Şimdi Ara

starmaxx lastik alınırmı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
159
Cevap
3
Favori
338.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pelstina

quote:

Orijinalden alıntı: fastcare

Kesinlikle beş para etmeyen bir lastik. Petlas ve starmaxx dan uzak durun derim. Yeni alan arkadaşlar iyi diyorlar, 1 seneye yaklaştıklarında yaptıkları hatayı anlayacaklar. Hele hele aracı limitlerinde kullananlar akıllarından bile geçirmesinler almayı.
    1 ay önce yakın arkadaşım bu lastikler yüzünden kaza yaptı ve aracı pert oldu. Geçen hafta İstanbul'dan aldığım otomobilimin üzerinde Petlas vardı. Çok saçma bir yerde alaksız bir şekilde spin atmama neden oldu. Ucuz atlattım.

Kötü çünkü:
    1) Hamurunun içerisinde kauçuk oranı az, polimer oranı fazla. Bu sebeple çabuk kuruyor, sertleşiyor.
    2) Su performansı berbat. Hele hele kurudan ıslağa geçişte denk gelirse Allah yardımcınız olsun.
    3) Makina mühendisiyim, yine mühendis olan bir arkadaşım bu firmada çalışmıştı. Yeni ürün desen tasarımı yapmadıklarını ve üretilecek lastik desenlerini diğer markalardan aldıklarını söylemişlerdi.

Son olarak 20 - 30 TL nin hesabını yaparak canınızı ve malınızı riske atmayı düşünüyorsanız yukarıda yazdıklarımı unutabilirsiniz.

+1

Alıntıları Göster
    ben petlası 3 ayrı arabada denedim biri brodvey biri alfa romeo 146 ( kış lastiği) diğeride 2003 volvo s40
    brodveyle başlayayım 1 sene oldu taktıralı ön cekiler kumho idi petlas daha iyi patinaja kalmıyor yol tutuş ve fren iyi şu an 7500 km oldu iyii
    175x65x13 90x4 360 tl

alfa romeonun önceki lastikler pirelli idi ben eylül ayında kışlık taktırdım frenler farkedilir derecede iyileşti yol tutuş güzel ama araçta titreme başladı sanıyorum rotlardan öncedende vardı lastikleri yenileyince arttı lastik seside birzvar sanırım kış lastiği oldugun dan ve kar yağmadığından
    sonuçta parasına göre iyi 185x60x14 110x4 = 440 tl

volvo s40 a gelince uzerindeki michelinler eskidiği için ki gayet memnundum alfa ya ve brodveyden gördüğüm kadarına güvenerek 195x65x16
    aldım ve gayet memnunum hatta volvo babamın ama michelinden bariz bir fark göremediğini söylüyor ( fiyat hariç michelın 205 tl iken pazarlıkla195 tl ye düştü ben ise petlası 125 tl ye taktırdım)

yaz gelince alfa daki kışlık lastikleride V starmaxx ile değiştireceğim tabi daha ince yanaklı

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Ben kullanmadım ama kullananlardan çok methini duydum ayrıca bu marka PETLASın yerli yani

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunefe18

quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Ben kullanmadım ama kullananlardan çok methini duydum ayrıca bu marka PETLASın yerli yani

aynen

Alıntıları Göster
    1. mesajda Petlas incelemesi güzel olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagancty

ben petlası 3 ayrı arabada denedim biri brodvey biri alfa romeo 146 ( kış lastiği) diğeride 2003 volvo s40
    brodveyle başlayayım 1 sene oldu taktıralı ön cekiler kumho idi petlas daha iyi patinaja kalmıyor yol tutuş ve fren iyi şu an 7500 km oldu iyii
    175x65x13 90x4 360 tl

alfa romeonun önceki lastikler pirelli idi ben eylül ayında kışlık taktırdım frenler farkedilir derecede iyileşti yol tutuş güzel ama araçta titreme başladı sanıyorum rotlardan öncedende vardı lastikleri yenileyince arttı lastik seside birzvar sanırım kış lastiği oldugun dan ve kar yağmadığından

volvo s40 a gelince uzerindeki michelinler eskidiği için ki gayet memnundum alfa ya ve brodveyden gördüğüm kadarına güvenerek 195x65x16
    aldım ve gayet memnunum hatta volvo babamın ama michelinden bariz bir fark göremediğini söylüyor ( fiyat hariç michelın 205 tl iken pazarlıkla195 tl ye düştü ben ise petlası 125 tl ye taktırdım)

yaz gelince alfa daki kışlık lastikleride V starmaxx ile değiştireceğim tabi daha ince yanaklı

