıyma makinesi şart, kasapların o makineleri temizlediğini, boğazda kalan eski etleri çıkarıp attıklarını sanmıyorum... bende arzum kıymacı var, 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

Hocam Atmıyorlar zaten merak etme :) Makinanın ağzında kalan bir sonraki müşteriye gidiyor bu döngü böyle ilerliyor. Benimde bu aletlerden alasım var. Çünkü o kadar çok pis kasap var ki. Sucuk yaptığı Makinayı temizlemeden kıyma çekini görmüşlüğüm var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulo206 -- 6 Ekim 2014; 15:52:48 >

• Yüzbaşı
      793 Mesaj
      06 Ekim 2014 21:49:09
      quote:

Orijinalden alıntı: bulo206

Alıntıları Göster

Hocam Atmıyorlar zaten merak etme :) Makinanın ağzında kalan bir sonraki müşteriye gidiyor bu döngü böyle ilerliyor. Benimde bu aletlerden alasım var. Çünkü o kadar çok pis kasap var ki. Sucuk yaptığı Makinayı temizlemeden kıyma çekini görmüşlüğüm var.

Kalan et derken onu kastetmedim, bir önceki müşterinin etine razıyım, makinenin içine yapışıp kalanzamanla kokuşan etlerden bahsediyorum :D

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      14 Ekim 2014 01:22:38
      quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

...
      5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

Elinizden biraz iş geliyorsa bıçakları bir zımpara taşında kendiniz bile bileyebilirsiniz.

• Yüzbaşı
      793 Mesaj
      15 Ekim 2014 13:37:35
      sorun ondan değilmiş, iticinin arkasındaki plastik dişli içten sıyırmış, kutudaki yedeğiyle değiştim şimdi çalışıyor..

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      24 Ekim 2014 14:45:49
      merhaba bizimkiler sucuk yapmak için kıyma makinesi almak istediler. Bende araştırmadan arzum ar173 modelini mediamarktın sitesinden 179 TL ye satın aldım. Nese bir kıyma işleminden sonra kullanma kılavuzunda ki bir not dikkatimi çekti; Cihaz 3 dk kullanıma göre ayarlanmıştır. Her 3 dakikada 30 dk soğutmaya bırakınız yazıyor. Böyle olacaksa bizim sucuk yapmamız imkansız çok saçma bir makine. Diğer firmalardada böyle mi yoksa arzuma özel bişey bu? Eğer diğer firmalarda böyle bi sıkıntı yoksa arzumun 90 gün iadesi ile iade edicem

• Yüzbaşı
      793 Mesaj
      24 Ekim 2014 17:47:48
      bende arzum ar160 var öyle bir sıkıntım yok, 5 kilo eti bir seferde çekiyorum. Geri verip daha güçlü bir model alabilirsin...

• Onbaşı
      33 Mesaj
      28 Kasım 2014 14:09:34
      Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama, bende evde sosis, sucuk yapmak için olsun olsun 2 kg et çekip doldurma yapabileceğim ama kollu yani mekanik bir kıyma makinesi bakıyorum. Tupperware markasının ürünü ilgimi çekti ama emin olamıyorum. Hiç duyan, bilen var mı aranızda?

http://www.youtube.com/watch?v=H6uH9oHJXiM

Live life, regret nothing!
    • Er
      1 Mesaj
      18 Aralık 2014 02:23:51

Tupperware ürünü elimde var sorularınızı yanıtlayabilirim. Çok uygun fiyata da sıfırını temin edebilirim arzu ederseniz

proteinXkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      10 Mesaj
      30 Nisan 2015 15:55:00
      arkadaşlar konuyu yenileyeceğim ama malum anneler günü yaklaşıyor, aklımda kıyma makinesi almak var, istediğini biliyordum annemin. İnternetten baktım iki model arasında kaldım, arnica promeat grande ve arçelik k 1766 . Kullananlar var mı acaba? cevaplarsanız sevinirim.

