Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
15
Favori
89.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-2001 model Fiat Marea 1.6 SX 16V atiker lpgli
    2-1600 cc 103 beygir
    3-Lpg ile İzmir şehir içi 11 litre şehir dışı 8 litre lpg yakıyor
    4-1.6 bir araç için performansı çok güzel
    5-Ufak tefek bazı tıkırtılar ve kapı kollarındaki aşınmalar haricinde malzeme kalitesi yeterli
    6-Konfor olarak özellikle koltuk konforu çok başarılı. Yol tutuşunda şu ana kadar hiç sorunum olmadı süspansiyonda Türkiye şartları içi iyi sayılır ama biraz daha iyi olabilirdi...
    7-ABS olmamasına rağmen frenleri oldukça başarılı. Düz vites kullanıyorum...
    8-Ses yalıtımı orta düzeyde sol ön kapıdan hafif rüzgar sesi alıyor ama sanıyorum fitillerden...
    9-Hiç serviste bakım yaptırmadım sanayideki bakımlarda fiyat gayet makul rutin bakımlar yağ fitreler bujiler işçilik 150 falan tutuyo...15 bin kmde bir
    10-Normal bakım haricinde sadece benzin pompası sorunu yaşadım 135 bin kmde idi araç
    11-araç şuan 149 bin kmde aldığımda 124 bin kmde idi sadece benzin pompası değiştirdim başka hiç ekstra masraf olmadı rutin bakımlar haricinde...
    12-fiyat olarak 13 bin liraya almıştım 2 yıl önce
    13-sadece bi sefer lpg sorununda yolda kaldıım lpg sigortasını çıkarıp yola devam ettim başka hiç yolda kalmadım
    14-Bu fiyatlarda bi daha araç alacak olsam tekrar hiç düşünmeden yine marea alırım

12-13 bin liraya binilecek en konforlu ve donanımlı araçlardan bi tanesi bence kesinlikle tavsiye ederim...

• OPEL ASTRA 1997 GLS HB
    1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    1997 model opel astra gls hb
    2-Motoru kaç.
    1.6
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    Şehir içi 8-10 litre arası ortalamam 9 litre şehir dışı süratli isem (130 civarı) 7.5 litre 100 civarı ise 6 litre
    4-performansından memnunmusunuz?
    Çok seri bir araba değil ama yeterli
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    Kesinlikle mükemmel 11 yıllık araba içine bindiğinizde sıfır zannedebilirsiniz (sigara içirmem ve tertemiz bakarım)
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    Son derece sert süspansiyonlarla fabrika orjinali 55 yanak lastikler birleşince biraz sert bir araç
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Frenler iyi ama daha iyi olabilirdi düz vites
    8-ses yatılımı nasıl?
    Kendi yaşına göre son derece iyi
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Aracı 12 yıldır sadece yetkili servise götürürüz türkiyedeki esnaf kalitesi ortada iken hiç kimsenin memnun olduğunu zannetmiyorum.aracın triger değişimi gerektiren bakımlarında (yaşı nedeniyle değişecek başka şeylerde olduğundan) bakım masrafları 1000 lirayı geçiyor ama normal bakımları 300-500 arası tutuyor.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Allah nazardan korusun 12 yılda periyodik bakım hariç bir kez bile servise gitmedi ve bu arabanın referansı ile daha sonra 2 opel daha aldık onlardada en ufak bir problem çıkmadı
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    105.000 de hiç problem yok 12 yıllık bir araç için konuşuyorum bence tek kelime ile taş gibi
    12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    1997 yılında sıfır olarak aldık 33.000 marktı
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Bir kez teklemedi bile
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    Kesinlikle ve tercih ettikte

