- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
## Yatak Tavsiyeleri ##
Bu konudaki kullanıcılar:
 
1000
Cevap
43
Favori
355858
Tıklama
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


7862 Mesaj
10 Mayıs 2011; 1:35:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

benimde yaşlı ve sakat annem var ,önceden sorunlu bir fıtık ameliyatı daha sonra kırılan bacak ve yine kırılan bel kemiği ,anlayacağınız durumu iyi değil rahat edebileceği bir yatak önerebilirmisiniz yatsan ı yeni duydum ama illa bakacam
_____________________________

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)


 
2 Mesaj
16 Mayıs 2011; 9:43:44 

arkadaşlar yatak konusunda bir site keşfettim. Ve bu yatağı alıp kullanan arkadaşlarım var. Hatta bir tanesinin bel fıtığı problemi var. ;Onların da yataktan memnun iyetleri çok iyi düzeyde. Ben siteyi inceledim hatta istenirse telefonla da bilgi veriyorlar, bu konuda gerçekten çok ilgililer. Bel fıtığı konusunda da hangi yatağı kullanacağınıza dair bilgi danışabileceğinizi düşündüm. Umarım işinize yarar.
Bu arada bu firmanın internet üzerinden online satışı da var, ve çift kişilik yatak aldığınızda 50, tek kişilik yatak aldığınızda da 25 tl lik bir bağışı Türkiye korunmaya Muhtaç Çocuklar vakfına sizin adınıza bağış yapıyor. bu da güzel bir olay gerçekten. Sağlıkla kalın , sitenin adı http://www.viskoloveshop.com/default.asp ... Bu arada firma izmir firması ama Türkiyenin her yerine kargo yolluyorlarmış ücretsiz olarak.
_____________________________ 
2 Mesaj
16 Mayıs 2011; 9:46:56 

Bu arada sitede yatakların özellikleri ve kimler için uygun olduğuna dair detaylı bilgiler de mevcut. sitenin içerisinde "bana uygun yatak hangisi " diye bir bölüm var
_____________________________ 
2845 Mesaj
21 Mayıs 2011; 17:24:29 

YATSAN switzerland kullanan başka arkadaş var mı?


-YATSAN King Premier 570TL

-YATSAN Interbed 730TL (Kenarda sünger çerçeve destekliyor)

-YATSAN Switzerland 980TL (Pocket yay)

-İDAŞ Bonnell Altın Ortopedik Deluxe 570TL

arasında kaldım. Switzerland ve Interbed ağır basıyor. Diğerlerinin 2 katı fiyata değer mi?
biraz sert yatak istiyorum.
Interbed'deki çerçeve bozulur mu zamanla?
_____________________________ 
307 Mesaj
21 Mayıs 2011; 23:28:40 

4-5 ay önce yatsan almıştım oğluma.120 ye 200. bazen gelen misafir eşleri bu yatakta yatırıyorum.rahat olduğunu söylüyorlar.hatta bir gece bende yatıcam. memnun kalırsam kendimizede alıcam.
_____________________________ 
2845 Mesaj
22 Mayıs 2011; 2:44:08 

bakalım pazartesi interbed ya da switzerland'dan birini alacağım.

bağımlı yay sisteminin üst noktasındaki bir yatağı mı almak mantıklı olur (interbed)

yoksa

paket-bağımsız yay sisteminin orta halli (belki de kaliteli-bilemiyorum) yatağını 250TL fazla para verip almak mı mantıklı olur

bilemedim.
_____________________________ 
23 Mesaj
24 Mayıs 2011; 10:29:33 

tüm başlığı baştan sona okudum ve her okuduğumda kafam yiice karıştı. şu an kullandığım yatak çok eski ve yakın zamanda yeni ir yatak almayı düşünüyorum marka olarak bellona ve yatsan arasında kaldım çok da bir bütçem yok en fazla 400 lira düşünüyorum. yatsanın harem serisi güzel gibi görünüyor ve aklımada çok yattı kullanan var ise yorum yapabilirmi acaba?. birde bellonada nova dreaam ve no stress arasında kaldım. Kullananlar yada kendi ataklarından memnun olanlar bir kaç tavsiye verirse çok sevinirim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1039 Mesaj
25 Mayıs 2011; 2:54:37 

Visko ve tempur yataklar sağlıklı ve çok rahatlar ama her insan sevmeyebilir.Özellikle yazın sıcak olabilir.Onu da iyi bir kılıfla çözebilirsiniz.Yazlık kumaş özellikli,serinleten kumaş özellikli bir yatak üstü aksesuarı işe yarar.