• Android Beta Kullanıcısı
      483 Mesaj
      01 Eylül 2015 13:50:41
      arkadaşlar kurban bayramı için alacağım.
      kollu nasıl olur. çok yorarmı çok güç gerekirmi.
      150 tl.
      http://www.ucyildizmaki...2-NO-KIYMA-MAK%C4%B0NASI
      yada motorlu ama en ucuz 900 tl bu.
      http://www.ucyildizmaki...3%9C-KIYMA-MAK%C4%B0NASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 1 Eylül 2015; 13:52:28 >

• Er
      5 Mesaj
      09 Ekim 2015 12:02:43
      Konuyu tekrar hortlatalım ....

Yine bir kurban bayramı daha kıyma makinası almadan geçti. 3 bayramdır alacağım diyorum bir türlü kısmet olmuyor.

Kayınvalidem ile birlikte bu bayramda en ucuz yere 80 tl kıyma yaptırmak için verdik,
      barsağını ve baharatını kendimiz almamıza rağmen 65 tl kadar da hazırladığımız karışımı aldığımız barsağa doldurması için yani sadece kıyma makinesini kullanması için para verdik.
      Kasaba toplam 145 tl kıyma makinesini almadığımız için gitmiş oldu Bu kıyma makineleri zaten ortalama 250 tl. Daha da zarar etmeden bir daha ki bayramdan önce kıyma makinası almak istiyorum.

Forumda birçok konuda uzman görüşler yapan arkadaşlar var ama kıyma makinssı konusunda pek yok sanırım. Arada geçen zamanda bilgi kazanmış olanlar yada kullananlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

3 yılın birikimi ile şuan aklımda 1 numara fakir torque pro, 2 numara da Blue house var. 1800 yada 2000 watt modelleri bunlar hakkında yorum yapabilecek yada onu alma bunu al diyecek olan var mıdır. 1000 tl.lik sanayi tipi ürünler almak da istemiyoruz tabiki.

3ncü bir seçenek olarak Stilea eklendi.

Şikayet var'ı okuyunca Sinbo ve Arnica'dan çok soğuyorsunuz. Fakir için 1-2 kötü şikayet var Blue House 1 numaraya gelebilir belki özellikle 2000 W olanları.

Ek bilgi --> Fakir kullanım klavuzunda 3 dk.'dan fazla çalıştırmayın diyor. Blue House 10 dk. çalıştırın 10 dk. dinlendirin yazmış tabii bunlara uymak gerekiyor mu bilmiyorum fakat okuyan arkadaşlara bilgilendirici olsun.

Bluehouse'un salça yapma aparatı da var, hangi modelin yanında verdiklerine emin olamadım ama en azından ayrıca satın alınabilir belki.

Kuban bayramında pahalı olur, bayram geçinde alayım diye de düşünmüştüm ama düşüncemin tam tersi çıktı bayramdan sonra fiyatlar arttı, bu konuda da bilgi vereyim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsaygin -- 23 Ekim 2015; 10:07:53 >

• Onbaşı
      34 Mesaj
      23 Ekim 2015 10:10:26

Merhabalar, fakir torque 1800W modelini aldım. Ürün genel olarak kullanışlı, evde hızlı bir biçimde kıyma çekimi için iş görüyor yalnız sinirli etler de biraz sıkıntısı var. Sinirli etler makinenin ısınmasına, kıymayı kolayca kıymasına engel oluyor. Haznesi küçük olduğu için eti lop halde atamıyorsunuz, küçük parçalar haline getirmeniz gerekiyor. Sanayi tipi makinelerle kıyaslanmayacak ölçüde performansı ama piyasadaki en iyisi olduğu söyleniyor. Kısacası sinirli etleri kullanmadan, hazne boyutunda parçalara ayıracak zamanınız varsa kullanılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

hsayginkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      5 Mesaj
      23 Ekim 2015 10:43:43

Teşekkürler *Cracker* , oldukça açıklayıcı oldu.

Bluehouse ve Stilea için yorum yapabilecek var mı, yada ekleyebilecek bilgisi olan?