• OPEL CORSA 2004 1.0
    2004 model opel corsa 1.0
    2-Motoru kaç.
    1.0
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    Şehir içi 6-7 litre arası ortalamam 6,5 litre şehir dışı 100km hız ile 4,5-5 litre arası
    4-performansından memnunmusunuz?
    Performans isteyenin arabası değil ancak normal bir kullancının her türlü ihtiyacını karşılar
    Bence sınıfının ortalamasının üstünde
    Sert süspansiyonlu bir araç yinede sınıfına göre konforlu denebilir
    Frenler daha iyi olabilirdi düz vites
    8-ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı çok iyi değil (sınıfından kaynaklı sonuçta b segmentinin bir çok arabasını kullandım bir çoğundan iyidir)
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    türkiyedeki esnaf kalitesi ortada iken hiç kimsenin memnun olduğunu zannetmiyorum.ancak aracaın bakım maliyetleri minumum daha 1 ay kadar önce bütün parçalarını opel parçacısından alıp sanayide ustaya takdırdım 100 lira civarı tuttu servistede 250 liraya bakımdan çıkıyor triger kayışı yok araç zincirli bu nedenle ağır bakım derdi yok
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Hiçbir sorunla karşılaşmadım
    40.000 de hiç problem yok
    12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    2007 yılında aldık kullanmaya devam ediyoruz.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Bir kez teklemedi bile
    Kesinlikle ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

10- Aracim her ayda 1 tamire gidiyor, 4x defa tikirti sesleri icin, 4x defa Airbag hatasi, 3x Korna bozuldu, Parksensörler degisti, Gösterge Paneli degisti, Dizel Partikulasyon Filtresi deyisti (2000 €uro !!!), Parkfren Dügmesi deyisti, Motor a yazilim yüklendi vs.... (toplam 24 defa Tamirhaneye girdim). Ilk sorun 3.500km´de Parksensörleri ve tikirti sesleri ile basladi.
    Saygilar Yasin

baya sorunlu bir aracınız olmuş arada denk gelebiliyor tabi

sayin opeth arkadasim,

evet dedigin gibi arada böyle Pazartesi günü yapilmis arabalar denk geliyor, Pazartesi diyorum cünkü üretimde Pazartesi günü en cok hata yapilan gün (hafta sonundan sonra alisana kadar )

Saygilar Yasin

• quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

sayin opeth arkadasim,

evet dedigin gibi arada böyle Pazartesi günü yapilmis arabalar denk geliyor, Pazartesi diyorum cünkü üretimde Pazartesi günü en cok hata yapilan gün (hafta sonundan sonra alisana kadar )

Saygilar Yasin

Sevgili Yasin...
    Benim GT 25 kasım 2007 pazar günü üretime girdi...Üretimide 4 gün sürdü ve 28 Kasım günü üretimden çıktı. Bende çok şükür ( allah bana acıdı resmen ) çok fazla bir problem çıkmadı.
    Bu arada 18 temmuzda kulaklarını toplantıda bir çınlatacam bir çınlatacam ki sorma gitsin.. ( Ben buna adiliğin daniskası derim )

• Sevgili Yasin,gerçekten de çok sorun yaşadın.Valla ben de şaşırmış durumdayım,üretim hatası dediğin 1-2 olur,zırt pırt tamirhaneye düştü yolun.Neyse ki yakında kurtulacaksın bundan.

Aslında yeni arabayı müşteri memnuniyeti adına sana ciddi bir indirimle vermeleri gerekirdi
  • 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    2-Motoru kaç.
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1- 2009 vw Golf 5 tsi (140) comfort kullanıyorum.
    2- 1400 cc
    3- malesef bu konuda tam bilgi vermiyeceğim. 95 oktan benzin kullanıyorum.
    4- performansından çok ama çok memnunum en azından 1400cc bi araca göre
    5- malzeme kalitesinden mükemmel olmasada memnunum (direksiyoun solundan biyerde bi tıkırtı duyuyorum hala çözemedim)
    6- 195 lik hankok marka lastik kullanıyorum pekte memnun oldugum söylenemez süspasiyonları ve yol tutuşu iyi
    7- frenleri çok çok iyi en azından daha önceki aracımla kıyaslanmayacak kadar iyi ve güven veriyor.
    8- ses yalıtımı iyi ama lastiklerle alakalı rahatsızlığım buradada söz konusu
    9- aracım 8200 kmde şuana kadar servise gitmedim 15.000 de ak koyun kara koyun belli olur
    10- aracım daha yeni oldugundan Allaha şükür bi problem ile karşılaşmadım (3 gün önce 25 günlük tatilden geldim 5700 km yol yaptım bi sorunla karşılaşmadım)
    11- kilometrem 8200 allaha şükür sorunum yok.
    12- 04-04-2009 günü 39.000 liraya aldım
    13-
    14- Allah bilir