Sanırım Visko yatak kullananlar başka yataklara alışamazlar.Tabi her visko visko değildir,gerçek vizko yataklardan bahsediyoruz.Visko taklidi kaynıyor piyasa.

Parası bol olanlara Yatsan ve İşbir öneririm.Süper zenginlere de Ali Ağaoğlu'nun kullandığı sanırım italyan malı olan yatakları öneririm.Yatak hayatımız için çok önemli,günümüzün çoğu yatakta geçmiyormu.

2 şeye para harcarım:
Kaliteli sağlıklı ve rahat yatağa,
Kaliteli sağlıklı ve rahat ayakkabıya...
_____________________________
Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.


 
22 Mesaj
15 Temmuz 2011; 16:05:33 

konu eskimiş ama yeni alacakalra belki yardımı bulunur
ben uzun araştırmalar sonucu işbir frezya aldım ve çok memnunum. gerçekten harika ama çok sert yatak tercih edenlere hitap etmez.

ayrıca yatsan ın Switzerland ve Crown modellerinide kesinlikle deneyin derim.

Kişisel görüşüm Türkiy^'de yatak sektöründe bu iki firma önde gelir işbir ve yatsan. Eski bir İstakbal mobilya grubu çalışanı olarak söylüyorum
_____________________________ 
372 Mesaj
13 Eylül 2011; 0:45:30 

Ben de bel ağrılarından şikayetçiyim.Tek kişilik yatal için birkaç gündür araştırıyorum.İstikbal,idaş,yatsan a baktım. Beğendiğim yataklar hep 800 üzeri fiyatta çıkıyordu ki bu kadar vermeyi düşünmüyorum.1.70 boyunda 69 kiloyum.Vücut yapım kaslı, yağsız.
Yaylı yatakların daha iyi his verdiğini gördüm bu yüzden tercihimi yaylıdan yana kullanacağım.
500 lira civarları ya da bu fiyatın altı olan yataklardan
1) istikbal clima serisi 2 yatağını test ettim.Bunlardan biri fiyatına göre kaliteli gibiydi sırtüstü sağ ve sola yatarak test ettim.
2) Bugün öylesine belki ucuza iş görecek kaliteli birşey bulurum diye ikea ya gittim.Fiyatlar hiç te ucuz değildi.Yatakları test ettim. Sultan diye bir marka var. Sultan Hamnvik modeli sert olduğu belirtilmiş ama denediğim orta sert yatakların tümünden yumuşaktı. Yattığımda daha önce denediğim 800 lira üstü olup beğendiğim yataklara benzer bir his aldım. Fiyatı 500 liraydı 90x200 boyutta.
3) Visco yaysız denedim fena değil ama yaylı daha iyi geldi bana. Şahsi tercihim visco olsa da olmasa da yay içeren yataklardan yana olur.
4) Yatsan da ise beğendiğim yatakların hepsi pahalıydı ve listeden 500 lira ve altı görüp denediğim yatakları beğenmedim.
5) İdaş a da gittim.Miracoil beğenmedim.Yine beğendiğim yataklar 700 lira üstü çıktı hep.
Bazı yaylı yataklarda çok kalın sünger kullanılmış. Bu kalın sünger tabaka yatıldığında yaylarım dengeli olarak ağırlığa tepki vermesi özelliğini ortadan kaldırıyor. SÜnger düz bir tabaka gibi yaylara basınç yaparken yatan kişi o kalın süngerin üzerinde yayların bağımsız hareket özelliğinin sağladığı rahatlık ve ağırlık dağılımından mahrum kalıyor.O zaman da yatağa o kadar para vermenin anlamı kalmıyor, 200 liralık yatak ta aynı işi görür. Pedli yataklar da var tabi ama bunların bazıları da blok süngerden farklı his vermedi.

Beğenmediğim yatakları niçin beğenmediğimi de açıklayacağım.Bir yatak ne taş gibi sert olmalı ne de yumuşacık olmalı. Tattığınızda çok fazla gömülmemelisiniz.Ama belli oranda gömülmelisiniz. Sertlik yumuşaklıktan beğımsız olarak belli oranda esnemeli ve tepki vermeli, yumuşak olup esnemeyen yataklar var mesela ya da sert olup esnemeyen ya da gereğinden çok daha fazla esneyen.Bir de en üstteki kılıf ya kaba süngerin çok kalın olması.Yatağı işe yaramaz hale getiriyor. Süngerde yatmak istesek sünger alır 50 liraya yatardık sonuçta olmamalı bu kadar kalın üst sünger.