*Cracker*kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      68 Mesaj
      23 Ekim 2015 20:59:57
      Kasap ailesinden gelen biri olarak size tavsiyem o kücük makinelere bosa para vermeyin derim (salca vs yapacaklar haric) şayet bazıları kasaptaki makinelerden kalan etlerden sikayetci olmus ama şoyle bisey var simdi bizim kullandıgımiz makine 5 bin lira bu makineden yarım kilo et kolay kolay cikmaz yarim kilo atarsin 460 gram falan cikar yani 30 40 gram mutlaka makinede kalır heryerde böyledir bu onu cikarmak icin arkadan tekrar et atman gerekir o da genelde bi sonraki müsteriye gider böyle devir daim olur.birde bizim makine etin sinirini otomatik ayırıyo oda makinenin icinde birikiyo kesinlikle kıymaya karısmıyo zaten günlük söķüp temizligini yapıyoruz.Kücük makine alıcaksanız bıcaklarını falan bileyletmeniz gerekir ve çok uzun ömürlü olmuyolar. Ve son olarak o kurbanda getirdiginiz bozuk ve hunharca kesilmis etlerinizi 200 liralık makinede cekmeniz cok zor..

Sign
    • Er
      5 Mesaj
      27 Ekim 2015 15:13:31

Teşekkürler, etin sinirini ayırıp biriktiren bir teknoloji duymamıştım, kullandığınız makinenin marka ve modelini belirtebilir misiniz araştırmak isterim.

Kurbanda getirdiğimiz etlerimizi zaten evde yaparsak yine hunharca kesilecekler belki ama en azından bozulmamış olacaklar 1-2 kilo ayırdıkça atacağız makinenin içine hemen kıyma olacak sonra dondurucuya bence çok daha taze olacak. Size getirmemiz gerektiğinde çok bekliyor hele birde ayırması için kasaba verip yoğunluktan eti yanlışlıkla poşetin içinde kalıp bozulan ve atılan akrabalarımız oldu. Ayrıca ben şahsım adına taze çekilmiş karabiberim ve himalaya tuzum ile sucuk da yapmak için kullanacağım bu makineyi.

Blue-House için bir artı daha ekleyeyim elemanlara bugün kendi sitesindeki iletişim bölümünden masaj yazdım. 2000 watlık iki modeli arasındaki farkı sormuştum, yarın falan bir mail gelir diye beklerken 2 saat sonra Kıbrıs'da (yurtdışı) olmama rağmen telefonla arayıp uzun uzun bilgi verdiler. Bu da bende müşteri ilişkileri yönünden olumlu görüş oluşturdu.

ualfonzo28kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      68 Mesaj
      27 Ekim 2015 20:16:01
      Bizim kullansıgımız makina bu http://www.ari-kiyma-ma...u-Sok-Tak-Kafa,PR-2.html tabi bunlar evde kullanılmaz biz aldıgımizda 5.200 liraydı simdi baya artmıs. Etlerin bozulması tamamen kurban kesen bilincsiz kisiler yüzünden oluyo malesef biz her sene tonlarca bozuk et çekiyoruz kurban kesildikten sonra kesinlikle poşete veya dolaba koyulmaz yoksa daha kesildigi gün et yemyesil olur ve ceset gibi kokar.. Ayrıca kasaplarin cogunun makinasında sogutucu vardır bize bir cok kisi gelip söylüyodu bimden falan makina alıp 2 ay sonra çöpe atıyoruz diye

Sign
    • Yüzbaşı
      488 Mesaj
      13 Mart 2016 17:43:20
      Fakir 2000 nasıldır
      Kullananlar varmı

Birde tefal 2000 nasıldır

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi
    • Yüzbaşı
      360 Mesaj
      03 Nisan 2016 13:30:22
      moulinex hv8 kullanan var mı güzel birşeye benziyor fiyat uygun yorumlar da olumlu almak konusunda kararsızım

• Er
      5 Mesaj
      29 Haziran 2016 13:39:26

quote:

Orijinalden alıntı: hsaygin

Konuyu tekrar hortlatalım ....

Yine bir kurban bayramı daha kıyma makinası almadan geçti. 3 bayramdır alacağım diyorum bir türlü kısmet olmuyor.