tavsiye edermiyim: herhalde ederim....

• quote:

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1- nissan maxima. 1999 model.

2- 2000 cc v6

3- şehir içi klima devamlı açık 12 lt lpg harcıyor, şehir dışı 8-9 lt.

4- yeterli ama daha iyi olabilirdi sanki.

5- yaşına göre arabanın içi çok temiz, zaten sırf içine heveslenerek aldım, en ufak bir eskime yada tıkırtı yok, eski sahibi iyi kulanmış hem malzeme kalitesi hem işçilikten memnunum.

6- hem konforu hem yol tutuşu gayet iyi.

7- frenler iyi, kullandığım lastiğe göre performansları çok değişken 16 inç 195 lasitklerle eh işte diyordum ama 17 inç 225 ler le harika. otomatik vites.

8- bir japondan beklenmeyecek kadar sessiz, hele motor çalışıp çalışmadığını bile fark etmiyorum, bazen hızlanmak istediğimde 4000 devir üzerine çıkıyor ancak o zaman alabiliyorum sesini. yol gürültüsü 100 kmye kadar çok az o süratten sonra yol sesi alıyor.

9- daha yetkili servisine gitmek nasip olmadı, zaten yeni aldım.

10- yeni olduğu için problemimde yok şimdilik.

11- 280.000 küsürde şu an tam hatırlayamadım, daha yeni aldığım için bu konuda yorumum yok.

12- 12.000 liraya aldım, daha iki haftalık.

13- henüz bırakmadı.

14- açıkçası şimdilik çok memnunum, bu fiyata bundan daha konforlusunu ve donanımlısını bulamam. daha yüksek modelini hiç düşünmeden alabilirim.

• Renault Megane 1

1-Renault Megane 1(2003)
    2-1.6lt 110hp Megane 1 motorunun bobin patlatma sorunu kronik bir sorundur.
    3-Maşallahı var motoru çok iştahlı depoda benzini gördümü kıtlıktan çıkmışcasına yakıyor.Şehir içi 8-10lt arası şehir dışı fazla kullanmadığımız için yorum yapmıyorum
    4-Gayet memnunum 110hp lik motor araç için iyi performans sağlıyor.Uzun yolda da zayıf kaldığı söylenemez
    5-Malzeme kalitesi iyi radyo,kalorifer kumandaları ve diğer elektriksel ekipmanların düğmeleri gayet sağlam, kopup düşecek gibi durmuyor.
    6-Konfor olarak çok sey beklememek lazım ancak süspansiyonları aynı yıl üretilen astralardan daha yumuşak, virajlara iyi giriyor.
    7-Frenleri güzel.Manuel vitesli aracımız.Vites kolunda çok fazla boşluk var(10 metre uzaktan aracın kaçıncı viteste olduğu belli oluyor.) Vites geçişleri azda olsa kemikli.
    8-Uzun yolda özelliklede bozuk asfallta yüksek süratlerde ses alıyor.Rölantide motor sesi çok az duyuluyor.
    9-Yetkili servisten memnunum ancak araca daha önce büyük bakım yapılmadı.Sadece 15000 km de bir standart bakım yapılıyor.(Daha önce 1 kez bobin patlatma arızası ile karşılaştık fazla zor bir arıza olmadığı için serviste problem yaşamadık.)
    10-Şu ana kadar sadece bobin patlatma problemi ile karşılaştım araç sanırım 40.000 km civarında idi.Bir de klima arıza yaptı oda benim kullanım hatamdan dolayı oldu.
    11-68.800 km de.Şu ana kadar ciddi bir problemle karşılaşmadık.
    12-Fiyat hakkında bilgim yok.Aracı 0 km almıştık 2003 yılında.
    13-1 kez aküden dolayı.Takviye ile çalıştırdık.
    14-O zamanki en üst modeli aldık(Dynamique).

