Şimdi Ara

Laptop içini açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
65.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop içi nasıl açılır ve orda karşımıza çıkacak cihazlar nelerdir biliyormusunuz ??

• Intel CBB dizüstü platformu video inceleme videosunu inceleyin. Laptop parçalarını ve sökme takma olayını anlatıyorlar, seyredin bir kere faydası olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Intel CBB dizüstü platformu video inceleme videosunu inceleyin. Laptop parçalarını ve sökme takma olayını anlatıyorlar, seyredin bir kere faydası olur.

Ben bu videoda Laptopu sökmekle ilgili bir şey göremedim siz görebildinizmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

Intel CBB dizüstü platformu video inceleme videosunu inceleyin. Laptop parçalarını ve sökme takma olayını anlatıyorlar, seyredin bir kere faydası olur.

pcyi açınca neden dire3k bios ekranı geldi onu çözemedim ben :D Bende hdd mi işlemcimi çıkarıp tekrar taksam bios ekranımı beni karşılar
  • @zeus1363
    Merhabalar

Monitörünüzde oluşan lekelerin camsil ile oluştuğunu düşünmüyorum.Ancak silme esnasında biraz baskı uyguladı iseniz görüntü piksellerine yada ekran zarlarına zarar vermiş olabilirsiniz.
    Eğer ürününüzün garanti süresi devam ediyor ise servise gönderip,sorununuzu çözmeniz daha doğru olacaktır.
    Eğer garanti süresi bitmiş ise büyük ihtimal ekran değişimi yapacaklardır ve bunun için sizden 70-100 $ arasında ücret talep edeceklerdir.

Akrabanızın cesaretini kutluyorum ancak laptop donanımları hassastır.Uygulamayı düşündüğü işlem işe yarayabilir ancak bu tür laptoplarda işe yaramaz.Laptopun modeline göre kasayı açması gerekebilir ancak %95 ihtimal ile kasayı açmasına gerek kalmayacaktır.
    İşi ucuza mal etmek istiyorsanız DV2600 LCD ekranından bulursunuz ve akrabanız vasıtası ile ekranı değiştirirsiniz.İşçilik parası vermemiş olursunuz.

DV 2000 Serisi laptopların ekranını değiştirmek için uygulanan adımlara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Görüldüğü gibi kompleks bir işlem gerekmiyor.Sadece ekranı tutan vidaları açacak ve yeni LCD ile değiştirecek.
    Ekranı silme düşüncesi,vermiş olduğum linkteki 8.Adımdan dolayı pek mümkün değil.Çünkü ekran sabit bir şekilde plakalara tutturulmuş.O plakaları sökmesi halinde büyük ihtimal ile ekranı tekrar toplayamayacaktır.

Ekranı silmek için camsil gibi sıvı maddeler kullanmaktan kaçınınız.Eğer oluşan lekeler sıvı kullanımı gerektiriyor ise,gözlük bezi kumaşında bir bezi ıslatıp,iyice sıktıktan sonra monitörünüzü temizleyiniz.Kurulamak içinde aynı tür kuru bir bez kullanınız.

• @zeus1363

Rica ederim.
    Laptop ekranları oldukça hassas olabiliyor.Size tecrübe oldu artık bu olay.
    Ürünün kasası açılmayacak.Sadece ekranı tutan kapaklar açılacak.Eğer temiz bir işçilik olursa açıldığı ve ekran değişimi yapıldığı belli bile olmayacaktır ancak satma gibi bir düşünceniz var ise ve durumu bildirirseniz alıcı taraf mutlaka indirim istemek için ''Açılmış ürün bu.''diyecektir.
    Kalite konusunda ise değişim olacağını düşünmüyorum.Alacağınız parça orijinal ve kaliteli parça ise ekran ilk aldığınız gün sahip olduğunuz ekrana dönüşecektir.
    Bir kaç sitede LCD paneli ile ilgili fiyatlara rastlayabildim.
    Sadece LCD olarak 182,59 TL(BURADAN) ve 218,32 TL(BURADAN) isteyen yerler var.Öncelikle HP teknik servisi ile konuşup,yedek parça sağlayıp sağlayamadıklarını öğrenip,fiyatlar hakkında bilgi edinirseniz daha doğru olur.
    İşçilik olarak fazla emek gerektirmeyecek bir işlem.Eliniz tornavida tutabiliyorsa ve sabırlı iseniz ekran değişimini kendiniz yapabilirsiniz.