Sonuç olarak benim düşüncem istikbal de clima serisini bir daha görüp (yatıp) istikbal ile ikea daki sultan arasında seçim yapmak.
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


1039 Mesaj
13 Eylül 2011; 5:28:23 

Yatak alacaksanız, İstikbal-Bellona reklamlarına takılmayın.Yok bilmem ne teknolojisi bilmem ne etkisi.
İşbir-Yatsan-Yataş markalarıyla ve mağazalarıyla ilgilenin.Bütçenize göre seçiminizi yapın.
_____________________________
Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.


3038 Mesaj
13 Eylül 2011; 13:11:38 

bende karar veremedim yatak konusunda, 500-600 tl civarlarında fazla lüks olmayan rahat ve sağlam bişi ne öneririsiniz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'


 
372 Mesaj
13 Eylül 2011; 16:23:25 


quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

bende karar veremedim yatak konusunda, 500-600 tl civarlarında fazla lüks olmayan rahat ve sağlam bişi ne öneririsiniz?


Denemeden bilmek çok zor. Önce yaylımı sünger-visco ya da latex mi karar verin.Sonra markaların bir bir telefon numaralarını netten bulun.Arayın ve hangisinde çok çeşit varsa deneyin. Tavsiye ile almayın herkesin rahat edeceği yatak farklıdır.
Ben şunları inceledim. Yatsan,idaş,istikbal,ayrıca ikea ve kipa ya da gittim. Yataş a da gidip test edeceğim. Şimdilik tercihim ya ikea sultan ya da istikbal klima serisi. Yataş ı da görünce karar verebilirim tabi.
Bir de ideal yatağın en az 95 cm genişlikte olması gerktiği yazıyor.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 13 Eylül 2011; 16:28:23 >
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


 
372 Mesaj
13 Eylül 2011; 20:13:47 

Bugün işbir e de baktım. İşbir de de 500 civarı modeller var.Burada Lale modeli yaysız yatak da iyiydi fiyatı da 100x200 400 lira civarları bir fiyat verdiler.Son olarak ben şu seçenekler arasında karar vereceğim
a) Yataş Klima Trio yaylı 100x200 fiyat 400 civarı
b) İşbir Lale lateks 100x200 400 civarı
c) İkea Sultan Hamnvik torba yay sistemli 100x200 yok 90x200 500 lira

Tüm denediklerim içinde rahatlık açısından en iyisi Sultan Hamnvik 1000 lira üstü yayaklardaki kalite hissi var. Ama ikea nın ingilizce olan sitesinde yorumlarda çabuk deforme olduğu yazıyor.Birde tek kişilik 100x200 seçeneği yok ki araştırdığım kadarıyla minimum 95 cm olmalıymış yatak genişliği.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 13 Eylül 2011; 21:49:57 >
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


3038 Mesaj
14 Eylül 2011; 9:17:23 


quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster
Denemeden bilmek çok zor. Önce yaylımı sünger-visco ya da latex mi karar verin.Sonra markaların bir bir telefon numaralarını netten bulun.Arayın ve hangisinde çok çeşit varsa deneyin. Tavsiye ile almayın herkesin rahat edeceği yatak farklıdır.
Ben şunları inceledim. Yatsan,idaş,istikbal,ayrıca ikea ve kipa ya da gittim. Yataş a da gidip test edeceğim. Şimdilik tercihim ya ikea sultan ya da istikbal klima serisi. Yataş ı da görünce karar verebilirim tabi.
Bir de ideal yatağın en az 95 cm genişlikte olması gerktiği yazıyor.


bilgi için teşekkürler, ben 160x190 ebatlarında düşünüyorum ayrıca yaylı, visco yada latex konularında pek bir bilgim yok açıkcası. Rahat, sağlıklı, dayanıklı ve ekonomik olmasını istiyorum ama öyle yüksek fiyatlarda da olmamalı. Dediğiniz gibi sanırım en iyisi tüm markaları dolaşıp birebir yerinde görüp denemek. Yineden kullanıp memnun olan arkadaşlardan da yardım almak fena olmazdı
_____________________________

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'


