Şimdi Ara

Kıyma Makinesi Öneriniz Nedir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
162.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz geç oldu ama ben bu işten iyi anlayan biri olarak size güzel makinalar tavsiye edebilirim. Hem kıyma makinası hemde salça makinası almak isteyenler dikkatlice okuyabilir. Arzum, tefal vs. gibi küçük ev aletleri ile bu işlemleri yapmak oldukça zahmetli. 300-500 gibi rakamlarlada olmaz açıkçası.
    Her yıl kasalarca salça yapıyorsanız eğer alınacak tip makina tulsanda var.

https://www.onlinemakina.com/Tulsan-Salca-Makinasi-Buyuk-Boy,PR-4402.html bu makina alınarak günden 3-4 ton salça yapılabilir. Bunun birde küçük modeli var sadece evde kullanacaklara onu tavsiye edebilirim.https://www.onlinemakina.com/Tulsan-Salca-Makinasi-Kucuk-Boy,PR-4449.html oda bu. günlük 2 ton domatesi bu makina ile işleyebilirsiniz. Ben bunları mahallede abime ait olan markette kullandım. Komple bütüm mahallenin salça işlemini ben yaptım diyebilirim. Ancak bu makina kıyma yapmıyor tabi.

Kıyma için ise ya büyük kasapların kullandığı makinalardan alacaksınız yada daha minimize edilmiş ve fiyatı 900-1000 civarında olanlardan alacaksınız. Ama bu bilindik ev aletleri satan markalarda yok. 2000 watt yazıp şişiriyorlar gücünü. Böyle bir saçma sistem olamaz zaten. Kasapların makinası 2000 watt değil :D
    Yani kıymayıda bir acayip çekiyor zaten eti ezerek çekiyor. Bu bir et için iyi birşey değil. Öldürür eti. Hatta size bir tavsiye: Çiğ köfte yada özel bir tarif yapmıyorsanız etin her zaman tek çekilmişi iyi olur. Kasaplar görüntü için 2-3 kere çeker et pembeleşsin diye. Aksi taktirde et diri çekilmiş ise yağlı çirkin bir görüntü oluşturur.

Kıyma makinaları için hem kıyma hem salça yapan makinalar bu linkte:
    https://www.onlinemakina.com/Salca-Makinasi,LA_642-2.html#labels=642-2 Tulsan salça makinaları hariç...

Sadece kıyma yapanlar bu linkte:https://www.onlinemakina.com/Kiyma-Makinasi,LA_342-2.html

Bilgilerim sizlere birşey kattı ise ne mutlu bana :)

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Konuyu canlandırayım. Fakir Force Kıyma Makinası siparişi verdim. Henüz teslim almadım. Fiyat 165 lira. Güç 2000w yazıyor. Denedikten sonra performansını yazarım.

merhaba hocam ürünü kullandınız mı ? önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

quote:

Orijinalden alıntı: beyaze80

Konuyu canlandırayım. Fakir Force Kıyma Makinası siparişi verdim. Henüz teslim almadım. Fiyat 165 lira. Güç 2000w yazıyor. Denedikten sonra performansını yazarım.

merhaba hocam ürünü kullandınız mı ? önerir misiniz ?

Birkaç kez kıyma çektim ve 3 kez sucuk doldurdum. Makina çok sinirli büyük etleri çekmiyor. Sinirler bıçağa dolanıyor. Eğer tamamen sinirsiz et ise büyük parçaları çekiyor rahatlıkla. Ben kuşbaşı yapıp kıyma çekiyorum böylece hiç problem çıkarmıyor. Kıyması güzel. Sucuk doldururken mutlaka iki kişi olmalı. Birisi kıymaları basarken diğeri ucundan bağırsağı doldurmalı. Profesyonel makinelerdeki gibi tek elle basıp diğer elle doldurmaya uygun değil. Bir de kesici haznesi ve şaftın gövdedeki bağlandığı kısım plastik. Diğer markalarda metal mi bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyaze80 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam çok işe yarar bilgiler verdiniz

• Şu sinirleride çekebilecek bi cihaz yokmu, tefal hv8 yaparmı bu işi?

• takip
  • https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-endustriyel-mutfak-ev-tipi-kiyma-makinasi-uygun-fiyatli-cok-kullanisli-kaliteli-469099908/detay/

bu ürün nasıldır acaba. eski panasoniclere benzettim dükkandan teslim de 400 e bırakıyor.

