DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Alt kattan gelen yemek kokusu
34
Cevap
2
Favori
32.072
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      391 Mesaj
      03 Mayıs 2009 16:20:20
      Nereye yazacagımı bılemedım buraya yazıyorum.
      10 katlı bır apt manın 4. katında oturuyorum. alt katlardan kım yemek yaparsa benım asprıtorun ıcınden mutfaga koku yayılıyor. salon mutfak bırlesık oldugu ıcın tam bır kabus. aksam tv ızlıyorum bırden evı kızartma kokusu sarıyor hemen asprıtorun havalandırmasını acıyorum en azından bana gırmesını engellıyorum. insaat sahıbıne sordum aktarmalı bır sekılde yukarı cıkıyormus.
      neyse sımdı bunun bır cozumu yokmudur arkadaslar?
      nasıl bır sıstem yapmalıyımkı bu kokuya manı olayım?

Xbox 360 jtag + 1,5 tb hdd oyun, nintendo wii softmode + 500 gb hdd oyun, psp fat + 25 dvd oyun, dm 800 hd se + 160 gb, 500 gb 1080 p film arşivi, 47lh4000, packard bell netbook,msı vr notebook,amd sempron 3000, 3 gb ram, soket 462
    • Yüzbaşı
      765 Mesaj
      03 Mayıs 2009 16:52:42
      baca girişine alaturka tuvaletlere takılan vetek yönlü geçiçe izin veren valfler mevcut.böylece sadece sen aspiratörü çalıştırdığında hava bacadab çıkış yapacak. aspiratör çalışmadığı zaman baca menfezinde bulunan kokunun daireye girişini önlerseniz..

Canon G12
      Seat Toledo Style 1.2 TSI
      http://www.fotokritik.com/kullanici/salserol
    • Binbaşı
      1243 Mesaj
      27 Temmuz 2009 16:46:31
      baca cekişinde bir problem var. ya baca yüksekliğiniz mahya yüksekliğinde min. 1 metre yüksek değil yada tıkanıklık var yada baca dar. yada en kötü ihtimal baca derzlerinde catlak var. bence yapabileceginiz en güzel sey apartmanın bacasına emiş fanı yerleştirin, sorunlarınızı büyük ölçüde çözersiz. apartman yönetmine teklifte bulunun, yapmazlarsa bulundugunuz il belediyesi cevre koruma müdürlüğüne yazılı dilekçe verin. sonuc alamassanız sulh hukuk mahkemelerine tespit davası acın.
      umarm yardımcı olmusumdur

• Teğmen
      144 Mesaj
      27 Temmuz 2009 16:51:06
      Bu mütahitler işini biliyor hocam...Aynısı bizim apartmandada var 2 Çeşit baca var biri mutfak için biride soba yakmak için.Normalde bizim apartman doğalgazlı.Yalnız 1. Kattaki birisi yanlışlıkla soba felan kurar yakarsa bütün apartman meftaaaa...

....
    • Binbaşı
      1243 Mesaj
      31 Temmuz 2009 17:05:32
      mutfak ve sofben bacaları aynı olamaz, yanlış biliyor olmalısınız, yanyana 200 yada 250 mm lik bacalardır ( şönt baca yada sifon baca olarak geçer ) eger mutfaktaki koku odadan cıkıyorsa ilk mesajımdaki sorunlar sizde de olabilir ve tabi cözüm yolları da aynı. yapılması gereken ve aslında dogru olan olan her daire için müstakil baca yapmaktır, ama müteahhitlerimiz yer israfı olması diye ( ki max. 2 metrekare kaybederler ) şönt bacayı tercih ediyorlar.

en güzeli bacanıza fırfır ( emiş fanı ) taktırın :D

• Yarbay
      5580 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      THE SUBTİTLE

01 Ağustos 2009 21:02:04
      apartmanların ortak sorunu bu bazı anlayışsızlar kapıları açıp kokunun evlerinden çıkmasına yardımcı oluyorlar bu arada koku etrafa yayılmış durumda ama umurlarında bile olmuyor,bizde var balkonda mangal yakıyorlar mecburen camları kapatıyoruz mangal keyifleri bitene kadar.Cem Yılmaz"ın kulakları çınlasın önce eğitim derdi hep.