Kayınvalidem ile birlikte bu bayramda en ucuz yere 80 tl kıyma yaptırmak için verdik,
      barsağını ve baharatını kendimiz almamıza rağmen 65 tl kadar da hazırladığımız karışımı aldığımız barsağa doldurması için yani sadece kıyma makinesini kullanması için para verdik.
      Kasaba toplam 145 tl kıyma makinesini almadığımız için gitmiş oldu Bu kıyma makineleri zaten ortalama 250 tl. Daha da zarar etmeden bir daha ki bayramdan önce kıyma makinası almak istiyorum.

Forumda birçok konuda uzman görüşler yapan arkadaşlar var ama kıyma makinssı konusunda pek yok sanırım. Arada geçen zamanda bilgi kazanmış olanlar yada kullananlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

3 yılın birikimi ile şuan aklımda 1 numara fakir torque pro, 2 numara da Blue house var. 1800 yada 2000 watt modelleri bunlar hakkında yorum yapabilecek yada onu alma bunu al diyecek olan var mıdır. 1000 tl.lik sanayi tipi ürünler almak da istemiyoruz tabiki.

3ncü bir seçenek olarak Stilea eklendi.

Şikayet var'ı okuyunca Sinbo ve Arnica'dan çok soğuyorsunuz. Fakir için 1-2 kötü şikayet var Blue House 1 numaraya gelebilir belki özellikle 2000 W olanları.

Ek bilgi --> Fakir kullanım klavuzunda 3 dk.'dan fazla çalıştırmayın diyor. Blue House 10 dk. çalıştırın 10 dk. dinlendirin yazmış tabii bunlara uymak gerekiyor mu bilmiyorum fakat okuyan arkadaşlara bilgilendirici olsun.

Bluehouse'un salça yapma aparatı da var, hangi modelin yanında verdiklerine emin olamadım ama en azından ayrıca satın alınabilir belki.

Kuban bayramında pahalı olur, bayram geçinde alayım diye de düşünmüştüm ama düşüncemin tam tersi çıktı bayramdan sonra fiyatlar arttı, bu konuda da bilgi vereyim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler .

Eveeet, bir kurban bayramı daha yaklaşıyor almak lazım artık makinayı yavaş yavaş....

Arada geçen sürede *Cracker* şöyle yazdı:

"Merhabalar, fakir torque 1800W modelini aldım. Ürün genel olarak kullanışlı, evde hızlı bir biçimde kıyma çekimi için iş görüyor yalnız sinirli etler de biraz sıkıntısı var. Sinirli etler makinenin ısınmasına, kıymayı kolayca kıymasına engel oluyor. Haznesi küçük olduğu için eti lop halde atamıyorsunuz, küçük parçalar haline getirmeniz gerekiyor. Sanayi tipi makinelerle kıyaslanmayacak ölçüde performansı ama piyasadaki en iyisi olduğu söyleniyor. Kısacası sinirli etleri kullanmadan, hazne boyutunda parçalara ayıracak zamanınız varsa kullanılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir."

"Bluehouse ve Stilea için yorum yapabilecek var mı, yada ekleyebilecek bilgisi olan?" diye sordum pek cevap gelmedi.

ualfonzo sağolsun "Kasap ailesinden gelen biri olarak size tavsiyem o kücük makinelere bosa para vermeyin" dedi. Haklı olsa bile 7000 tl.lik makine alamayacağız maalesef.

"Blue-House için bir artı daha ekleyeyim elemanlara bugün kendi sitesindeki iletişim bölümünden masaj yazdım. 2000 wattlık iki modeli arasındaki farkı sormuştum, yarın falan bir mail gelir diye beklerken 2 saat sonra Kıbrıs'da (yurtdışı) olmama rağmen telefonla arayıp uzun uzun bilgi verdiler. Bu da bende müşteri ilişkileri yönünden olumlu görüş oluşturdu." diye ekledim.

Philips'in makinesi de fena değil gibi görünüyor, birisi bulaşık makinesinde yıkadığı için sorun çıkmış, hangi makineyi alırsak alalım bulaşık makinesinde yıkayamayacağız galiba.

