Şimdi Ara

Fayans Ayrılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
3.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konunun yeri burası değilse kusura bakmayın.Şimdiden özür dilerim.Bu akşam durup dururken mutfaktan ses gelmeye başladı ve baktığımızda fayansların ayrıldığını gördük.tavandan hemen sonraki sırada birşey yok ancak onun altındaki sırayla altındaki sıra kabarmış durumda bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.cevaplar için teşekkür ederim.

• noucturnal N kullanıcısına yanıt
    merhaba, aynı durum yıllar önce bizim de başımıza geldi. Salonda otururken mutfak fayansları büyük bir gürültüyle patlayıp etrafa saçıldılar. İyiki o anda kimse mutfakta değildi, ciddi yaralanma olabilirdi. Sonra evin bütün fayanslarını yenilettik, yapan usta bu olayın fayanslar döşenirken suda bekletilip öyle yapıştırılmasından dolayı kaynaklandığını ve duvara değil sadece fayanların arkasına yapıştırıcı harç sürülmesinden kaynaklı dedi. Bir de fayans aralarında mutlaka derz boşluğu bırkalımalıymış. O kabaran fayansların mutlaka sökülmesi gerekiyor, yoksa Allah korusun ciddi yaralanmaya sebep olabilir.

edit: düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 22 Aralık 2013; 17:51:58 >
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim saygılar
  • Aynı durum benimde başıma gelmişti.
    Mütahit bizim fayanslarda kalekim yerine, normal sıva harcı kullanmış. Olmaması lazım.
    5-6 sene sonra patır patır hepsi düşmeye başladı.
    Bir ara slikonla düşenleri yapıştırmaya çalıştım ama güzel olmadı. sonunda yeni mutfak yapmak zorunda kaldım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.