Alıntıları Göster
    Lastiği kötüleme amaçlı değil yerli lastik keşke iyi olsaydı da hepimiz kullansaydık. Ancak 20 senedir araç kullanıyorum karda da yağmurda da kullandım geçen hafta aracım spin attı arka lastiklerim starmax önler lassa aracı arkası öne geldi kurtarma şansım olmadı yerinde bir tur döndüm hava yağışlıydı ona yordum. kaç gündür düşünüyorum araç neden kaydı starmax farkına yoruyorum artık araç ıslak zeminde buzda gibi kaydı bir stop tampon ve çamurluk deformesi ile canımı kurtardım şükür. kardeşim çıkma tak marka olsun bilmediğin marka almayacan onu öğrendim

• quote:

Orijinalden alıntı: turkce06

1 seneye yakın kullandım kaldırıma bile çarptım 50 km hızla ne bombe yaptı ne yarıldı taş gibi jantım yamuldu lastiğe hiçbir şey olmadı yanaklar çift katmanmış sonradan öğrendiğm konfor zayıf bu yüzden ama uzun süre kullanırsın 10 üzerinden 8 puan...

Alıntıları Göster
    Konfor yok ancak Ülkemiz şartlarına uygun bir lastik. V deseni uğultu yapıyor. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Konfor yok ancak Ülkemiz şartlarına uygun bir lastik. V deseni uğultu yapıyor. Bilginize.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 175-65-14 lastik alacağım starmaxx mı michelin yan ürünü olan kormoran mı hangisini tavsiye edersiniz starmaxx ses yapıyor kormoran da çok yumuşak diyorlar kullanan ve tamir eden satan cevap verirse sevinirim niye bunlar diyen olursa parası ucuz olduğu için Uşakta starmaxx 100 tl- kormoron 115 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagancty

175x65x13 90x4 360 tl

Alıntıları Göster
    starmaxx almıştım niye aldım nasıl aldım bilmiyorum basiretim kapanmıstı sanırsam. kesinlikle almayın derim. frende lastikler rezalet uzun yolda 170e çıkıyordum ama bu lastiklerden sonra araç hiç güven vermedi 130 dan sonra direksiyon titriyor guvenlik yok lastiklerde ardından gidip conti aldım 500-600 tl ucuza alıyorum diye Allah korusun buyuk sorunlar çıkabilir. kesinlikle tavsiye etmem

• quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

starmaxx almıştım niye aldım nasıl aldım bilmiyorum basiretim kapanmıstı sanırsam. kesinlikle almayın derim. frende lastikler rezalet uzun yolda 170e çıkıyordum ama bu lastiklerden sonra araç hiç güven vermedi 130 dan sonra direksiyon titriyor guvenlik yok lastiklerde ardından gidip conti aldım 500-600 tl ucuza alıyorum diye Allah korusun buyuk sorunlar çıkabilir. kesinlikle tavsiye etmem

Alıntıları Göster
    Slm arkadaslar şahsi aracımla yaklaşık 4 seneyi geçti 16bin km yaptım starmax ultra sport V desenliyle yabancı marka lastikleri aratmıyor ben gayet memnunum lastiklerimden ne catlama var nede yarılma şişme nede balon yaptı gayet yol tutuşu iyi ondan önce toyo vardı starmax v desene gecince yakıt tuketımımde azaldı barız oranda ve 205km hızı gectim aracım alfa romeo bayağıda gıttım 5dk filan aracın borcu bıtmedı fazla fişirdemeyim diye yavaşladım sadece yolda giderken uğultu cıkartıyor oda olsun 120tlye tanesini almıştım 205\55 R16 V desenli ultra sport starmaxı halada memnunum daha öncede şirket aracında vardı caddy de ondada sorun yasamadım öyle şirket sayesinde starmaxla tanıştım sonra araclar degıstı cok kullanmadım 22bın km filan kullanmışımdır uzun lafın kısası yabancı lastiğe o kadar para vereceğime yerli kullanırım daha iyi hem taze lastik alırım 1 sene konteynırda beklemiş lastiği almam hadi yarıldı diyelim aynı desende ya bulamassan ne yapacan 4 ünümü değiştirecen yada 5 veya 6 ay bekleki gelsin benim düşüncem bu arkadaşlar