Şehiriçi yakıtından dolayı ekonomi arayan birine tavsiye etmem.Yakıt dışında tavsiye ederim.

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model ..... renault kangoo rna 2001 model

2-Motoru kaç. ......................................................1.4 benzinli (lpg)

3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. ..........benzinde hiç ölçmedim ama aracın memnun olduğum nadir özelliklerinden birisi düşük yakıt tüketimi lpg 130-180kr arası değişiyor...bazen nasıl yapıyorlarsa 25ltrelik depoya 29 lt lpg dolduruyorlar

4-performansından memnunmusunuz?...hiç memnun değilim rampalarda kaldırırken bazen zorlanıyorum bile.

5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?.... ondanda pek memnun değilim bildik reno kalitesi

6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.... konfor ticari araç olarak değerlendirilirse idare eder yol tutuşu kötü 120km/h yi geçtikten sonra uçacak gibi oluyor.

7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? ...çok fazla kızaklıyo temkinli kullanmak lazım, düz vites

8-ses yatılımı nasıl?... en kötü yönü bu işte... motor sesi, yol sesi, rüzgar sesi ve daha sayamayacağım bir yığın ses alıyor içine....

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?.... 2 senedir bende hiç servise götürmedim. sanayide tanıdık ustam var o bakıyo fazla masrafı yok.

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? .... malzeme kalitesi genel itibariyle düşük sürekli bi yerlerinden bi sorunlar çıkabiliyo süprizlere açık olmak lazım...

11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? ~128000de, araç giderken stop ediyordu basit bi arızaymış giderildi ama giderilene kadar epey sıkıntı yaratmıştı.

12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? .....11000tl civarı fiyatı var 2yıldır bizde

13-Hiç yolda bıraktımı ....evet debriyaj teli koptu daha duğrusu yerinden çıktı.

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. .... aynısı değil ama üst model dizelini alırdım... (it niyetine kullanmak tabiri bu araç için söylenmiş sanki her ne kadar memnun olmasamda idare ediyor şehir kullanımı için ideal bi araç hususi gözükmeside çabası)

• 1) Fiat Grande Punto - 2006 Model.
    2) 1258 cc - 1.3 75 beygir Multijet Active.
    3) Şehir içi 5.5 - 7 Litre arası ( kullanıma bağlı ) - Şehir dışı dikkat etmedim hiç.
    4) 75beygir'e karşılık yüksek torku iyi bir performans sağlıyor. ( Rampalar hariç! )
    5) Alman kalitesinde olmasa bana göre yeterli iyi bir kalitesi var.
    6) Gayet konforlu , süspansiyolar ve yol tutuşu iyi.
    7) Sınıfına göre frenleri başarılı , Manuel vites.
    8) Gayet başarılı.
    9) İzmitteki Fiat servisine girdik bakıma gayet memnun kaldık.Yıllık bakıma 275 Lira çıkarttılar.
    10) Daha tık demedi , 63.500 km'de.
    11) 63.500 km.Ciddi bir problem olmadı.
    12) 21.000 lira'ya gelmişti takas'a girerek almıştık.2 yıldır bizde.
    13) Hayır.
    14) Aynısını değil ama bir üst modelini ve 90 beygirlik olan full donanımlı modelini kesinlikle tercih ederdim

Saygılar ,

Birkan GENÇ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 12 Temmuz 2009; 12:36:32 >

w210 kasa 99 model E200 Kompressör

2-Motoru kaç.

2000cc 186 beygir Kompressör

95 oktan, şehir içi 11-12.5 lt, şehir dışı 8-9 lt

0-160 16.5 saniye..