• Binbaşı
      1243 Mesaj
      05 Ağustos 2009 08:14:24

quote:

Orijinalden alıntı: cantuğ-20

Malesef bacalar aynı.Hatta fenerle bile kontrol ettim.Böyle olduğuna inanamadım.İki baca yan yana fakat şofben için olan içerden bir delikle aspiratör bacasına açılıyor.Bacanın alt kısmında da uzun bir küllük vardı.Tüm bina öyle.Aslında site yönetimine bacalar çekmiyor dedik hiç bir girişimde bulunulmadı.İşin en ilginç yanı müteahhit dayım

Alıntıları Göster

quote:

Orijinalden alıntı: onderdemirel
      apartmanların ortak sorunu bu bazı anlayışsızlar kapıları açıp kokunun evlerinden çıkmasına yardımcı oluyorlar bu arada koku etrafa yayılmış durumda ama umurlarında bile olmuyor,bizde var balkonda mangal yakıyorlar mecburen camları kapatıyoruz mangal keyifleri bitene kadar.Cem Y ılmaz"ın kulakları çınlasın önce eğitim derdi hep.

ikiniz için de yapılabilecek en güzel sey ikamet ettiğiniz il ve ilçede çevre müdürlüğü yada çevre koruma ve kontrol müdürlüğü varsa oraya şikayet dilekçesi yazın, yoksa kaymakamlığa yazın. gelip çözümö bulurlar, gerekirse bütün binanın baca hattını yıktırıp yaparlar.

• Yarbay
      3609 Mesaj
      05 Ağustos 2009 10:30:51
      ben size en kolay en masrafsız çözümü tarif edeyim, aspiratörünüze karbon filtre alın b dairenizdeki baca deliğini bacayı tıkamayacak şekilde kapatıverin

• Binbaşı
      1243 Mesaj
      05 Ağustos 2009 16:49:57
      karbon filtreyi takın yada bacalara emiş fanı taktırın ( apartmanın elektrik maliyetini yükseltecektir ama sorunsuz bir çözüm olur ) ki geri tepme gibi sorunlar yaşamayın.

• Er
      1 Mesaj
      18 Kasım 2009 04:11:55
      Arkadaslar bende aynı dertten rahatsızdım lakin bir tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir ürün bütün sorunumu çözdü sizlede paylasmak istedim .Broşürde yazan web adresi : www.cagdasbaca.com site biraz dandik ama ürünleri %100 işe yarıyor.

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      18 Kasım 2009 11:01:28

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

ben size en kolay en masrafsız çözümü tarif edeyim, aspiratörünüze karbon filtre alın b dairenizdeki baca deliğini bacayı tıkamayacak şekilde kapatıverin

Kirpi bu çözümü tuttum, Felix Inox Aspiratör alacağım bu bahsettiğin karbon filitre her aspiratöre uyuyor mu?

• Yarbay
      3609 Mesaj
      18 Kasım 2009 14:20:25
      her aspiratör belli standartlarda üretiliyor, zaten baca çıkışları belli büyüklükte o nedenle hepsine uyması lazım ama yinede almadan önce karbon filtre çözümü olup olmadığını öğrenirsen iyi olur, satıcı bilmiyorsa bile kullanma kılavuzunda yazar zaten rica edip bakabilirsin

• Yarbay
      3609 Mesaj
      18 Kasım 2009 14:24:38

quote:

Orijinalden alıntı: ckertis

Arkadaslar bende aynı dertten rahatsızdım lakin bir tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir ürün bütün sorunumu çözdü sizlede paylasmak istedim .Broşürde yazan web adresi : www.cagdasbaca.com site biraz dandik ama ürünleri %100 işe yarıyor.

bu çözüm aspiratörün kendinde de olabiliyor mesela benim simtel aspiratörümde var ve adı NRV (non-return valv) olarak geçiyor ama hiç bir zaman tam olarak geri dönüşü engelleyemiyor gerçi benim koku derdim zaten yok ben şanlılar arasındayım her dairenin bacası ayrı gerçi mutfakta yarım metrekarelik alanı bu yüzden baca işgal ediyor ama olsun başkalarının kokusunu çekmekten iyidir.