 
372 Mesaj
14 Eylül 2011; 16:23:55 

Ek olarak öğrendiğim bir şey doğal lateks ler de çok iyi. Ama 1000 lira civarlarından başlıyo tek kişiliği. Poliüretan ve diğer sentetik lateks ler ise ucuz ama dezavantajları fazla,dayanıklılığı az, koku vb sorunlar yaygın
bu yüzden yukarıda belirttiğim 3 tercihten işbir lale de eleniyor.
Şuanda istikbal clima trio önde.Sebebi, 450 lira civarı fiyat, torba yay sistemi, kumaş kalitesi,destak süngeri plması ve istediğim ebadın mevcut olması. Viscolove varmış bir de onun da 500 600 civarları alınabilecek iki modeli var.Biri standart diğieri 60 70 diye geçen hint yağı karışımlı modeli.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 14 Eylül 2011; 21:49:52 >
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


1039 Mesaj
15 Eylül 2011; 1:38:22 

Lateks ve Visco ürünler aldığınızda,ürünü açınca kılıfı varsa kılığını çıkarın,açın camları havalandırın.İlk kullanmaya başladığınızda 1 hafta hergün açın kılıfı mümkünse havalandırın.
_____________________________
Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.


3038 Mesaj
15 Eylül 2011; 9:45:21 


quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster

Ek olarak öğrendiğim bir şey doğal lateks ler de çok iyi. Ama 1000 lira civarlarından başlıyo tek kişiliği. Poliüretan ve diğer sentetik lateks ler ise ucuz ama dezavantajları fazla,dayanıklılığı az, koku vb sorunlar yaygın
bu yüzden yukarıda belirttiğim 3 tercihten işbir lale de eleniyor.
Şuanda istikbal clima trio önde.Sebebi, 450 lira civarı fiyat, torba yay sistemi, kumaş kalitesi,destak süngeri plması ve istediğim ebadın mevcut olması. Viscolove varmış bir de onun da 500 600 civarları alınabilecek iki modeli var.Biri standart diğieri 60 70 diye geçen hint yağı karışımlı modeli.


evet istikbal banada uygun geldi, dediğiniz modele bakacağım
_____________________________

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'


1124 Mesaj
15 Eylül 2011; 11:21:25 

ömrünün büyük kısmının geçtigi yer yani yatak, buraya verdigin paraya acıma .
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Onnow78


1039 Mesaj
16 Eylül 2011; 0:04:45 


quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

ömrünün büyük kısmının geçtigi yer yani yatak, buraya verdigin paraya acıma .


Hep derim,yatak ve ayakkabı konusunda sağlığını düşüneceksin ve ucuz etin yahnisinden kaçacaksın.
_____________________________
Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.


 
372 Mesaj
16 Eylül 2011; 20:32:18 


quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net
Hep derim,yatak ve ayakkabı konusunda sağlığını düşüneceksin ve ucuz etin yahnisinden kaçacaksın.


Ucuz olması göreceli bir kavramdır.100 liraya yatak var mobilyacılarda. 50.000 dolara da var. buyrun link http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=266709 . Sonuçta ben 400 lira-1000 lira aralığında bir fiyata iyi bir yatak alınacağını düşünüyorum gezip fiyat aldığım yerleri gözönüne alarak. Bir de kaliteli ürünün bir maliyeti olacağını kabul ederim ama her pahalı ürünün daha ucuz olandan daha kaliteli olacağı miti bana inandırıcı gelmiyor. Tabi herkesin tercihine ve düşüncesine saygı duyarım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 16 Eylül 2011; 20:33:59 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


 
372 Mesaj
17 Eylül 2011; 18:31:46 

İki yatak arasında kalmıştım ama bugün bunların dışında olan istikbal ideal form gördüm ve beğendim.Sipariş verdim.
_____________________________

Megane 3 Expression kp 85 bg bulut gri
Lenovo sl500 p8600 320 gb


1039 Mesaj
19 Eylül 2011; 4:43:06 


quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster
Ucuz olması göreceli bir kavramdır.100 liraya yatak var mobilyacılarda. 50.000 dolara da var. buyrun link http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=266709 . Sonuçta ben 400 lira-1000 lira aralığında bir fiyata iyi bir yatak alınacağını düşünüyorum gezip fiyat aldığım yerleri gözönüne alarak. Bir de kaliteli ürünün bir maliyeti olacağını kabul ederim ama her pahalı ürünün daha ucuz olandan daha kaliteli olacağı miti bana inandırıcı gelmiyor. Tabi herkesin tercihine ve düşüncesine saygı duyarım.Ali Ağaoğlu'nun yatağı 40 bin dolarlık italyadan mı isviçreden mi ne alınmış diyorlardı.Onda da at kılı içeriği vardı.At kılı ise 1 kuruş vermem ben,millet 40 bin dolar veriyor.Demekki ceylan kılı olsa 100 bin dolar eder.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________
Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.


