- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kapitalist-Sosyalist Ekonomik Düzen Arasındaki Fark ? "Dönem Ödevi"
Bu konudaki kullanıcılar:
 
29
Cevap
1
Favori
10772
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 2:48:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar sosyolojiden hoca dönem ödevi verdi arada kaynadı pazartesi son 0 alcam sözlüden valla. Ben pek bişey bulamadım kaynak gösterebilecek olan var mı ? Daha bir ödev planı bile yapamadım, en başta ne yazacam, en sonda ne.... Lütfen yardımcı olun... Saolun


692 Mesaj
23 Mayıs 2009; 2:50:21 

Kaç sayfa olacak bu ödev.Ayrıca dostum çok uzun hikaye.Kapitalizmde Adam Smith sosyolizmde Marx ve türevleri var.
_____________________________

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 2:52:20 


quote:

Orjinalden alıntı: arbuzik

Kaç sayfa olacak bu ödev.Ayrıca dostum çok uzun hikaye.Kapitalizmde Adam Smith sosyolizmde Marx ve türevleri var.

En aşşa 10 sayfa dedi valla... napacam ben ?


1134 Mesaj
23 Mayıs 2009; 2:53:45 

10 sayfaysa o kolay kısa deseydi o zman zordu
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 2:56:36 

Mesela ne ile başlayayım, kapitalizmin-sosyalizmin tanımı, kurucularıyla başlayıp sonra direk olaya mı girsem....


2357 Mesaj
23 Mayıs 2009; 2:58:59 


quote:

Orjinalden alıntı: Al-Zein

Arkadaşlar sosyolojiden hoca dönem ödevi verdi arada kaynadı pazartesi son 0 alcam sözlüden valla. Ben pek bişey bulamadım kaynak gösterebilecek olan var mı ? Daha bir ödev planı bile yapamadım, en başta ne yazacam, en sonda ne.... Lütfen yardımcı olun... Saolun


Kapitalizm;

Günümüzde uygulanan ekonomik sistemdir.Kapitalizmde firmalar birbirleri ile sürekli rekabet içerisindedirler.Bir firma diğer firmalardan daha üstün ürün üretmek zorundadır,yoksa diğer firmalar onu alt eder.Sürekli rekabetin iyi yönü piyasaya sürülen malların kaliteli olmasıdır.Çünkü firmalar hep diğer firmalardan daha kaliteli ürün satmak isterler fakat kapitalizmde büyük balık küçük balığa yem olur,eğer senin küçük bir şirketin varsa büyük şirketlerle yarışman çok zordur,çünkü onlar reklamında,pazarlamanında alasını yaparlar.Kapitalist şirketler diğer şirketlerle yarışabilmek için sürekli giderlerini azaltmak isterler.İşçilere verilen maaşda giderler arasında yer aldığı için işçilere verdikleri maaşıda kısmak isterler,çünkü diğer rakipleriyle yarışmaları gereklidir.

Sosyalizm;

Sosyalizm ise ortak üretim ve ortak tüketime dayalı bir sistemdir.Misal insanların bin tane ayakkabıya mı ihtiyacı var devlet bin tane ayakkabı üretir.Yani üretim ihtiyaca göredir.Bu da aşırı tüketim sonucu oluşan küresel ısınma,doğal kaynakların yok olması,insanların tüketme hırslarını söndürür.

Sosyalizmde amaç insanların sınıfsız yaşatılmasır yani zengin fakir,müslüman-yahudi vs. gibi kutuplaşmaların olmaması için elinden geldiğini yapar.Sosyalizmde amaç tüm insanların ama tüm insanların refah düzeyi içerisinde yaşamasıdır ve bunu devlet sağlamaktdır ve devletide halk yönetmektedir(bugünkü gibi değil).
_____________________________

Ayakları bakımlı kadınlar ile, ayakları bakımsız kadınların dünyası çatışmada...