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      18 Kasım 2009 18:04:24
      Kirpi verdiğin bilgiler için sağol,

Bu bahsettiğini sitedeki BacaValf denilen ürünün fiyatı internette 46TL+Kargo, siteyi arayınca ise 40+Kargo...

Şimdi kendi adıma 80-100TL arası aspiratöre verip bu ürünede 50TL vermek bana saçma geldi. Yoksa ihtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunulmuş, tercih edenler güle güle kullanır umarım...

• Yarbay
      3609 Mesaj
      18 Kasım 2009 22:11:43

quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Kirpi verdiğin bilgiler için sağol,

Bu bahsettiğini sitedeki BacaValf denilen ürünün fiyatı internette 46TL+Kargo, siteyi arayınca ise 40+Kargo...

Şimdi kendi adıma 80-100TL arası aspiratöre verip bu ürünede 50TL vermek bana saçma geldi. Yoksa ihtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunulmuş, tercih edenler güle güle kullanır umarım...

yalnız karbon filtreninde kullanıma göre 6 ay -1 yıl ömrü olduğunu ve fiyatının 20 tl civarında olduğunu bilmen lazım, diğer yandan geri dönüş valfinin geri dönüşü ne kadar engelleyebileceğini bilmekte imkansız, çok hafif bir sızdırma bile koku gelmesi için yeterde artar bile, mesela benim aletin NRV i maalesef rüzgarlı havalarda dışarıdan içeriye hava basmasını engelleyemiyor aynı durum bu cihazda da olursa boşuna para verilmiş olur

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      19 Kasım 2009 11:10:03
      Haklısın biz kullanamayıp tecrübe edemeden kalınan bu ikileme halk arasında "iki ucu lu değnek diyoruz..." Bu yüzden bu forumu seviyorum umarım bir arkadaş bu ürünüde deneyip bize anlatabilir...

• Er
      1 Mesaj
      24 Ocak 2010 14:02:08
      Arkadaşlar forumdaki bu yazıları daha önceden de okumuştum, çözüme ulaşınca sizlerle de paylaşmak istedim..
      Komşulardan gelen yemek kokuları sebebiyle olmasa da 3 ev değiştirdik, ve hepsinde de aynı sorun mevcuttu: diğer dairelerden gelen yemek kokuları.
      gitti gidiyorda yukarıda bahsedilen üründen bulduk hem de kdv dahil 43TLye. http://urun.gittigidiyo...acaValf_W0QQidZZ23745963
      Resimler ve ürün açıklaması cagdasbaca.com ile aynı, patentli ürün olduğuna göre göndericisi de aynı..

Ürün gerçekten de %100 çözüm sağladı. hatta kendi evimizde pişen yemek-kızartma kokularını bile eve yayılmadan bacadan dışarı veriyor. apartman sakinlerimiz de teker teker ilgileniyorlar bu ürünle ve bizden sonraki gün 1 daire daha aldı. Kargoyla gelen ürünün montajını babam yaptı, baca deliğine sıkıca oturtuluyor sadece, bi zorluğu yok..
      Gitti gidiyoru biliyorsunuz güvenilir bir site, aynı gün kargo gönderiliyor. Kendi sitesinden almaktansa gitti gidiyordan alın derim.

• Onbaşı
      24 Mesaj
      18 Ekim 2010 09:23:00
      Merhaba,

hafta sonu evime bacavalfi taktırdım, gelen arkadaş çok yardımcı oldu, aspiratörden gelen koku tamamen kesildi, tavsiye ederim.

• Er
      1 Mesaj
      05 Şubat 2011 18:37:39
      www.Bacamatik.com Mutkafta istenmeyen kokuları kesiyor, aynı zamanda çok şık bir görüntüsü var Asipratör borusu da cihazın ağzına tam oturuyor. fiyatı da çok uygun 15TL. Bacamatik, arkadaşlar bu ürünü tavsiye ederim

• Er
      1 Mesaj
      20 Kasım 2012 08:46:30
      şönt baca sisteminde fırfır ancak iyi bir işçilik ve 5 katı geçmeyen apartmanlarda randımanlı oluyor. kesin ve tek çözüm her ev kendi mutfak bacasına alacağı tedbirden geçiyor. baca valf yada baca life dı galiba bu ürün % 100 çözdü bu işi
      Saygılar...