Arisco marka hakkında bilgisi olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih999 -- 14 Ağustos 2017; 16:54:13 >
  • tefal hv8 modelini aldım 400 tl ye,2000 w acayip gürültülü bişey )
  • yukarıda belirttiğim makine ile 80 kilo kıyma çektim. Herkese tavsiye ederim

• Bende Bluehouse bh567mg var. Bayramda babamların da dahil, bir gece dolapta beklemiş yaklaşık 45-50 kg kurban etini, temizlik süresi dahil bir buçuk saatte çekebiliyorum. 20 dakikada bir 5'er dakika arayla devam ediyorum. İş bitiminde makinede motor kokusu oluyor haliyle. Eti ortalama 4x15cm boyutlarında bir gün önceden hazırlıyoruz. Dolapta bir gece bekletiyoruz. Sabah önce kalın sonra ince çekiyoruz. Bu üçüncü yılı. İlk yıl oda sıcaklığındaki eti çekmiştik memnun kalmamıştık. Eti ezmişti. İşin sırrı etin soğuk olmasında. Makineniz çok kötü değilse, etiniz 2 ilâ 6℃ dereceler arasındaysa iyi sonuçlar alırsınız. Ben bundan 4 yıl önce bir kasapta çektirdiğim etten sonra bir daha bayramda kasapta kıyma çektirmeyeceğime yemin ettim. Çektirmiş bulunduğum bütün o kıymayı, durumu anlattınca almayı kabul eden insanlara dağıtmıştım. Bayram günlerinde vakit dar oluyor. Bu yüzden belki biraz hor kullanıyorum. Allah muhafaza bozulursa benzerinden yine alırım. Belki kasap esnafı yazdıklarıma kızabilir. Ama bayram sonraları et gibi hassas bir konuda, kıyma çektirmek için bir daha kasaba gitmem. Onların makinelerini mütemadiyen temizlediklerini tahmin ediyorum ancak bayramlarda bazı insanların getirdikleri etlerde hijyenin hiçe sayıldığını kendi gözlerimle gördüm.

• Aklıma gelmişken bacanağımın kurban bayramlarına özel bir uygulaması var. Şöyleki tanıdığı bir kasap arkadaşına etini, bayramın ikinci ya da üçüncü günü ilk o çektiriyormuş. Kasap arkadaşlardaki makineler profesyonel. 25-30kg eti 5 bilemediniz 10 dakikada çekiyor. Böyle yapabiliyorsanız evinize almanıza gerek yok. Bu aletler yılda bir kez kullanılıyor sonuçta. Zira temizlikleri de epeyce zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TELESCOPE

bu iş için kasaplardaki makinaların üzerine bilemiyorum ama ben rastlamadım ,ev aletleri bu işi pek istenilen gibi yapamıyor,ama herkesin tercihinede saygı duyarım.

Evinde dana koyun besleyip kesenler için. Kasapçılar kendi etlerini kesiyolar başkasının koyununu kesmez. Bunlar evinde bahçesinde filan koyun kesiyorlardır herhalde ondan arıyorlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih999

https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-endustriyel-mutfak-ev-tipi-kiyma-makinasi-uygun-fiyatli-cok-kullanisli-kaliteli-469099908/detay/

bu ürün nasıldır acaba. eski panasoniclere benzettim dükkandan teslim de 400 e bırakıyor.

Arisco marka hakkında bilgisi olan var mı
    Hocam cihaz satış linki ölmüş.marka model veya link verir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

tefal hv8 modelini aldım 400 tl ye,2000 w acayip gürültülü bişey )
    Merhaba. Is yapıyor mu? Kıyma ve salça olarak?

• Salça da sıkıntı yok fakat kıyma olarak temiz sınırsız et olmak kaydıyla çekiyor ama çokta gerekli bişey değil,hanımın zoruyla aldım bir kere kıyma çektik sadece

• En iyisi sanayi tipi kasapların kullandığı. 1500 lira civarı sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    Bu kıyma makinesi söylediğiniz tarife uyuyo mu ?

https://www.alve.com/s/4054946/Tre-Spade-Big-80-19200-III.html
  • sellami86 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam paslanmaz çelik, haznesi, et maşası güzel görünüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.