1134 Mesaj
23 Mayıs 2009; 2:59:26 

Bi kere ekonomi ne ?
Neden önemli
Yuakrda arkadaşda demiş marks ve adam smith kim nie önemli bu adamlar
kapitalist sosyalist ekonomik düzen farkları neler hangi yapılar-ülkeler hangisini destekliyor
Kapitalist sosyalist ekonomi düzeninin özellikleri


Şeklinde sıralarsan bence güzel olur
_____________________________2357 Mesaj
23 Mayıs 2009; 3:03:24 

http://www.marxists.org...manifest/onsoz.htm#1890

Komünizm hakkında buradan bilgi edinebilirsin,komünizm sosyalizmin bir üst aşamasıdır.
_____________________________

Ayakları bakımlı kadınlar ile, ayakları bakımsız kadınların dünyası çatışmada...


4421 Mesaj
23 Mayıs 2009; 3:13:47 

İktisat kitaplarında sıkça karşılaştırılması yapılır.

Eğer istanbulda isen, akmar pasajına uğrayıp kitapları inceleyerek

aradığın bilgileri barındıran kaynağı alabilirsin.

Üniversitelerde okutulan kitaplarda sıklıkla kıyası yapılır.


Önce kişilerden çok sistemin tanımı yapılmalıdır.

Daha sonra sistemlerle ilgili öne çıkan isimlerle örnekler vererek sistemi detaylarıyla açıklarsın.

Kıyas ise en sonunda maddeler halinde yapılmalıdır bence.

Zira kitaplarda da bu şekildedir.

Örneğin;

---Kapitalist ekonomilerde fiyatlar genellikle arz ve talebe göre serbest piyasada oluşur;

sosyalist ekonomilerde ise fiyatlar devlet tarafından belirlenir.

---Kapitalist ekonomilerde daha çok yol gösterici planlar, sosyalist sistemde ise emredici planlar vardır

vs vs...Bu arada bunlar iktisadi sistemlerdir.

İnternet ortamında böyle aratırsan daha kolay bilgiye ulaşacağını düşünüyorum.

_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 3:18:28 

Yardımcı Olan herkese gerçekten "çok teşekkür ederim... "


4344 Mesaj
23 Mayıs 2009; 3:29:53 

hayret kavga çıkmamış konuda.. kapitalist ve sosyalist değilde, sağ ve sol diye sorsaydın fırtına kopardı neyse amacından sapmasın konu.
_____________________________

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line


2990 Mesaj
23 Mayıs 2009; 5:02:11 

Birinde devlet için çalışırsın , Diğerinde büyük aileler için çalışırsın.Yalnız burdada şöyle bir tezatlık oluşuyor devletin her işe el atması mümkün olamıyor mümkün olsa bile fazla randıman alımaz.Her işe el atmadığı yada atamadığı için sadece vergi üzerinden gelir elde eder.Yani yatırımları aileler yapar dolayısıyla kaymağı yatırım yapan aileler yada şirketler yer.Eğitim - Sağlık - Haberleşme -Savunma - Ağır Sanayinin devlet tarafından yürütülmesinden yananım şahsen.
_____________________________Tekseker


1243 Mesaj
23 Mayıs 2009; 9:30:41 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sosyalizm

Ekonominin küçük bir aristokrat, zenginler sınıfı ya da kapitalist bir sınıf yerine geniş kitlelerin yararına işletilmesi gerektiği savunan yönetim biçimidir. Sosyalizm düşüncesi ilk yükseldiğinde, 19. yy.da, pek çok siyasi düşünce açıkça seçkin sınıfların desteklenmesini savunuyordu. Bugün, açıktan açığa böyle bir destek ifadesi siyasî intiharla eşanlamlıdır. Bu nedenle ideolojiler artık, bir zamanlar yalnızca sosyalizm tarafından savunulan büyük kitlelerin iyiliğini istediklerini iddia ederler. Ancak bu ideolojiler zengin sınıfların mülkiyet hakkını hala savunurken, sosyalizm çalışan sınıfların haklarını doğrudan ilgilendiren meselelerin savunuculuğunda başı çeker gibi görünmektedir.

Çoğu sosyalist, sosyalizmin ekonominin demokratik kontrolünü gerektirdiğini söylemekle birlikte, bu demokrasiye has kurumlar üzerinde ve kontrolün nerelerde merkezileşip nerelerde yaygınlaşacağı konusunda fikir ayrılığındadırlar. Benzer şekilde, sosyalist ekonominin bir pazar anlayışı gütmesinin gerekliliği ve eğer güdülecekse, bu pazar anlayışının yalnızca tüketim mallarında mı, yoksa bazı durumlarda üretim araçlarının kendisinde de mi geçerli olup olmayacağı boyutunda da farklılaşırlar. Çünkü üretim araçları mevzubahis olduğunda, mesele ekonominin mülkiyeti ve kontrolü meselesidir.