Gayet sağlam malzeme ve işçilik..Kusur bulmak çok zor..

Konfor problemsiz.Yol tutuş gayet ısrarlı, çizgisinden çıkarmak zor.w124 gibi önden kayma problemi yok..

Frenleme yeterli, BAS sistemi ile etkili frenleme yapabiliyor..5 ileri otomatik..

8-Ses yatılımı nasıl?

Sessiz bir araç.180 km/hızdan sonra rüzgar sesi duyması başlıyor..

Hiç yetkili servise gitmem..

88 bin km de aldık arası ve şuan 138 bin km de, herhangi bir problem ile karşılaşmadık..

138 bin km..Hiç bir problem ile karşılaşmadık..

Yaklaşık 2 yıl önce 40 bin dolara alındı..

13-Hiç yolda bıraktımı

Hayır..

Kesinlikle w211 yada makyajlı w210 e320..

Tavsiye edermisiniz?

Bu forumda bu tip araçları tavsiye edilse bile pek ciddiye alınmaz..Sıfır ÖTV siz araçlar varken..

Alınmasın zaten, aynı şeritte aracımdan görmek canımı sıkar..

• quote:

Orjinalden alıntı: 34birkaN61

1) Fiat Grande Punto - 2006 Model.
    2) 1258 cc - 1.3
    3) Şehir içi 5.5 - 7 Litre arası ( kullanıma bağlı ) - Şehir dışı dikkat etmedim hiç.
    4) 75beygir'e karşılık yüksek torku iyi bir performans sağlıyor. ( Rampalar hariç! )
    8) Gayet başarılı.
    9) İzmitteki Fiat servisine girdik bakıma gayet memnun kaldık.Yıllık bakıma 275 Lira çıkarttılar.
    13) Hayır.
    14) Aynısını değil ama bir üst modelini ve 90 beygirlik olan full donanımlı modelini kesinlikle tercih ederdim

Saygılar ,

Birkan GENÇ

hangi il merak ettim? şehir içi rakamlarınız şehir dışı gibi maşallah.

hayırlı günler.

toyota corolla 2008
    2-Motoru kaç.
    1,4
    şehir içi 5 - 5,5 lt
    şehir dışı 4-4,5
    memnunum...
    c sınıfındaki bir araba için plastik kalitesi iyi, işçilik iyi
    konforlu, süsüpansiyonlar sert, yol tutuşu tatminkar
    frenler başarılı, düz vites
    8-Ses yatılımı nasıl?
    güzel
    yetkili servisler ilgili , bakımlar 200-300 arası tutuyor...
    yok...
    48000 km
    38 000 tl 2 yıldır kullanıyorum...
    13-Hiç yolda bıraktımı
    hayır
    evet

Tavsiye edermisiniz?

evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 12 Temmuz 2009; 13:25:59 >

* multimedia (mitsubishi) COLT 2009

2-Motoru kaç.
    *1332 cc 95 beygir

*klima her daim açık şehiriçi ortalama 7-7,5 lt, şehirler arası 6 lt (şimdilik)...düne kadar 95 oktan kullanıyordum...artık 97 oktan kullanmayı düşünüyorum)

4-Performansından memnun musunuz?

* yaklaşık 6000 kmdeyim, şimdilik bir şikayetim yok ama daha iyi olmasını temenni ediyorum, gerektiğinde Turbolu olanlara kafa tutmam lazım :)

5-Malzeme kalitesi olarak memnun musunuz İşçilik Nasıl?

*makyaj görmesi sebebi ile deri direksiyon vs iyileştirmeler var, konsoldaki metalik çerçeveler daha da estetik duruyor, kokpit ışığının turuncu olması daha hoş...mutlaka daha iyi olabilirdi ama ben memnunum

* sonuçta B sınıfı...konfor elbette ki sınırlı...süspansiyonların sert oluşu da konforu baltalıyor...konforsuz değil yani tangır tungur gitmiyor ama sınıfının kişiliğini taşıyor...sert süspansiyon, yol tutuşa olumlu katkı sağlıyor, yüksek hızlarda sağı solu titreyip oynamıyor...

