Şimdi Ara

Kapitalist-Sosyalist Ekonomik Düzen Arasındaki Fark ? 'Dönem Ödevi' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
12.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: AhMeT.

quote:

Orjinalden alıntı: |PortaL|

Birisi insaları sömürerek yaşar, diğeride insanları sömürerek yaşar. Tabi bu benzerliğe giriyor. Ancak not düşebilirsin.

sen önce kendin öğren ne demek oldugunu sonra başkalarına yardım et

Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.

• quote:

quote:

quote:

Birisi insaları sömürerek yaşar, diğeride insanları sömürerek yaşar. Tabi bu benzerliğe giriyor. Ancak not düşebilirsin.

Sosyalizm / Kominizm gibi yönetimlerde insanlar makine gibi çalıştırılır, kendi mülkleri olmaz. Bu sömürmek değilde nedir ? Adam gibi öğrenseydin fark ederdin. Partizanca yaklaşımlarını yazıya dökme burada.

sosyalizm ayrı, komunizm ayrıdır. birbirine karıştırmayın.

• quote:

quote:

quote:

sen öyle san

• quote:

sen öyle san

Bakma sen Kapitalist Düzenin eksiklikleri/yanlışları yüzünden eleştirilip, Kominist yapının masum gösterildiğine. Rusya hamburgerle tanışalı, dolaplarında 2 den fazla giysi bulundurmayı, emeği kadar iyi yaşamayı Komünist düzen çökünce öğrendi. Ayrıca Komünist düzenin mimarı Karl'ın şeytanı özvmesi çok ayrı birşey, ancak ne kadar insanlar için bu düzenin hayırlı olacağını gösteriyor. Bunu dindar olduğumdan söylemedim. Burada önemli olan 'Şeytan' gibi toplumdaki kötülüğün simgesini öven birisinin nasıl hayırlı bir iş çıkaracağı farklı. Yani Komünizm adına bir çok insan mücadele etti, öldürüldü, devrim yaptı. Ancak bu düzenin tek ve esas amacı Pagan Kültürünü yaymak. Hem bu yüzden hemde söylediğim gibi Komünizmin insanların tepesine binerek yükselmesi, Emperyalizmin insanları sömürerek var olması, aslında ikisininde aynı *** olduğunu gösteriyor.

Edit: Yukarıda Sosyalizm de yazmışım ancak Komünizmden farklı bir yerde Sosyalizm bu konuda.

• şöyle söyliyim
    türkiyede tekel bir şekilde internet var TTNET
    kapitalizm de rekabet vardır yani TTNET , xxxnet , yynet vs.. firmalar birbiriyle yarışır ve kullanıcıyı memnun etmek için birbiriyle yarışırlar
    sosyalizm de rekabet yoktur yani tek elden devlete bağlı bir şekilde işler yürütülür, insanlar buna mahkumdur vede çalışanlar devlet kurumu oldugu için fazla ciddi, dert içinde değillerdir.
  • paylaşabilir misin ödev bittiyse?
  • Önce kominizm degil komünizm

Evet komünizmde özel mülk diye birşey yoktur.Daha dogrusu bu benimdir diye birşey yoktur.Kimileri yatla dünya turuna cıkarken kimileri fabrikalarda ayda 400 liraya çalıştırılmaz.

Kapitalizmin tanımı imzamnda mevcut.
    Bu düzende büyük sermaye lordlari ultra lüks dünyalarda yaşarken.Esas emek saglayan üretim gösteren bizler yani emekci halk kitleri zar zor karın doyurmaya hayatımızı idame ettirmeye devam ederiz.

Sosyalizmde devlet sömürür demiş arkadaş?
    Devlet dedigimiz kimdir sorarım?Devlet bizleriz.
    Sosyalizmde herkes devlet icin çalışır.Çalıştıkları oranda ezilmeden sömrülmeden emeklerinin tam karşılıgı olan ücreti alırlar.

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

sen öyle san

Bakma sen Kapitalist Düzenin eksiklikleri/yanlışları yüzünden eleştirilip, Kominist yapının masum gösterildiğine. Rusya hamburgerle tanışalı, dolaplarında 2 den fazla giysi bulundurmayı, emeği kadar iyi yaşamayı Komünist düzen çökünce öğrendi. Ayrıca Komünist düzenin mimarı Karl'ın şeytanı özvmesi çok ayrı birşey, ancak ne kadar insanlar için bu düzenin hayırlı olacağını gösteriyor. Bunu dindar olduğumdan söylemedim. Burada önemli olan 'Şeytan' gibi toplumdaki kötülüğün simgesini öven birisinin nasıl hayırlı bir iş çıkaracağı farklı. Yani Komünizm adına bir çok insan mücadele etti, öldürüldü, devrim yaptı. Ancak bu düzenin tek ve esas amacı Pagan Kültürünü yaymak. Hem bu yüzden hemde söylediğim gibi Komünizmin insanların tepesine binerek yükselmesi, Emperyalizmin insanları sömürerek var olması, aslında ikisininde aynı *** olduğunu gösteriyor.

Edit: Yukarıda Sosyalizm de yazmışım ancak Komünizmden farklı bir yerde Sosyalizm bu konuda.

Off yüz defa söyliycez bir konu hakkında bilginiz yoksa sallamayın lütfen Rusya komünist falan değildi komünist ülke falanda olmaz komünist dünya olur.Sosyalizm konusunda sınırlar içinde kurulabilceği belirtilir ama kapitalizm varlığını sürdürüken bir ülkede sosyalizm de olmaz bence.Neyse Rusya asla bir sosyalist devlet olmadı diğer sosyalist sanılan devletler gibi, Rusya da sadece 1920 lerin başında sosyalizme geçiş aşaması yaşandı ama bu da bir karşı devrimle son buldu yerini stalinist dikta aldı buda sosyalizm değil egemen bir işçi sınıfı olmadı ama buna rağmen bu rejimle kat ettikleri yolu görmemek için kör olmak lazım.Karl Marx'ında şeytanı övdüğünü ilk kez senden duydum ki genelde ateist falan derlerdi aynı kişilerin hem tanrıya inanmıyor hemde şeytana tapıyor demesi çok ilginç sonuçta birbirine bağlı şeyler, nerden öğrendiğini öğrenebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorthol -- 7 Haziran 2009; 18:11:21 >

• Kapitalizmde kontrol patronundur. Baska firmalarla ekonomik rekabet icin kaliteli ve maliyeti ucuz urunler uretip ayakla kalmak mecburidir. Maliyetin içinde işçi maaşlari da oldugundan patron işcinin maaş giderini dusurmek veya az maas vermek durumundadir. Yani koydeki feodalitenin sehirdeki hali kapitalizmdir.

Sosyalizmde rekabet derdi olmaz ve hersey zaten devletindir. Calistigin kadar alirsin
    Toplumlar arasinda siniflar olmaz herkes eşittir. Eger sosyalizm gercek anlamda uygulanirsa bu durumda yonetim tekelin elinden halkin elinde olmus olur. Bana gore iki yonetim bicimi de kotu ama kotunun iyisi her zaman sosyalizmdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Battle Royale kullanıcısına yanıt
    Zamanında hoşuma giden bir lafı paylaşıyorum sizlerle;

quote:

Devlet sana 30 dakikada ambulans gönderme garantisi vermiyor ama bir şirket size 30 dakikada pizza getirme garantisi veriyor.Kapitalizm budur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.