Sosyalist olmayan birçok kişi, devlet himayesindeki merkezi ekonomik kontrolü ifade etmek için sosyalist ekonomi kelimesini kullanır.

Sosyalistler arasında sosyalist ekonomide özel mülkiyete ait büyük şirketlerin olamayacağı konusunda genel bir fikir birliği vardır; büyük şirketlere doğrudan kendi işçilerinin sahip olması konusunda sosyalistler daha az anlaşırlar. Kendini sosyalist addeden az sayıda kişi arasında, sosyalist olduğunu iddia eden Çin Komünist Partisi’nin bu tutumu yansıttığını söyleyenler vardı. Öyle ki bu sırada Çin Ekonomik Reformu sürüyordu ve bu reform özel mülkiyete ait büyük şirketlerin pazar ekonomisindeki rekabetini destekleyen bir yapıdaydı. Çin’in kapitalist ekonominin özüne kendini böyle adapte ettiği halde, iktidardaki partinin hala (anlamlı bir şekilde) sosyalist olduğunu iddia etmesi, Çin’in içinde ve dışında birçok tartışmalara yol açtı.


Eski SSCB BayrağıEski Sovyetler Birliği’nin ve Doğu Bloku’nun ekonomileri hem sosyalistler, hem de sosyalist olmayanlar tarafından sosyalist olarak nitelenir. Üretim araçları neredeyse tamamen devlete aittir ve ekonomi ülke çapındaki Komünist Partisi tarafından merkezi olarak idare edilir. Bununla birlikte, birçok sosyalist de buna karşı çıkar; çünkü bu ülkelerdeki insanların devlet yönetimi üzerinde kontrolü olmadığı için ekonomi üzerinde de kontrolü olmadığını iddia ederler. Bu sosyalistler, ekonominin oligarşi olarak anılan, daha sonra devlet kapitalisti, Stalinist ya da bazı Troçkistlerin dediği gibi “yozlaşmış işçi devleti” de denilen zümre tarafından kontrol edildiğini iddia ederler. Troçkistler Stalinist ekonominin, sosyalist ekonominin şartlarından birini yerine getirerek, ekonomiyi devlet kontrolü altına aldığını söylerler, ama onlara göre devletin işçiler tarafından demokratik olarak kontrol edilmesi gerekliliği yerine getirilmemiştir. Birçok sosyalist, bu iddianın genel hatlarına katılır ama ekonominin devlet tarafından idare edilmesi gerektiği yönündeki düşüncenin gözden geçirilmesi gerektiğini söylerler. Dahası, birçok sosyalist Sovyetler Birliği ve ona destek veren devletlerin, sınıfları ortadan kaldırmayı düşünürken, ekonomiyi kendi çıkarlarına göre yönlendiren, en azından yönlendirmeye çalışan yeni bir yönetici sınıf ya da nomenklatura ortaya çıkardıklarını iddia ederler.

Soğuk Savaş sırasında Sovyetler Birliği ve ona destek veren devletler kendi ekonomilerinin “fiilen varolan sosyalizm” (varolan sosyalizm/gerçekten varolan sosyalizm) olduğunu öne sürdürler (herhalde varolan diğer sosyalizm teorilerine karşın, kendi sosyalizmlerini savunmak için). Bu dönemde başkaca sık kullanılan bir diğer terim de reel sosyalist/gerçek sosyalist terimiydi. Bu terimler, bu ülkeleri yöneten partilerin dışında olanlar tarafından kullanıldıklarında genellikle tırnak içinde ve hafif bir ironiyle kullanıldılar.

_____________________________71 Mesaj
23 Mayıs 2009; 13:28:39 

güzel bir ödev konusu.. eğer bilgisayarda yaparsan ödevini bizimle paylaşırsan sevinirim bitince.. başarılar..
_____________________________

>>> GÖZTEPE DÜNYASI <<<

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 14:23:59 

elinde bişeyler olan veya kaynak belirtmek isteyenler paylaşabilir arkadaşlar...