• Bilgisayarcıya götürmeden kendiniz de yapabilirsiniz.

Dil değiştirmek için BURAYI incelemenizi tavsiye ederim.
    Ekranı da tekrar açıp,uygun bir şekilde konumlandırırsanız sorununuz düzelir.

AMD Turion 62x2 sizin işlemciniz oluyor.

Ayrıca modifiye edilmiş XP'lerde çeşitli problemler ile karşılaşabilirsiniz.Normal XP kullanmanız daha doğru ve güvenilir olacaktır.Temayı daha sonra değiştirebilirsiniz.
  • @zeus1363

İşlemciyi 2.00 Ghz Amd turion 64x2 olarak belirtmişsiniz ancak DV2600 serisinde daha önce belirtmiş olduğunuz özelliklerde bir modele rastlayamadım.
    DV2600 için gerekli driverlara BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Ancak driverları tek paket halinde bulmanız oldukça zor.
    Tek tek indirmek daha garanti bir çözüm yolu olacaktır.
    Eğer belirttiğiniz özellikler ile verdiğim linkteki donanım özellikleri uyuşmuyorsa sanırım driverları bilgisayarcının bulması ve format atması daha doğru olacaktır.

• ya aslinda bende bilmiyorum am olarak ekranda sagda ustte dv 2000 yaziyo altinda dv 2500http://www.finalsense.com/news/image/laptop/hp-pavilion-dv2600-verve.jpg bu linkteki resimde olan bilgisayar iste benim ki siyah ayrica verdiginiz sayfayia acmadi link halinde atarmisiniz? bide kamerayida aciyorum gostermiyor odami driverdan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeus1363 -- 11 Temmuz 2010; 21:37:05 >
  • @zeus1363
    Laptop modeliniz şu an muamma.
    3 Model adı geçiyor;DV2000,DV2500 ve DV2600 Verve(Special Edition)

Resimde gösterdiğiniz model DV2600 Special Edition ve sistem özellikleri;
    Processor: Intel Centrino Duo (Core 2 Duo) up to 2.20GHz
    * Memory: Up to 4GB Ram
    * Graphics: Intel X3100 or NVIDIA 8400M
    olarak geçiyor.

DV2000 ise;
    Core Duo T2400 processor 1.83GHz, 1GB RAM,128 MB Intel GMA 950
    olarak geçiyor.

DV2500 ise;
    Core2Duo 2.2 Ghz
    2GB Ram
    8400GS ekran kartı
    olarak geçiyor.

Yani 3 sistemde yukarıda belirtmiş olduğunuz niteliklere uymuyor.

Ancak bir model buldum,belirttiğiniz özelliklerle birebir uyuşuyor;
    DV2945 Special Edition Entertaiment

quote:

Anakart:
    CPU Türü Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-60, 2000 MHz (10 x 200)
    Anakart Adı Wistron 30D6
    Anakart Çipseti nVIDIA nForce 7150M-630M, AMD Hammer
    Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]
    DIMM1: Hynix HYMP125S64CP8-Y5 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM2: Hynix HYMP125S64CP8-Y5

Gerekli bilgilere BURADAN ulaşabilirsiniz.

WebCam'in açılmaması da driver ile ilgili bir problemdir.Uygun driverı yüklediğiniz zaman WebCam de çalışacaktır.

Link olarakda belirtilmiyor.Linke tıkladığınız zaman www. ile / arasına harfler arasında boşluk bırakmadan n o t e b o o k . g e n . t r yazınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R0ME -- 12 Temmuz 2010; 0:46:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.