56 Mesaj
25 Eylül 2011; 12:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: deadric

Selamlar.

Uygun fiyatlı yataklara bakıyorum, çift kişilik 160*200 ölçülü yataklar genellikle istikbal, mondi, bellona gibi firmalarda 250 lira civarında. Şuan için yatağa ihtiyacım var ama bütçem kısıtlı ancak bunları alabilirim, zaten fiyatlar epey katlanarak yükseliyor üst modellerde. Sormak istediğim şu; çok büyük fark var mı bu en ucuz modeller ile pahalı modeller arasında. Yani sonradan keşke 200-300 daha verseydim de daha iyisini alsaydım der miyim bunu merak ediyorum.

Herkese teşekkürler.

Merhaba biraz geç gördüm yazınızı bilmiyorum aldınızmı yatak ama ben 4 sene önce bellona Ofset Form yatak aldım 2 kez servise gitti bir çözüm çıkmadı. Yatağın ortadan çökme sorunu vardı. Valla ekonomik nedenler vs. hep erteledik. Şimdi düşünüyoruz ne alalım. Ama yatağı yatak konusunda daha profesyonel firmalarda almalı. Yataş, Yatsan, İşbir, İdaş gibi... İyi günler
_____________________________56 Mesaj
25 Eylül 2011; 12:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Yatak alacaksanız, İstikbal-Bellona reklamlarına takılmayın.Yok bilmem ne teknolojisi bilmem ne etkisi.
İşbir-Yatsan-Yataş markalarıyla ve mağazalarıyla ilgilenin.Bütçenize göre seçiminizi yapın.

_____________________________ 
78 Mesaj
2 Ekim 2011; 13:35:31 

Bende 2-3 sene kullanabileceğim yatak almayı düşünüyorum. 90*200 ebatında, 250 ile 350 lira arasında. İstikbal stress free ve optimal modeli uygun görünüyor. Tavsiye edebileceğiniz başka modeller var mı?
Not: boy 1.92m, kilo 85 kg.
_____________________________471 Mesaj
6 Ekim 2011; 12:27:15 

idaş Climarelle Climapocket Visco hakkında bilgi verebilecek var mı ?


58 Mesaj
6 Ekim 2011; 16:12:18 

pierre cardin yatak kullanıyoruz .kullanım olarak gayet iyi.4senedir deformasyon bozulma falan da yok.bilginize.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
5912 Mesaj
6 Ekim 2011; 16:28:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kararsızkaldım

pierre cardin yatak kullanıyoruz .kullanım olarak gayet iyi.4senedir deformasyon bozulma falan da yok.bilginize.

ben işbir kullanıyorum.

oldukça memnunum


6768 Mesaj
8 Ekim 2011; 15:03:18 

ben de uzun süre araştırdım, her markanın farklı yataklarını denedim showroomlarda.. en sonunda istikbal'in stresfree modeline karar verdim.. üstelik üzerinde yatak pedi ile birlikte geliyor, 150x200 boyutlarında 550liraya aldım.. 3 ay ertelemeli 6+6 taksitle satın aldım.. istikbal mağazalarına gidin stresfree modelini sorun bi bakın, inanılmaz rahat, fiyatı da çok uygun haberiniz olsun
_____________________________

ZoR oLDuĞu iÇiN YaPMaYa CeSaReT eDeMeDiĞiMiZ ŞeYLeR, aSLıNDa YaPMaYa CeSaReT eDeMeDiĞiMiZ iÇiN ZoRDuR..