• sembol64 S kullanıcısına yanıt
    Slm arkadaslar şahsi aracımla yaklaşık 4 seneyi geçti 16bin km yaptım starmax ultra sport V desenliyle yabancı marka lastikleri aratmıyor ben gayet memnunum lastiklerimden ne catlama var nede yarılma şişme nede balon yaptı gayet yol tutuşu iyi ondan önce toyo vardı starmax v desene gecince yakıt tuketımımde azaldı barız oranda ve 205km hızı gectim aracım alfa romeo bayağıda gıttım 5dk filan aracın borcu bıtmedı fazla fişirdemeyim diye yavaşladım sadece yolda giderken uğultu cıkartıyor oda olsun 120tlye tanesini almıştım 205\55 R16 V desenli ultra sport starmaxı halada memnunum daha öncede şirket aracında vardı caddy de ondada sorun yasamadım öyle şirket sayesinde starmaxla tanıştım sonra araclar degıstı cok kullanmadım 22bın km filan kullanmışımdır uzun lafın kısası yabancı lastiğe o kadar para vereceğime yerli kullanırım daha iyi hem taze lastik alırım 1 sene konteynırda beklemiş lastiği almam hadi yarıldı diyelim aynı desende ya bulamassan ne yapacan 4 ünümü değiştirecen yada 5 veya 6 ay bekleki gelsin benim düşüncem bu arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa677

Ben alalı beş sene oldu yarıya indi lastikler, keşke lastiklerin faturasını getirene esaslı bir indirim yapsalar önümüzdeki yaz dördünüde yeniden starmaxx olarak yenilerdim. Türkiye şartlarına göre lastikler kullanılabilir. Sonuçta hız sınırı belli, hızlı gidince hem ceza yiyoz hem kaza riski artıyor, bence bu lastikler kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadoluparsı

Ben alalı beş sene oldu yarıya indi lastikler, keşke lastiklerin faturasını getirene esaslı bir indirim yapsalar önümüzdeki yaz dördünüde yeniden starmaxx olarak yenilerdim. Türkiye şartlarına göre lastikler kullanılabilir. Sonuçta hız sınırı belli, hızlı gidince hem ceza yiyoz hem kaza riski artıyor, bence bu lastikler kullanılabilir.

Alıntıları Göster
    ben starmax tan korktum açıkcası önler petlas artık arkalarada aynısını takıcam 225.40.18 arabam bmv e46 318i
  • quote:

1 seneye yakın kullandım kaldırıma bile çarptım 50 km hızla ne bombe yaptı ne yarıldı taş gibi jantım yamuldu lastiğe hiçbir şey olmadı yanaklar çift katmanmış sonradan öğrendiğm konfor zayıf bu yüzden ama uzun süre kullanırsın 10 üzerinden 8 puan...

Alıntıları Göster
    Satın aldığım VİP aracın üzerinde bu lastik vardı. Sorun yaşamadım. Yol tutuşu gayet güzel. Sabuncubeli virajlarında yaşadığım ciddi bir aksiyon sonrası lastiğe tamamen güvenmeye başladım. Hızlı ısınıyor ve kolat kolay kopmuyor.
    10 yıllık iş hayatım boyunca yaklaşık 4yüzbin km yol yaptım. Her türden lastik eskittim. Starmaxx kesinlikle fiyatının üzerinde performansa sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

Satın aldığım VİP aracın üzerinde bu lastik vardı. Sorun yaşamadım. Yol tutuşu gayet güzel. Sabuncubeli virajlarında yaşadığım ciddi bir aksiyon sonrası lastiğe tamamen güvenmeye başladım. Hızlı ısınıyor ve kolat kolay kopmuyor.
    10 yıllık iş hayatım boyunca yaklaşık 4yüzbin km yol yaptım. Her türden lastik eskittim. Starmaxx kesinlikle fiyatının üzerinde performansa sahip.

Alıntıları Göster
    st760 aldım satıcı şöyle güzel ektra yanak koruma var vs dedi. eyvallah ama 45 gün sonra balon yaptık. garantiye gidecek bakacaklarmış vs de 2 hafta araba yatacakmı evde? ki kullanıcı hatası diyeceklerine eminim. jant kenarından hava kaçırmış sonrada bir kasise azıcık sert girince aldık lastiği kucağımıza. ucuz etin yahnisi abiler ucuz oluyor. diğer lastikler yapmıyormu? yapıyor ama 8 sene michelinle bindim hiç birinde sorun olmadı. starmaxx/petlass alacağınıza gidin en ucuz lastik hangisiyse onu alın. ben falkeni öneririm bu segmentte.

• quote:

quote:

Kesinlikle beş para etmeyen bir lastik. Petlas ve starmaxx dan uzak durun derim. Yeni alan arkadaşlar iyi diyorlar, 1 seneye yaklaştıklarında yaptıkları hatayı anlayacaklar. Hele hele aracı limitlerinde kullananlar akıllarından bile geçirmesinler almayı.
    1 ay önce yakın arkadaşım bu lastikler yüzünden kaza yaptı ve aracı pert oldu. Geçen hafta İstanbul'dan aldığım otomobilimin üzerinde Petlas vardı. Çok saçma bir yerde alaksız bir şekilde spin atmama neden oldu. Ucuz atlattım.