*acı fren yapmak zorunda kalmadım çok şükür, yapmak zorunda da kalmam inşAllah,ancak yapmak zorunda kalanlardan okuduğum kadarı ile tatminkar...AMT dediğimiz otomatikleştirilmiş şanzıman kullanıyorum,tiptronik...

8-Ses yatılımı nasıl?

*sessiz değil ama gürültülü de değil, zaten V-TEC teknolojisi ile aynı mantıkta çalışan MIVEC teknolojisi, gerektiğinde motor sesini duymamıza olanak sağlar bir nitelikteki yalıtım ile desteklenmiş :)

*henüz yolum düşmedi ama sonuçta temSA...

*sorun yok,yorum yok:) çok şükür...

*yaklaşık 6000 kmdeyim

*26.400 TLye aldık,yarım yıldır bende...

13-Hiç yolda bıraktımı

* ben onu bıraktım :) çok şükür öyle bir şey olmadı şimdilik...olmaz da inşAllah

*kesinlikle evet, ancak ESPli ve perde hava yastıklı instyle donanımda olursa tadından yinmez...

Tavsiye eder misiniz?

bu araba alınır...

böylesi güzel bir başlık açtığınız için teşekkür ediyor, herkese kazasız sürüşler diliyorum...

saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacey -- 12 Temmuz 2009; 11:56:35 >

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model ? 2008 model Fiat Bravo lav kırmızısı multijet emotion kullanıyorum
    2-Motoru kaç. 1.6 lt 105 hp 290 Nm
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. Genelde BP den alıyorum. Şehiriçi 7.4 lt şehirdışı 5.0 lt civarı. Az yaksın diye kasmıyorum kesinlikle.

4-Performansından memnunmusunuz? Çok memnunum. 1500 devirde 290 Nm tork çok keyifli.
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? Fena değil sınıf ortalamalarında işte
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. Süspansiyon ayarları bence çok iyi. Yumuşak ama yol tutuşu da iyi. ESP de var.
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? Frenler de sınıf ortalamlarında. Yüksek hızda ani frende çizgisinden kesinlikle çıkmıyor. HBA ve MSR de var. Vites manuel tabi ki.
    8-Ses yatılımı nasıl? Uzun yolda benzinlilerden daha sessiz. Sadece gece sessiz ortamda rölantideki ses yüksek geliyor bana.
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? bakımlar 20.000 de bir ve 330 TL. Servis düzgün çalışıyor.
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? Önemli sıkıntıyla hiç karşılaşmadım sadece arka cam su fıskiyesi bozuldu 3 ay önce. Servis 1 saatte yapalım teslim edelim dedi. zaten kullanmadığım için hala götürmedim :D
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir? 23.000 km deyim. ciddi hiçbir problem yaşamadım.
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? 9 aydır bende. Şu anki 0 km fiyatı 41.000 TL
    13-Hiç yolda bıraktımı? Yok canım kesinlikle bırakmadı.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. Zaten full donanımı bu ama beyaz renk ve cam tavanlı T-Jet 150 hp sport olabilir. Tabi dizel araçtan 150 hp lik benzinliye geçer miyim bilmiyorum.

Ford Focus Trend Sedan TDCİ 2007

2-Motoru kaç.

1600 cc.109 PS

ş.i 6.9 s.d 6 klima yaz kış açıktır.

Çok memnunum buna yakın dizel perfonmansını Hyundai dışında görmedim.(Megane,Corolla,Astra ile karşılaştırma)

Yeterli şu ana kadar sorun olmadı.

Sınıfının en iyisi.

frenler yeterli Manuel.

8-Ses yatılımı nasıl?

Facia ,inanılmaz asfalt sesi alıyor.

Yetkili servisten GERÇEKTEN çok memnunum 250-3000 ytl civarı ödedim.