 
7253 Mesaj
9 Ekim 2011; 12:01:22 

YATSAN A TEŞEKKÜR.. Burada bir çok yerde yazdım bir yıl araştırıp YATSAN SWİTZERLAND yatak ve çok güzel bir baza aldım..Çok şükür tertemiz kullanıyoruz..Yaklaşık 1,5 yıl olmuştur..Evdeki temizliğe gelen kadın iki ay kadar önce bazayı açıp içine eşya koyarken mandalı yani bazayı havada tutan kilidi düzgün takmamış..Yatak güm diye bizim hanımın koluna indi...İki ay gece sabahlara kadar ağladı..uykuya veda ettik..Eve gelen temizlikçi kadının acemiliği..Cahil insan...Bizim baza havada duramaz oldu...Elle havada tutup içine bir şeyler koyup alıyoruz..Bir kaç hafta daha geçti ne yapayım onu düşünüyorum..YATSANA BİR MAİL ATTIM..DURUMU ANLATTIM..Bana servis gönderin parasını ödeyim dedim..Ertesi günü telefonla arayıp adresimi aldılar..Bir hafta içinde servis gelecek . telefonla randevu alalım dediler..Bir hafta olmadı.İSTANBUL .BAHÇEŞEHİR LOCA YATSAN DAN ARADILAR..Servis gelecek ne zaman müsaitsiniz öğrenmek istiyoruz diyorlar..Şu gün şu saat dedim..O saatte servis geldi..SADECE KİLİT DEĞİL BAZANIN İÇİNDEKİ YEPYENİ GICIR 4 AMORTİSÖRÜ SÖKÜP DAHA SERT DAHA GÜÇLÜ YENİ 4 AMORTİSÖR TAKTILAR..Kenarında yine sağlam bir kilit takıldı..Şimdi yatak bıraksan bile kendi başına inmiyor...İstersen 60 derece, istersen 45 derece istersen 30 derece açıyorsun..Çok memnun oldum...SİZE TÜM SAMİMİYETİMLE YAZIYORUM 5 KURUŞ PARA İSTEMEDİLER..Servise .gelen 2 kişiye zorla çay parası diye 20 lira verdim...Teşekkür edip gittiler..İŞTE BÜYÜK FİRMA BÖYLE OLUYOR...BİR MALI SATINCA İŞ BİTMİYOR..SONRAKİ YILLARDA SERVİS VE MÜŞTERİYE HİZMET ÖNEMLİ..Kendilerine, Yatsan AKBATI ve Yatsan LOCA ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..BEN servis ücreti diye 100 LİRA DESELER VERECEKTİM.Çünkü bazayı o haliyle kullanamazdım...5 KURUŞ İSTEMEDİLER.. Bu yazıyı yatak alacak arkadaşlarım okusunlar diye buraya bıraktım..Karar sizin, para sizin, bütün yataklar sizin.. YATSAN SWİTZERLAND Yazdım. Görün inceleyin...Saygılarımla..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 19 Kasım 2011; 9:28:23 >
_____________________________

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....


 
355 Mesaj
9 Ekim 2011; 20:48:36 

forum gezildi. maksimum 500 TL bütçeyle yola çıkıldı. visco türü yataklara alışmak sorun olur diye düşünüldü tavs,ye edilenlerin hepsine bakıldı. ve en sonuçta istikbalin stres free denilen tek kişilik 190X90 cm olan yatak 320 TL ye satın alındı.1537 Mesaj
10 Ekim 2011; 14:16:19 

Arkadaşlar bende İdaş'ın Bonnell Altın Ortopedik Deluxe Pedli modelini dün satın aldım. Var mı kullanan biri. Ben 75 eşim 54 kg..

https://www.idas.com.tr...ction/deluxe-pedli.html
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
1 Mesaj
18 Ekim 2011; 20:01:44 

Selamlar,
Ben de şişme yatak almak istiyorum. Kanepeler çok yer kaplıyor diye düşündüm, ama şişme yatakta rahat yatılır mı bilmiyorum, deneyeniz var mı? Tavsiye verebilir misiniz.
Teşekkürler
_____________________________152 Mesaj
1 Kasım 2011; 1:22:24 

v alla kafamı karıştırdınız şimdi hangi yatağı alacaaz arkadaşlar bende bellona reform ultraortopedik yada işbirin lillium modelimidir nedir onu
almayı düşünüyorum acaba nasıldır bunlar hiçde bi fikrim yok arkadaşların bazıları illa yerinde deneyin diyor? nasıl olacaksa bu iki dakikalık
yatmakla bişey anlaşılmazki
_____________________________

Araç Kaplama -3M Cam Filmi


287 Mesaj
1 Kasım 2011; 14:22:09 

Selam arkadaşlar ,

bende yatak almayı düşünüyorum ama kararsızım halen.. fiyata da henüz tam karar vermiş değilim daha auygun alıp pişman da olmak istemiyoruz ..

kafamda olanlar :

yatsan whisper fiyatı 1840 TL , 1500 e geliyor ..
yataş five-z şuanda kampanya ile 1200 tL
birde pierre cardine ait yataklara indirim alabiliyorum bir tanıdık aracılığı ile..

sizinde fikirlerinizi almak isterim nedenleri ile birlikte rica etsem.. farklı yatakda önerebilirsiniz farklı markada..