 
1659 Mesaj
23 Mayıs 2009; 14:25:19 

turkiye vs kuba işte
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 14:30:37 

biri olanca gücüyle maddeye tapar diğeri maddeyi elinde bulunduranlara hased eder bu hasedini eşitlik sosyal adalet masalı ile örtmeye çalışır..ikiside berbat

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 14:32:07 

Birisi insaları sömürerek yaşar, diğeride insanları sömürerek yaşar. Tabi bu benzerliğe giriyor. Ancak not düşebilirsin.


2862 Mesaj
23 Mayıs 2009; 14:36:33 


quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|

Birisi insaları sömürerek yaşar, diğeride insanları sömürerek yaşar. Tabi bu benzerliğe giriyor. Ancak not düşebilirsin.sen önce kendin öğren ne demek oldugunu sonra başkalarına yardım et
_____________________________

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !! 
8608 Mesaj
23 Mayıs 2009; 14:37:56 

Sosyalizmde şahıs ormanda yaşar, kapitalizmde orman şahsındır.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 14:40:23 


quote:

Orjinalden alıntı: AhMeT.

sen önce kendin öğren ne demek oldugunu sonra başkalarına yardım et


Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.


4344 Mesaj
23 Mayıs 2009; 20:37:18 


quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|
Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.sosyalizm ayrı, komunizm ayrıdır. birbirine karıştırmayın.
_____________________________

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line


2862 Mesaj
23 Mayıs 2009; 20:47:06 


quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|
Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.

sen öyle san
_____________________________

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !!


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2009; 21:08:37 


quote:

Orjinalden alıntı: AhMeT.

sen öyle san


Bakma sen Kapitalist Düzenin eksiklikleri/yanlışları yüzünden eleştirilip, Kominist yapının masum gösterildiğine. Rusya hamburgerle tanışalı, dolaplarında 2 den fazla giysi bulundurmayı, emeği kadar iyi yaşamayı Komünist düzen çökünce öğrendi. Ayrıca Komünist düzenin mimarı Karl'ın şeytanı özvmesi çok ayrı birşey, ancak ne kadar insanlar için bu düzenin hayırlı olacağını gösteriyor. Bunu dindar olduğumdan söylemedim. Burada önemli olan 'Şeytan' gibi toplumdaki kötülüğün simgesini öven birisinin nasıl hayırlı bir iş çıkaracağı farklı. Yani Komünizm adına bir çok insan mücadele etti, öldürüldü, devrim yaptı. Ancak bu düzenin tek ve esas amacı Pagan Kültürünü yaymak. Hem bu yüzden hemde söylediğim gibi Komünizmin insanların tepesine binerek yükselmesi, Emperyalizmin insanları sömürerek var olması, aslında ikisininde aynı *** olduğunu gösteriyor.

Edit: Yukarıda Sosyalizm de yazmışım ancak Komünizmden farklı bir yerde Sosyalizm bu konuda.


178 Mesaj
23 Mayıs 2009; 21:29:13 

şöyle söyliyim
türkiyede tekel bir şekilde internet var TTNET
kapitalizm de rekabet vardır yani TTNET , xxxnet , yynet vs.. firmalar birbiriyle yarışır ve kullanıcıyı memnun etmek için birbiriyle yarışırlar
sosyalizm de rekabet yoktur yani tek elden devlete bağlı bir şekilde işler yürütülür, insanlar buna mahkumdur vede çalışanlar devlet kurumu oldugu için fazla ciddi, dert içinde değillerdir.
_____________________________


~ Sansar Salvo ~


71 Mesaj
7 Haziran 2009; 17:32:07 

paylaşabilir misin ödev bittiyse?
_____________________________

>>> GÖZTEPE DÜNYASI <<<

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2009; 17:52:12 

Önce kominizm degil komünizm

Evet komünizmde özel mülk diye birşey yoktur.Daha dogrusu bu benimdir diye birşey yoktur.Kimileri yatla dünya turuna cıkarken kimileri fabrikalarda ayda 400 liraya çalıştırılmaz.

Kapitalizmin tanımı imzamnda mevcut.
Bu düzende büyük sermaye lordlari ultra lüks dünyalarda yaşarken.Esas emek saglayan üretim gösteren bizler yani emekci halk kitleri zar zor karın doyurmaya hayatımızı idame ettirmeye devam ederiz.