• Yüzbaşı
      772 Mesaj
      23 Kasım 2012 23:19:33
      Selam Arkadaşlar.Bu koku olayından ben de muzdariptim. Bacamatikten aldım. Aslında saçma çok basit bir şey. Öyle bir arge marge gerektirmiş bir şey değil. Ama iş görüyor. Aldığımdan beri hiç koku kalmadı mutfakta. Ama çok adi görünümlü ucuz ve gerçekten çok basit mantıkla çalışan bir şey. Ucuz olduğu için alın deneyin derim. Ben çok inanmadan almıştım ama işe yaradı gözüküyor. Epeydir evde soğan kavuruyormuş hissini yaşamıyoruz:)

• Er
      14 Mesaj
      17 Ocak 2014 09:52:06
      iyi ki varsın donanımhaber. bütün arkadaşlara da teşekkürler. bugün bacavalf i alıp takıcam. evime giren sigara kokusundan her sabah saat 7 de uyanmaktan bıkmıştım. o sigarayıda kim içiyorsa artık ...

Metin Oktay : fenerbahçe 20 bin, adalet bir yıl için 10 bin lira transfer ücreti teklif ederken, ben Galatasaray ile yıllığına 8 bin liraya anlaşma yaptığım gün mutluluktan uçuyordum.
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      04 Kasım 2014 10:04:29
      bacamatikten ben de aldım bugün. gelsin taktırayım, sonuçlarını yazacağım. inşallah işe yarar çünkü her sabah saat 8 de soğan kavuran bir komşum var. bu insana ne küfür edeceğimi şaşırdım

Edit: Taktıralı bir haftayı geçti, taktırdığımdan beridir koku gelmiyor. Komşu sabahları soğan kavurmaktan vazgeçtiyse (her sabah sektirmeden kavuruyordu, hiç sanmıyorum vazgeçeceğini) veya ölmediyse, bacamatik işe yarıyor arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triumph_06 -- 19 Kasım 2014; 16:02:05 >

• Çavuş
      48 Mesaj
      20 Aralık 2014 11:08:07
      Merhaba, bence de bu aspiratör ve davlumbazdan gelen koku olayı gerçekten çok berbat. Komşu ne pişiriyorsa direk eve geliyor. Koku sızdırmazlık seti diye bir şey de çıkmış, bu bacamatikten biraz daha pahalı ama daha komplike ve daha sağlam bir çözüm gördüğüm kadarıyla. İkisini de araştırmıştım bayağı çünkü. Bacasını da beraber gönderdiği için, eski bacayı da yenileyebiliyorsunuz, ki genelde eskimiş boruları değiştirmek de mantıklı oluyor. Sistem aslında mantıklı, aspiratörün üstündeki klapa aspiratör çalışınca yukarı kalkıyor, kapatınca iniyor. Bir de bacanın diğer tarafında da bir filtre var, giden kokunun ve komşudan gelen kokunun geri gelmesi mümkün değil. Tabi böcek haşere de gelemiyor. Çözüm mantıklı, işinizi de kesin görüyor. Siz yine bir incelersiniz, hem davlumbaz hem de aspiratör için olan modelleri varmış, bizimki aspiratördü gerçi. aspiratör için : http://www.hirdavatfirs...u-sizdirmazlik-seti.html / davlumbaz için : http://www.hirdavatfirs...u-sizdirmazlik-seti.html

• Er
      1 Mesaj
      08 Mayıs 2015 14:08:29

bu sorunu türkiyede gerçekten çözen www.ferrokim.com.tr 0 232 343 3 343 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.daha sonrada bana dua edersiniz.

Primobolokullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      1 Mesaj
      28 Mayıs 2015 23:30:49
      Arkadaşlar ben bu sorunları
      Giderirorum iltibat tel 0544 331 75 71

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      7 Mesaj
      16 Ekim 2015 00:28:51
      konu açılalı çok olmuş ama bnmde sorunum var. montajı yapamadım bn duvardaki baca deliğine yerleştiremedim. baca deliğinde bir boru var normal ona takmaya çalıştım olmadı o boruyu söküp atıpta mı bacamatiği yerleştiricez. o boruyu sökmeyede çekindim ya sıkıntı olursa diye daha çekemem de geri montajından bilgi verebilecek olan var mı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      214 Mesaj
      11 Ocak 2016 00:17:15
      1 haftadır bacamatik kullanıyorum..bacadan gelen pis kokular gelmez oldu..basit plastik bişi..fiyatı bole bi parçaya göre çok yüksek ama iş görüyor..Daha da geliştirilebilir diye düşünüyorum bu aleti..tek yönlü hava akışını sağlayan plastik kapakçıklar yüzde yüz değil ama yüzde 95 oranında hava akışını kesiyor.

• Er
      6 Mesaj
      06 Şubat 2016 14:38:00
      Bizde bu kokudan muzdariptik. Her dairenin aspiratör baca çıkışı ortak olduğu için çatıda baca çıkışında fan taktırdık yine çözülmedi. Geniş araştırmalarımız sonucu bina olarak bacamatik almaya karar verip toplu olarak aldık, montajını her daire sahibi kendisi yaptı. Şu an kokular kesildi, umarım böyle devam eder. Toplu alacaksınız uygun fiyata buradan alabilirsiniz. http://www.yapimanya.co...eyici-Klape,PR-9230.html

• Yüzbaşı
      363 Mesaj
      06 Şubat 2016 15:03:18
      Bacamatik gerçekten kullanışlı mı? Bu koku sorunu bizim apartmanda da var. Aşağıdan gelen yemek kokusu bıktırıyor. Rüzgarlı günlerde dışarıan gelen hava bacadan evin içine tepiyor, yemek pişmese bile bacanın içindeki yağ kokusu içeri geliyor.

• Teğmen
      214 Mesaj
      20 Şubat 2016 19:10:36

Bacamatik gayet başarılı bir ürün.basit bir yapısı var ama bacadan gelen kokuları kesti benim.Not:Ürünü beklediğimden pahalıya satıyorlar almadan önce pazarlık yapın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pruventa -- 20 Şubat 2016; 19:11:42 >
      enarrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      1 Mesaj
      09 Eylül 2016 21:56:37
      bacamatik kullandım görünüşü çok basit bir ürün iki adet plastik parçadan oluşuyor. içeri doğru kilitliyor dışarı doğru açılabiliyor. ama gerçekten işe yaradı. aspiratör bacasından gelen kötü koku gitti soğuk hava girişi bitti. bacamatik her yerde satılıyor artık. link vermek yasak mı emin değilim ama gittigidiyorda hepsiburadada www.hdgmagaza.com da her yerde var.

bacamatik montajı anlatan videoda youtubeda var :
      https://www.youtube.com/watch?v=1jOguseRdBQ

• Yüzbaşı
      363 Mesaj
      10 Eylül 2016 11:03:57

Epey geç oldu mesajınızı görmemişim. 15 gün önce Bacamatik aldım, koku kesildi işe yarıyormuş gerçekten. Koçtaş'tan 35 liraya aldım, başka yerlerde bulamadığım için buradan almak durumundaydım biraz pahalı ama yapacak bir şey yok, önemli olan koku gelmiyor

pruventakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kайфият %100 Рахмат Xаёт
    • Teğmen
      214 Mesaj
      10 Eylül 2016 13:42:13

Hocam materyal olarak bakınca 10 lira etmez diyorsun :) ama yaptığı iş gözönüne alınırsa 35 lira az bile altı üstü bi yemek parası :)Hangi daire yapıyor bilmiyorum ucuz donmuş uskumru kokusu yayıyordu etrafa 3 günde bir..Bazı tipler erinmez sabah 5 te gider hale, bi kasa donmuş balık alırlar..Allaha şükür kurtulduk uyduruk bi plastik sayesinde :)tekrar hayırlı olsun...

enarrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      363 Mesaj
      10 Eylül 2016 17:54:13

Teşekkür ederim sizin de hayırlı olsun. Alt tarafı plastik bir parça ama işe yarıyor. Apartmanlarda ortak baca kullanımının genel sorunu bu maalesef, biz de kızartma kokularından bıkmıştık. Bakalım kışın kapılar pencereler kapalıyken de koku olacak mı?

pruventakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kайфият %100 Рахмат Xаёт
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.