Teşekkür ederim arkadaşlar..
_____________________________


Herkes Haddini Bilecek !


2687 Mesaj
1 Kasım 2011; 20:33:01 

arkadaslar isbirin bi yatagini cok begendim fiyati 1100 tl civari.butun isbirlerde ayni..acaba yatak vs esyalari ucuza alabilecegimiz yerler var mi ?
_____________________________

Member of DH since 2001
Best Restoration Druid in the world.( aka Sugosu )
Best Pro Evolution Soccer Player in the world ( aka Gladiator )
When I was your age, i rocket jumped all the way to school, both ways....


287 Mesaj
4 Kasım 2011; 0:50:29 

Yokmu cevap verecek rahat yataklarda yatan arkadaşlar ???
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Herkes Haddini Bilecek !


287 Mesaj
14 Kasım 2011; 3:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Pasha-TR

Yokmu cevap verecek rahat yataklarda yatan arkadaşlar ???

?????????
_____________________________


Herkes Haddini Bilecek !


 
1583 Mesaj
17 Kasım 2011; 14:36:46 

bende de bel fitigi var
subat mart gibiydi sanırım tek kisilik isbir seacell&antistress pocket spring aldim,
biraz pahali ama memnunum,o sıra baya bir marka modele bakmistim,
viskolara guvenemedim,belki daha iyiler ama isbir gibi kaliteli visko satan markalarda dogtas,bellona gibi iade olayları yok,o kadar parayi verip de begenmemek de kotu
magazalarda da 3-5dk yatmakla olacak is degil,en az birkac gece yatip anlasilabilir.

simdi de cift kisilik aynı yapıda lavander garden pocket spring alacagim sanırım,sonucta hergun yatak almiyoruz ve uyku onemli

boy 1.85
kilo 90< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 17 Kasım 2011; 14:41:25 >
_____________________________1176 Mesaj
17 Kasım 2011; 15:27:16 

Geçen hafta çok araştırarak yataş five-z modelini aldım, 1 aydan önce yorum yazmayacaktım ancak geçen yıl evlenen arkadaşlarımızda aynı yataktan almışlar çok memnunlar.
Benim 1 haftalık tecrübem ;
Daha önce su yatağım vardı, sonrası idaş miracoil (mermer gibi)
ve şimdi five-z ,,, Yataktan memnunum , gerçek anlamda uyku kalitesini arttırdı, , orta sertlik yapısına sahip, her iki tarafında 7 şer cm visco var , yazlık kısmı pamuk, kışlık kısmı %100 yün, ve ortasında pocket yay sistemi var, bu da yatağı epey kalın yapıyor , bazanız yüksekse sorun olabilir.
Alır almaz bir gün boyunca havalandırdım , koku sorunu yok.
Yatağın içine gömülmüyorsunuz boyum 1,75 kilom 95 .. ilk gün bel ağrısı ile kalktım, 2. gün yatağı geri vermeye karar verdim, 3 gün ağrıdan eser kalmadı , şimdi maşallah mışıl mışıl uyutuyor.
Çok fazla yurtdışı ve yurtiçi yorumları okuyup ortası mutlaka pocket yaylı olan sistemi aldım.

Tavsiye ederim , kampanyalı fiyatı 1,200.TL /12 ay (aylık 100.TL) 160*200 ..Biraz pazarlık yapılabiliyor ;)


 
58 Mesaj
18 Kasım 2011; 1:27:22 

her iki taafında 7 şer cm visco yoktur. 1 tarafındadır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
58 Mesaj
18 Kasım 2011; 1:39:07 

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net
Ali Ağaoğlu'nun yatağı 40 bin dolarlık italyadan mı isviçreden mi ne alınmış diyorlardı.Onda da at kılı içeriği vardı.At kılı ise 1 kuruş vermem ben,millet 40 bin dolar veriyor.Demekki ceylan kılı olsa 100 bin dolar eder.

tay tüyü dür :)

at kılı çok itici geliyor ya :)

koyun eti yerine kuzu eti denilmesi gibi bişey. :)1176 Mesaj
18 Kasım 2011; 9:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: yastikci

her iki taafında 7 şer cm visco yoktur. 1 tarafındadır.