Sosyalizmde devlet sömürür demiş arkadaş?
Devlet dedigimiz kimdir sorarım?Devlet bizleriz.
Sosyalizmde herkes devlet icin çalışır.Çalıştıkları oranda ezilmeden sömrülmeden emeklerinin tam karşılıgı olan ücreti alırlar.

quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|
Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.292 Mesaj
7 Haziran 2009; 18:09:10 

quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|
Bakma sen Kapitalist Düzenin eksiklikleri/yanlışları yüzünden eleştirilip, Kominist yapının masum gösterildiğine. Rusya hamburgerle tanışalı, dolaplarında 2 den fazla giysi bulundurmayı, emeği kadar iyi yaşamayı Komünist düzen çökünce öğrendi. Ayrıca Komünist düzenin mimarı Karl'ın şeytanı özvmesi çok ayrı birşey, ancak ne kadar insanlar için bu düzenin hayırlı olacağını gösteriyor. Bunu dindar olduğumdan söylemedim. Burada önemli olan 'Şeytan' gibi toplumdaki kötülüğün simgesini öven birisinin nasıl hayırlı bir iş çıkaracağı farklı. Yani Komünizm adına bir çok insan mücadele etti, öldürüldü, devrim yaptı. Ancak bu düzenin tek ve esas amacı Pagan Kültürünü yaymak. Hem bu yüzden hemde söylediğim gibi Komünizmin insanların tepesine binerek yükselmesi, Emperyalizmin insanları sömürerek var olması, aslında ikisininde aynı *** olduğunu gösteriyor.

Edit: Yukarıda Sosyalizm de yazmışım ancak Komünizmden farklı bir yerde Sosyalizm bu konuda.


Off yüz defa söyliycez bir konu hakkında bilginiz yoksa sallamayın lütfen Rusya komünist falan değildi komünist ülke falanda olmaz komünist dünya olur.Sosyalizm konusunda sınırlar içinde kurulabilceği belirtilir ama kapitalizm varlığını sürdürüken bir ülkede sosyalizm de olmaz bence.Neyse Rusya asla bir sosyalist devlet olmadı diğer sosyalist sanılan devletler gibi, Rusya da sadece 1920 lerin başında sosyalizme geçiş aşaması yaşandı ama bu da bir karşı devrimle son buldu yerini stalinist dikta aldı buda sosyalizm değil egemen bir işçi sınıfı olmadı ama buna rağmen bu rejimle kat ettikleri yolu görmemek için kör olmak lazım.Karl Marx'ında şeytanı övdüğünü ilk kez senden duydum ki genelde ateist falan derlerdi aynı kişilerin hem tanrıya inanmıyor hemde şeytana tapıyor demesi çok ilginç sonuçta birbirine bağlı şeyler, nerden öğrendiğini öğrenebilir miyiz?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bludger -- 7 Haziran 2009; 18:11:21 >
_____________________________4406 Mesaj
25 Eylül 2014; 23:21:12 

Kapitalizmde kontrol patronundur. Baska firmalarla ekonomik rekabet icin kaliteli ve maliyeti ucuz urunler uretip ayakla kalmak mecburidir. Maliyetin içinde işçi maaşlari da oldugundan patron işcinin maaş giderini dusurmek veya az maas vermek durumundadir. Yani koydeki feodalitenin sehirdeki hali kapitalizmdir.

Sosyalizmde rekabet derdi olmaz ve hersey zaten devletindir. Calistigin kadar alirsin
Toplumlar arasinda siniflar olmaz herkes eşittir. Eger sosyalizm gercek anlamda uygulanirsa bu durumda yonetim tekelin elinden halkin elinde olmus olur. Bana gore iki yonetim bicimi de kotu ama kotunun iyisi her zaman sosyalizmdir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________14516 Mesaj
25 Eylül 2014; 23:25:42 

Zamanında hoşuma giden bir lafı paylaşıyorum sizlerle;

quote:

Devlet sana 30 dakikada ambulans gönderme garantisi vermiyor ama bir şirket size 30 dakikada pizza getirme garantisi veriyor.Kapitalizm budur...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kapitalist-Sosyalist Ekonomik Düzen Arasındaki Fark ? "Dönem Ödevi"
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR3
0.297