Sağ cam otamatik açılıp kapanması takılıyor.Alındığından beri mevcut.

33.000 km.Boru delindi motorun üstüne yağ sıçratmıştı.Şarj dinamosu bozuldu.

36.500 e almıştım 2.5 denedir bende.

13-Hiç yolda bıraktımı

Evet şarj dinamosu arızalanınca araç hareket halindeyken tüm elektirikli sistemler kapandı.(Hidrolik dreksiyon,manevra ışıkları,tüm göstergeler)yolun üstünde 2 km mesafede sevise gidene kadar canım çıktı Allahtan yol düzdü manevra yapmaya gerek yoktu.İşin ilginç yanı sadece 2 kere kısa süreli elektirik arızası ışığı yanıp sönmüştü sürekli yanmadığı için böyle bir arıza beklemiyordum.

Toyota, Honda yada Mazda 1.6 dizel üretmedikçe evet ederim.

Tavsiye edermisiniz?

Evet gayetten güzel ama daha önceki arabalarım Toyota Corolla ve Mazda Lantisin üstüne sürüş zevki ve kalite olarak dizel olması hariç hiçbirşey koymadı.Hatta Lantisi düşün ürsek geri bile gittim.

• quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

2) 1258 cc - 1.3
    8) Gayet başarılı.
    13) Hayır.

Saygılar ,

Birkan GENÇ

hayırlı günler.

Arkadaş aracının dizel olduğunu belirtmemiş sanırım verdiği rakamlarda anormallik yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

2) 1258 cc - 1.3
    8) Gayet başarılı.
    13) Hayır.

Saygılar ,

Birkan GENÇ

hayırlı günler.

İstanbul.
    Aracın dizel olduğunu eklemeyi unutmuşum , hemen değiştirdim.
    Sakin kullanımda bu sonuçlara ulaşmak mümkün.

Saygılarımla

• 1 - Hangi marka araç kullanıyorsunuz. Kaç model?
    Skoda Octavia RS - 2007

2 - Motoru?
    2000 CC 200HP Benzinli Modifiye sonrasi 280 beygir civari

3 - Şehiriçi Yakıt - Şehirdışı Yakıt nasıl? Ne tür yakıt kullanıyorsunuz?
    Şehir içi : 10.5 litre Şehirdışı : 6.5 litre Kurşunsuz 97 oktan.

4 - Performansından Memnun musunuz?
    Fazlasiyla memnunum. 0-100 6sn, son hizda sorunsuz kadranin dibine dayayan (270) aractan daha ne olsun.

5 - Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz? İşçilik Nasıl?
    C sinifina gore gayet iyi. İscilik kaliteli.

6 - Konfor olarak nasıl? Süspansiyonlar, yol tutuşu vs.
    18 inc 225 40 lastikler ve spor suspansiyon nedeniyle tatli sert. Konfor bu acidan baltalansa da kimin umurunda. Yol tutuşu mukemmel onden ceker bir arac icin golf gti ile ayni.

7 - Frenleri nasıl? Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    Fremler harika. 6 ileri duz vites.

8 - Ses yatılımı nasıl?
    yuksek hizlarda bile basarili.

9 - Yetkili servislerinden memnun musunuz? Bakım masraflarınızı kısa olarak 10.000, 20.000 vb ne kadar ödediniz?
    Servis rutin bakimlar icin yeterli ve uygun fiyatta. Bunun disinda yaramaz. Fiyatlar uygun.

10 - En önemlisi sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    Herhangi bir sorun yok.

11 - Kaç km desiniz? Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    60bin. Ciddi hicbir sorun yok. Dump valve yirtildi degistirildi tum tfsi ortak sorunu.

12 - Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    2 yil once 56bin ytl'ye aldim.

13 - Hiç yolda bıraktımı?
    Hayir

14 - Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz?
    3.0 350 beygir uzeri turbo motor sunarsa dusunurum. Yoksa bunu satmadan m3, m5, 911 alacagim ileride.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.