Philips'in Avance Collection modelinin mandrel ile motor arasındaki aktarım bölümü sanırım metal ama kullanım klavuzunda "Yapışkan veya yağlı et kıyarken birlikte verilen plastik bağlantı elemanını kullanın" yazmışlar ve kullanım süresinide 4 dakika yazmışlar. Ekstra olarak rende ve doğrayıcı uçları da var.

Bu arada Blue House 'a sordum mandrel ile motor arasındaki aktarım bölümü metal ama üzerine plastik sarılı, zorlandığında sıyırma yapıyor, biz değiştiriyoruz dediler. Ama çok sık olmuyormuş. Bir arkadaşın söylediği gibi sonuçta motoru koruma mekanizması galiba.

Bosh ve Siemens'in de kıyma makinaları varmış, almanlar sağlam yapar genelde. Bosh'dan memnun olanlar da, olmayanlar da var.

Ben, kayınvalide ile birlikte;
      -Kurbanda etleri doğradıkça 1-2-3 kg. makineye atıp kıyma yapacağım ve o 1-2-3 kg.'ı dondurucuya kaldıracağım sonra yine 1-2-3 kg doğrayıp aynı işlemi yapacağım böylece makine yorulmayacak, etler birden dondurucuya girmeyecek(dundurucunun işini de zorlaştırıyor), etlerin en azından çoğu yeri hiç beklememiş olacak. Hatta belki bazı yerleri kuşbaşı haline dondurucuya kaldırıp kıyma bitince bunları çözüp kıyma yapacağım.
      -Köfte hazırlarken malzemeleri koyup 1-2 kere malzemeler ile beraber çekerek köfte hazırlamak için kullanacağım,
      -Kurbanda kıymanın bir kısmıyla evde sucuk dolduracağız.
      -İçli köfte yapacağız,
      -Domates mevsimi yaklaşıyor geçen sene rendeden, mutfak robotundan falan çekerek domates sosları (salçadan bir önceki basamağı yapıp dondurucuya atıyoruz) hazırladık bu sene bu alet ile hazırlayacağız.

Kafamda nedense hala ilk seçenek Blue House BH567MG Hercule Et Kıyma Makinesi. Belki hakkında pek kötü söz duymadığım içindir.

Sonuç................ ???????? Bayram geliyor ne alacağız?

Belki aradan geçen sürede elde ettiğiniz sonuçları paylaşırsınız; @bayram.kose, @sfzb67, @sherefff, @losttime35, @havvaturna, @drvimu, @yelegu, @woronve, @crehat, @bulo206, @emrahuluer, @blackrider, @proteinX, @doll.dogga, @belo3, @06DF006, @hogokce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsaygin -- 29 Haziran 2016; 14:34:17 >
      Bahsedilenler: archimuge , hs37 , MACH25 , *Cracker* , ualfonzo

• Onbaşı
      15 Mesaj
      16 Ağustos 2016 00:04:31

Simdi bakanlar icin yaziyorum. TEFAL 1800W bence cok iyi, gecen sene kurban bayraminda almistim bu bayram da kullanmayi planliyorum. Bayramda kasapla ugrasmak istemeyenler icin ideal

archimugekullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      488 Mesaj
      16 Ağustos 2016 10:17:09
      Vestel mevcut kıyma makinası için güzel bir indirim yapacak diye duydum. Bayramın yaklaşmasını bekleyip diğer markaların da indirimlerine göre uygun fiyata biri alınabilir ancak nedense ben marka model ne olursa olsun pek sevmiyorum bu ev tipi makinelerin kıymasını...

elektrikli ev aletleri konusunda hatrı sayılır bilgili...
    • Er
      9 Mesaj
      19 Ağustos 2016 16:56:39

Bizde kıyma makinesini bu söylediğiniz işler için kullanıyoruz 2. yılı olacak. Salçanın güneşte kuruma imkanı olmadığı için kıyma makinesi almıştık ama kendi etimizden öğünlük kıymalar çekmeye başladık. Evet kasaptaki performansı beklemeyin çünkü onlar çoook daha fazlası için üretilmiş makineler ama ev tipi için ben tefalin kalitesine güvenerek aldım hiç sorun yaşamadan kullandık. ayrıca tüm ev aletleri gibi temizliğine önem vermelisiniz tabikide. bunu dışında ekstra bir külfeti yok.

proteinXkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      20 Mesaj
      23 Ağustos 2016 22:28:59
      arkada?lar elektrikli makinalar hiçbir i?e yaramyyor. hepsi tykanyyor ya motoru yanyyor yada parça kyryyor. a?a?ydaki makinalar en iyisi bizim ilçedeki bütün kasaplar bile bunlary kullanyyo. adamlar bu aletlere motor taktyrmy? o ?ekilde kullanyyor. e?er ilerde motor taktyryrym diyorsanyz kasnakly alyn. ben motor da taktyrmicam ama yine de kasnakly alacam çevirmesi daha kolay olur diye dü?ünüyorum.

kollu kyyma makinasy
      http://urun.n11.com/kiy...kinesi-12-inc-P126224990

kasnakly kyyma makinasy
      http://urun.n11.com/dig...K0wodNFgFOg&gclsrc=aw.ds

• Er
      8 Mesaj
      26 Ağustos 2016 09:21:05
      Bende almayı düşünüyorum biraz baktım korkmaz a484 var, 600w, çalışma süresi uzun, 4 yil garantili falan diyor, 235 TL civarında.

• Er
      2 Mesaj
      03 Eylül 2016 23:17:44
      Herkese Merhaba
      Kıyma makinesi araştırması yaparken sayfayı buldum.Aslında Philips in viva modelini beğenmiştim ama özellikle hsaygın isimli kullanıcının tavsiye ve araştırma neticelerine binaen blue house 567 mg modelini 350 liraya aldım.Birkez kıyma cektim. En ince aparatı kullandığım ve çift cektigim için biraz değişik oldu ama sorun degil. Ardından içli köfte yaptım.Sonuç gayet başarılı diye dusunuyorum.Tabi sinirleri bıçağa dolamış makine.Öyle kütür kütür ne atarsan çekmiyor zannedersem.Ama hijyen derdi olan için bence güzel çözüm. Kasaplarla Uğraşmak istemeyenler ve kendi işini kendi yapmaktan zevk alanlar için güzel makine.Tavsiye ederim.Fiyat biraz pahalı ama motor mandren arası metal diye verdik gitti.

• Er
      2 Mesaj
      04 Eylül 2016 05:31:23

Bizim peder kullanıyor.Marka monulex ama modelden emin değilim.Kollu kıyma makinesi ardından mutfak robotu sonrasında gayet memnun ve mutlular.Çektiği kiymayi gordum.Gayet güzel

hogokcekullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      360 Mesaj
      05 Eylül 2016 10:14:05

Cevap için Sağolun biz o dönem migros anneler günü indirimi ile fakir marka almıştık çok fırsat olmadı kullanmak için ama denemelerde sonuç gayet iyi. 4kiyma bıçağı salça sosis içli köfte aparatı var hazne ve ara bağlantısı metal fiyat emsallerinden pahalı ama indirim vs olursa kesinlikle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogokce -- 5 Eylül 2016; 10:15:33 >
      Bahsedilenler: hsaygin , tutmaz2001

• Er
      6 Mesaj
      09 Eylül 2016 08:18:34
      kız kardeşim gwçwn kurban bayramında almıştı ben de sadece kurban bayramı için kullanacaksın çok gereksiz şeklinde bir yorum yapmıştım ama normal dönemde de sürekli kullandı kendi etini alıp kendisi çekti en azından dışardan aldığımız kıymaların içinde ne olduğunu bilmiyoruz bu şekilde daha sağlıklı kıyma yapılabiliyor.daha sonra ben de aldım epey araştırdım kardeşimin de dediğine göre gerçekten temizlemesi en kolay ürünü alın çünkü temizlemesi hakkatten zor o yüzden tefalin 1800 wat ını aldım pratik temizliği de kolay ve kaliteli tavsiye ederim düşünenler için.