Kötü çünkü:
    1) Hamurunun içerisinde kauçuk oranı az, polimer oranı fazla. Bu sebeple çabuk kuruyor, sertleşiyor.
    2) Su performansı berbat. Hele hele kurudan ıslağa geçişte denk gelirse Allah yardımcınız olsun.
    3) Makina mühendisiyim, yine mühendis olan bir arkadaşım bu firmada çalışmıştı. Yeni ürün desen tasarımı yapmadıklarını ve üretilecek lastik desenlerini diğer markalardan aldıklarını söylemişlerdi.

Son olarak 20 - 30 TL nin hesabını yaparak canınızı ve malınızı riske atmayı düşünüyorsanız yukarıda yazdıklarımı unutabilirsiniz.

+1

Olayı ozetlemiş arkadas

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

quote:

quote:

Kötü çünkü:

+1

Olayı ozetlemiş arkadas

Alıntıları Göster
    Küçükken yerlı malı yurdun malı hekes onu kullanmalı diyerek beynımızı yıkamıs zengın usakları okullarda.. Kaliteli mal olsada kullansak keske

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

Küçükken yerlı malı yurdun malı hekes onu kullanmalı diyerek beynımızı yıkamıs zengın usakları okullarda.. Kaliteli mal olsada kullansak keske

Alıntıları Göster
    Ucuz olsa alırım da ucuzluk diye bişey yok. Kumho yada bir nokianla aynı fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadoluparsı

Ucuz olsa alırım da ucuzluk diye bişey yok. Kumho yada bir nokianla aynı fiyat.

Alıntıları Göster
    merhabalar,
    insignia marka yeni bir araba aldım. Arabanın altında 4 tane yeni starmaxx novaro var. Ancak gerçekten ıslak zeminde buzdaymış gibi kayıyor. Alacak arkadaşlar benim gibi yağmuru bol bir yerde yaşıyorlarsa buna dikkat etsinler, ayrıca yağmurda atraksiyona girmesinler bu lastiklerle. yaklaşık 100 km hızla ışıklarda yavaşlayıp sola dönmek isterken ciddi bir kaza tehlikesi atlattım. bütün fren ve denge sistemleri devreye girdi. lastikten hiç memnun değilim.

• yaklasık 15 gundur ultra sport v desen st730 195 55 15 kullanıyorum. gelelim yorumlarıma tamamen seffaf yaklastıgımdan emin olun. markası onemlı degıl daha oncekı 5 yıllık lastıklerım daha ıyıdı :) v desen yeni starmaxx lastiğim yaz lastiği farkındaym. ben 121km yi gecmem hız olarak. citroen xsara arcım. bu lastıkler sesli kardesim 110la giderkn ugulduyo bu lastıkler. yol tutusu olarakta cok ıyı degıller. ıslak zemınde c yazmıslar katalokta ancak cıft serıtlı yolda 70km hızla tatlı bı vırajda arac arkayı bıraktı arka taraf gezınıyordu serıtte bıldıgınız korktum. sımdı kara kara dusunuyorum yaz bıttıgınde ne mok yıcem dıye(yasadıgım yerde kar buz yok sadece yagmur var). fıyatına gore ıyı demeyın lutfen. gercekten ucuz ama gercekten fıyatına gore vasat.. yol tutusu cok ıyı olan bu arabada arkayı ıslak zemınde bu hızda bırakıosa kımse bana burda bu lastıgı savunmasn. yorumum v desenlı lastık ıcındır dıgerlerını bılmem. ama bundan sonra bıldıgımden sasmam. 3 kurus fazla verır canıma zeval getırmem....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan55kagan -- 19 Mayıs 2016; 15:46:22 >

• quote:

Alıntıları Göster
    bende yaklaşık 1-2 ay kadar önce 215 45 17 aldım şu ana kadar çok memunum ayrıca ilk yıl için yılda 3 defa yol yardımı hediye etmesi müthiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkancan85

bende yaklaşık 1-2 ay kadar önce 215 45 17 aldım şu ana kadar çok memunum ayrıca ilk yıl için yılda 3 defa yol yardımı hediye etmesi müthiş

Alıntıları Göster
    Alınır tabii neden alınmasın. Her lastiğin alıcısı var. Önceliğinize göre değişir. 195/65/15 ölçüsü için fiyatlara baktım Bridgestone ve Michelin ile arasında 50-60 lira arasında fark var. 4 lastikte 240 tl fark yapar. 5 yıl kullandığım lastik için 240 lira fark vermeye ben acımam. Starmaxx, Michelin ve Bridgestone kalitesindedir diyenler alsınlar, paraları ceplerinde kalsın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.