Siz daha iyi bilirsiniz ..... satıcının söylediği buydu her iki tarafta 7cm visco pad var dedi...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 18 Kasım 2011; 9:50:01 >


 
110 Mesaj
21 Kasım 2011; 23:17:27 

1.83 boyunda 90 kilo civarında yapılı bir insanım şöyle 400-500 tl civarı full ortapedik rahat/sağlam ve güzel bir yatak arıyorum tavsiyeleriniz nedir acaba?
_____________________________ 
3 Mesaj
1 Aralık 2011; 17:35:52 

Geçen ay istikbal'den Viscolex Plus yatak aldım. Yatak kollarımda uyuşma yaptığından İdeal Form yatak ile değişim yaptım. Malesef bu yatakta ilk günden sırt ağrısı yapmaya başladı ve uykum sürekli bölünür oldu.
Kardeşimde geçen gün yatağını değiştirdi ve Visco Love'ın comfort yatağını aldı. yatakları değişip deneme şansımız oldu. visco love comfort yatakta hiç uykum bölünmeden çok güzel uyudum. sabah kardeşime sorduğumda İdeal Form yatakta uyuyamadığını söyledi.
İstikbal bence yatak konusunda oldukça başarısız. Viscolex plus yatağı lastikten farkı yok. Vücut şeklini almıyor bile. İşbir ve viscolove bu konuda daha iyi.(Geçen hafta işbirin uyku merkezine gidip deneme şansım oldu)
İstikbal'in yataklarının sağlamlığı konusunda birşey diyemem ama kaliteli bir uyku sağlamadığı kesin. Ayrıca satış sonrası hizmetleride oldukça kötü. İade almadıkları için değişim için 20 gün oyaladılar.
Şimdi bir ayı geçtiği için ne iade ne de değişim yapıyorlar.
_____________________________330 Mesaj
6 Aralık 2011; 10:35:18 

Viscolove ( Visco Love ) antalya bayisinden kesinlikle alışveriş yapmayın... ne ürün teslim ediyorlar ne de paranızı iade ediyorlar. 1,5 ayı geçti halen kredi kartıma iadeyi alamdım ve hukuki süreci başlattım.
alışveriş yapmadan önce ikinci kez düşünün! bu yazımı da bilinçlendirme adına her yerde yayınlayacağım.
_____________________________

-------------------------------------------------------------
Referanslarım: Xanu, kritos, siyahbalik
-------------------------------------------------------------
PS3 40 GB, LG 42PX4RV, Sony HT-CT100, LG Champagne


 
149 Mesaj
17 Aralık 2011; 8:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: sedatss

Arkadaşlar bende İdaş'ın Bonnell Altın Ortopedik Deluxe Pedli modelini dün satın aldım. Var mı kullanan biri. Ben 75 eşim 54 kg..

https://www.idas.com.tr...ction/deluxe-pedli.html

Ben de aynı yatağı almayı düşünüyorum. Yataktan memnun musunuz? Hangi bazayla birlikte aldınız? Bu yatağı başka kullanan var mı? Aşağıdaki 2 bazadan biriyle birlikte alacağım. Çok teşekkür ederim.

https://www.idas.com.tr...asil-sandikli-baza.html
https://www.idas.com.tr...klas-sandikli-baza.html
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
8 Mesaj
22 Aralık 2011; 13:36:21 

Herkes yatak tavsiyesi yapmis, cok tesekkurler bilgiler icin, bende yataktan dolayı cok sıkıntı cekenlerdenim... firmaları kotulemek istemiyorum... sanırım bazı yataklar bazı insanlara uymuyor... bel fıtıgım var,175 bot 74 kiloyu. İlk evlendigimizde yatastan visco yatak aldık... 6 ayda perisan oldum...gittigim fizik tedavi merkezinde cogu hasta isbir visco tavsiye etti.. viscostarı aldım, yatastan iyiydi ama yine de sıkıntı yasadım... 1 yıl gectikten sonra da sanki yatak iyice yumusadi ve bana visco yatagın uymadıgını iyice anladım... Tatillerde otelde kaldıgımızda esimle daha iyi uyku uyumus ve daha dinc kalktıgımızı farkettik... Yatak konusu kisiden kisiye gore cok degisiyor... Bu arada Visco kullananlara tavsiyem esinizle kilo farkınız varsa ayda 1 yer degistirmeniz...

Simdi hem yorumlara bakarak hemde gidip magazasında deneyerek yatsan swiss yatak almaya karar verdik...
umarım bir daha degistirmek zorunda kalmam, cok maliyetli oldu bu is :(
_____________________________ 
40 Mesaj