• Er
      14 Mesaj
      19 Eylül 2016 12:17:44
      Anneme bayram hediyesi olarak Tefal'in kıyma makinesini aldık. Kadıncağız çok sevindi, şimdi bayramda kestiğimiz etleri mutlu mutlu kıyma yapıyor.

• Er
      4 Mesaj
      19 Eylül 2016 15:21:19
      merhabalar. ben geçen sene kurban bayramından önce arkadaşımın tavsiyesi ile tefal 1800 w kıyma makinesi almıstım. arkadasımın anlattığı kadar varmış kullanmaya başlayınca gördüm. ayrıca yanında gelen içli köfte aparatı ile rahatlıkla köfte yapabiliyorum.

• Er
      2 Mesaj
      22 Eylül 2016 09:52:36
      Yıllar önce yurt dışından (Arabistan) ailem için Panasonic Mk-G1800P Et Kıyma Makinesi (1800 W) getirtmiştim. Süper bir makine, kesinlikle tavsiye ederim. Hem çok iyi kıyma çekiyor hem de sucuk ve içli köfte için aparatları var. Son araştırmalarımda Türkiye'de online satış yapan sitelerde satıldığını gördüm. Sanırım yine yurt dışından getiriyorlar. Bu bağlamda garanti kapsamı nasıl olur bilemiyorum. Ama biz yıllardır kullanıyoruz ve herhangi bir arızası olmadı.

Kendi evim için ise Fakir Minso almıştım ama hiç memnun kalmadım. Eti küçük küçük doğrayıp azar azar kıymak gerekiyor. Biraz soğuk olursa etler daha iyi kıyılıyor ama biraz sinir vs. varsa doluyor ve açıp temizlemeniz gerekiyor. Bu modeli almanızı tavsiye etmem.

Ben de şimdilerde evime Panasonic Mk-G1800P almayı planlıyorum. Alınca tecrübelerimi paylaşacağım.

• Onbaşı
      17 Mesaj
      30 Eylül 2016 15:29:30
      Fakir Torque 1800 Kıyma Makinası

• Er
      5 Mesaj
      21 Ekim 2016 00:10:59
      profilo olmasında ne olursa olsun :) bakınız ; https://profilo-kiyma-m...sikayet.blogspot.com.tr/

Hiçbir şey, her şeyi açıklamaz.
    • Er
      5 Mesaj
      22 Kasım 2016 15:25:21

Kusura bakmayın makineyi aldıktan sonra yazılanlara çok bakmamıştım ve henüz kıyma yapmayı denemediğim için de yorum yazmamıştım ama biraz bahsetsem iyi olur herhalde.

Bayramdan hemen önce Blue House BH567MG Hercule Et Kıyma Makinesini aldım ancak kayınvalidem ile bayramda karkası işlemek için doğru düzgün bir kasap bulup toptan onar verdiğimiz için kıyma için eksta bir masraf almayacağından dolayı kıymayı ve sucuğu ona yaptırdık. Ben aletle hala kıyma denemedim zaten kayınvalidenin evinde duruyor.

Ancak içli köfte için denedik bence gayet başarılı oldu, salça aparatı olması bir avantajdı alırken bunu da düşünmüştüm, kayınvalide domatesleri dörde bölüp kaynatıp sonra süzgeçten geçirdiği için öyle denedik başarılı sunuç vermedi çünkü malzeme çok suluydu (su gibi) ve mandrelden gitmek yerine ittirdikçe hazneden geri çıkıyordu. Zaten normal şekilde bu değil. Ancak denemek için domatesleri içine atıp aleti olması gerektiği gibi kullandığımızda gayet başarılı sonuç verdi.

Kıyma için satır kıyma diskini kullanıp gerekirse iki kere çekmeyi çok istiyorum ama daha fırsat bulup deneyemedim.

Aktarma bölümü metal, zaten daha önce teyit almıştım fakir için teyit alamamıştım ama başka bir arkadaş onun da metal olduğunu yazmış. Kıyma deneyince yine eklerim ama muhtemelen uzun zaman alacak.

Bu arada Panasonic alma şansım olsaydı kesinlikle değerlendirirdim.

Şimdilik sizlere kolay gelsin.

Bahsedilenler: hogokce , *Cracker*

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.